Šatrova 8, Praha
Gynekologie (mapa)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna

www.akur.eu

Umístění: Gynekologie gynekologické vyšetření

Pan doktor je moc hodný, milý a příjemný. I sestřičku má velmi příjemnou. Byla jsem s ním moc spokojena. Jednou jsem dokonce čekala o polední pauze a stejně mě vzal - šel na oběd později. Jen je daleko od mého bydliště, tak jsem přestala jezdit. Ale s pár věcmi jsem byla nespokojena. Jednou mi předepsal léky bez vyšetření a později výsledky vyšetření ukázaly, že je nepotřebuji brát. Také má EXTRÉMNĚ plnou čekárnu. Je sice milé, že můžete přijít kdykoli, ale...Čekat 2 hodiny v malé čekárně vážně nejde.PS: A rybičky v čekárně mají málo vody :-).

Umístění: Gynekologie

Pan doktor mně byl před mnoha a mnoha lety doporučen a nikdy bych neměnila. Jednou jsem byla nucena jít jinam a byl to nepříjemný zážitek. Pan doktor Rohlíček je zlatý člověk a doufám, že se bude ještě léta těšit dobrému zdraví a bude se o nás starat.

Š

Chodím k panu doktorovi 9 let a jsem s ním velmi spokojená. Je klidný, ochotný, pečlivý (i zavtipkuje) a vše mi vždy mi vysvětlí. Je to člověk na svém místě.

Umístění: Gynekologie

Jsem s panem doktorem spokojená. Při druhém těhotenství jsem chodila do vinohradské nemocnice... Přístup otřesný, tak jsem hledala jiného doktora a naštěstí našla. Díky bohu. Pan doktor zjistil, že mi doktor z nemocnice ubral šest týdnů. Měla jsem všechna potřebná vyšetření a přístup pana doktora Rohlíčka mě mile překvapil. Se vším mi ochotně poradil a vše vysvětlil. Neměnila bych.

K panu doktorovi chodím již několik let a jsem mu velmi vděčná především za jeho chápající přístup, citlivý způsob vyšetření (jsem citlivka :-), jeho klid a profesionalitu. Provází mě momentálně mým prvním těhotenstvím a vyloženě mě několikrát povzbudil a podpořil v jednom mém nestandartním rozhodnutí. Cítím se v jeho péči bezpečně vzhledem k jeho obrovským zkušenostem. Obdivuji, jak zvládá provoz ordinace většinou bez sestry (která si ale myslím, že by mu mohla hodně odlehčit), ale nevadí mi to. Je to skvělý lékař a neměnila bych.
Lenka Černá

Dobrý den,
i já se přidám k názorům na pana doktora... Jsem jeho pacientka 28 let. A s panem doktorem jsem velmi spokojená, vždycky mi vše vysvětlil, zbytečně mě ničím nestrašil ( asi nejsem hysterka jako jiné přecitlivělé pacientky), a o otvíracích dobách jsem také věděla včas. Hned u vchodu do zahrady je totiž vyvěšena informace jak je otevřeno o prázdninách a kdy má pan doktor dovolenou, stačí se jen podívat :-) Vždycky mi vyšel pan doktor vstříc a kolikrát bych řekla,že i nadstandartně. Chápu, že se nemůže zavděčit všem pacientkám, ale letitá praxe,odbornost a péče o své pacientky je myslím tou kvalitou které si cením a nejen já. Vzhledem k tomu, že je to bývalý porodník z Podolské porodnice kde dodnes na něj s úctou a s respektem kvalitního lékaře vzpomínají tak i to mluví za jeho přednosti.
Jsem již po čtvrté těhotná a za panem doktorem jezdím přes 50 km a ROZHODNĚ bych neměnila.
Pro pana doktora: přeji Vám hezký den a jen samé spokojené pacientky. Hloupou kritiku si skutečně nezasloužíte. :-D

Z pana doktora jsem hodně zklamaná. Ze čtyř návštěv se choval normálně jednou, jinak byl vždycky protivný. A jeho protivnost se vždycky zhoršila, když jsem řekla, že si antikoncepci nekoupím u něj, ale že chci recept. A přes výslovné přání, že chci recept na tři měsíce, mi dal dvakrát po sobě recept jen na jeden měsíc (což jsem v obou případech zjistila až v lékárně). I bez těch receptů mi pan doktor Rohlíček vadí natolik, že přecházím jinam.

Proboha,paní Andreo,nespletla jste si adresáta? Vždyť všechno,co tu píšete,je přesně naopak.K panu doktorovi chodím už dlouhá léta a už i moje dvě dcery provedl všemi jejich těhotenstvími tak dokonale a mile,že se vždy těšily na další návštěvu. A ač jedna z dcer neměla tabulkové hodnoty a měla i jiné problémy, nikdy ji nestrašil,ba naopak dokázal jí vše vysvětlit a uklidnit ji tak skvěle, že byla v naprosté pohodě. Pan doktor je absolutní profesionál, díky jeho dlouholetým zkušenostem a praxi výborný diagnostik a ochotný a naprosto spolehlivý člověk. Navíc nepatří mezi soukromé lékaře,kteří za vyšetření vybírají pět set i tisíc korun - ovšem potom asi nemůže mít načančanou ordinaci. Za to bychom mu měly být ale vděčné. Nejdůležitější není nejnovější vybavení,ale erudice a zkušenosti. Snad jediné, co se mu dá vytknout, je častá nepřítomnost sestry, ale - předpokládám, že často postonávající sestra je především palčivý problém pro lékaře,my to v té čekárně jednou za čas zvládneme.A i v tom vidím laskavost pana doktora, vždyť kdo z nás by se takové spolupracovnice nesnažil zbavit a tím ji nejspíš uvrhnout do velkých problémů. Zkrátka panu doktorovi děkujeme a dáváme mu nejvyšší počet bodů.

Dostala jsem se k panu doktorovi na doporučení, ale přiznám, že jsem byla zklamaná. Začala jsem k němu chodit krátce před těhotenstvím a ze začátku těhotenství mě zbytečně nervoval a strašil, má zastaralé zařízení, neosobní přístup, zapomněl mě upozornit na důležité vyšetření, vše bere podle tabulek... jako těhule jsem si přístup představovala jinak a nebýt toho, že jsem velký ultrazvuk absolvovala ve screeningovém centru, kde měl pan doktor přesně takový přístup, jaký jsem si představovala (nezařazoval mě do tabulek, hodnotil vše individuálně, ikdyž jsem ho viděla poprvé a pak podruhé, tak byl milý, vstřícný a empatický, jako kdybych byla jeho pravidelná pacientka, vše na co mi pan doktor Rohlíček nedokázal pořádně odpovědět nebo mi to málo vysvětlil, nebo mě zahrnul hned do tabulek, tak mi vysvětlil lidsky znova a odcházela jsem od něj s pocitem blaha, že je vše v pořádku a ne jako od pana doktora, že jsem mimo limit tabulky...), tak bych to asi považovala za standart, ale takle vím, že to jde i jinak... Asi není špatný pan doktor, ani jako doktor, ani jako člověk, ale už je starší, často tam nemá sestru, občas mi přijde takový chaotický, staré názory,... Dobré je určitě to, že se člověk nemusí objednávat :)

Dříve to byl velice dobrý lékař, ale poslední dobou se tam absolutně nestíhá a řekla bych, že je nepečlivý. Třikrát jsem ho upozornila na jeden svůj problém, třikrát udělal normální vyšetření, které nic neukázalo a víc se o nic nezajímal. Protože se na prohlídky není potřeba objednávat, nezřídka se stane, že čekací doba je i přes dvě hodiny. Že má v ordinaci nepořádek je pro mě to poslední, pokud je jako lékař dobrý, ale po posledních několika zkušenostech jsem radši lékaře změnila.

10 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,dříve jsem brala antikoncepci, kde se po dobrání tablet čekalo na menstruaci a ta když se dostavila, hned se začalo brát nové platíčko, tudíž ochrana před otěhotněním byla účinná hned. Nyní beru antikoncepci AIDEE, která obsahuje 21 potahových tablet, po dobrání je pauza 8 dní a až pak se načíná nové platíčko. Nikde jsem se nedočetla, jak je to s ochrannou. Tak by mě zajímalo, od jakého dne jsem chráněna.Děkuji předem za odpověď

Dobrý den, nevím, co jste brala před tím, antikoncepci, kde se čeká na menstruaci neznám. Vždy by se měla brát pravidelně tak, aby měsíčky chodily po 28 dnech. Nynější antikoncepce, kterou užíváte, by se měla vždy stejný den v týdnu začínat a den před tím končit. Např.: Začínáte-li v pondělí končíte za tři týdny v neděli a za týden v pondělí berete další platíčko. Tim jste chráněna po celý cyklus. Nefgunguje to tak, že v den, kdy jste si pilulku vzala jste chráněna a když den nevezmete, tak nejste chráněna jen ten den. Funguje to tak, že pravidelným užíváním je blokována ovulace a jste chráněna celý cyklus. Při zapomenutí tabletky se tento mechanismus může porušit a k ovulaci dojde. Máte-li jinak nechráněný styk v den ovulace i když jste si ten den pilulku vzala můžete otěhotnět. Nejčasteěji se toto stává zapomene-li se první nebo pslední tabletka z platíčka. Často se po zapomenutí tabletky dostaví krvácení. Vždy, když si budete jistá, že jste v daném cyklu zapomněla vzít tabletku nebo ji vzala pozdě, pak se do konce cyklu již na antikoncepci nespoléhejte a chraňte se jinak. Totéž se může stát, probíhá-li při užívání antikoncepce onemocnění se zvracením nebo průjmem. V prvním případě dojde k vyzvracení tabletky, v druhém "prolétne" tabletka zažívacím traktem tak rychle, že se nemůže vstřebat.

MUDr. Jiří Rohlíček

• Dobrý den, je mi 14let a jsem holka. Už delší dobu mě trápí můj mocak, většinou v nevhodnou chvíli, třeba když jsem s kámošema venku, ale někdy, když se chystám spát. Jde o to, že když jsem na záchodě na malé a sotva vstanu, tak potřebuju curat zase, je to hrozně nepříjemné, někdy na to nemyslím a přestane to, ale většinou to dojde do takovéhle stádia, že na to nemůžu přestat myslet a je to hrozně nepříjemný, někdy zůstanu třeba čtvrt hodiny sedět na záchodě, než to přejde, většinou to ale neprejde. Začala jsem brát UROVAL AKUT. Vždycky když to přijde tak si dám jeden prášek a do chvíle to přejde. Jenže jsem si všimla, že za jeden měsíc spotřebuju cca jedno platicko a někdy i víc. Chci se zeptat co to může způsobovat, o co jde a jestli je to nejak špatně.
    Děkuji za odpověď

Uroval akut je doplněk stravy obsahující manozu a extrakt z brusinek. Používá se při počínajícím zánětu dolních močových cest.
    Je zvláštní, že Vám pomůže 1 tableta. Pravděpodobně jde o poruchu psychickou, zvláště, když se to zhoršuje v době, kdy na to myslíte. Doporučil bych vyšetření u urologa, které bude mít pravděpodobně negativní výsledek, takže se nezjistí žádná organická porucha. Lékař by vám mohl předepsat léky upravujíicí dráždivost močového měchýře. Tím byste se zbavila obtíží a postupem času by se dal lék vysadit. Nejdříve je však třeba vyloučit závažnější poruchu.

MUDr. Jiří Rohlíček

www.akur.eu