PhDr.

Jaromír Chrášťanský

verifiedCreated with Sketch.

28 názorů +přidat

Přidejte názor Požádejte o spuštení online kalendáře

Vzdělání, výcviky, kompetence: Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii… Více

Adresy

 • Soukromá psychologická praxe

  Belgická 23
  12000 Praha, hl. město Praha

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Hotovost

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
28 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • M
  Umístění: Soukromá psychologická praxe

  Velmi citlivý a odborný přístup, velmi příjemné místo. Pan PhDr. Chráštanský mi velmi pomohl se lépe vyznat sám v sobě a i v určitých životních situacích. Určitě doporučuji.

 • V

  Význam terapie vedené PhDr. Chrášťanským se mi těžko formuluje byť jen v hlavě, pro mne osobně je nedozírný v tom nejlepším smyslu slova!!!
  Pokud hledáte bezpečné,přívětivé i na oko příjemné místo, kde Vám naslouchající, vstřícný profesionál pomůže- troufám si tvrdit, s čímkoliv ve své mysli přicházíte, pak se rozhodně obraťte na PhDr. Jaromíra Chrášťanského.
  Při vzpomínce na spolupráci s panem doktorem mě vždy zahřeje u srdce....a to je za mě TOP doporučení jakého jsem schopná :)

 • I

  K Jaromírovi mě přivedl zásadní zvrat v osobním životě. Nevěděla jsem, co dělám špatně a potřebovala jsem se zorientovat v tom, co se kolem mě dělo. Tuto recenzi píši proto, že než jsem se k němu objednala, zajímalo mě, co o něm lidé píší a jaké jsou jejich zkušenosti. Za mě ho vnímám jako velmi schopného terapeuta. Chodím k němu již rok a výsledy jsou velmi dobré. Ukázal mi, že své mechanismy, které mám v životě automaticky nastavené, aby mě chránily, mi spíše ubližují a že se s tím dá něco dělat... osobně jsem velmi ráda, že jsem se před rokem rozhodla k němu objednat...

 • K

  K Jaromírovi jsem začala chodit na terapii, protože jsem potřebovala změnit práci, kde jsem se dlouhodobě necítila dobře. Měla jsem ale mnoho zábran a důvodů, proč to vlastně nejde, a tak jsem se neustále točila v kruhu. V terapii jsem dostala prostor vyjádřit své obavy, úzkost, ale i očekávání. Jaromír byl vždy velmi trpělivý, empatický a vstřícný. Zároveň nijak nehodnotil, nepotřeboval spoustu velkých slov, ale citlivě a věcně reflektoval to podstatné, co mi třeba unikalo. Že bych chtěla změnit zaměstnání, jsem věděla několik let, od zahájení terapie do nástupu do nové práce to trvalo 4 měsíce. Co víc si přát?! :-) Všem, kteří hledají a váhají, směle doporučuji!!!

 • M

  Jaromír mi pomohl najít víru v sám sebe, co umím, co cítím.
  Na počátku pro mě byla výraznou překážkou přímá platba, ale jsem rád, že jsem vytrval. Pokud je totiž něco velmi kvalitního, má to taky svou cenu. Před ním jsem chodil na terapie na pojišťovnu skoro 10 let, ale měl jsem pocit, že už se točím v kruhu.
  Jaromír je velmi empatický člověk, vždy poskytující zajímavou zpětnou vazbu, rozhodně ne "instantní". Naše vzájemná spolupráce nebyla jen na pár sezení, vlastně skoro 3 roky, a na 1.sezení přicházela a z posledního sezení odcházela stejná osoba, ale úplně jiná osobnost. Ono je totiž lepší zkusit přeplavat řeku, občas si třeba i loknout, než neustále přešlapovat na břehu, který mi sice nevyhovuje, ale je "bezpečný".

 • H

  Pan doktor mi v současné době velmi pomáhá. Dlouhá léta jsem se trápila nad problémy, které vlastně ani někdy nebyly. Začít chodit na terapie bylo jednoznačně jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě a volba
  terapeuta byla dokonalá. Pan doktor je profesionál, rozhodně doporučuji. Hana

 • Pan doktor Chrášťanský je odborník na svém místě. Inteligentní, ale hlavně přátelský a empatický. Dokáže člověka rychle analyzovat, ale nechává pacienta, ať si na všechna důležitá zjištění přijde sám (byť se snaží nasměrovávat). Všem, kteří váhají, můžu dát svoje plné doporučení. Jaromír Vám může pomoci odhalit příčiny svého utrpení a zlepšit kvalitu života, stačí jen trochu otevřenosti a upřímnosti, hlavně sám k sobě.

 • U

  Pan doktor mi opravdu hodne pomohl. Pojmenoval problem, ktery jsem mela a diky tomu jsem se mohla zamerit tim spravnym smerem. I kdyz jsem pred kazdou navstevou nevedela, co mu vlastne budu povidat, vzdy polozil ty spravne otazky a ja mluvila a mluvila.. :) Doporucuji kazdemu, kdo se hleda a nevi jak v zivote dal.

 • L

  Jaromír má velmi dobré teoretické zázemí v podobě Gestalt-terapie, tedy z území mezi psychologií a filozofií; jeho přístup je nedogmatický a metody velmi volné. Drží se ale důležité zásady, že hnací silou terapie není teorie, nýbrž vztah. To jsem zjistila už na prvním sezení. A protože pro mě proces terapie není nikdy ukončen, stejně jako dobrý vztah, budu se chtít k Jaromírovi stále vracet. Lenka

 • V

  Pan Chrášťanský mi velice pomohl v sebepoznání. Skvělý přístup, opravdový profesionál, rozhodně doporučuji!

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Vzdělání, výcviky, kompetence:
  Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii (klinické zaměření) na FF UK v Praze. Dále jsem absolvoval Rigorózní zkoušku, Atestaci z klinické psychologie,Funkční specializaci v psychoterapii. Mám systematický psychoteraperapeutický výcvik v Gestalt terapii v IVGT v Praze a výcvik v Pesso Boyden Psychomotorické Psychoterapii (PBSP) v Diabasis v Praze. Absolvoval jsem Supervizní výcvik v gestalt modalitě v IVGT. Mám registraci od Ministerstva zdravotnictví ČR.
  Certifikáty od Evropské Asociace Gestalt terapie: jako její člen a jako akreditovaný supervizor EAGT.

  Pracovní zkušenosti:
  Soukromou praxi mám 12 let. V průběhu jsem pracoval 4 roky v DS Sananim (léčba závislých na psychoaktivních látkách), 6 let na částečný úvazek na Krizovém oddělení a v Sanatoriu DPS Ondřejov (léčba psychóz). Nyní pracuji na částečný úvazek na Psychosomatické klinice v Praze. Dříve jsem působil také jako lektor arteterapie a vedl jsem workshopy osobního růstu. Také jsem spoluvedl procesní (sebezkušenostní) část systematického psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii v IVGT. Nyní dělám v rámci soukromé praxe také cvičného terapeuta pro studenty psychoterapie a případového supervizora studentů Gestalt terapie.

  Jak obvykle probíhá první sezení:
  Na prvním sezení dávám klientovi prostor, aby mi mohl sdělit, proč přichází, jaký je jeho problém či potíže, eventuelně co potřebuje, jaká je jeho představa o naší spolupráci apod. Je pro mne důležité zůstat s klientem v kontaktu a „naladit se na sebe“. Proto se na další informace o něm obvykle ptám až na druhém sezení. Během prvního sezení někdy stihneme zůstat u klientova problému více do hloubky a zkoušíme s ním pracovat, aby měl klient možnost zakusit, jak naše práce probíhá a zda má chuť do spolupráce. Když se domluvíme na dalších sezeních, řekneme si pravidla spolupráce a dohodneme další termín.

  V soukromé praxi se věnuji:
  Psychologickému poradenství, Krizové intervenci, krátkodobému, střednědobému i dlouhodobému psychologickému vedení, psychoterapii systematické i podpůrné, rozvoji osobnosti. S klienty pracuji různě dlouho, od několika sezení zaměřených na konkrétní problém, až po dobu několika let. Snažím se spolu s klienty najít jejich individuální způsob řešení problémů či situace.

Specializace

 • klinická psychologie
 • psychoterapie

Ukončené školy

 • Psychoterapeutická fakulta v Praze
 • Psychologie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze
 • Arteterapie na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
 • Vv pro Zuš na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích
Více

Znalost jazyků

 • angličtina

Fotografie