PhDr.

Jaromír Chrášťanský

Psycholog, Psychoterapeut

Vzdělání, výcviky, kompetence: Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou ... Více

Adresy

Informace o lékaři

• Vzdělání, výcviky, kompetence:
    Vystudoval jsem Vv pro Zuš na JčU v Českých Budějovicích, Psychoterapeutickou fakultu v Praze, Arteterapii v Č. Budějovicích na JčU, jednooborovou psychologii (klinické zaměření) na FF UK v Praze. Dále jsem absolvoval Rigorózní zkoušku, Atestaci z klinické psychologie,Funkční specializaci v psychoterapii. Mám systematický psychoteraperapeutický výcvik v Gestalt terapii v IVGT v Praze a výcvik v Pesso Boyden Psychomotorické Psychoterapii (PBSP) v Diabasis v Praze. Absolvoval jsem Supervizní výcvik v gestalt modalitě v IVGT. Mám registraci od Ministerstva zdravotnictví ČR.
    Certifikáty od Evropské Asociace Gestalt terapie: jako její člen a jako akreditovaný supervizor EAGT.

Pracovní zkušenosti:
    Soukromou praxi mám 12 let. V průběhu jsem pracoval 4 roky v DS Sananim (léčba závislých na psychoaktivních látkách), 6 let na částečný úvazek na Krizovém oddělení a v Sanatoriu DPS Ondřejov (léčba psychóz). Nyní pracuji na částečný úvazek na Psychosomatické klinice v Praze. Dříve jsem působil také jako lektor arteterapie a vedl jsem workshopy osobního růstu. Také jsem spoluvedl procesní (sebezkušenostní) část systematického psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii v IVGT. Nyní dělám v rámci soukromé praxe také cvičného terapeuta pro studenty psychoterapie a případového supervizora studentů Gestalt terapie.

Jak obvykle probíhá první sezení:
    Na prvním sezení dávám klientovi prostor, aby mi mohl sdělit, proč přichází, jaký je jeho problém či potíže, eventuelně co potřebuje, jaká je jeho představa o naší spolupráci apod. Je pro mne důležité zůstat s klientem v kontaktu a „naladit se na sebe“. Proto se na další informace o něm obvykle ptám až na druhém sezení. Během prvního sezení někdy stihneme zůstat u klientova problému více do hloubky a zkoušíme s ním pracovat, aby měl klient možnost zakusit, jak naše práce probíhá a zda má chuť do spolupráce. Když se domluvíme na dalších sezeních, řekneme si pravidla spolupráce a dohodneme další termín.

V soukromé praxi se věnuji:
    Psychologickému poradenství, Krizové intervenci, krátkodobému, střednědobému i dlouhodobému psychologickému vedení, psychoterapii systematické i podpůrné, rozvoji osobnosti. S klienty pracuji různě dlouho, od několika sezení zaměřených na konkrétní problém, až po dobu několika let. Snažím se spolu s klienty najít jejich individuální způsob řešení problémů či situace.

• klinická psychologie

• angličtina

Nemoci

Fotografie

• velmi dobrý

Jaromír mi pomohl najít víru v sám sebe, co umím, co cítím.
    Na počátku pro mě byla výraznou překážkou přímá platba, ale jsem rád, že jsem vytrval. Pokud je totiž něco velmi kvalitního, má to taky svou cenu. Před ním jsem chodil na terapie na pojišťovnu skoro 10 let, ale měl jsem pocit, že už se točím v kruhu.
    Jaromír je velmi empatický člověk, vždy poskytující zajímavou zpětnou vazbu, rozhodně ne "instantní". Naše vzájemná spolupráce nebyla jen na pár sezení, vlastně skoro 3 roky, a na 1.sezení přicházela a z posledního sezení odcházela stejná osoba, ale úplně jiná osobnost. Ono je totiž lepší zkusit přeplavat řeku, občas si třeba i loknout, než neustále přešlapovat na břehu, který mi sice nevyhovuje, ale je "bezpečný".

• velmi dobrý

Pan doktor mi v současné době velmi pomáhá. Dlouhá léta jsem se trápila nad problémy, které vlastně ani někdy nebyly. Začít chodit na terapie bylo jednoznačně jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě a volba
    terapeuta byla dokonalá. Pan doktor je profesionál, rozhodně doporučuji. Hana

• velmi dobrý

Pan doktor Chrášťanský je odborník na svém místě. Inteligentní, ale hlavně přátelský a empatický. Dokáže člověka rychle analyzovat, ale nechává pacienta, ať si na všechna důležitá zjištění přijde sám (byť se snaží nasměrovávat). Všem, kteří váhají, můžu dát svoje plné doporučení. Jaromír Vám může pomoci odhalit příčiny svého utrpení a zlepšit kvalitu života, stačí jen trochu otevřenosti a upřímnosti, hlavně sám k sobě.

• velmi dobrý

Pan doktor mi opravdu hodne pomohl. Pojmenoval problem, ktery jsem mela a diky tomu jsem se mohla zamerit tim spravnym smerem. I kdyz jsem pred kazdou navstevou nevedela, co mu vlastne budu povidat, vzdy polozil ty spravne otazky a ja mluvila a mluvila.. :) Doporucuji kazdemu, kdo se hleda a nevi jak v zivote dal.

• velmi dobrý

Jaromír má velmi dobré teoretické zázemí v podobě Gestalt-terapie, tedy z území mezi psychologií a filozofií; jeho přístup je nedogmatický a metody velmi volné. Drží se ale důležité zásady, že hnací silou terapie není teorie, nýbrž vztah. To jsem zjistila už na prvním sezení. A protože pro mě proces terapie není nikdy ukončen, stejně jako dobrý vztah, budu se chtít k Jaromírovi stále vracet. Lenka

• velmi dobrý

Pan Chrášťanský mi velice pomohl v sebepoznání. Skvělý přístup, opravdový profesionál, rozhodně doporučuji!

• velmi dobrý

Ze své zkušenosti, která byla více než výborná, doporučuji pana doktora Chrášťanského každému, kdo se ztratil, neví jak dál nebo se chce vyznat sám v sobě, jako já. Děkuji za podporu a pomoc, která mi byla poskytnuta, když jsem ji nejvíce potřebovala.

• velmi dobrý

Vrele pána doktora Chrášťanského každému odporúčam. Je to veľmi príjemný a pokojný človek a skvelý profesionál. Kontaktoval som ho na základe odporúčania a bol som nadmieru spokojný. Hľadal som pomoc a radu v pretrvávajúcom ťažkom obodobí a Jaromír mi pomohol pohnúť sa vpred. Vďaka jeho telentu načúvať srdcom a schopnosti odhaliť ten skutočný problém sa mi podarilo zistiť o sebe množstvo dôležitých informácií a skrytých citov, prežitkov a blokov. Bola to skvelá cesta sebapoznávania a Jaromír bol ten najlepší sprievodca.

• velmi dobrý

Pan Chrášťanský na mě působil velmi profesionálně, ale uvolněně a přátelsky. Ihned mi "sednul" a poměrně rychle pomohl zvládnout důležité životní období, kdy jsem se potřeboval zorientovat sám v sobě a ve svých pocitech. Z několika sezení si odnáším dobrý pocit a rád ho doporučím zde i všem mým přátelům v těžké situaci. Pane Chrášťanský, velmi děkuji!

• velmi dobrý

Díky Jaromírovi jsem lépe porozuměl svému životu, naučil jsem se řešit obtížné situace a lépe chápat své problémy. Pomohl mi k velké pozitivní změně. Doporučuji ho všem, kteří se v životě ztratili a často cítí zmatek a nejistotu.