Kostelní 9, Praha
GENNET, s.r.o.

Umístění: GENNET, s.r.o. Jiný

Byla jsem u paní doktorky Kilijánové na prvotrimestrálním screeningu v půlce června. Po přečtení recenze níže jsem měla trochu strach, ale paní doktorka byla milá, na všechny otázky odpovídala, srdeční odezvu jsme s partnerem slyšeli, v průběhu ultrazvuku si povídala pro sebe o tom, co zrovna zkoumá, ale dostatečně srozumitelně, abychom tomu porozuměli i my. Vyšetření dopadlo dobře, krevní výsledky také v pořádku a z ordinace jsem odcházela spokojená.
Může se stát, že ne vždy je dobrý den a interpretace výsledků nemusí být vhodně podaná, ale já si na paní doktorku nemohu stěžovat.
O fotku z ultrazvuku je potřeba si po vyšetření říct na recepci (počítač na recepci je asi napojený na počítače v ordinacích a sestřička má přístup k fotkám, které lékař při vyšetření pořídí). Za fotku se platí dle platného ceníku fatální medicíny (vytištěná, velikost A5 nebo v elektronické podobě).

Umístění: GENNET, s.r.o. Jiný

Paní doktorka byla profesionální, popisovala při vyšetření co vidí a na závěr nám dala prostor se zeptat na co chceme.

Umístění: GENNET, s.r.o. Jiný

Klinika sice vypadá krásně, ale to je jaksi k ničemu pokud tedy nejste zřejmě movití a hubení. Bohužel jsem byla na tuto kliniku odeslána na 1. screening panem doktorem....paní doktorka se chovala po celou dobu neskutečně nepřátelsky, když jsem si lehla na lůžko kydla mi na břícho gel a začala nervózně přejíždět skenerem, nic neříkala a tak jsem se na ní podívala, měla jsem obavu jestli nevidí třeba něco, co se jí nelíbí, na čež paní doktorka opáčila no nekoukejte se na mě takhle, uvolněte se já tam nic nevidím máte to miminko pěkně obalený, rychle přejížděla z místa na místo přičemž jsem sotva zaregistrovala že má miminko všechny čtyři končetiny, patu, hlavu, nosní kůstku, mezi to vložila na vteřinku poslech srdíčka....v celku to znamená že miminko jsme pořádně neviděli a srdíčko neslyšeli. Myslela jsem, že si screening budeme moct alespoň trošičku užít to se bohužel nestalo. Najednou řekla, že si mám utřít gel a jít si sednout ke stolu to bylo ze screeningu vše. Říkala jsem si, že fotečku asi dělají automaticky. Sedla jsem si, paní doktorka začala do počítače klepat jakési výsledky a skrz zuby prohodila, že výsledky z krve nám sdělí až dopíše (sdělila to způsobem, že jsem tušila špatné výsledky). Po dlouhých 10 minutách vytiskla papír a zeptala se jestli čekám první dítě řekla jsem, že ano, po té se mě zeptala jestli máme nějaké dítě doma, tak říkám, že ne (nechápu proč se na to ptala když na to stejně absolutně nebrala zřetel)...udělala hm a povýšeným tónem začala mluvit o strašném výsledku na downuv syndrom, kde bych měla mít hodnoty 1/1420 a já mám hodnoty 1/720 což je naprosto hrozný výsledek, který měl rozhodně vyjít mnohem lépe a proto mi doporučuje další testy v 16tt. Než jsem se stačila vzpamatovat, pokračoval, ale co je ještě mnohem horší je výsledek na preeklampsie tam to máte téměř jasné. Vytřeštěně jsem se na ní podívala s otázkou co to je, bylo mi odpovězeno, že to pro mě můžu zemřít (mít fatální následky), protože se neprokrvuje céva a že na to dostanu aspirin. Zakončila to slovy jestli je to všechno můžete jít, pokud budete mít další otázky směřujte je na svého doktora ve středu. Vstala jsem a začala brečet, nevěděla jsem jestli mi teda něco je nebo není, nebo dokonce miminku. Na čež doktorka naproste překvapeně říká vy jste mě asi nepochopila výsledky vyšli prozatím negativní. Na to přišlo rychlé nashledanou a bylo. Naprosto hotová jsem prošla klinikou, zaplať pánbůh s přítelem který mě podpíral. Začali jsme rychle hledat jak velké je tedy riziko 1/720 a co je to tedy preeklampsie a světe div se není to tak hrozné jak říkala doktorka. Moje mamka má naštěstí známost s velkou kapacitou v oboru gynekologie a tak mu výsledky zaslala aby nám to vysvětlil. Nad jednáním doktorky nevěřícně kroutil hlavou a až on mě víceméně uklidnil že miminko i já jsme v pořádku a doktorka nás naprosto zbytečně vyděsila hloupostmi. A co se týče preeklampsie, že na to se umírá v třetím světě a ne tady s takovou zdravotní péčí jaká je dnes dostupná, že jediné co hrozí je dřívější narození miminka. Takže tímto velice děkuji paní doktorce Kilijánové, která mi zanechala pouze velké obavy a stres, otřesný zážitek ze screeningu (pokaždé když si na to jen vzpomenu chce se mi znovu brečet) a naprostou nedůvěru v jakékoliv další vyšetření. Fotku jsme také nedostali, takže o tu si musíte asi zažádat.