MUDr.

Blanka Vavřinková , CSc.

Gynekolog

Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

Gynekolog a porodník v První české lékařské společnosti, s.r.o. Vzdělání: 1989 - 1995 - Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Studium ukončeno státními závěrečnými zkouš... Více

• Dobrý den,
    můj gynekolog mi na základě stěru z děložního čípku identifikoval chlamydia trachomatis. Nasadil mi ATB Azithromycin Mylan 500 mg, dvě balení po 3 tbl. Užívat jednu tabletu po 12 hodinách, po dobrání 1. balení počkat týden a poté stejným způsobem užívat druhé balení. Jsem mírně zmatená,… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Blanka Vavřinková

Bohužel mám málo informací k tomuto konkrétnímu případu, abych se mohla kvalifikovaně vyjádřit. Na řešení vámi popisovaných potíží nelze reagovat podle nějaké šablony, je třeba k tomu přistupovat individuálně. Více

• Dobrý den, měla bych na Vás dotaz ohledně pohlavních chlamydií. Přítel je před cca dvěma lety měl, léčil antibiotiky od lékaře a nyní se mu znovu objevily. Ještě čekáme na výsledky testů, ale pravděpodobně je má. Má gynekoložka mi řekla, že zatím není třeba testy dělat, že i když se test ukáže negativní,… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Blanka Vavřinková

Také bych vyčkala výsledků partnera

Adresy

Obdobní doktoři, u kterých se lze objednat

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Gynekolog a porodník v První české lékařské společnosti, s.r.o.
    Vzdělání:
    1989 - 1995 - Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Studium ukončeno státními závěrečnými zkouškami v roce 1995.

Postgraduální studium
    1998 - atestace I. stupně z oboru gynekologie a porodnictví
    2002 - atestace II. stupně z oboru gynekologie a porodnictví
    2011 - atestace z Perinatologie a fetální medicíny

Vědecká činnost
    2001 - obhajoba kandidátské disertační práce na téma Vliv pervitinu a heroinu na průběh těhotenství.

Hlavní oblasti zájmu:
    Perinatologie - problematika předčasného porodu, prenatální diagnostika, rizikové těhotenství a problematika péče o těhotné na substituční terapii.

Publikační a odborná činnost:

Pravidelně publikuje v českém i zahraničním tisku, je autorem a spoluautorem tří monografií, kapitolami přispívá do monografií svých kolegů a pravidelně se aktivně formou přednášek či posterů účastní konferencí v tuzemsku i zahraničí.

Nemoci

• neplodnost
  • močová inkontinence
  • změny na děložním čípku
  • rizikové těhotenství
  • gynekologické záněty

Hodnocení pacientů:

• M

Pani doktorka si me prevzala do pece v polovine tehotenstvi, protoze jsem nebyla spokojena s jednanim u sve minule gynekolozky. Maloktery doktor je takto ochotny a vyjde vstric. Moc ji za to dekuji.

• K

Zatím jsem u paní doktorky Vavřinkové byla jen na pravidelné prohlídce, takže nemohu posoudit její péči při nějakém problému nebo v těhotenství, ale zatím je to pro mě nejlepší gynekoložka u které jsem byla. Paní doktorka i sestřička jsou moc milé a vstřícné. Z návštěvy mám dobrý pocit, při vyšetření upozorní na to co se chystá dělat, dotazy ochotně zodpoví. Velmi sympatická paní doktorka, od té doby co chodím k ní, mi jinak nepříjemné návštěvy gynekologie vůbec nevadí. Velmi doporučuji.

• Moc milá paní doktorka i sestra. Obě jsou vstřícné a ochotné poradit. Paní doktorka nezlehčuje žádný problém, dá se s ní o všem promluvit a věnuje pozornost všemu, co máte na srdci. Je skvělá jako lékař a velmi sympatická i jako člověk. Pomohla mi s problémem, který u mě ignorovali dva lékaři. Rozhodně velmi doporučuji :) (Eva, 24 let)

• G

Gabriela.G.
    Mám s paní doktorkou Vavřinkovou i se sestřičkou dobrou zkušenost.Paní doktorka i sestřička, mi vždy dobře poradily.Paní doktorka, mi vždy řekla co přesně mi je a když jsem otěhotněla, tak se o mě hezky staraly obě.Paní doktorka, mi vždy řekla nebo poradila co mám dělat abych neměla problémy v těhotenství a na co se zaměřit.Neměla nikdy problém s tím, mi cokoliv vysvětlit,říct o co jde a jak se věci mají.Od začátku, co k paní doktorce do ordinace chodím, tak nikdy jsem sestřičku ani paní doktorku neviděla ve špatné náladě, nebo že by si vylévali vztek na pacientkách,to že pacienti mají špatnou náladu, za to přeci paní doktorka nemůže.Se sestřičkou i s paní doktorkou, jsem si vždy hezky na rovinu popovídala a líbí se mi, že ty ženský jsou upřímný a rozhodně ne arogantní.Já k paní doktorce jezdím přes půl Prahy, ale rozhodně toho nelituji,paní doktorka je pečlivá,hodná a upřímná.Postará se o vás,i když máte sebemenší dotaz nebo problém,postará se o vás hezky i během těhotenství,poradí a o mě se hezky postarala i po porodu během šestinedělí.Jsem s ní na maximum spokojená.Nemám co bych vytkla.

• Po přestěhování do Prahy jsem hledala docela dlouho dobrého gynekologa a našla jsme ho v paní doktor Blance Vavřinkové, nechápu jak tady někdo napíše, že je arogantní a povýšená, i když se zeptám na banalitu tak je příjemná a odpoví na dané otázky. Je velmi citlivá a své pacienty si hlídá a chová se vstřícně a ohleduplně. Děkuji, že i v Praze jsou lékaři s takovým přístupem.

• P

Prvním problémem je sestra na recepci, která má telefon vypnutý i v ordinační době, musím volat x-krát denně, než to někdo vezme. Hovor padá do hlasové schránky.
    Paní doktorka je odborně určitě na dobré úrovni, ale jinak máte pocit, že ji Vaší návštěvou spíše obtěžujete. Pokud s ní řešíte nějaký problém, vyvalí oči a udiveně na Vás hledí. (To není jen můj dojem). Připadáte si jako nějaký marťan. Chová se také trochu povýšeně a arogantně, ale vše je jen můj subjektivní názor.

MUDr. Blanka Vavřinková2016-11-21

Není pravda, že by telefon byl vypnutý, sestřička má ale spoustu dalších povinností - odběry krve, poradna těhotných, konzultace meších problémů po telefonu či sdělování výsledků. Většina pacientek se dovolá, některé dokonce opakovaně během krátké doby. Snažíme se všem vyjít maximálně vstříc, někdy je problematické se dobrat jádra konkrétního problému, ale arogance nám zcela jistě není vlastní.

• Dlouho jsem hledala v Praze gynekoložku a našla jsem... Škoda, že všichni lékaři nemají takový moderní a flexibilní přístup, jako tato noblesní dáma ! ♥ Je to lékařka na pravém místě a kdyby všichni takto pracovali a ještě podávali takové pozitivní úsměvy, bylo by to hurá ! :D Díky - dámy vřele doporučuji ! (y) Olivie Žižková ;)

• J

Skvela paní doktorka, prijemna, profesionální o jejích kvalitách není pochyb. Stejně tak sestřička. Krasne moderní prostředí. Jednoznačne doporučuji. Anežka Rezková

• S

Bohužel nemám s paní doktorkou dobré zkušenosti.Zanedbala moje těhotenství.Její chybou jsem rodila předčasně.Při poslední prohlídce před předčasným porodem byl tlak vysoký a jako vysvětlení mi po porodu řekla,že vysoký tlak v 26. týdnu nemusí nutně znamenat preeklampsii,kterou jsem prodělala.Vysoký tlak ale v těhotenství normální není.To vám řekne každý zkušený gynekolog.V porodnici se divili,že to vůbec neřešila.Sestra je skoro vždy nepříjemná.Z návštěv jsem neměla dobrý pocit.Rozhodně nedoporučuji.

MUDr. Blanka Vavřinková2016-05-16

Rozhodně odmítám tvrzení, že pacientka rodila předčasně v důsledku zanedbání péče. Mezi poslední kontrolou u nás a jejím porodem uběhly 4 týdny a ona vzápětí odcestovala na Moravu. Poté jsme se viděly až po šestinedělí. Preeklampsie je komplexní těhotenská komplikace, která se neprojevuje pouze izolovaným zvýšení krevního tlaku, ale dalšími komplikacemi. Ty u této pacientky přítomny nebyly. Pokud byl někdo nepříjemný, tak to byl v čekárně partner, který verbálně napadal sestru za to, že chtěla Zprávu o rodičce, kterou ženy na kontrolu po šestinedělí běžně nosí, a kterou tato paní zapomněla doma.

• K

Návštěva gynekologa je všeobecně nepříjemná zkušenost, ovšem s paní doktorkou Vavřinkovou tomu tak není. Někomu může vadit její "nepříjemný" pohled, ale podle mě je to jen takový ten pracovní, ale jakmile s vámi mluví, tak se usmívá a je moc milá. Zajímá se a na jakýkoliv dotaz odpoví. Vůbec mi nevadí za ní jezdit přes půl Prahy :)

Lékař, ke kterému se můžete objednat online