MUDr.

Blanka Vavřinková , CSc.

Gynekolog

Zeptejte se Požádejte o spuštení online kalendáře

Gynekolog a porodník v První české lékařské společnosti, s.r.o. Vzdělání: 1989 - 1995 - Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Studium ukončeno státními závěrečnými zkouš... Více

Dotazy od pacientů (20)

• porucha menstruace a ovulace

Dobrý den, momentálně řeší s moji paní doktorkou problém, že nemám jak menstruaci ani ovulaci. Paní doktorka mi nasadila hormony estrogen (provera),doufala jsem, že mi udělá nějaké vyšetření jestli není problém někde jinde ale bohužel,nepídila se po příině. Během 5 měsíců jsem po hormonech přibral 8kg,… Více

Blanka Vavřinková

Bohužel jsem ve vašem textu žádnou otázku nenašla... Provera není estrogen, ale gestagen, nezmiňujete se, zda při léčbě menstruujete nebo ne, nevím, kolik je vám let, zda plánujete graviditu, jestli jste… Více

• Ovariální cysty

Dobrý den paní doktorko. Je mi 38 let a plánujeme druhé mimčo. Snažíme se rok, ale bohužel s přestávkou kvůli neurologickým zdrav. problémům manžela. Můj problém je tvorba cyst na vaječníku. 5 let jsem měla folikulární cystu na pr. vaječníku, cysta se zmenšovala a zvětšovala a nepůsobila žádné problémy.… Více

Blanka Vavřinková

Odběr tumormarkerů je při nálezu cysty běžný postup, to vás vůbec děsit nemusí, s největší pravděpodobností budou negativní. Operační řešení ovariálních cyst se obvykle doporučuje až od velikosti 5 cm.… Více

Podívejte se na všechny(20) odpovědi

Zeptejte se

Zeptejte se

Adresy

Obdobní doktoři, u kterých se lze objednat

Zkušenosti a dovednosti

• Gynekolog a porodník v První české lékařské společnosti, s.r.o.
    Vzdělání:
    1989 - 1995 - Lékařská fakulta Masarykovy univerzity v Brně. Studium ukončeno státními závěrečnými zkouškami v roce 1995.

Postgraduální studium
    1998 - atestace I. stupně z oboru gynekologie a porodnictví
    2002 - atestace II. stupně z oboru gynekologie a porodnictví
    2011 - atestace z Perinatologie a fetální medicíny

Vědecká činnost
    2001 - obhajoba kandidátské disertační práce na téma Vliv pervitinu a heroinu na průběh těhotenství.

Hlavní oblasti zájmu:
    Perinatologie - problematika předčasného porodu, prenatální diagnostika, rizikové těhotenství a problematika péče o těhotné na substituční terapii.

Publikační a odborná činnost:

Pravidelně publikuje v českém i zahraničním tisku, je autorem a spoluautorem tří monografií, kapitolami přispívá do monografií svých kolegů a pravidelně se aktivně formou přednášek či posterů účastní konferencí v tuzemsku i zahraničí.

Nemoci

• neplodnost
  • močová inkontinence
  • změny na děložním čípku
  • rizikové těhotenství
  • gynekologické záněty

Gabriela.G.
    Mám s paní doktorkou Vavřinkovou i se sestřičkou dobrou zkušenost.Paní doktorka i sestřička, mi vždy dobře poradily.Paní doktorka, mi vždy řekla co přesně mi je a když jsem otěhotněla, tak se o mě hezky staraly obě.Paní doktorka, mi vždy řekla nebo poradila co mám dělat abych neměla problémy v těhotenství a na co se zaměřit.Neměla nikdy problém s tím, mi cokoliv vysvětlit,říct o co jde a jak se věci mají.Od začátku, co k paní doktorce do ordinace chodím, tak nikdy jsem sestřičku ani paní doktorku neviděla ve špatné náladě, nebo že by si vylévali vztek na pacientkách,to že pacienti mají špatnou náladu, za to přeci paní doktorka nemůže.Se sestřičkou i s paní doktorkou, jsem si vždy hezky na rovinu popovídala a líbí se mi, že ty ženský jsou upřímný a rozhodně ne arogantní.Já k paní doktorce jezdím přes půl Prahy, ale rozhodně toho nelituji,paní doktorka je pečlivá,hodná a upřímná.Postará se o vás,i když máte sebemenší dotaz nebo problém,postará se o vás hezky i během těhotenství,poradí a o mě se hezky postarala i po porodu během šestinedělí.Jsem s ní na maximum spokojená.Nemám co bych vytkla.

• velmi dobrý

Po přestěhování do Prahy jsem hledala docela dlouho dobrého gynekologa a našla jsme ho v paní doktor Blance Vavřinkové, nechápu jak tady někdo napíše, že je arogantní a povýšená, i když se zeptám na banalitu tak je příjemná a odpoví na dané otázky. Je velmi citlivá a své pacienty si hlídá a chová se vstřícně a ohleduplně. Děkuji, že i v Praze jsou lékaři s takovým přístupem.

• slabý

Prvním problémem je sestra na recepci, která má telefon vypnutý i v ordinační době, musím volat x-krát denně, než to někdo vezme. Hovor padá do hlasové schránky.
    Paní doktorka je odborně určitě na dobré úrovni, ale jinak máte pocit, že ji Vaší návštěvou spíše obtěžujete. Pokud s ní řešíte nějaký problém, vyvalí oči a udiveně na Vás hledí. (To není jen můj dojem). Připadáte si jako nějaký marťan. Chová se také trochu povýšeně a arogantně, ale vše je jen můj subjektivní názor.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

MUDr. Blanka Vavřinková ( 21. listopadu 2016)

Není pravda, že by telefon byl vypnutý, sestřička má ale spoustu dalších povinností - odběry krve, poradna těhotných, konzultace meších problémů po telefonu či sdělování výsledků. Většina pacientek se dovolá, některé dokonce opakovaně během krátké doby. Snažíme se všem vyjít maximálně vstříc, někdy je problematické se dobrat jádra konkrétního problému, ale arogance nám zcela jistě není vlastní.

• velmi dobrý

Dlouho jsem hledala v Praze gynekoložku a našla jsem... Škoda, že všichni lékaři nemají takový moderní a flexibilní přístup, jako tato noblesní dáma ! ♥ Je to lékařka na pravém místě a kdyby všichni takto pracovali a ještě podávali takové pozitivní úsměvy, bylo by to hurá ! :D Díky - dámy vřele doporučuji ! (y) Olivie Žižková ;)

• velmi dobrý

Skvela paní doktorka, prijemna, profesionální o jejích kvalitách není pochyb. Stejně tak sestřička. Krasne moderní prostředí. Jednoznačne doporučuji. Anežka Rezková

• slabý

Bohužel nemám s paní doktorkou dobré zkušenosti.Zanedbala moje těhotenství.Její chybou jsem rodila předčasně.Při poslední prohlídce před předčasným porodem byl tlak vysoký a jako vysvětlení mi po porodu řekla,že vysoký tlak v 26. týdnu nemusí nutně znamenat preeklampsii,kterou jsem prodělala.Vysoký tlak ale v těhotenství normální není.To vám řekne každý zkušený gynekolog.V porodnici se divili,že to vůbec neřešila.Sestra je skoro vždy nepříjemná.Z návštěv jsem neměla dobrý pocit.Rozhodně nedoporučuji.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

MUDr. Blanka Vavřinková ( 16. května 2016)

Rozhodně odmítám tvrzení, že pacientka rodila předčasně v důsledku zanedbání péče. Mezi poslední kontrolou u nás a jejím porodem uběhly 4 týdny a ona vzápětí odcestovala na Moravu. Poté jsme se viděly až po šestinedělí. Preeklampsie je komplexní těhotenská komplikace, která se neprojevuje pouze izolovaným zvýšení krevního tlaku, ale dalšími komplikacemi. Ty u této pacientky přítomny nebyly. Pokud byl někdo nepříjemný, tak to byl v čekárně partner, který verbálně napadal sestru za to, že chtěla Zprávu o rodičce, kterou ženy na kontrolu po šestinedělí běžně nosí, a kterou tato paní zapomněla doma.

• velmi dobrý

Návštěva gynekologa je všeobecně nepříjemná zkušenost, ovšem s paní doktorkou Vavřinkovou tomu tak není. Někomu může vadit její "nepříjemný" pohled, ale podle mě je to jen takový ten pracovní, ale jakmile s vámi mluví, tak se usmívá a je moc milá. Zajímá se a na jakýkoliv dotaz odpoví. Vůbec mi nevadí za ní jezdit přes půl Prahy :)

• velmi dobrý

K paní doktorce docházím zatím jen krátce a už teď jsem po předchozích zkušenostech s různými gynekology nadšená. Paní doktorka je milá, vstřícná, poradí, prodiskutuje. Velice oceňuji intimní přítmí v ordinaci. :-) Za mně vše perfektní a paní doktorku Vavřinkovou mohu jedině doporučit.

• dobrý

K paní doktorce jsem začala chodit krátce před otěhotněním, jsem spokojená, zároveň jsem však nikdy neměla žádný zdravotní problém. Při vyšetřeních se mi zdá pečlivá, případné dotazy vždy zodpoví. Oceňuji téměř nulové čekání před vyšetřením, vždy mě přijme opravdu v čas, na který jsem objednaná. Škoda jen, že nemá monitor a budu tak muset chodit na natáčení do porodnice :-(.

• neutrální

Dříve super, poslední cca rok a půl až dva pocit, že mě totálně nevnímá, na vše jen krčí rameny a doporučuje čekat. Už chodím jinam.

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

MUDr. Blanka Vavřinková ( 13. dubna 2016)

Vzhledem k tomu, že ordinace je v provozu od února 2013, tak nevím, co bylo to "dříve".

Lékař, ke kterému se můžete objednat online