Adresy (2)

Vladimír Textoris
Křižíkova, Praha 6, Trutnov


Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí
Kreditní karta, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnamiSoukromý pacient (bez pojištění)


Individuální psychoterapie (50 minut) • 1 200 Kč

Konzultace online

Párová konzultace/terapie • 1 800 KčZpůsoby platby: Bankovní převod, Kreditní karta

1) Po konzultaci provedete převod na můj účet nebo zaplatíte kartou online na základě vygenerovaného odkazu.
2) Do popisu převodu zadejte jméno a datum konzultace.
3) Děkuji

Platba za konzultaci je přeposlaná přímo specialistovi. Specialista sám určuje způsob rušení návštěv a vracení peněz pacientům.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Nezapomeňte, že ZnamyLekar.cz neúčtuje žádné dodatečné poplatky za objednání návštěvy a nezpracovává platby jménem specialisty.


Nejpozději 30 minut před návštěvou obdržíte SMS a e-mail s odkazem na zahájení online konzultace. Připojení bude možné pomocí prohlížeče v telefonu nebo na počítači.


Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit svou lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).


Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby


1 200 Kč

Online konzultaceOnline konzultace

Ostatní služby


Křižíkova, Trutnov

1 200 Kč

Vladimír TextorisKřižíkova, Trutnov

1 700 Kč

Vladimír TextorisKřižíkova, Trutnov

Dozvědět se více

Vladimír Textoris1 800 Kč

Online konzultaceKřižíkova, Trutnov

Od 1 700 Kč

Vladimír Textoris

Zkušenosti

O mně

Nabízím:

PÁROVÁ PSYCHOTERAPIE
Specializuji se zejména na párovou psychoterapii, kde vás mohu podporovat v oblasti komunikace, in...

Více


Ukončené školy

  • Meziregionální akademie řízení personálu (Kyjev) 2022 Magisterské studium Klinická psychologie a psychoterapie
  • Kyjevský institut Gestaltu a Psychodramy (Kyjev) 2021 - 2025

Specializace

  • psychoterapie
  • psychosomatika

Certifikáty


Znalost jazyků

  • Angličtina,
  • Ruština,
  • Čeština,
  • Slovenština

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Vladimír Textoris? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, asi 2 měsíce myslím na věci (předměty), na které se zrovna dívám. Je to úplná blbost, ale třeba, když jsem venku, myslím na cokoli, co je právě kolem mě a co se kolem mě děje. Myslím na to, dokud mě něco neodradí. Pak myslím zas na nějaký konkrétní předmět, na který se zaměřím nebo je kolem mě a furt dokola a dokola ho mám před očima, nedokážu prostě přirozeně vnímat svět. Přestanu na něco takového myslet, když dělám nějakou činnost, která mě zaujme. Když ale činnost dokončím, zas na to začnu myslet. Tento psychický problém mě dost znejisťuje a neodkážu se uvolnit a žít “naplno,” protože se obavám, že zase na něco (konkrétního) začnu opět myslet. Dále si třeba vzpomenu na to, jak dýchám nebo mrkám, takové automatické věci. Rád bych se tohoto problému zbavil a žil opět naplno.

Tento typ myšlenkového vzoru může mít několik různých příčin, včetně úzkosti, stresu nebo prostého zvyku.

1. Zkuste si uvědomit, zda se tento problém objevil náhle nebo postupně a zda se může vázat na nějakou specifickou událost nebo stresor ve vašem životě.

2. Mindfulness je technika, která vám může pomoci stáhnout pozornost z opakujících se myšlenek a vrátit ji k přítomnému okamžiku. Můžete zkusit meditaci nebo jednoduché cvičení mindfulness, které vás naučí být více v kontaktu s vašimi smysly a vnímat okolní prostředí.

3. Hledejte podporu: Mluvit s profesionálem, jako je psycholog nebo psychiatr, může být velmi užitečné. Pomohou vám lépe pochopit příčiny vašich myšlenek a vyvinout strategie na jejich řízení.

4. Pokud jsou opakující se myšlenky spojeny s úzkostí, můžete zkoušet techniky řízení úzkosti, jako je hluboké dýchání, relaxační cvičení nebo cvičení proti úzkosti.

5. Jak jste poznamenal/a, když se věnujete činnostem, které vás zajímají, vaše mysl má méně místa pro opakující se myšlenky. Snažte se najít aktivity, které vás baví a zapojujte se do nich pravidelně.

Mgr. Vladimír Textoris

Dobrý den mám takovou otázku spíš pro psychologa. Přestalo mi jít číst knihy. Před pár lety jsem neměl problém přečíst během pár týdnů ve volném tempu několika set stránkovou knihu. Teď jsem měl problém přečíst sto padesát stran za měsíc a něco. Věty se mi čtou pomalu, pořád se vracím a některé věty musím přečíst třeba pětkrát dokola. Když však čtu třeba něco v časopisu, či nějaký odstavec jde to celkem v pohodě. Když jsem zkoušel číst bibli šlo číst jednotlivé odstavce celkem dobře a bez vracení, avšak když jsem se rozhodl přečíst si celé Evangelium podle marka, začalo zase to samé vracení a zpomalení. Nevím co s tím ani čím to je, ale rozhodně bych nepohrdl radou jak začít číst zase normálně.

Dobrý den, chápu, že máte momentálně obtíže s čtením, což může být frustrující. Příčiny mohou mohou být různé, ačkoliv přes internet není možné diagnostikovat konkrétní problém. Uvedu obecné rady a úvahy, které by vám mohly pomoci a bylo by dobré je konzultovat s odborníkem, například s psychologem nebo lékařem.

Fyzické zdraví - únavu, špatný spánek nebo oční potíže, mohou ovlivňovat vaši schopnost soustředění a čtení. Preventivní lékařská prohlídka vás může ujistit, že vaše zdraví není překážkou.

Stres nebo úzkost - tyto psychologické faktory mohou mít vliv na schopnost soustředění a pozornosti. Konzultace s klinickým psychologem vám může pomoci porozumět těmto faktorům a vyvinout strategie pro jejich řešení.

Možná neurologická nebo kognitivní otázka - někdy může být zpomalení či obtížné čtení spojeno s neurologickými nebo kognitivními otázkami. Konzultace s neurologem nebo psychologem specializujícím se na kognitivní funkce by mohla poskytnout další informace.

Postupné návratné cvičení - pokud nezjistíte žádné závažné zdravotní nebo psychologické problémy, může být užitečné začít s cvičením. To znamená začít s krátkými časovými úseky čtení a postupně je zvyšovat, dávat si dostatek času na odpočinek.

Pravidelná konzultace s odborníkem - je důležité mít pravidelnou komunikaci s odborníkem, ať už to bude psycholog nebo lékař, aby vás mohl průběžně sledovat a poskytovat vám podporu při řešení této situace.

Pamatujte, že každý člověk je jedinečný, a proto je individuální přístup k řešení těchto obtíží klíčový.

Mgr. Vladimír Textoris

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.