Vladimír Marček, Ph.D.

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

38 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor 805 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU a ESF MU, a externě… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Psychologické služby

Sukova 49/4
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Kreditní karta, Bankovní převod, Hotovost
    V této ordinaci přijímám:
    dospělí

Služby

Individuální sezení 600 Kč
    Kognitivní trénink (paměti, pozornosti apod.) 600 Kč
    Když vy nebo já zrušíme sezení méně jak 24h předem, kompenzujeme druhou stranu ve výši 300 Kč
    Párová terapie (60 minut) 800 Kč
    Tvorba a interpretace profilu osobnosti nebo intelektu 600 Kč
    Pro studenty, klienty na rodičovské dovolené nebo nezaměstnané poskytuji slevu 20%

Hodnocení pacientů

• K
    Umístění: Psychologické službySlužby: Individuální sezení

Už první návštěva pro mě byla velikým přínosem. Pan doktor má velice profesionální přístup a v jeho přítomnosti jsem se nebála říci své pocity a trápení. Jsem ráda, že jsem šla právě k panu doktorovi Marčekovi a příště se na něho určitě zase obrátím.

• M
    Umístění: Psychologické služby

Pana Marčeka jsem si vybral podle recenzí na webu a naštěstí to byla na poprvé šťastná volba . Přesně splnil moje očekávání. Podpořil mě v životní krizi jako málokdo , na druhou stranu byl ochoten mi dát někdy pro mě těžko přijatelnou zpětnou vazbu. A jako bonus se na společná setkání těším jako na setkání s přítelem. Martin Sedlář

• H
    Umístění: Psychologické služby

Chtěla bych panu doktoru Marčekovi také moc poděkovat. Souhlasím s uvedenými názory, pan doktor je velmi inteligentní a empatický, je to člověk na svém místě. Velmi mi pomohl už při první návštěvě. Nejvíce oceňuji jeho schopnost opravdu pozorně naslouchat a reagovat na to, co mu pacient říká, a dále jeho nehodnotící přístup. Otázky, které při rozhovoru klade, by člověka samotného nenapadly, přitom právě tyto otázky jsou tou cestou ke hledání odpovědí. Velmi děkuji! Hanka S.

• M
    Umístění: Psychologické službySlužby: Individuální 50-minutové sezení

Pán psychológ mi veľmi pomohol s ťažkou životnou situáciou, po sedení som mal v hlave toľko, že som to musel ďalšie 2 hodiny spracovávať a hneď na to som sa objednal na ďalší týždeň. Vrelo odporúčam všetkým, ktorý majú pocit, že potrebujú odbornú pomoc.

• P
    Umístění: Psychologické službySlužby: Individuální 50-minutové sezení

Po prvním sezení nelze než souhlasit s názory ostatních hodnotících. Citlivý, nehodnotící, spíše naslouchající přístup, avšak dokáže skvěle nasměrovat a vyhmátnout to podstatné. Hned po prvním sezení cítím znatelné zlepšení vlastního stavu doprovázené spoustou podnětů k sebereflexi. Přidávám se k poznatkům o mírně arogantním a netrpělivém přístupu, avšak tyto negativa beru jako "part of the package" a rozhodně hodlám dál pokračovat v dlouhodobé pravidelné terapii.

• Umístění: Psychologické službySlužby: Individuální 50-minutové sezení

Vladimír Marček je velmi inteligentní a má profesionální přístup k lidem kteří se dostali do jeho péče. Předpokládam že, ne každému tento psychoterapeut bude vyhovovat avšak věřím že pokud se rozhodnete do svého psychického zdraví investovat čas je toto ta správná volba. Celých padesát minut se mi plně věnoval a trpělivě poslouchal vše co jsem se mu snažila vysvětlit. Přestože nebylo jednoduché se mnou komunikovat. Předpokládám, že se k němu do ordinace budu vracet dokud se nebudu cítít vyrovnaně.

• N
    Umístění: Psychologické služby

He is a great psychologist and I think everyone should visit him if needed because sometimes you need someone to listen to you without judging you and it helps tremendously. Thank you so much Vladimir :)

• Návštěva z ZnamyLekar.cz
    Umístění: Psychologické službySlužby: Běžný termín

dobrý den. Chtěla bych se přidat ke kladnému hodnocení pana doktora.
    Byla jsem u něho už dva krát a vždycky mě dal užitečné rady,jak se chovat v určité situaci.Vždycky jsem řekla upřímě o svých psychických problémech a problémech s dcerou.Jsem s jeho přístupem k pacientovi velmi spokojena. Určitě doporučuji.

• P
    Umístění: Psychologické službySlužby: Běžný termín

Moje prozatím jediná návštěva u doktora Marčka (která byla zároveň mojí úplně první návštěvou psychologa) ve mně zanechala hluboké dojmy. Dosud nemám ponětí, jak se to stalo, ale prakticky celé sezení jsem probrečela. Ač to tak může znít, není to negativní kritika, ale spíš důkaz toho, že pan doktor je člověk na svém místě (já totiž před lidmi zásadně nebrečím). Pan doktor Marček působí velice inteligentně a sympaticky, pacientovi vše pěkně vysvětlí a je z něho cítit porozumění a empatie. K dalšímu objednání jsem se odhodlávala více než měsíc, ale nakonec jsem se rozhodla, že jdu do toho - i když první sezení nebylo zrovna příjemné a veselé, pan doktor při něm ve mně vzbudil důvěru v to, že z dlouhodobého hlediska mi terapie pomůže.

• A

Tento psycholog mi nesedl. Pan Marček mi nepřišel moc empatický, byla jsem u něj několikrát a nikdy se nesnažil jít moc do hloubky, což mi až u jiného psychologa. Příčinu mých problémů navíc viděl v něčem úplně jiném, než ve skutečnosti byly.

Zkušenosti a dovednosti

• Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU a ESF MU, a externě se věnuji vědeckovýzkumné činnosti na Psychologickém ústavu Akademie věd ČR.

Nabízím individuální a párovou psychoterapii. Je mi vlastní přívětivý, respektující a upřímný přístup. Rád s klienty objevuji jejich vlastní cestu k překonání těžkých životních období, seberealizaci, nebo k většímu naplnění ve vztahu. Věřím v uzdravující sílu terapeutického vztahu, stejně tak jako v individuální zdroje každého člověka.

Víc informací na webu Psychsluzby.cz

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Ukončené školy

• Magisterské studium psychologie, FF MU (jednoobor, 5 let)
  • Doktorské studium psychologie, FSS MU (jednoobor, 5 let)
  • Gestalt Institut Dialog (psychoterapeutický výcvik, 5 let)

Publikace

• [IF 2,7] URBÁNEK, Tomáš a Vladimír MARČEK. Investigating the effectiveness of working memory training in the context of Personality Systems Interaction theory. Psychological research : international journal of perception, learning and communication founded as Psychologische Forschung, Berlin: Springer-Verlag, 2015, roč. 79, č. 4. ISSN 0340-0727. doi: 015-0687-4.
  • [kapitola v knize] POLEDŇOVÁ, Ivana, Vladimír MARČEK a Martina ČAVNICKÁ. Adolescents’ career plans in the context of their self-concept. In Ježek, S., Lacinová, L. & Macek, P. (Eds.). Adolescent psychosocial development in Brno: An ELSPAC study 2005 – 2011. Brno: Masaryk University, 2011. s. 83 - 98, 16 s. Psychologie. ISBN 4.
  • [IF] MARČEK, Vladimír a Tomáš URBÁNEK. Filozoficko-vědný koncept paradigmy v psychologii. Československá psychologie, Praha: Academia, 2011, roč. 55/2011, č. 3, s. 222-233. ISSN 0009-062X.

Znalost jazyků

• angličtina

Stáže

• 4 x 14-days training program by Gestalt Associates Training Los Angeles (last attendance 2018)
  • Biweekly skype supervision by Paul L. Plakos, M.A., MFT, California

Nemoci