V Hůrkách 1292/8 - Stodůlky, Praha

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Psychologické poradenství • 1 300 Kč

Individuální psychoterapie • 1 300 Kč

Life coaching • 1 600 Kč

Přijímám: dospělí

Domluvíme si přes email nebo SMS preferovanou variantu online komunikace - telefonát nebo videohovor (Skype, WhatsUp, Messanger, Hangout, Teams, Signal, Zoom). Těsně před zahájením setkání si textově ověříme, jestli jsme oba připraveni zahájit hovor nebo videohovor. Teprve pokud oba řekneme ano, zapojíme hlas či video.

Přijímám: dospělí

Psychotherapy in English language • 1 300 Kč

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Soukromá psychoterapeutická praxe - starší NEPLATNÁ adresa

Jsem psychoterapeut a kouč.
Pracuji s dospělými a školáky, anebo s celou rodinou, případně dvěma partnery.

Nabízím své zkušenost...

• psychoterapie

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice Individuální psychoterapie

Pokud hledáte empatického terapeuta, který Vás s laskavostí, trpělivostí, zájmem, pevností i humorem doprovodí během Vaší cesty k větší spokojenosti (ať už je jakkoliv klikatá), tak Vám Tomáše vřele doporučuji (chodila jsem k němu do dlouhodobé terapie).

Psychoterapie s Tomášem mi pomohla především rozumět vlastnímu životnímu tempu a přizpůsobovat ho situacím tak, abych se nevyčerpávala a mohla dobře fungovat. Na začátku jsem si k němu hledala déle cestu, protože byl jiný než psychoterapeuti, se kterými jsem se do té doby setkala - přímočařejší - ale poté jsem tuhle vlastnost velmi vítala a odnáším si díky ní mnoho poznání. V těžkých tématech jsem cítila pevnost, o kterou se dalo opřít a maximálně citlivý přístup, díky čemuž se zahojila některá velmi stará zranění a uvolnil se prostor pro nové uchopení a prožití. Když by bylo třeba, opět se na Tomáše v budoucnu s důvěrou obrátím.

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice

Tomáš je velmi otevřený, neodsuzuje žádné, ani alternativnější přístupy.
Postupem času mi pomohl najít světlo na konci tunelu a důvody, proč žít. Černé myšlenky začaly ustupovat a díky tomu se mi pozvolna proměňoval přístup k sobě samé, k ostatním a k životu vůbec. Tomáš mi moc pomohl a časem jsme otevřeli dveře do dalších kapitol života, ve kterých už kráčím "sama".
Tomáše Vám mohu vřele doporučit, neboť má potenciál Vám pomoci a ze sezení pak můžete čerpat i nadále. Mockrát děkuji!

Umístění: Soukromá psychoterapeutická praxe - starší NEPLATNÁ adresa Smíšená depresivně-úzkostná porucha, agorafobie s panickymi a taky, nespavost aj.

S Tomášem se známe již dlouho, zná můj příběh téměř dokonale, vždy si vede pečlivě poznámky a vždy přichází připraven. Přistupuje ke mně s obrovskou empatií a laskavostí. Obdivuji také to, že se schopen rozmotat téměř nerozmotatelné, najít kousek světla v temnotě a rozšířit ho. Vhodnými otázkami se mě snaží nasměrovat k úspěšnému řešení problému. Pozitivní aura je mu vlastní a vždycky jsem si takto představovala psychologa - usměvavý, milý, laskavý, empatický, ale zároveň profesionál. Tomáš Novák vykonává povolání, které si podle mého názoru vybral velice dobře a ještě zachrání spousty utrápených duší. Domnívám se, že moje přecitlivělá duše zažila ledaccos, spolupracovala jsem s nejedním terapeutem, psychiatriem, psychologem, koučem; ale tento mi sedí jednoznačně nejvíce. Snažila jsem se najít nějaké negativum, ale bohužel nenašla. Pokud toto, pane Nováku, čtete, tak Vám tímto děkuji a snad Vás má recenze potěšila.
Iveta

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice Psychoterapie, Psych. poradenství - večerní čas

K Tomášovi jsem poprvé zašel kvůli sklonům k depresím, které jsou vždy odstartovány konkrétním spouštěčem. Tomáš během několika sezení nejenže odhalil jádro mých problémů, ale odhalil i problémy jiné, které jsem si sám neuvědomoval. Předtím jsem chodil k psychiatričce a o několik let později k psycholožce, z nichž ani jedna mi nedokázala na příčiny problémů přijít. Díky Tomášovi se učím mít se rád a konečně se vyrovnat s událostmi, které se děly v dětství a během dospívání. Také velmi oceňuji smysl pro humor a viditelnou otevřenost různým názorům - to velice přispívá pocitu, že se můžu svěřit s čímkoliv, co mě aktuálně trápí, a takzvaně se vykecat. Za tohle všechno Vám, Tomáši, patří neskonalý dík!

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice

Pana Tomáše jsem navštěvovala něco přes rok, důvodem mé první návštěvy bylo vyčerpání z více důvodů, které se mi v životě sešly, k tomu nechuť do života a žádná sebeláska. Pan Tomáš mi padl do oka a spolupráce s ním se mi opravdu líbila. Z prvního setkání jsem měla obavy, jelikož jsem se obávala nepochopení nebo, že moje problémy nejsou vůbec vážné, ale pan Tomáš mě vyslechl a dokázal se vcítit do mé kůže a měl velké pochopení. Musím říct, že za ten rok jsem díky Tomášovi udělala na sobě opravdu velký kus práce. Pracovali jsme na tom, abych se měla ráda a dokázala si sama sebe vážit. Se sebevědomím bojuji mnohem více let, proto mě takový pokrok za takovou dobu opravdu mile překvapil. Pana Tomáše mohu určitě doporučit. Nyní jsme spolupráci ukončili, jelikož už další sezení z mého pohledu nebyly potřeba, přesto ale vím, že mám vždy dveře otevřené.

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice

Setkani bylo velmi mile a k veci, doufam v budouci spolupraci. Pan psycholog z meho hovoru vybral to, co by mi mohlo konkretne aktualne pomoci v prekonani deprese.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Z navstevy jsem mel velmi dobry pocit. I kdyz jsme probirali zalezitosti, ktere jsou velmi osobni a nerad o nich mluvim, nemel jsem, po uvodnim "otukani se", problem o nich vypravet - pan Novak vzbuzuje duveru.

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice

S panem Novákem jsem se scházela cca 5 měsíců. Původně preventivně. Věděla jsem, že mě čeká náročné životní období a chtěla jsem být připravená, vybudovat si nějaké dobré obranné mechanismy, mít s kým nadcházející situace probrat. Nakonec jsme spolu řešili, jak to asi bývá, daleko více věcí, širší záběr i hlubší témata. Přišla jsem si na kupu věcí, které mi dnes pomáhají, i do budoucna budou, lépe zvládat různé životní situace. Neříkám, že mám život vyřešený, to ale ostatně nebylo zadání, ale cítím se být víc schopná se s věcmi poprat. V budoucnu se k těmto setkáváním ráda dle potřeby vrátím.

Umístění: Soukr. psychoterapeutická praxe Nové Butovice

U pana Tomáše jsem sice byla pouze párkrát s problémem týkající se dlouhodobé šikany, kvůli které mám hodně narušenou psychiku - a plánuji schůzky i do budoucna. Pan Tomáš vyjde vždy vstříc, vyslechne vás a rozumí úplně všemu, co mu řeknete. Je vidět, že je velice zkušený a jeho práce ho moc baví. Měla jsem velice negativní zkušenosti s psychology, nedokázala jsem se vůbec otevřít a odmítala jsem se bavit o svých problémech, ale u pana Tomáše to je jiné. Moc mu věřím a hned první schůzka mě přesvědčila o tom, že on je ten pravý! Mohu jen doporučit, nemám nic, co bych vytkla. :)

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,synovi 25 dnes v krizovém Centru B- PHA 8 doporučili psychoterapii, potřeboval by termín po 18 hodině, také dostal ATRAX na úzkosti, jak probíhá Vaše péče můžete mu dále napsat pokračování v léku nebo musí hledat jiného doktora. Je ve zkušební době v práci a nemůže si dovolit chybět...je to složité protože má jen mě a já jsem na dlouhodobé neschopence , chce si práci udržet...děkuji za informaci

Dobrý den, pokud Váš syn trpí úzkostmi, je v pořádku, že bude užívat některé z vhodných anxiolytik, například právě Atarax. Léčiva předepisuje vždy lékař, některá běžná může předepsat praktický doktor. V případě Vašeho syna, kdy pravděpodobně prošel masivnější formou úzkosti, bych doporučil spíše psychiatra - odborníka, který bude schopen přesněji diagnostikovat dávkování i případnou vhodnost léčiva.
Léčení pomocí psychofarmak je vhodné kombinovat s psychoterapií. Psychoterapii nabízím některé dny i v pozdějších odpoledních / podvečerních hodinách, například od 18:30 hod. Zvolte, prosím, objednání na základě zpřístupněného on-line kalendáře, anebo zavolejte na tel. 724814.965, rád Vám pomohu.

Tomáš Novák

Trpím dlouhodobě depresemi které jsou rezistentní vůči léčbě. Nedávno jsem zjistil že příčinou je chronická samota. Teď dokáži depresi okamžitě ale krátkodobě potlačit.
Je tento typ depresí exaktně popsán ? Všude se vágně píše o souvislosti depresí a samoty ale chtěl bych tomu přesně porozumět.

děkuji za Váš dotaz. Odpověď není úplně na jednu větu, a také toho o Vás vím příliš málo na fundovanější analýzu příčin. Ale přesto se pokusím o následující vysvětlení:

Samota (tedy nedobrovolná samota) je příčinou mnoha potíží a to nejen psychického charakteru. Škálu následků od snížené imunity organismu až po těžké deprese asi netřeba vyjmenovávat. Přeji Vám, že depresi už umíte alespoň jednorázovou účelovou aktivitou na chvíli přerušit. Každá úleva, byť na malou chvíli, je cenná. Bohužel také oba víme, že dlouhodobá deprese není "depka", jak jí občas slyšíme od známých popisovat stylem "včera jsem měl depku, tak jsem si dal panáka".

Depresivní porucha je skutečná nemoc, která je většinou dlouhodobá, a trvá od týdnů až po roky. A tedy tomu odpovídá i způsob léčby. Záleží samozřejmě na onom "spouštěči", který je dobré najít, ale je i běžné, že k "vyčerpání" energie potřebné k radostnému životu dojde postupně následkem vícero příčin, a tedy ani nedokážeme identifikovat, čím vše začalo.

Depresivní člověk většinou necítí radost, i drobná aktivita je pro něho velkou zátěží, a zároveň mívá pocit nedostatečnosti - tj. domnívá se, že "BY MĚL" zvládat víc. Někdy se skutečně "vybudí" k dalšímu výkonu - ale pakliže šlo více o naplnění vlastních či cizích představ nebo požadavků, než chuť/radost z dané činnosti, nedostavil-li se pocit uspokojení anebo naplnění (smysluplnost), pak dojde jen k dalšímu vyčerpání a deprese se spíše prohloubí. Může se dostavit pocit zbytečnosti a zvyšuje se i riziko suicidality.

"První pomoc" při depresi je tedy SNÍŽENÍ ZÁTĚŽE. Připuštění si, že nemusím. Ani pracovat, ani se o ničem důležitém rozhodovat, ani dělat to, co "zvládají všichni" ostatní. Když mám horečky a angínu, také odložím povinnosti, dojdu si k lékaři pro léky a pro neschopenku, a jdu si domů lehnout. Do snížení zátěže bych započítal i nasazení příslušné medikace. Běžná antidepresiva (netřeba se bát, dnes již jsou běžné nenávykové medikamenty) přinesou většinou během několika týdnů úlevu (ve Vašem případě bych zkusil prokonzultovat s psychiatrem změnu medikace). S tou přijde i trocha energie navíc a tu využijeme k tomu, abyste v rámci léčby mohl začít i s psychoterapií. Tj. pracujeme nejprve na přeuspořádání života takovým způsobem, aby byl pro pacienta méně zátěžovým a méně nárokovým. Naučíme se všímat si drobností v životě, které třeba je dříve přehlížel, a přitom jsou přínosem a lze si je dopřát. A naopak nevšímat si takových záležitostí, které zdravějšímu životu v danou dobu spíše škodí. Proces bývá dlouhodobý, ale pomáhá.

Výše jsem zmiňoval časté snížení schopnosti se radovat. Depresivní pacient se může cítit nehodnotný, zbytečný, a navíc většinou trpí ztrátou síly a vitality. Nemívá dost sil bojovat o zachování vztahů, natož o získání vztahů nových. Pokud se k nějakému pokusu o nový vztah vůbec odhodlá, už při malém náznaku odmítnutí se stáhne zpět. Nevěří, že by ho mohl někdo mít rád, anebo se naopak dokazováním lásky k druhému sám přetěžuje a dále vyčerpává. V existujících vztazích je zátěží i pro své blízké. Vztah/blízkost projevenou druhými často ani necítí, případně nemá sílu jí opětovat. Depresivní člověk je tedy významně ohrožen SAMOTOU. Buď "jen" pociťovanou (třeba i uprostřed kolektivu, rodiny), anebo i faktickou (kdy se z důvodu výšeuvedených pocitů sám stáhne anebo okolí zmíněnou zátěž a úbytek energie neunese a je opouštěn).

Neexistence anebo ztráta vztahu(ů) je pro depresivního pacienta "potvrzením" platnosti původních černých myšlenek a nízkého sebehodnocení. Je to bludný kruh, ze kterého je dobré se dostat za pomoci odborníků - doporučuji kombinaci psychiatrické a psychoterapeutické péče. S lékařem - psychiatrem se nastaví medikace (přinese pocit úlevy) a s psychoterapeutem se řeší konkrétní léčivé změny, které je možné do života přinést. Čím dříve s léčením začneme, tím méně hluboká může deprese vzniknout a rychleji se lze dostat zase do zdravého prožívání života. Je třeba dostatek trpělivosti.

Pokud byste potřeboval, rád Vám na této cestě budu průvodcem.

Tomáš Novák (tomas.novak@vas-terapeut.cz)

Tomáš Novák