Praktický lékař gynekolog
Opavská 39/962, Ostrava

Kdysi jsem byla s panem doktorem celkem spokojená. Snad jen do prvních problému s delší menstruaci a delším špiněním. Tvrdil že je to normalní a je to dan za 3 děti všechny císařem. Nyní nový pan doktor teda koukal hned špitál a operace . Tak díky panu doktorovi za zbytečný rok trápení

Absolutne nemohu souhlasit s predchozim hodnocenim. Mozna byl zrovna unaveny, nebo to byla vyjimka. Nebo ty dotazy byly skutecne ..... vzdycky mam dotazy a vzdycky mi jsou vysvetleny a plne zodpovezeny s moznymi dusledky, odborne. Velice korektni pristup. Lhostejnost, nebo aroganci neznam. Ale jiste, nemuze nam byt kazdy sympaticky. Ale od toho specialista neni. Nemenila bych. V zadnem pripade.

Chodila jsem k panu doktorovi několik let a musím říct, že chvála pánu bohu, jsem pryč...možná byl pan doktor skvělý někdy dávno, ale pan doktor mi přijde lhostejný. Myslím, že se dostal do stádia, kdy by měl svou lékařskou praxi ukončit. Je arogantní, neochotný, pro mladší naprosto nevhodný. Když má neznalý člověk dotazy, třeba zbytečně ustarané, je arogantní a suveréní...přijde mi, že už to bere tak, že už se sám těší až skončí...

NEJLEPŠÍ, jsem měla několik komplikací, co chodím k tomuto lékaři, nemívám prakticky nic. Vysoká odborná úroveň a především profesionalita. Jsem velmi spokojená a vyhovuje mi nejvíce ze všech ženských lékařů, které jsem kdy měla možnost poznat v Ostravě. Po porodu dcery chodím k tomuto lékaři, je to už cca pět let a jsem velmi spokojená, neměnila bych. Problémy umí vyřešit a velmi šetrně. Odborný přístup, dostatek informací. Citlivost. Perfektní ženský lékař.

Tak já jsem skutečně zaskočená negativními hodnoceními pana doktora. Osobně nejsem typ, který by si potrpěl na nějaké přespřílišné litování či sáhodlouhé debaty, nejradši mám věty jednoduché a pokud i druhý ke mně mluví tímto způsobem, jsem maximálně spokojená. Nechodím na gyndu klábosit, klábosit se chodí do hospody. Snad proto mi pan doktor Kunčar maximálně vyhovuje. A to upozorňuji, že jsem prachmizerný pacient, nemyslím si, že vést si v evidenci mou maličkost je pro lékaře bůhvíjaká výhra. Navíc jsem drzá.

Pan doktor není žáden dobytek, vyšetření je citlivé. Pro ty, které si tady stěžují na to, jak s nimi pan doktor mluví, dvě ilustrace:
Loni jsem měla zamlklý potrat. Pan doktor to zjistil na ultrazvuku hned, miminku nebilo srdíčko. Řekl, cituji, "To těhotenství ale vůbec neprospívá." Možná některá chce v takové chvíli od doktora, aby ji litoval a utěšoval. Já nejsem ten typ, protože kecy stejně danou situaci nespraví a když brečím, tak zásadně v soukromí, nač zbytečně rozmazávat už tak dost nepříjemnou věc (nepřišla jsem se sem vybrečet, proto ta strohost - brečela jsem dost dlouho a pak ještě znova v termínu, kdy by se děťátko bývalo narodilo). A navíc, když mi toto pan doktor říkal, díval se mi přímo do očí a já viděla i odraz pochopení, takto mi to v tu chvíli stačilo.
Další komunikační - když jsem čekala svou dnes dvouletou dceru, byla jsem skálopevně přesvědčena, že to bude syn, pan doktor mne vyvedl z omylu někdy v pátém měsíci těhotenství. Měla jsem tendence ještě na koze se s ním dohadovat, přesvědčovala jsem pana doktora, ať se podívá znovu a pořádně. Pan doktor otočil monitor ultrazvuku ke mně, přiblížil inkriminovanou oblast a dialog vypadal zhruba takto - "Podívejte se sama, co vidíte? Toto je stehno, zadeček, tady je stydká rýha, taky toto jsou stydké pysky, už to vidíte?" - "Hm, vidím... Bedruna..." - a díval se na mě přesně tak, jak jsem zasluhovala, s lehkou ironií, která mně rozhodně nepřijde urážlivá. Taky určitě narozdíl ode mne takových bedrun a pindíků viděl.

Já bych některým přála zažít "péči" např. paní doktorky Kulové, tam jsem chodila před sedmnácti lety a kolena se mi třásla, za co mě seřve dnes (za špatné lehnutí na lehátko, za to, že si dovoluju být anemická, za to, že si vůbec dovoluju chtít dítě, které čekám, místo abych šla na potrat).
Nebo pana doktora Březiny, budiž mu země lehká, který do mě rval kleště takovým způsobem, že ještě dneska mě bolí pipina, když si na to vzpomenu.
Nebo pana Dvořáčka, ten mi zapinkal dva potraty a od toho druhého "stopil" dokumentaci z nemocnice tehdy blahoslavené Marie Antoníny, protože tehdy tam bylo zanedbání ze strany nemocničního personálu a navíc mě zamkli na oddělení a nechtěli pustit domů ani k telefonu - situace na žalobu.

Byla tady i kritika vůči panu Martiníkovi, opět se nemohu ztotožnit. Milý vstřícný, mně tehdy přišel až moc, jakoby mu FAKT HODNĚ záleželo na mé spokojenosti.

A ještě jedna faktická - dělala jsem brigádu u jedné nejmenované zdravotní pojišťovny, konkrétně jsem řešila mj. žádosti o zvýšené úhrady léčiv pojišťovnou; přese mne to šlo k revizákovi. Pan doktor Kunčar byl v té době (první polovina 90. let) jeden z veeeelmi mála, kdo bezproblémově předepisoval antikoncepci mladým dívkám. Paní doktorka Konvičná kupříkladu, ta posílala sedmnáctileté holky, ať si jdou hrát s panenkami, že od ní nic takového jako recepis na antikoncepci nedostanou.

Takže ještě jednou - u mne "za sto bodov".

Když jsem byla těhotná starali se tam o mě výborně, jako v bavlnce...žádné zbytečné poplatky..Chodím zde 12 let.

Doktor byl nepříjemný. Urážel mě, že jsem ve 22 ještě panna a vysmíval se mi.

nedoporučuji,u mého prvního dítěte mi p.doktor tvrdil až do IV.měsíce těhotenství,že mám cystu velikosti pomeranče,stále se zvětšující,dával mi jednu injekci za druhou a už mě objednával na operaci.Naštěstí se
vrátila paní doktorka,kterou zastupoval a strašně se divila jeho diagnoze.Byl arogantní a nepříjemný

Pan doktor MUDr. Svatopluk Kunčar je odborník na svém místě, chodím k němu již 12 let. Vždy mi profesionálně poradil, nejen s antikoncepci, ale i před operačním zákrokem. Jsem ráda, že mohu k němu chodit a mám k němu plnou důvěru. Moje maminka i sestra k němu rovněž chodí a chválí jeho vstřícný a lidský přístup. Plně se na něj můžeme spolehnout. Pana doktora mohu všem pacientkám, které mají rády seriózní a slušné jednání, doporučit.

pomohl