Neurologická klinika
Kateřinská 30, Praha

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Paní profesorka je nejen skvělá a obětavá lékařka, která pro pacienta dělá o 200% více, než je, bohužel, obvyklé, hledá nové možnosti, jak pacientovi pomoci.... Je úžasná osobnost, chápavý, laskavý, empatický člověk s velkým srdcem, kterých není nikdy dost a bohužel, čím dál méně i mezi lékaři... Jsem její vděčná pacientka a vím, že dokáže poradit, pomoci, povzbudit...a mám ji velmi ráda, je úžasná!!!!

Paní doktorka je velice vlídná, chápavá a hlavně skutečná kapacita ve svém oboru. Kéž by bylo takových lékařů více!

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

mívám často velmi živé sny. Napůl se probudím uprostřed noci, posadím se, mám otevřené oči a mluvím s lidmi co vidím kolem sebe. Jakoby halucinuji. Vidím, že jsem ve svém pokoji, ale pokoj se v mých představách může nacházet v nějakém jiném prostředí. Vidím kolem sebe lidi, se kterými mluvím (nahlas), chovám se, jako kdyby tam byli. Pociťuji emoce, jako radost nebo stud (protože si uvědomuji, že sedím v noční košili v posteli a je mi trapné, když kolem mě lidi chodí a mluví se mnou). Všechno si navíc pamatuji, ale když jsem v pokoji sama, trvá mi, než si uvědomim, že to není reálné. Nejsem si jistá, jak tyto živé sny mohou být dlouhé, než se pořádně proberu, ale myslím, že to může trvat i několik desítek minut. Většinou to přichází po tom, co mám nějaký větší zážitek během dne. Poprvé se to objevilo v mých asi 11 letech pak byla pauza tam mezi 16 a 20 rokem a nyní se to objevilo znova, ale někdy až skoro v každodenní frekvenci.
Chtěla bych se zeptat, zda nevíte, co by to mohlo být, zda to má nějaký název a jestli je možnost s tím něco dělat. Myslím, že mi to narušuje kvalitu spánku.
Děkuji
Sabina

Živé sny, pokud nejsou provázené jinými projevy, mohou být ještě fyziologické a nevyžadují léčbu. Pokud by Vás příliš trápily, objednejte se ke mně na ambulanci. Prof. Nevšímalová

Soňa Nevšímalová