Údolní 222/5 , Brno

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Nejčastěji hledané služby

Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno

Jmenuji se Petr Davídek a působím jako psycholog a terapeut v Brně. V rámci své soukromé praxe nabízím psychologické poradenství, terapii pro děti a d...

• psychoterapie
  • dětská psychologie

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno psychologické konzultace

Pan psycholog mě pozitivně překvapil svím přístupem, znalostma a pro mě netradičníma i když velmi logickýma návrhama. K profesím psycholie jsem byl až do teď skeptický ale pan Davídek můj názor změnil.
Rozhodně doporučuji.

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno individuální psychoterapie

Syn se během terapie zlepšil v mnoha ohledech. Dobrá diagnostika. Výborná komunikace s rodiči. Syn by nejraději chodil dál.

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno psychoterapie dětí a dospívajících

Velka pomoc memu dospivajicimu synovi,ktery resil depresivni a uzkostne stavy. Syn se po nejake dobe vice otevrel a nyni je schopen normalne fungovat.

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno psychologické poradenství

Pan doktor je velice milý a dal nám opravdu dobré tipy jak na Etopedku tak hlavne na to jakym stylem muzeme zlepsit situaci s nasim synem. Velice prijemne sezeni.

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno Konzultace online

Pán Davídek se mi snažil co nejlépe pomoci a najít nejlepší řešení pro moji dceru Terezu moc děkuji zase jsem zjistila že existuje někdo komu není lhostejný osud jiných lidí R.J.

Spolupráce byla bezproblémová, i přes velkou vytíženost nebyl problém domluvit se na změně termínu, navíc v případě že jsem se nemohl dostavit přímo do ordinace mohlo setkání proběhnout po domluvě i online. Pravidla setkání byla jasná, respektována oběma stranamy bez problému.
Pan Davídek mi velice pomohl a jsem rád že jsem na Terapie docházel právě k němu. Po každém setkání jsem domů odcházel z lepší náladou než z jakou jsem přišel, navíc jsem si často odnášel i nové nápady jak pokračovat v práci na svém psychyckém zdraví i doma.

Umístění: Mgr. Petr Davídek - Psycholog a terapeut, Brno psychoterapie dětí a mladistvých

Se synem se pán rychle skamarádil. Hráli spolu hry a pěkně se bavili. Bohužel syn dostal v neděli večer střevní virózu a zvracel. Ještě ten večer, co jsem na záchodě uklidila zvratky, jsem psala panu Davídkovi, že omlouvám syna, ale že je nemocný a že bohužel nemůžeme v pondělí odpoledne na smluvenou terapii přijít. Místo lidského přístupu jsem se dočkala strohého bazírování na pravidlech a že trvá na zaplacení za pondělní terapii, protože pravidla jsou taková, že terapii je možné bezplatně zrušit 24 hodin předem. Ani kompromis ve formě nějakého storno poplatku nebyl možný. Tak jsme se rozloučili s tím, že pan Davídek nabídne terapii někomu dalšímu, kdo bude lépe respektovat jeho pravidla. Synovi musím vysvětlit, proč nyní končíme s někým, s kým si mezitím vybudoval důvěru.
Kdybych nesouhlasila na začátku s jeho pravidly, tak by nás nepřijal, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že bude chtít zaplatit za terapii, na kterou jsme nemohli se synem přijít kvůli nemoci. A to šlo jen o pár hodin (psala jsem mu hned, jak jen to šlo). Žádný lékař si neúčtuje za neprovedený výkon.
Zaplatili jsme spoustu peněz za terapie a nemám žádný výstup, žádnou zpětnou vazbu a žádnou ochotu ke kompromisu jsem také neviděla. Jen slepé bazírování na jeho pravdě.

Mgr. Petr Davídek

mrzí mě, že naše spolupráce, i přes zájem syna a pozorované pozitivní kroky v tématu, na kterém jsme pracovali, nepokračuje.

V komentáři píšete o náhlém onemocnění Vašeho syna, v důsledku kterého jste zrušila domluvené setkání později než 24 hodin před jeho začátkem, a kdy po Vás pak byla, dle pravidel spolupráce, požadována jeho úhrada. To považujete za strohé bazírování na pravidlech. Dále píšete, že kdybyste s pravidly nesouhlasila, tak by syn do terapie nebyl přijat a ani ve snu by Vás nenapadlo, že po Vás bude požadována platba za setkání, kterého jste se kvůli nemoci nezúčastnili. Spolupráci jste se tedy rozhodla ukončit. Také zmiňujete, že Vám ze spolupráce se synem chybí zpětná vazba.

Dokážu si představit, že jste se na úvodním setkání obávala sdílet své výhrady k pravidlům naší spolupráce, abych syna do terapie přijal. A tak jste s pravidly souhlasila, aniž byste řekla, že Vám ne zcela vyhovují. Mrzí mě, že jste mi ani později v průběhu naší další spolupráce o svých výhradách k pravidlům neřekla - z mé zkušenosti, když klienti mluví o tom, co potřebují, tak se nám často podaří najít společně přijatelný způsob řešení dané situace. Samozřejmě je také možné, že k nalezení společně vyhovujícího řešení situace nedojde (např. kvůli výrazně odlišným pohledům na spolupráci). I to však vnímám jako dobrý výsledek společné diskuse, protože to může vést k vyhledání jiného odborníka s pro klienta více vyhovujícím přístupem.

V komentáři také zmiňujete, že by Vás ani Ve snu nenapadlo, že po Vás bude požadována platba za setkání, kterého jste se nezúčastnili kvůli nemoci. K tomu bych chtěl připomenout, že jsme se na úvodním setkání domluvili, že pokud ze své strany z důvodu nemoci či jiného důvodu zruším setkání později než 24 hodin před jeho začátkem, má klient nárok na další setkání zdarma. V případě zrušení za stejných podmínek (méně než 24 h před setkáním) na straně klienta pak klient hradí plnou cenu setkání. Také bych chtěl dodat, že se nejednalo o jedinou situaci, kdy jste se na mě později než 24 hodin před domluveným setkáním obrátila, zda by bylo možné z důvodu nemoci syna setkání bezplatně zrušit. V dané situaci jsem Vás upozornil na naši domluvu a Vy jste informaci bez výhrad přijala.

Rozumím, že jen stěží ovlivníte, jestli Váš syn náhle onemocní, a že je nepříjemné platit za setkání, které jste nevyužila. Na druhou stranu jste na úvodním setkání souhlasila s pravidly naší spolupráce, ke kterým jste na počátku ani v průběhu naší spolupráce neměla výhrady - tedy až do okamžiku, kdy jste v rozporu s naší domluvou odmítla zaplatit za setkání zrušené později než 24 hodin před jeho začátkem.

V případě zájmu se s Vámi rád setkám ohledně možností nastavení pravidel naší spolupráce tak, aby Vám do budoucna více vyhovovala, a spolupráce se synem tak mohla dále pokračovat. Zároveň bych Vás však chtěl požádal o dodržení naší dosavadní domluvy - o zaplacení doposud neuhrazeného setkání. Na závěr svého komentáře píšete, že Vám chybí zpětná vazba z naší spolupráce se synem. Poslední zpětná vazba z naší spolupráce proběhla na společném setkání se synem a s Vámi v listopadu 2022. Pokud byste měla zájem o dodatečnou zpětnou vazbu, ať už průběžnou nebo pojatou jako závěrečné setkání se synem, neváhejte se na mě obrátit.

S pozdravem

Petr Davídek