Mgr.

Ondřej Ženka

Psycholog, Psychoterapeut

Kontaktní informace

Nejnovější názory

 • Š
  Umístění: jiné místoSlužby: psychoterapie

  K panu doktorovi jsem začala chodit kvůli ranním neurózám a strachům, pocitům přetížení a nespokojenosti. Celkově jsem se potřebovala znovu zorientovat a najít směr. Pan Ženka mě citlivě, ale pevně pomáhal projít různá zákoutí pocitů a vzpomínek, do kterých jsem dřív ani nechtěla nahlížet. Pomáhala mi i literatura, kterou mi doporučil. Taky jeho jasné odpovědi na mnou pokládané otázky. Moc mi pomohl a přesto, že terapie skončila asi před čtvrt rokem, často na naše hovory vzpomínám. Pana doktora velmi doporučuji.

 • Zkušenosti a dovednosti

  O mně

  • Pracuji jako psycholog, psychoterapeut a kouč především s dospělými.

   Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity v Brně a pětiletý výcvik v Gestalt psychoterapii v IVGT v Praze.

   Psychoterapie, jak ji vnímám já, je především prostředkem ke změně.
   Věřím, že klienti mají potenciál nalézt pro sebe nejvhodnější řešení. Pro každého je jiné, proto podporuji klienty v hledání vlastního řešení. Jsem optimista v tom, že se jim to povede. Podmínkou jsou jen chuť a odvaha změnit svoji situaci.
   Nečekejte kouzla nebo magii, čekejte systematickou práci na sobě, někdy příjemnou a veselou, jindy nesnadnou a tvrdou, ale vždycky k Vašemu užitku.

   Nejčastěji pracuji s lidmi, kteří zažívají úzkostné stavy nebo obecnou nespokojenost se životem a s klienty, kteří mají zkušenost s domácím násilím.

   Více na www.terapieprovas.cz

  Specializace

  • psychoterapie

  Nemoci

  • deprese
  • stres
  • nízké sebevědomí
  • poruchy v mezilidských vztazích
  • obtížné životní situace
  • obecná nespokojenost
  • ztráta smyslu a naplnění každodenního života
  • nespokojenost s intimním životem
  • panické a úzkostné stavy
  Více

  Služby

  TerapieProVas.cz

  Šilingrovo náměstí 3, 602 00 Brno, jihomoravský

  Otázky pacientů

  Obáváte se o své zdraví?

  Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

  Zeptejte se naších lékařů
  Ondřej Ženka
  Ondřej Ženka
  Psycholog, Psychoterapeut
  Brno
  Dobrý den,
  Váš dotaz obsahuje více otázek, tak to vezmu popořadě. Já pracuji na přímé platby (není možné proplácet terapii přes pojišťovnu), takže žádné doporučení např. od obvodího lékaře… Více

  Hodnocení pacientů

  5

  Obecné skóre
  6 názorů

  • Přesnost
  • Péče
  • Zařízení
  • Š
   Umístění: jiné místoSlužby: psychoterapie

   K panu doktorovi jsem začala chodit kvůli ranním neurózám a strachům, pocitům přetížení a nespokojenosti. Celkově jsem se potřebovala znovu zorientovat a najít směr. Pan Ženka mě citlivě, ale pevně pomáhal projít různá zákoutí pocitů a vzpomínek, do kterých jsem dřív ani nechtěla nahlížet. Pomáhala mi i literatura, kterou mi doporučil. Taky jeho jasné odpovědi na mnou pokládané otázky. Moc mi pomohl a přesto, že terapie skončila asi před čtvrt rokem, často na naše hovory vzpomínám. Pana doktora velmi doporučuji.

  • M

   Začít docházet na terapii pro mne bylo zásadním rozhodnutím. Tou nejlepší volbou pak bylo, že jsem si vybrala Ondřeje Ženku. Za poslední tři roky jsem možnost terapie využila dvakrát, pokaždé ve chvíli, kdy jsem se dostala do složité životní situace, kterou jsem potřebovala probrat s někým, komu mohu důvěřovat, bez strachu se mu svěřit a s jeho pomocí toto složité období zvládnout. Ondřej je kvalifikovaný profesionál, je chápavý, empatický, zároveň pevný v moderaci rozhovoru, takže kromě podpory a pocitu bezpečí dokáže debatu vést k bolavým místům, která mnohdy skrývají jádra problémů. Měla jsem přání na sobě pracovat, popsat určité vzorce svého chování, které mi způsobovaly úzkost a naučit se s nimi lépe vědomě zacházet. Což se mi díky Ondřejovi povedlo. Vzhledem k tomu, jak velmi osobní a intimní terapie z principu je, je pro mne velmi složité tuto zkušenost předat a konkrétně popsat, jak jsem se cítila, i když bych to udělala velmi ráda, abych dodala odvahu všem, kterým by terapie také mohla pomoct. Velmi jednoduše však mohu říct, že v tom největším životním zmatku byla ta hodina v každém týdnu ostrovem úlevy a uvolnění, kdy jsem mohla být sama sebou, soustředit se na sebe, uvědomit si, co chci, co nechci, co mi dělá dobře. A z posledního sezení jsem odcházela mnohem sebevědomější, než když jsem k Ondřejovi přišla poprvé.

  • Ondřeje jsem vyhledala s konkrétním osobním problémem, který jsem chtěla vyřešit a rychle se posunout dál. Povídáním jsem se dopracovala k tomu, že problémem není samotný "problém", ale vede k němu řada zásadních (avšak mně předtím neviditelných) příčin. Postupně jsem si s pomocí uvědomovala, odkud problémy plynou. Začala jsem nad sebou, chováním a vztahy více přemýšlet a pracovat na nich. Nyní si uvědomuji, že žiji v několika směrech kvalitnější život, zklidnila jsem se a cítím, že se mám líp. Sdílení problémů s Ondřejem mi pomohlo a nastavilo ten druh zpětné vazby, který jsem pro nastartování změny potřebovala. Ondřej má kromě odborných kvalit také skvělé lidské kvality - je to srdečný, empatický a milý člověk. Na 100 % jej proto doporučuji nejen jako psychologa, ale také jako člověka :)

  • K

   Ačkoli jsem do Ondřejovy poradny poprvé vkročila se zcela konkrétním problémem, který jsem chtěla vyřešit, během několikaměsíční spolupráce jsem se jako "vedlejší účinek" posunula i v dalších oblastech. Kromě vstřícnosti, lidskosti, charismatu a profesionality jsem u něj totiž našla spoustu inspirace a energie k osobnímu rozvoji. Je trpělivým a pozorným posluchačem, který místo jednoznačných odpovědí nabízí podnětné otázky a bystré komentáře, který projeví soucit, pokud se zrovna nedaří, a raduje se s vámi ve chvílích, kdy je život tak super, že je to na jednoho člověka moc. Oceňuji, že ho vždy zajímá zpětná vazba a snaží se na sobě neustále pracovat. Dávám jedenáct a půl bodu z deseti a doporučuji :)

  • F

   Pan Ženka je empatický člověk, který nabízí řešení komplikovaných životních situací svou otevřeností a velmi lidským přístupem. Jako pacient jsem nikdy neměl pocit, že by ho moje problémy nudily nebo obtěžovaly, naopak měl vždy relevantní komentáře, které mně v průběhu terapie dodávaly velmi cenný pohled zvenčí a vybízely k autonomnímu jednání. Prostředí ordinace je příjemné, až na poněkud předpotopní systém vrátnice u hlavního vchodu, kde musíte paní vrátné pokaždé nahlásit za kým jdete:-). Jinak rozhodně doporučuji.

  • B

   Pan Ženka je velmi sympatický člověk, který ve Vás hned při prvním setkání budí důvěru. Prostředí poradny je příjemně domácí. Mimoto je to profesionál, který vždy v pravou chvíli řekne to správné takovým způsobem, že to ve Vás "pracuje" až do dalšího sezení. Pomohl mi při rozhodování v nelehké osobní situaci a dodal mi sílu a odvahu k dalším krokům. Mohu jen doporučit!