Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

Pracuji jako psycholog, psychoterapeut a kouč především s dospělými.

Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity v Brně a pětiletý výcvik…
Více

 • Problém dospívání

  Dobrý den,
  už nějakou dobu brouzdám a hledám po internetu nějakého psychologa na popud mého přítele, myslí si, že mi může pomoc jedině psycholog.
  Chtěla bych se zeptat, jak to u Vás funguje a jestli musím mít nějaké doporučení, abych se mohla u Vás objednat, nebo zda nikoliv. A jestli… Více

  ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

  Ondřej Ženka

  Dobrý den,
  Váš dotaz obsahuje více otázek, tak to vezmu popořadě. Já pracuji na přímé platby (není možné proplácet terapii přes pojišťovnu), takže žádné doporučení např. od obvodího lékaře nepotřebujete.… Více

 • Pokokává se v 11 letech

  Dobrý den, syn má teměř 11 let a před nějakým časem se začal pokakávat. Ptali jsme se ho, jestli ví, že potřebuje na záchod, tak to prý ano, ale prý to nestihne. Sice nerozumíme tomu, jak to může nestihnout, když je u sebe v pokojíku a záchod má 3 kroky od tama. Tak jsme mu vysvětlovali, že musí jít… Více

  ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

  Ondřej Ženka

  Dobrý den,
  já s dětmi nepracuji, takže bych doporučoval obrátit se na dětského psychologa nebo pracoviště, které se zaměřuje na práci s dětmi. S pozdravem, Ondřej Ženka

Adresy

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

 • Pracuji jako psycholog, psychoterapeut a kouč především s dospělými.

  Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity v Brně a pětiletý výcvik v Gestalt psychoterapii v IVGT v Praze.

  Psychoterapie, jak ji vnímám já, je především prostředkem ke změně.
  Věřím, že klienti mají potenciál nalézt pro sebe nejvhodnější řešení. Pro každého je jiné, proto podporuji klienty v hledání vlastního řešení. Jsem optimista v tom, že se jim to povede. Podmínkou jsou jen chuť a odvaha změnit svoji situaci.
  Nečekejte kouzla nebo magii, čekejte systematickou práci na sobě, někdy příjemnou a veselou, jindy nesnadnou a tvrdou, ale vždycky k Vašemu užitku.

  Nejčastěji pracuji s lidmi, kteří zažívají úzkostné stavy nebo obecnou nespokojenost se životem a s klienty, kteří mají zkušenost s domácím násilím.

  Více na www.terapieprovas.cz

Specializace

 • psychoterapie

Nemoci

 • deprese
 • stres
 • nízké sebevědomí
 • poruchy v mezilidských vztazích
 • obtížné životní situace
 • obecná nespokojenost
 • ztráta smyslu a naplnění každodenního života
 • nespokojenost s intimním životem
 • panické a úzkostné stavy
Více

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor
5

Obecné skóre
4 názory

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • Ondřeje jsem vyhledala s konkrétním osobním problémem, který jsem chtěla vyřešit a rychle se posunout dál. Povídáním jsem se dopracovala k tomu, že problémem není samotný "problém", ale vede k němu řada zásadních (avšak mně předtím neviditelných) příčin. Postupně jsem si s pomocí uvědomovala, odkud problémy plynou. Začala jsem nad sebou, chováním a vztahy více přemýšlet a pracovat na nich. Nyní si uvědomuji, že žiji v několika směrech kvalitnější život, zklidnila jsem se a cítím, že se mám líp. Sdílení problémů s Ondřejem mi pomohlo a nastavilo ten druh zpětné vazby, který jsem pro nastartování změny potřebovala. Ondřej má kromě odborných kvalit také skvělé lidské kvality - je to srdečný, empatický a milý člověk. Na 100 % jej proto doporučuji nejen jako psychologa, ale také jako člověka :)

 • K

  Ačkoli jsem do Ondřejovy poradny poprvé vkročila se zcela konkrétním problémem, který jsem chtěla vyřešit, během několikaměsíční spolupráce jsem se jako "vedlejší účinek" posunula i v dalších oblastech. Kromě vstřícnosti, lidskosti, charismatu a profesionality jsem u něj totiž našla spoustu inspirace a energie k osobnímu rozvoji. Je trpělivým a pozorným posluchačem, který místo jednoznačných odpovědí nabízí podnětné otázky a bystré komentáře, který projeví soucit, pokud se zrovna nedaří, a raduje se s vámi ve chvílích, kdy je život tak super, že je to na jednoho člověka moc. Oceňuji, že ho vždy zajímá zpětná vazba a snaží se na sobě neustále pracovat. Dávám jedenáct a půl bodu z deseti a doporučuji :)

 • F

  Pan Ženka je empatický člověk, který nabízí řešení komplikovaných životních situací svou otevřeností a velmi lidským přístupem. Jako pacient jsem nikdy neměl pocit, že by ho moje problémy nudily nebo obtěžovaly, naopak měl vždy relevantní komentáře, které mně v průběhu terapie dodávaly velmi cenný pohled zvenčí a vybízely k autonomnímu jednání. Prostředí ordinace je příjemné, až na poněkud předpotopní systém vrátnice u hlavního vchodu, kde musíte paní vrátné pokaždé nahlásit za kým jdete:-). Jinak rozhodně doporučuji.

 • Pan Ženka je velmi sympatický člověk, který ve Vás hned při prvním setkání budí důvěru. Prostředí poradny je příjemně domácí. Mimoto je to profesionál, který vždy v pravou chvíli řekne to správné takovým způsobem, že to ve Vás "pracuje" až do dalšího sezení. Pomohl mi při rozhodování v nelehké osobní situaci a dodal mi sílu a odvahu k dalším krokům. Mohu jen doporučit!

Lékař, ke kterému se můžete objednat online