Pen-iconCreated with Sketch. Zeptejte se Calendar-iconCreated with Sketch. Požádejte o spuštení online kalendáře

Pracuji jako psycholog, psychoterapeut a kouč především s dospělými. Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity v Brně a pětiletý výcvik v Gestalt p... Více

 • Strach z mluvení

  Dobrý den, jsem studentkou na gymnáziu a mám problém v mluvení. Konkrétně, když mám mluvit cizím jazykem. Vše mám v hlavě připravené, ale nedokážu to říct. Dá se s tím něco dělat?
  Děkuji

  ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

  Ondřej Ženka

  Dobrý den,
  věřím, že se s tím něco dělat dá a také to bývá častý důvod pro vyhledání psychologa. Je dobře, že se to snažíte aktivně řešit. Zároveň píšete velmi stručně, napadají mne spíše otázky… Více

Adresy

 • TerapieProVas.cz

  Šilingrovo nám. 3, dveře 305
  602 00 Brno, jihomoravský

  Kontaktní údaje

  Tento lékař zatím neumožňuje rezervovat návštěvy online pomocí Znamylekar.cz

  Uveďte svůj e-mail a my vám dáme vědět, až budete u tohoto lékaře moci rezervovat návštěvu online.

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby: Hotovost, Bankovní převod

  Služby

  Partnerská psychoterapie/80 min. od 800 kč

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

 • Pracuji jako psycholog, psychoterapeut a kouč především s dospělými.

  Absolvoval jsem psychologii a žurnalistiku na FSS Masarykovy Univerzity v Brně a pětiletý výcvik v Gestalt psychoterapii v IVGT v Praze.

  Psychoterapie, jak ji vnímám já, je především prostředkem ke změně.
  Věřím, že klienti mají potenciál nalézt pro sebe nejvhodnější řešení. Pro každého je jiné, proto podporuji klienty v hledání vlastního řešení. Jsem optimista v tom, že se jim to povede. Podmínkou jsou jen chuť a odvaha změnit svoji situaci.
  Nečekejte kouzla nebo magii, čekejte systematickou práci na sobě, někdy příjemnou a veselou, jindy nesnadnou a tvrdou, ale vždycky k Vašemu užitku.

  Nejčastěji pracuji s lidmi, kteří zažívají úzkostné stavy nebo obecnou nespokojenost se životem a s klienty, kteří mají zkušenost s domácím násilím.

  Více na www.terapieprovas.cz

Nemoci

 • deprese
 • stres
 • nízké sebevědomí
 • poruchy v mezilidských vztazích
 • obtížné životní situace
 • obecná nespokojenost
 • ztráta smyslu a naplnění každodenního života
 • nespokojenost s intimním životem
 • panické a úzkostné stavy
Více

Hodnocení pacientů:

 • Ondřeje jsem vyhledala s konkrétním osobním problémem, který jsem chtěla vyřešit a rychle se posunout dál. Povídáním jsem se dopracovala k tomu, že problémem není samotný "problém", ale vede k němu řada zásadních (avšak mně předtím neviditelných) příčin. Postupně jsem si s pomocí uvědomovala, odkud problémy plynou. Začala jsem nad sebou, chováním a vztahy více přemýšlet a pracovat na nich. Nyní si uvědomuji, že žiji v několika směrech kvalitnější život, zklidnila jsem se a cítím, že se mám líp. Sdílení problémů s Ondřejem mi pomohlo a nastavilo ten druh zpětné vazby, který jsem pro nastartování změny potřebovala. Ondřej má kromě odborných kvalit také skvělé lidské kvality - je to srdečný, empatický a milý člověk. Na 100 % jej proto doporučuji nejen jako psychologa, ale také jako člověka :)

 • K

  Ačkoli jsem do Ondřejovy poradny poprvé vkročila se zcela konkrétním problémem, který jsem chtěla vyřešit, během několikaměsíční spolupráce jsem se jako "vedlejší účinek" posunula i v dalších oblastech. Kromě vstřícnosti, lidskosti, charismatu a profesionality jsem u něj totiž našla spoustu inspirace a energie k osobnímu rozvoji. Je trpělivým a pozorným posluchačem, který místo jednoznačných odpovědí nabízí podnětné otázky a bystré komentáře, který projeví soucit, pokud se zrovna nedaří, a raduje se s vámi ve chvílích, kdy je život tak super, že je to na jednoho člověka moc. Oceňuji, že ho vždy zajímá zpětná vazba a snaží se na sobě neustále pracovat. Dávám jedenáct a půl bodu z deseti a doporučuji :)

 • F

  Pan Ženka je empatický člověk, který nabízí řešení komplikovaných životních situací svou otevřeností a velmi lidským přístupem. Jako pacient jsem nikdy neměl pocit, že by ho moje problémy nudily nebo obtěžovaly, naopak měl vždy relevantní komentáře, které mně v průběhu terapie dodávaly velmi cenný pohled zvenčí a vybízely k autonomnímu jednání. Prostředí ordinace je příjemné, až na poněkud předpotopní systém vrátnice u hlavního vchodu, kde musíte paní vrátné pokaždé nahlásit za kým jdete:-). Jinak rozhodně doporučuji.

 • Pan Ženka je velmi sympatický člověk, který ve Vás hned při prvním setkání budí důvěru. Prostředí poradny je příjemně domácí. Mimoto je to profesionál, který vždy v pravou chvíli řekne to správné takovým způsobem, že to ve Vás "pracuje" až do dalšího sezení. Pomohl mi při rozhodování v nelehké osobní situaci a dodal mi sílu a odvahu k dalším krokům. Mohu jen doporučit!

Obdobní doktoři, u kterých se lze objednat

Lékař, ke kterému se můžete objednat online