Thámova 7, Praha

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod

Nejčastěji hledané služby

800 Kč

Psychologická poradna Bez-tíže

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. ...

Léčené nemoci

Publikace a články

Publikace (1)

Články (3)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan magistr během konzultace naplnil všechna pozitiva, která se objevila v dostupných referencích: empatii, cílený přístup k řešení, možnost volby, zdravý odstup. Po skončení konzultace jsem cítila úlevu, nahlížela jsem věci i z jiného úhlu. Těším se na další návštěvu.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Když jsem byl poprvé s problémem u psychologa/psychiatra (přesně si nevzpomínám) před asi 4-5 lety, vybral jsem si ženu, protože jsem se obával, že s mužem pro mne bude obtížnější hovořit o důvěrnostech, o svém vlastním životě, pocitech, vztazích apod. Tehdy to bohužel moc terapie nebyla, spíš poněkud krátké povídání a skončilo to Xyzalem (lehké antidepresivum), který jsem po měsíci užívání stejně vypustil. Pan Zajíc je však velmi empatický člověk, který se snaží opravdu pomoci a můj předsudek naprosto zničil. Působil velmi neformálně, příjemně. Nejprve mne seznámil s technikou, kterou užívá, postupně jsem se otevřel a snažil jsem se svůj problém popsat ve všech možných rovinách a podrobnostech, které jsem považoval za důležité a on poté dále zjišťoval detaily, které mu v celkovém obrazu chyběly. Následně jsme situaci analyzovali. Technikou pana magistra je zřejmě především to, aby člověk na situaci, problém nahlédl i z jiných úhlů, které mu třeba nemusí docházet, případně poradí z vlastní zkušenosti, jak se s takovým problémem potýkat a v podstatě chce, aby člověk tímto způsobem sám přišel k podstatě problému, začal si ho uvědomovat a na základě toho na problému pracovat. U pana Zajíce jsem byl pouze jednou, ale i tak jsem se po sezení cítil lépe a v podstatě mě nasměroval radou, která mi určitým způsobem dost pomohla. Na sezení se minimálně ještě jednou vrátím, chci si o tom pohovořit a nové události opět rozebrat. Neočekávejte žádný seznam konkrétních instrukcí - takto to nefunguje. Nikam by Vás to neposunulo.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Schůzka u pana doktora proběhla nad mé očekávání. Již toto první sezení mi hodně pomohlo a určitě plánuji pokračovat. Vyhovuje mi způsob, jakým konzultace probíhá a stále ještě se mi nechce věřit tomu, jaký posun u mě jedna návštěva vyvolala. Pan doktor se klientovi celé sezení plně věnuje, měla jsem pocit, že mě plně chápe a že pocity a problémy, se kterými bojuji, jsou naprosto pochopitelné. Navíc přímé a jasné poznámky, které během sezení pronesl, mi velmi brzy začaly pomáhat získat na věc klidnější a jasnější pohled. Renata

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc je velice empatický a veselý člověk, nenutí Vás mluvit o něčem na co se ještě necítíte - ostatně k tomu nakonec dojdete sami. Ukázal mi jak pracovat sama se sebou a tím co říká, vede moje myšlení tak, že opravdu chápu v čem je problém - jako bych na to přišla já. Na sezení jsem šla s obavami (jak to bude probíhat; jestli mě někdo bude soudit..), obavy jsem tam ale zapomněla. :) Někdy to bylo i jen pár slov, díky kterým jsem dostala na věc jiný náhled. Děkuji a doporučuji!

Mgr. Martin Zajíc

Každé hodnocení mě nesmírně těší, vždycky je ale potřeba říci, že úspěšná terapie, i jej průběh je především úspěchem klienta samotného ;) Jak sama píšete, na nejlepší věci jste přišla přece vy. Takže upřímně jsem pyšný, že na sebe můžete být pyšná!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pana Zajíce mohu vřele doporučit. Po odchodu jsem měla opravdu dobrý pocit, umí naslouchat a vcítit se do situace druhého, moc nám pomohl. Děkujeme.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc mi velice pomohl s problémem, u kterého už jsem nevěřil (po návštěvě jiných psychologů), že může existovat řešení. Jsem mu za to obrovsky vděčný. Cena za hodinu se pro mě nedá srovnat s přínosem, který to pro mě mělo. Můžu jen doporučit.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Celkove schuzku hodnotim kladne a libila se mi. Rozhodne me posunula dal. Vazim si pristupu s 'vyhledem do budoucna a moznosti zmeny' misto stourani se v minulosti. Jedine co bych zmenila je uchopit trosku lepe vedeni hovoru. Po cca 50 min sezeni mi prislo, ze se tocime v kruhu a opakujeme stale tu samou vec.

Mgr. Martin Zajíc

Díky za hodnocení, moc si ho vážím. Na prvním sezení je poměrně časté, že se trošku ladí styl komunikace a terapie "neodsejpá" tak, jako později. Lidé si zkrátka musí na sebe trochu zvyknout. A máte pravdu, někdy se člověk opravdu obloukem dostane k něčemu již probíranému. Nemyslím si, že je to chyba, spíš signál, že z nějakého důvodu zatím nejde najít jiné řešení, než to probírané, že téma vždy sklouzne do stejné koleje. Každá "otočka" je každopádně důležitá pro to, aby se jednou dalo vyrazit jinudy. Já klienta nemohu hnát jinudy, je velmi důležité, aby zkrátka z onoho oblouku vykročil on, aby si řekl, že kroužit znovu stejně je přece nesmysl.
Já mám osobně dojem, že tohle bylo včera jednou z nejdůležitějších věcí. Každopádně držím palce ať se Vám podaří začít situaci měnit. Že ten kruh mimo terapeutickou místnost nebude pokračovat dál. Je na Vás, kdy z něj vykročíte.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Muzu jen doporucit. Ze zacatku jsem mela obavy, protoze jsem cizinka a cestina neni muj rodny jazyk, ale uz po prvnim sezeni jsem si byla jista, ze terapie u pana Zajice byla spravna volba. Pan psycholog je velmi empaticky, vstricny a opravdu trpelivy... Libily se mi taky "domaci ukoly", ktere me nutily pracovat na sobe i mimo terapie.

Pan terapeut Zajíc mi velmi pomohl v těžké životní situaci a jsem velmi vděčná, že jsem vše mohla řešit právě s ním.
Pan Zajíc je otevřený, citlivý a empatický, vždy jsem od něj odcházela s dobrým pocitem a úlevou. Moc bych přála těm, kdo se něčím trápí, aby měli tu možnost jako jsem měla já - a pomoc vyhledali u něj. Pan Zajíc nikdy neváhal se mnou probrat věci, co mě tížily nejvíc a vždy mi pomohl najít správnou cestu. Nesoudí, nehodnotí, umí skvěle naslouchat. Velmi si pana Zajíce vážím za to, jak mi vždy ochotně pomohl, a byl a je mi oporou. Ne vždy naše rozhovory byly snadné, když jsme řešili hodně závažná témata - ale podařilo se nám je spolu časem postupně vyřešit. Pokud by se kdokoliv z mých blízkých ocitl v těžké životní situaci, pan Zajíc je přesně ten, ke komu bych je směřovala.
Za pana Zajíce jsem velmi vděčná a děkuji mu za veškerou pomoc!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

U pana Zajíce jsem byla zatím pouze jednou, ale byla jsem s ním velice spokojená. Při sezení jsem se uklidnila, nepřišla jsem si, že tam jsem s hloupostí. Líbí se mi jednání narovinu. Libí se mi ujišťování, jak se mi sezení líbí, co bych změnila atd. Líbí se mi směřování do budoucna. Věřím, že mi sezení s panem Zajícem postupně pomohou najít vnitřní klid a pohodu. Člověk pro to musí udělat hodně sám, ale je skvělé, když má průvodce, jako je právě pan Zajíc.

66 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám trápení s dcerou a samozřejmě ona má trápení se mnou. v dubnu jí bude 8 let, chodí do první třídy. S manželem jsme ve škole nikdy problémy neměli, jsme naprosto bezradní, jak máme s dcerou jednat. Je to chytrá holčička, při ústní komunikaci ve škole vždy všechno zná, ale jakmile má cokoli přenést na papír, je to marnost. Trápí nás, že to má v hlavě, ale nevydá to. Nerozumíme tomu, jestli není schopná, nebo jen není ochotná, nebo na všechno kašle....Pak na ní s manželem křičíme, přestože si pokaždé říkáme, že nebudeme, ale její chování nás tak nějak vždy dovede k šílenství. Umí moc hezky psát, z diktátů má jedničky....jakmile má přepsat kousek textu z předlohy, napíše to hrozně, s neuvěřitelnými chybami, je naprosto evidentní, že na to vůbec nemyslí, nechce si to po sobě ani kontrolovat a vždycky řekne, že si to už zkontrolovala. Při matematice ústně všechno zná, jakmile píše test, tak 7+4 je 13 a v následujícím sloupečku je 7+4 14. Pokud píše ve škole test, samostatná práce jí také moc neříká. Asi nuda. Pokud s ní děláme úkoly, má třeba něco psát, ona si rozšroubuje propisku, protože se musí nutně podívat, jaká je v ní náplň. Pak má spoustu dalších otázek ohledně naprosto neškolních věcí. A jeden z nás sedí vedle ní, trpělivě jí stále opakuje, že teď děláme učení....Pak dcera tedy něco konečně napíše, ale výsledek je takový, že se o nás pokouší infarkt. V lepším případě se výsledek alespoň trochu týká dahého tématu. A to jsou přesně ty chvíle, kdy bouchnem. Máme pocit, že školu stále nepochopila jako instituci jsme naprosto bezradní v tom, jak bychom s ní měli jednat a pracovat, samozřejmě víme, že nynější cesta je špatná. Nezlobím se na ní, když něčemu nerozumí, ale může mě vzít čert, když je jasné, že na to kašle, že na to vůbec nemyslí. Myslíte, že byste nám mohl poradit? Předem moc děkuji za případnou odpověď.

no, asi bych rozlišoval dvě věci. 1. možné že dcera může mít nějaké specifické poruchy učení, které se promítají do jejích školních výkonů (nepěkné písmo, chyby v matematice). To by se zjistilo na vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně. 2. něco jiného je její motivace. Chápat školu jako instituci dcera sice může, ale to neznamená, že se podle toho bude i chovat :) Může mít svůj názor. Třeba takový, že to je nuda, a že ji to nebaví. Bylo by možná fajn probrat potíže i s její paní učitelkou. Je možné, že některé věci ji ve škole opravdu mohou v 7,5letech mezi šestiletými dětmi nudit.
Zkuste ji nějakým pravidlům, jak se věci dělají, naučit na něčem snazším, než na školní práci a rozhodně ji oceňujte za vše, co dokáže dodržet. Jak se pravidla dodržují ve hrách, jak se pravidla dodržují na hřišti ... Co se týká školy, možná budete muset nastavit pravidlo o úkolech tak, že pro ni bude nevýhodné práci natahovat nebo výhodné ji udělat rychleji. Doporučuji spíše motivaci pozitivní, než negativní. Chápu, že je toho na vás někdy moc, ale na ni možná také. Zvyknout si na školu je dost těžký úkol potíže, které uvádíte mohou souviset i s dalším děním v rodině, takže zkuste něco z toho, co jsem napsal a pokud budete mít pocit, že chcete změn dosáhnout rychleji, tak by bylo vhodné to probrat trochu šířeji v nějaké rodinné poradně. Ale tou PPP bych možná začal, abyste neztráceli nervy třeba zbytečně u něčeho, co dcera zkrátka ještě nedokáže ovlivnit tak, jak byste si představovali. Držím palce. Martin Z.

Mgr. Martin Zajíc

mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.