Joštova 141/7, Brno-střed, Brno
Soukromá psychoanalytická praxe

Pacienti se zdravotním pojištěním a soukromý pacient (bez pojištění)

Přijímám: dospělí
Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Mgr. Martin Murgaš odborné zameranie: Špecializujem sa na úzkostne-depresívnu symptomatiku, závislosti, problémy s príjmom potravy, ťažkosti spoje...

• Emocionální bolest

• návykové nemoci

Fotografie

Znalost jazyků

Čeština, Angličtina

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Psychologické konzultace

Psychoterapie

Psychoterapie závislostí

Soukromá psychoanalytická praxe

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe psychologické poradenství

Za svůj život už jsem se s pár psychology setkala a musím říct, že pan Murgaš mě mile překvapil. Je velmi empatický, pozorný, jde k jádru věci. Cítím z něho skutečnou touhu pomoci, lidskost a zároveň profesionalitu v oboru.

Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe psychoanalýza

Na pana Murgaše jsem dostal doporučení od jiných psychologů a sedm setkání s ním předčila moje očekávání. Opravdu mimořádně empatický a citlivý přístup, poctivost a profesionalita, ale zároveň lidská vřelost. Všem bych pana Murgaše doporučil, a to v jakékoliv životní situaci a s jakýmikoliv psychickými potížemi - věřím, že by si se situací poradil.

Mgr. Martin Murgaš

Dobrý deň. Ďakujem vám. Držte sa.

U
Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe psychoterapie

Pán psychológ mi v priebehu pol roka pomohol s riešením problému, ktorý som sa pokúšala vyriešiť si sama už niekoľko rokov. Pracovalo sa mi s ním veľmi uvoľnene. Vytvoril príjemné prostredie, kde sa človek cítil bezpečne. Som mu vďačná za mnoho, najmä za pocit, že všetko ide napraviť, keď má človek správny nadhľad a aj neúspechy považuje za časť progresu. Ďakujem moc.

Mgr. Martin Murgaš

Dobrý deň. Ďakujem, a verím, že zmena ktorú sme spoločne dosiahli pretrvá.

Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe psychoanalýza

Pana Mgr. Murgaše navštěvuji jako klient již dlouho a jsem s jeho osobní podporou a supervizí velice spokojený. Dokonce natolik, že jsem se jí rozhodl doporučovat i takto písemně (protože ústně pana magistra pro jeho profesionalitu a vstřícnost doporučuji již dávno).
Zaměřujeme se nejen na má osobní témata, která mne k p. Murgašovi přivedla, ale i na věci pracovní, abych lépe zvládal i těžké pracovní a celkově životní nároky. Probíráme spolu souvislosti, které bych jinde s nikým rozebírat tak detailně nemohl už proto, že bych si jich nevšiml a ani vzhledem k času, který nemám, tedy "jsem neměl a už zase mám". Pomáhá mi vidět problémy nikoli jako potíže, ale z nadhledu jako prostor k seberozvíjení. Chyby jako přirozený doprovod každé činnosti, jako signály k nápravě a ne něco, co je třeba stále vyhledávat, na ně upozorňovat (hlavně u ostatních) a u sebe je nejen úzkostně odstraňovat, ale hlavně ihned popírat... Dříve jsem myslel, jak mi ta kritika pomáhá, žene dopředu... Často se také zaměřujeme na vztahy a ne jen na cíle, kterých musím dosahovat. Díky dobrým vztahům se totiž cíle zdají být náhle mnohem více dosažitelné. Líbí se mi také to, že témata mi nikdo nevnucuje, řeším vždy právě to, co mne tíží nejvíce, p.Murgaš mne naopak vrací do směru který jsem si na počátku určil, abych "nevětvil". Cena v pořádku, flexibilita výborná.

Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe online psychoterapie

S návštěvou jsem byla velice spokojena. Terapeuta jsem hledala skoro měsíc, než jsem se rozhodla pro svoji první návštěvu právě u pana magistra. Překvapilo mě, jak empatický je to člověk a jak se na problém dokáže podívat ze všech stran a jít do hloubky problému a ne jen na povrch. Pan Murgaš si vždy vyslechl, co jsem měla na srdci a vždy jsme našli nějaké řešení, více důležitější bylo i to, že než jen řešení, nazezli jsme i příčinu toho, proč se věci dějí a proč na ně reaguji tak, jak reaguji. Díky panu psychologovi jsem se naučila být sebejistá, nebát se vlastních myšlenek a hlavně se nebát svěřit odborníkovi, což pan Murgaš bez pochyby je! Mockrát děkuji!

Mgr. Martin Murgaš

Taktiež vám ďakujem. Samotným činiteľom ste vy sama, ja vám môžem k tomu napomôcť a byť vám sprievodcom na tejto ceste.

Umístění: Soukromá psychoanalytická praxe psychologické poradenství

Důvodem návštěv u pana Murgaše byly něvysvětlitelné stavy smůtku. Pan Murgaš je empatický, naslouchal a poukazoval na aspekty, které mi unikaly. Postupně jsme se dopracovali k možným důvodům mých potíží, pomohl mi uvědomit si proč na některé věci reagují určitým způsobem, mluvili jsme o tom, jak pracovat se sebou v určitých situacích. Dlouho jsem se rozhodovala, zda vyhledat odbornou pomoc a zpětně to hodnotím jako jedno z nejlepších rozhodnutí.

Mgr. Martin Murgaš

Dobrý deň. Ďakujem. Nájsť si pomoc a podporu môže byť častokrát veľmi úľavné a oslobodzujúce. Som rád, že ste sa nebáli prísť a otvoriť častokrát aj ťažšie témy, s ktorými sme mohli následne pracovať a spracovať tak, aby pre vás neboli natoľko zaťažujúce.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, zhruba před týdnem jsem se ráno vzbudila s brnícími končetinami. Brnění bylo slabé a přecházelo např. Z pravého předloktí, do levého lýtka, do prstů na nohou, opět do ruky atp. V 10 ráno mi začaly mrtvět ruce s úpornou bolestí zápěstí. Tento stav rukou trval asi 3 dny především ráno a v noci, občas se objevila ne příliš ostrá bolest hlavy. Brnění bylo téměř neustálé. 3 dny mě provázela také naprostá psychická labilita. Ta se projevovala tím, že jsem se například podívala na oblohu a najednou se mi chtělo strašně plakat. Měla jsem o sebe hrozný strach. Neustále jsem si četla příznaky různých nemocí a pozorovala se. Zajímavé ovšem bylo, že problémy jakoby zmizely při procházce či při spánku a po probuzení, když na mě nedoléhaly každodenní povinnosti a starosti. Asi 4. Den mi bylo nevolno od žaludku, brnění se objevilo pouze párkrát, ale zato se objevil asi 3x pocit přeskočení srdce. Následující den problémy jakoby ustaly, ale objevily se opět poté, co jsem se dozvěděla o situaci, která ve mně vyvolává strach a stres již déle než týden. Přidala se najednou i bolest zápěstí, která přestala předtím poté, co jsem se snažila nesedět u počítače, přestala hrát na hudební nástroj a omezila čas strávený na mobilu. Zbytek dnů vypadal asi následovně: pokud jsem byla v klidu a měla čas přemýšlet, objevovalo se mírnější brnění než předtím, které z končetin přešlo asi 4. Den i do lící. Bušení srdce a dokonce pocit svírání na hrudi popř. Přeskočení srdce v jeho pravidelném rytmu. Včera v noci se mi přidala bolest zápěstí. Tu přisuzuji počínajícímu syndromu karpalniho tunelu (bolest zápěstí se mi objevovala cca 1x za půl roku již asi 2 roky, vždy ale ráno odezněla (hodně pracuji na počítači a s mobilním telefonem)). Může brnění atp. souviset s dlouhodobým stresovým obdobím (zkouškové na VŠ, problémy v partnerském vztahu a v rodině) a jak je řešit? K obvodnímu lékaři jsem nešla, jelikož momentálně bere jen akutní stavy.
    Děkuji za odpověď
    P. S. Jsem žena, 20 let

Dobrý deň,
    symptómy, ktoré popisujete (brnenie končatín, bolesť hlavy a zápästia) môžu mať určite niekoľko príčin. Píšete, že k obvodnému lekárovi sa aktuálne nemôžete objednať.
    Určite by bolo dobré (keď to bude možné) vyšetrenie u lekára neodkladať. Z toho čo môžete pre seba spraviť hneď je dodať telu vitamíny a minerálne látky, ktoré by mu mohli chýbať. Ide najmä o horčík, sodík, zinok. Bežne predávaný multivitamínový preparát by mal postačovať.
    Samozrejme, ťažkosti, ktoré popisujete, môžu súvisieť aj s vašim psychickým prežívaním. Dlhodobý stres v podobe skúšok v škole, konfliktných či nedoriešených situácií vo vzťahu , alebo rodine môžu taktiež ovplyvňovať celkové vaše prežívanie a to či už na fyzickej rovine (bolesti), tak aj na psychickej (zvýšená emotivita).
    Z toho čo môžete pre seba spraviť je určite nezostávať na ťažkosti a problémy sama. Je dobré mať niekoho s kým sa môžete o tom čo prežívate podeliť, prípadne spoločne nájsť riešenie. Často postačia blízki kamaráti, rodinní príslušníci a pod.). V prípade, že nikoho takého vo svojom okolí nemáte je dobré obrátiť sa aj na odborníka psychológa/psychoterapeuta.
    Z vašej otázky vnímam, že sa u vás aktuálne toho zišlo viac, čo vám spôsobuje nadmerný stres. Bolo by dobré toto záťažové obdobie skúsiť doplniť o aktivity, ktoré vám prinášajú radosť. Premýšľam teda nad tým čo vám prináša radosť, potešenie? Akkú aktivitu by ste mohli do svojho bežného fungovania zaradiť tak, aby ste na chvíľku odklonili myšlienky od toho čo vás trápi? Píšete, že situácie v ktorých sa cítite dobre sú práve tie, pri ktorých nepremýšľate o tom čo vás trápi. Určite je dobré mať čo najviac takýchto aktivít.
    V prípade dlhodobého stresu je taktiež nutné uvažovať aj o tom, čo tento stres spôsobuje a čo s tým viete spraviť. Neriešené konflikty, či nepohoda vo vzťahoch (partnerských, rodinných) nepridávajú na psychickej pohode nikomu. Preto ak je niečo čo môžete s týmito vzťahmi spraviť tak, aby sa vám uľavilo, a aby sa znížila hladina stresu, tak by možno stálo za zváženie premýšľať aj o tejto variante.
    Prajem vám, aby sa vám podarilo vaše ťažkosti úspešne riešiť.

• Emocionální bolest
  • Nízké sebevědomí