MUDr. Marta Klementová je vedoucí lékařkou diabetologické a endokrinologické ambulance DIAvize, kterou v roce 2017 spoluzakládala. MUDr. Marta Klem...

• Diabetes 2. typu

Komplexní vyšetření diabetologem

Krevní test

Výživové poradenství

Umístění: DIAvize diabetologické a endokrinologické centrum DM 2.typu

Paní doktorka M.Klementová je erudovaná, empatická, vstřícná,
dokázala mě motivovat k aktivnímu přístupu k léčbě. Jsem rád,
že mohu být jejím pacientem.
Dr.P.Volek

Umístění: DIAvize diabetologické a endokrinologické centrum Diabetes mellitus

Paní doktorka má velice lidský, a přitom profesionální přístup. Jsem velice ráda, že mám to štěstí být v péči paní doktorky Klementové. Mohu opravdu jen doporučit!!!

9 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
    v první řadě je nutné provést krevní odběr před užití Euthyroxu, tedy lék užijete v den odběru až ve chvíli, kdy máte odběr za sebou. To je nejčastější důvod rozdílu mezi vysokým TSH, který vypovídá spolehlivěji o hladinách hormonů štítné žlázy a při zvýšených hodnotách znamená jejich nedostatek. Hladina fT4 kolísá během dne a rychle se zvyšuje po užití Euthyroxu a klesá ke stabilnější hladině v průběhu dne.
    Zdravím, Klementová

MUDr. Marta Klementová

• Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně těhotenské cukrovky. V 8tt mi vzali krev, a zjistili zvýšený cukr na lačno. O pár týdnů později jsem podstoupila klasický zátěžový test, kde mi vyšla z prvního odběru krve hodnota malilinko nad. Dle doktora na diabetologii to nijak zásadně řešit nebudeme (pouze dieta na cukr), měřila jsem si cukr každý den na lačno, teď už jen 3x týdne. Hodnoty na lačno mám v rozmezí 4.3 - 5.1 (více okolo těch 4.5). Výjimečně, když ty měsíce měření zobecnim vyjde = 1x za 10 dní okolo 5.5-6 maximálně. Po jídle mám cukr v normě. Tak se chci zeptat, aktuálně jsem ve 20tt. Když budu odeslána opět na zátěžový test, může se stát že bude v pořádku, a nebudu mít cukrovku? Dále se chci zeptat, může u mě hodně uškodit když si dám dvě sladká kafe denně? Mám doma ještě kojence, a potřebuji se rano probrat.. Jinak jsem hodně hubená, malá, drobná,mladá, sportovkyně. Rekla bych že jsem absolutně bez riziková.. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den, hodnota 5,5-6 jednou za týden (nebo za 10 dní) v těhotenství není v pořádku, kromě toho uvádíte, že se měříte cca 3 x týdně, takže hodnoty v mezidobí vlastně neznáte… Doporučila bych řádné dodržování diabetické diety, a pravidelné sledování v diabetologické ambulanci, která se zaměřuje na léčbu cukrovky v těhotenství, včetně, příp. opakování zátěžového testu a podrobnějšího vyšetření, kávu pijte rozhodně raději neslazenou.

MUDr. Marta Klementová

• Diabetes 2. typu