Centrum cestovní medicíny
Havelská 14/517, Praha

Paní doktorka Baňdouchová je v podstatě příjemná paní, která poradí s případnými komplikacemi na cestách. Nicméně já osobně jsem rady nepotřeboval a šel jsem rovnou na očkování, což asi paní nevěděla a dostal jsem k vyplnění jakýsi dotazník, 15 minutovou přednášku, do které jsem moc skákat nechtěl. Ale z její strany je chování korektní. Očividná snaha informovat. Co je však na tomto zařízení, tedy Centru cestovní medicíny úděsné, tak to jsou sestry. Jsou to dvě sestry jedna staršího a druhá středního věku, které se chovají naprosto neprofesionálně, a to dokonce i před doktorkou, obracením oči v sloup, nepozdravením, řešením svých osobních problémů před pacientem, dávání najevo, že otravujete apod. Upřímně, první a poslední dávka od tohoto zařízení,a na další fázi přeočkování jdu jinam. Děs.

Návštěva Centra pro cestovní medicínu v Havelské pro mne byla naprostou ztrátou času a prozatím nejhorší zkušeností s českými zdravotnickými pracovníky, zejména co se týká chování. Paní doktorka toho napovídá velmi mnoho, bohužel mimo téma. Nic konkrétního mi neporadila, žádný z mých dotazů nezodpověděla, slyšela jsem pouze obecné nekonkrétní informace, obalené omáčkou lékařských výrazů. Sestry byly naprosto nepříjemné a měla jsem z nich dojem, že je svou přítomností neskonale otravuji a zdržuji. Neurvalé buranské chování a neprofesionální přístup má i druhý lékař, MUDr. Jan Rutsch. Pokud řešíte očkování před cestou do ciziny, rozhodně doporučuji obrátit se jinam.