Praktický lékař pro děti a dorost
Šrobárova 32, Praha

Veškeré informace o naší ordinaci najdete na www.detskalekarka.cz

• dětské lékařství

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

U paní doktorky jsem s dětmi už od roku 2011. Zpočátku jsem z ní byla trochu nervózní, stejně jak zmiňují maminky níže - je rychlá, v ordinaci jste jen chvilku, zato v čekárně dlouho, zbytečně se moc nevybavuje. Už jsme si na to ale tak zvykli a co se týče léčby, rad a doporučení, vždy jsme byli spokojeni. Poradí i po telefonu a sms o víkendech. Během covidu jsme se odstěhovali a pro třetí dítě jsem našla jinou lékařku v novém okolí. Zlatá paní Dr. Kunstýřová!!! Až teď mi došlo, jak je dobrá! Asi k ní přehlásím i třetí dítě a budem prostě cestovat.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

Paní doktorku navštěvují obě naše děti od narození. Je profesionální, velmi důsledná, až přehnaně opatrná. Nic nezanedbá. Telefonicky se s ní lze spojit vždy až na několikátý pokus, ale to je pochopitelné. Vyhovuje nám její odborně-konzervativní přístup k očkování a k dětské výživě.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

Je to uz par let, kdy jsem s prvnim ditetem zacala chodit od miminka k teto pani doktorce. Dcera se narodila jako 4 kilova. Ovsem vahove prirustky zacaly po prvnich 2 mesicich stagnovat. Pani doktorka resila vzdy aktualni vahu, ktera byla sice podle tabulek ok, ale krivka zacala stagnovat. Objevila se dermatitida v obliceji, doporuceni bezmlecne diety a hypoalergenni umele mleko a predpis na borovou vodu (ktera jak jsem pozdeji zjistila, je spise zlo a v nekterych zemich uz dokonce zakazana.) Nejak jsme to v roce doklepali na pouhych 8 kilo, ale dcera mivala stale problem s castejsim zvracenim, hure pribirala a nechtela moc jist. Uprednostnovala spise ovoce, zeleninu, sunku, pecivu se vyhybala… na to nam dr. rekla, ze se nedivi ze nepribira “kdyz ji krmime jako opicku v zoo” a to doslovne! Od teto dr. jsme odesli jinam-i kdyz z blata do louze a az 3. pediatricce se az v 5ti letech podarilo odhalit, ze dcera trpi celiakii.
Z prvu mi byla pani doktorka sympaticka, ockovani nepodcenovala, snazila se pomoci, ale pozdeji se ukazalo, ze pri kazde navsteve rika stale to same dokola. Cekaci doby umorne, cas na pacienta minimalni… kdyby uz tehdy misto urazky udelala nejake testy, nemuseli jsme se az do 5ti let trapit s neodhalenou celiakii.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

Paní doktorka i sestřička jsou skvělé a jsou sehraný tým. V čekárně nikdy nečekáme déle jak 15 minut, naopak v ordinaci máme tolik prostoru, kolik potřebujeme a nikdo nikam nemusí chvátat. Je vidět, že obě práce baví a děti milují. Paní doktorka je pečlivá, zkušená, kdykoli ochotně poradí po telefonu i mimo pracovní dobu. Byť je v oboru již delší dobu, její přístup je moderní a má nastudované aktuální lékařské „trendy”. Podporuje kojení, má rozumný přístup k očkování (rozhodně je PRO, ale nikam s ním nespěchá a neočkuje při sebemenším náznaku nemoci).

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

S paní doktorkou jsme naprosto spokojeni. I přes plnou čekárnu na nás má vždycky dost času a obě děti vyšetří velmi pečlivě, navíc to s miminky opravdu umí a je na ní vidět, že ji práce těší. Také je k dispozici na telefonu a několikrát mi radila večer nebo o víkendu v situacích, kdy jsem nevěděla, jak dítěti ulevit. Oceňuji zdravý přístup k očkování. Máme dvojčata a každé roste jinak rychle, proto má každé jiný očkovací plán, vzhledem k jejich vyspělosti. Jsme velmi rádi, že k paní doktorce můžeme chodit a pokud bychom se někdy stěhovali, určitě zde děti ponecháme do jejich 19ti let.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Navštěvovala jsem ordinaci rok , přesně tolik je mému synovi a nyní jsem se rozhodla změnit pediatra . Pani doktorka je sice velmi milá k dětem , ale absolutně zmatená skáče od jednoho pacienta k druhému , vůbec si nepamatuje co ji říkám a během prohlídky vyřídí i tri telefony takze me stopne v půlce věty a pak uz se většinou k tématu nevrátíme . Mam z ni pocit ze je to tam jak na běžícím pase čeká se i hodinu , ale v ordinaci jsme max 10 min a z toho se jeste 5 věnuje něčemu jinému . Jediné co ji opravdu dávám za plus ze je pecliva co se tyče očkováni a vždy když mela podezření ze by maly mohl byt nachlazeny nebo byl někdo z nas tak očkováni odložila .
Celkove ovšem nedoporučuji kdyby mela o půlku min pacientů asi by to tam vse fungovalo jinak , ale takto neni schopna se věnovat dětem na 100%!

Take nemohu pani doktorku doporucit. Nabira prilis mnoho deti. Objednava nekolik deti na skoro stejny cas. Vzdy cekame minimalne pul hodiny, ale i hodinu s miminkem v sestinedeli. Spatne doporuceni ohledne kojeni. Neosobni pristup. Neposloucha, specha, rika, ze na dalsi dotazy nema cas. Za 10 minut nas rychle pakuje ven. Arogantni pristup pri dulezitem hovoru o ockovani. Hledame si noveho detskeho lekare.

Zpočátku mi paní doktorka přišla v pohodě, akorát si vůbec nic nepamatovala, pořád opakovala totéž a naopak na jiné věci si nevzpomněla. Absolutně nezvládá objednávání, čekárna je věčně plná, a čeká se i hodinu oproti dohodnuté době. Co je pro mě nicméně nejdůležitější - její absolutní neznalost ohledně kojení, nicméně asi si myslí, že všechno ví, tak vesele radí - u šestitýdeního plně kojeného dítěte se jí zdálo, že moc přibírá, takže doporučila kojení omezit - jen 5-6x denně a sát max. 10 minut z každého prsu (což bohužel doporučuje spoustu pediatrů, ale absolutně to neodpovídá doporučením WHO nebo laktačních poradkyň). Kvůli omezenému kojení samozřejmě mléko ubylo, dítě zhublo, paní doktorka pochopitelně doporučila umělé mléko ("samozřejmě" hypoalergenní, protože údajně když je na cokoliv alergický rodič, dítěti se má dát hypoalergenní UM). Později jsem se dozvěděla, že naopak preventivní podávání hypoalergenního mléka zvyšuje riziko alergie. Dodnes se na sebe zlobím, ale byla jsem vyděšená prvorodička, a paní doktorka pro mě byla autoritou, takže mě nenapadlo, že mi radí úplné nesmysly. Naštěstí jsem se včas vzpamatovala, povolala laktační poradkyni, a po týdnu usilovného snažení byl mléka zas dostatek, ale můj názor na paní doktorku se otočil o 180 stupňů, a odešli jsme.

Bohužel za nás nemohu doporučit paní Dr. ani sestru. Sestra se projevuje méně "sympaticky". Dr. na nás působí poněkud zmateně, nemáme pocit, že by nás vyslechla s čím doma zápasíme (špatné stravování kojence), jak se to snažíme řešit, nevnímám od paní dr. ani osobní ani trochu celostní přístup (jako výsledky od více odborníků), chybí mi zamyšlení se nad nad naší zdravotní situací komplexně, a též psychická podpora. Za nás si hledáme jinou pediatru.

S lékařkou jsem spokojená. Čekací doba je tedy horší-spis mozna hrozná. Sestra byla drive velmi nesympatická, nyní jsme tam uz 3x narazily na veselejší a komunikativnejsi sestru, tak snad jen nezaskakovala.
Dr. je otevřená, přijme názor i ohledně alternativjich metod-rj. Nesmete je ze stolu jen proto, ze to neni medicínsky podložené..
Chtělo by to jen lépe zorganizovat, cekaci dobu, telefony, kdyz někdo přijde jen pro razítko ci recept a zavola si dopředu,aby nečekal hodinu a půl...