Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
U Nemocnice 2, Praha

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Vůbec nedejte na negativní recenze. Pan profesor byl na mě velmi milý, ochotný a snažil se pomoci. Na otázky ochotně odpovídal.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

U pana profesora jsem byla několikrát a vždy jsem byla spokojená jak mi vše s trpělivostí vysvětlil. Byla jsem u něj i v době největšího Kovidu, kdy jsem mu volala a ochotně mě dal termín nejbližší návštěvy. V jiných kožních odděleních mi stále říkají že s touto nemocí nemají zkušenosti. Tak pak chodíte bez výsledku. Proto jsem byla vždy spokojená s přijetím od pana profesora.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Superkonziliární ambulanci jiné kliniky mi v dobrém zájmu doporučily – dvě lékařky na kávě s dcerou, moje PL, vnučka, neteř lékařka a sousedka zdravotnice = celkem sedm těch, které viděly mne nebo fotografie….
Z doneseného – i mnou krátce a přehledně řídce psaných 2 listů, mapujících 7 let zpět historii – zajímala vyšetřujícího jen poslední „Zpráva z vyšetření“, dva hustě popsané listy z jiné kliniky. Co stále do PC psal, nevím, na mne se podíval dvakrát – při příchodu a pozdravu a jednou mi sáhl na předloktí.
Pouze se opakovaly jeho dotazy: „proč jste tu?“ „co potřebujete“ „kdo Vás doporučil?“ – to jsem snad zvládla – a to přece musel vidět…
Místo ev. další rady, několika profesionálně vlídných slov a rozloučení jsem 29. 6. spěšně odcházela s celkem 18 řádky na listu „Nálezu“ a slzami v očích.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Na doporučení mého lékaře jsem byla odeslána na vyšetření do specializovaného centra, kde mi měl být odebrán vzorek na biopsii. Bohužel tento úkon můj dermatolog ve své ordinaci udělat nemůže. Po 3,5hod čekání v přeplněné čekárně na mě konečně přišla řada a útěchou mi mělo být vyšetření odborníkem. Bohužel, místo odborníka jsem narazila na arogantního prof., který nejenom nerespektoval žádost mého ošetřujícího lékaře na výkon kvůli kterému jsem se do nemocnice vůbec dostala, ale ještě zlehčoval únavový syndrom, který mám po borelioze s tím, že on sám je prý také unavený. Na to, že postboreliozový flek mám 20cm mi pan profesor řekl, že je to flíček a prý jestli mi vadí? Prý je to vpořádku, když ho tam mám rok plus další nedoléčené symptomy. Horšího lékaře jsem za svůj život nezažila a to ještě v přítomnosti mediků. Ani nemluvím o tom, že v papírech jsem měla zaškrtnuté, že mediky u vyšetření nechci. Nakonec jsem byla ráda, že u vyšetření byli a bylo vidět, že se za chování nadřízeného stydí. Já se jako matka 3 dětí stydím za něj, že takovýhle příklad, který studentům dává není zrovna vhodný pro studenty a jejich budoucí práci. Měl by je učit někdo, ke komu mohou vzhlížet a ne jej respektovat, jen protože je to jejich nadřízený (učitel). Všem doporučuji se takovému lékaři vyhnout obloukem a ušetřit nejen svůj čas, ale i zdraví.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Absolutně nechápu zdejší negativní zkušenosti. U pana profesora jsem dnes byla, naprosto suprový přístup. Byl moc milý, usměvavý, vše mi vysvětlil, pečlivě prohlédl a pomohl mi s mým problémem. V případě další návštěvy bych už nechtěla k jinému dermatologovi. Moc děkuji.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Od profesora bych ocekavala vice moudrosti, nez arogance. Oznamil mi, ze na mne nic nevidi, ac to videli i pritomni studenti. Zpochybnil tak diagnozu jineho lekare (doc. zabyvajiciho se dlouha leta danym onemocnenim a publikujiciho na dane tema odbornou literaturu), ktera krome zjevnosti uz na prvni pohled byla podlozena take vysledky biopsie. Na nic z toho nebral zretel a pouze s usklebkem konstatoval, ze nic nevidi. Bohuzel vsak ostatni lekari dany nazor vnimaji jako absolutni pravdu a od toho se odviji i navazujici diagnostika a lecba meho zivot ohrozujiciho onemocneni. Podepsal mi timto rozsudek. S arogantnim usmevem. Lhostejnost a arogance misto rozumu je u cloveka, ktery se pysni odbornymi titily a rozhoduje o osudu lidi, je trestuhodna.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Jiný

Dlouho jsem se nesetkala s takovým přístupem. Místo konzultace postupu předchozího lékaře, kvůli které jsem přišla, jsem se dozvěděla pouze, že na kůži není nic vidět (to vím už 10 let), že se zbytečně zajímám o věci, kterým nerozumím, a že to mám to nechat na odbornících – tedy jít za svým předchozím lékařem. Odešla jsem bez jediné odpovědi na moje otázky, bez diskuse o dvou protichůdných názorech na léčbu, ponížená a s pocitem, že to byl zlý sen.

Umístění: Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Kožní onemocnění

Hrůza, po 3 hodinách čekání v ambulanci jsem se dostala na řadu, aby mě pan doktor zhlédnul a oznámil mi, že moje autonomní onemocnění neexistuje a kdo ví, zda někdy vůbec existovalo. Onemocnění jsem doložila biopsií i spoustou lékařských zpráv. Za mě tedy rozhodně nedoporučuji.