Gynelav s.r.o.
Kamýcká 129/1077, Praha

I ve velmi obtizne situaci pro mě byl pan doktor oporou. Vecne a vstricne mi objasnil nastalou nestastnou udalost a jeho diagnozu potvrdili i v nemocnici. Děkuji a po odborne i lidske strance chvalim. Blanka H.

Chci jenom upozornit na to, že někdo maže starší negativní názory na pana Šula a tak jeho profil vypadá lépe, než skutečnost. Před časem jsem psala svojí negativní zkušenost s tímto ,odborníkem, a ejhle.. někam zmizela:-)

Když pominu arogantní a sexistický přístup, naprosté ignorování otázek, tak Mudr. Šula je velice neprofesionální, neumí ani vyjmout nitroděložní antikoncepční tělísko. Místo toho mě nechal 3 roky trpět velmi silnou menstruací každých 14 dní a když už jsem byla zcela vyčerpaná, namísto, aby tělísko jednoduše vyndal, poslal mě do nemocnice na hysterektomii! Naštěstí v nemocnici u Apolináře jsou inteligentní a schopní lékaři. Tělísko mi 1 z nich vyjmul zcela bezbolestně bez potřeby anestezie, trvalo mu to asi 3 vteřiny. Rozhodně tohoto "lékaře" nedoporučuji, pokud nejste masochisti.

Jsem pacientka pani doktorky Zemanové, ale již dvakrát jsem v ordinaci nečekaně potkala Dr.Šulu místo mé lékařky ( o tomto problému se ale rozepíši na profilu Dr. Zemanové)
Zde názor na pana doktora:
Jsem zdravotní sestra, takže jsem i docela oráchlá a nějakej primář neprimář a jeho poznámky? Inu, z praxe jsem zvyklá na "vtípky" lékařů... ale to pan doktor přeci jen neví a když jsem se s ním setkala poprvé tak mi bylo řečeno na první dobrou, že jsem tlustá - ahááá, pan doktor je zřejmě i dietolog. Super, dva v jednom! Ano, jsem tlustá. O tomto problému vím a hodlám ho řešit, ALE AŽ PO PORODU PANE DOKTORE!!!
Při druhém, opět neočekávaném, setkání místo mé lékařky jsem opět byla jen tak mimochodem informována, že jsem tlustá... no jaká novinka. Přibrala jsem v těhotenství 13kg - nyní jsem v devátém měsíci. Upozorňuji, že tyto poznámky od pana doktora na mou váhu neměly pranic společného s mým zdrav. stavem. Na nic jsem si nestěžovala - je mi fajn. Prostě mi to jen potřeboval oznámit. Přitom mi teda taky nepřijde, že by pan primář byl nějak extra twigy. Svou váhu psát nebudu, ano, stydím se za ní, ale pořád jsou i ženy, které váží mnohem víc... nemyslím si, že bych na tom byla AŽ TAK ŠPATNĚ!
A jako poslední ještě zmínka, že vyšetření od pana doktora bolelo a UTZ byl velice odfláknutý (bodeť by ne, byla plná čekárna, nestíhal)

Já prostě vím proč jsem pacientkou pani doktorky zemanové a né jeho!!! Skutečně mi hodně vadí, že vlastně nikdy nevím koho v ordinaci potkám!!! Ano, jen se zastupují když druhý nemůže, ale já přeci nejsem akutní! V případě, že můj lékař nemůže ordinovat je běžnou praxí, že sesta obvolá pacienty a přeobjedná. Gynekologie neni oční! Neexistuje intimnější lékařské odvětví a toto by měli respektovat. Nechci dva lékaře! Tím spíš když s tím jedním nejsem absolutně spokojená.

Naprotost souhlasím s tím, že pan doktor má někdy až nemístné poznámky. Já osobně jsem začala chodit k MUDr. Zemanové, ale ta pak odešla na mateřskou dovolenou, ordinovala 1 den v týdnu a bylo těžké se k ní dostat, tak se objednávám i k panu doktorovi. Jediný konflikt, který jsem s ním řešila, byl, že když jsem se zeptala na možnost nitroděložního tělíska GyneFix (pro nerodičky atd.), téměř mě vyhnal z ordinace s tím, že on už viděl, jak to končí, a že jestli to chci, ať jdu k někomu jinému. Nenechala jsem si to líbit a hlasitě se ozvala, i když jsem měla na krajíčku (ne, na toto od lékaře opravdu zvyklá nejsem). Stejně tak jsem se hlasitě ozvala, když mi sestra (Fryntová) jízlivě oznámila, že s "timhle tlakem vám teda doktor antikoncepci asi fakt nenapíše". Od té doby si mě oba pamatují a chovají se ke mně úplně jinak (mile!!). Z profesního hlediska si na pana doktora nemůžu stěžovat, vyřešil mi problém, který má předchozí gynekoložka nezvládla, a vyšetření jsou vždy důkladná a se všímvšudy.

Sice sem tam prohodí nějaký "vtípek", ale jinak skvělý doktor. Zemřelo nám miminko a jeden z mála doktorů, který nad tím nemávl rukou.

Byla jsem u pana doktora 2x.Pan doktor by si měl uvědomit, že pracuje s lidmi a chovat se k nim slušně, jako se oni chovají k němu. Z podstaty své profese by se měl zajímat o všechny potíže svých pacientek, které se týkají či mohou týkat jeho oboru. (tzn. reakcí na léčbu, antikoncepci apod.) A tyto informace brát jako fakt a nesnižovat subjektivní pocity pacientek, protože oni procházejí působením např. antikoncepce a ne on.
Nad svými poznámkami by se měl zamyslet a uvědomit si, že jimi pacientky uráží a snižuje svoji důvěryhodnost.
Mám z něj pocit, že vše, co nejde ruku v ruce s jeho přesvědčením a jeho postupy, je méněcenné a špatné. Jako lékař by se měl umět ovládat natolik, aby to neovlivňovalo jeho komunikaci s pacienty a přístup k nim.
Osobně opravdu nevím, zda, když se mi objeví nějaké potíže, mám dost ovládání na to, jít to řešit s ním a mít pocit, že jsem si to všechno jen vsugerovala a není to vlastně pravda a že to nějak schválně nafukuji.....

Z pana doktora jsem měla pocit, že už je lehce za zenitem. Byl často protivný, reagoval arogantně, mám pocit, že každá moje otázka ho obtěžovala, jeho nevhodné vtípky raději ani nebudu rozepisovat. Byla jsem poprvé těhotná, s lehkými komplikacemi a opravdu jsem nevěděla, co by jak mělo a nemělo a být a považuji za naprosto samozřejmé, že se ptám a očekávám jasnou a profesionální odpověď a ne reakce ve stylu: nic tu nevymejšlejte apod..Rozhodně nedoporučuji, naopak paní doktorka Zemanová je vynikající.

K panu doktorovi na Suchdol chodím zhruba 4roky. Můžu říct, že odborník zajisté je skvělý. Jen se občas holt musí "překousnout" ty jeho lidové poznámky. Sama mám zkušenost z jeho občasnými hloupými vtípky a odpovědí, která rozhodně nepomůže, ale po odborné stránce: když jsme se pokoušeli o rodinu, byl to první lékař, který zbytečně neřečnil, pomohl nám jednat - doporučení ke specialistům, rady, řešil s námi další postup a po roce se podařilo. Máme dcerku 1rok. I po celou dobu těhotenství si myslím, že dělal svoji práci dobře. Takže: pokud se občas obrníte proti jeho rádoby vtipným hláškám, myslím, že jako lékař je ok.
Samozřejmě, že můžu docházet i k paní MUDr.Zemanové, ale mě řeči pana doktora Šuly nikterak neuráží a občas i pobaví - takže určitě neměním :).I.P.

K práci tohoto lékaře nemám námitek, někdy se mnou ale jedná arognatně. Na dotaz jestli má cenu si masírovat hráz před prodem(což si myslím není zas až tak ulítlý dotaz) mi řekl, že si můžu namasírovat třeba mozek a stejně mi to nepomůže. (jsem medička v 5. ročníku). Bez ohledu na, to co si lékař myslí o některých praktikách si v duchu kladu otázku - koho se tedy pacintky mají zeptat?

Něco o mozku a šedé kůře jsem četla v předchozím hodnocení, takže vidím, že se pan doktor asi opakuje.