Orlí 30, Brno-střed, Brno
MUDr. František Rolinek, s.r.o. (mapa)

Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity jsem ukončil v roce 2002 s následnou předatestační praxí ve fakultní nemocnici. Tuto praxi jsme zakončil atest...

• vnitřní nemoci

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Pravidelná prohlídka

S panem doktorem jsem měl jen dobrou zkušenost. Párkrát jsem řešil akutní problémy, potřeboval předepsat léky, doporučit do nemocnice atd. Vždy bylo vše bez problémů, pak doktor se choval velmi přátelsky a slušně, ale zároveň mi odborně poradil ohledně očkování, doporučení atd. Rozhodně doporučuji!

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o.

K panu doktorovi chodím já i dcera ,jsem chronicky nemocna a mam víc diagnoz, ale s tak příjemnym lékařem jsem se dosud nesetkala, nasloucha, poradi, a pokud sam nemuže pomoci pošle na specialni vyšetřeni, jak pan doktor tak jeho sestřicka jsou 100% ,pan doktor se nedivá jen na nemoc ale hleda přiciny vzniku,pro mě a dceru je to PAN DOKTOR

Ak mate nestandardny zdravotny problem, hladajte dalej.

Pan doktor je velmi mily a prijemny clovek, ktory je pravdepodobne (aj podla komentarov) idealny pre liecenie nadchy a teploty. Akonahle mate ale zdravotny problem ktory nevyriesi Coldrex odporucam hladat dalej. Katastrofalny diagnostik.

Navstivil som pana doktora asi 4 krat, s viacerymi zdravotnymi problemami. Pri kazdej navsteve (pre ktoru ma 30 minutove casove okno) si 15 minut zapisuje vsetko do pocitaca, co by bolo v pohode, keby ste mu to nemuseli pri kazdej dalsej navsteve od slova do slova zopakovat znovu, ako keby ste sa rozpravali s niekym kto Vas v zivote nevidel, ani o Vas nepocul.

Prisiel som za nim s dlhotrvajucimi zazivacimi problemami (skoro vobec nechodim na velku potrebu). Po asi troch otazkach a odpovediach (ktore obsahovali informaciu o tom ze som 2 mesiace jedol stravu, ktora nemusela byt zdravotne bezpecna), dosiel k zaveru ze problem je psychologicky, a odporucil mi viac chodit a zdravo sa stravovat. Fajn.
Prisiel som o mesiac znovu, radu som posluchol, nic sa nezlepsilo. Poslal ma na roentgen creva. Spytal som sa ho, ci sa potrebujem vyprazdnit, pred vysetrenim. Povedal ze nie. Staci nejest rano. Vysetrenie nic nenaslo, pretoze som mal plne creva.
Oprava, vysetrenie objavilo nadmernu plynatost, co moze naznacovat vsetko od nekrozy az po rakovinu. Predpisal mi volno predajne lieky na plynatost. Genialne. Odmietol ma odporucit na gastroentrologiu.

Prisiel som za nim tiez s poruchanou sankou, ktora pravidelne vyskakuje, a obcas sa zablokuje na jednej strane. Povedal mi na to, ze sa to nijak neriesi, a musim sa s tym naucit zit. Citujem: "Neotvarat prilis usta, nerobit lateralne pohyby."
Ak je toto pravda, opustam tuto krajinu, aj kontinent. V Amerike to uz opravovat vedia.

A do tretice, prisiel som za nim s atypickou depresiou, ktora sa javila skor ako problem s motivaciou nez akymsi nestastim. Predpisal mi standardne antidepresiva, mali zacat posobit po dvoch tyzdnoch. Dobre. Bral som ich mesiac, nezabrali. Prisiel som za nim znovu. Namiesto toho aby sme skusili alternativne depresiva (o ktorych pravdepodobne ani nevie ze existuju), s inym mechanizmom, mi zvysil davku. Po mesiaci, depresiva stale nezabrali. Znovu som uz nebol.

No a posledny klinec do rakvy, bolo nove pracovisko. Dnes som tam planoval ist, presunut si kartu zo stareho pracoviska. Na ceste do noveho pracoviska ma skoro natiahlo, zo smradu v prepojovacej chodbe (pochopite ked pojdete). Povedal som si, ze to asi hovori za vsetko.

Dakujem za nic. Hladam dalej, este nemam chut zomriet.

Vážený pane Viktore,
nezbývá Vám tedy už nic jiné, než zkusit zdravotní systém v Americe.

Jsem s panem doktorem nadmíru spokojená. Byla to nejlepší volba doktora v Brně a měla jsem šťestí, že jsem ho našla! Pan doktor by byl jistě dobrý psycholog, neboť naslouchá, je empatický a snaží se lidem pomáhat.

Dobrý den,
pokud jsem mohl alespoň trochu přispět k řešení Vašich problémů, tak jsme tomu jenom rád. Nyní ordinuji na nové adrese v Brně: Orlí 30 (budova Pošty). S pozdravem a přáním pěkného jara F. Rolinek

K panu doktorovi jsem se čerstvě přehlásila. Musím uznat, že má velmi empatické cítění a dá se s ním bavit o čemkoli. Líbí se mi styl léčení příčin a ne pouze zbavení těla následků.

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, pokud známe příčinu nemoci a také máme účinnou léčbu - je možné nemocného potíží zbavit, nebo je alespoň zmírnit. U mnoha stavů a poruch však tuto příčinu neznáme a neznáme ani účinnou léčbu.... a do všeho ještě vstupuje psychický stav daného jedince. Všichni někam patříme, žijeme s ostatními lidmi, A každý člověk své potíže také prožívá jinak.
Přeji Vám pěkné letní dny F. Rolinek

Pan doktor Rolínek byl ta nejlepší volba při hledání doktora v Brně.
Jsem velmi spokojená, pomůže, je milý, zkrátka skvělý lékař jak po odborné tak i po lidské stránce.
Navštívila jsem jej doposud 3x a pokaždé jsem přicházela i odcházela s dobrým pocitem.
Děkuji.
Pěkný den Vám přeji:-)

Tohle je nejúžasnější doktor, jakého jsem kdy poznala. Mám psychické problémy a měla jsem s příchodem 18 let strach z výběru nového praktického doktora. První paní doktorka byla hrůza a děs. Přešla jsem k panu Rolínkovi a jsem za něj moc vděčná. Kromě skvělého zdravotnického přístupu je moc milý, ochotný, laskavý, pacienta vyslechne, chápavý. Tahle práce k němu prostě sedí. Jsem za vás moc ráda pane doktore :-)
Jursová Šárka

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, slečno Jursová, tohle mi ještě nikdo neřekl ani nenapsal. Jsem velmi dojatý..... Ani teď nemohu nic napsat dál.... Díky F. Rolinek

Y

Dobrý den, po přečtení komentářů jsem se rozhodla taktéž přispět a třeba někomu pomoci v rozhodnutí. Osobně jsem s panem doktorem nad míru spokojená. Po mých hodně negativních zkušenostech s lékaři jsem byla chováním i přístupem pana doktora velice překvapená. Vždy jsem lékaře brala spíše jako nutné zlo a pokud to nebylo nutné raději jsem tam nechodila. A najednou jsem našla lékaře ke kterému jsem chodila ráda. Pan doktor Vás nikdy neodmítne a vždy vás vyslechne a hlavně poradí. K panu doktorovi vím že si můžu přijít pro radu a zeptat se na cokoli s čím si nejsem jistá nikdy z něj necítíte otrávenost nebo od něj neuslyšíte že jste přišly s banalitou. A že Vám na papír napíše volně prodejné leky které Vám doporučil. Nechápu jak toto může někomu vadit i přes to že pana doktora vždy důkladně poslouchám tak si bohužel nikdy nejsem schopná zapamatovat vše co říkal a když mi doporučené léky napíše nemusím pak přemýšlet co že mi to doporučil už několikrát u jiných lekařů se mi stalo že mi řekli ať si něco koupím a než jsem došla do lékárny už jsem přemýšlela co že to vlastně bylo. Toto už dělá více lélařů a já jsem za to moc ráda. V současné době bohužel žiji 200km od Brna a musela jsem se od pana doktora odhlásit. Upřímě me to mrzí protože tady jsem měla naprosto úžasnou péči. V brzké době bych se měla do Brna vracet a určitě hned jak se přestěhuji zkusím pana doktora kontaktovat zda mě vezme zpět. A pokud ano budu za to moc vděčná lepšího lékaře jsem zatím skutečně nepoznala. Pane doktore buďte stále takový jaký jste teď a já doufám že až se na Vás opět obrátím tak že mě vezmete zpět. Přeji Vám i čtenářům hezký den.

MUDr. František Rolínek

Vážená paní/slečno! To je pěkné co píšete a že k lékaři chodíte ráda, snad jsem k tomu tedy taky trochu přispěl, tak aby se lidé nebáli. Vždy je nějaké řešení nebo je možno zmírnit potíže. I když pravda, ženy chodí se svými zdravotními potížemi k lékaři častěji a dříve než muži. I tak se to i v ČR už projevuje tak, že lidský život se natáhl - u žen ze 75ti let na 81 let, u mužů z 68mi let na 75 let. Možná právě proto nyní probíhá akce spojená s prevencí karcinomu tlustého střeva, nádorům děložního čípku a karcinomům prsu - s cílem oslovit o nejvíce lidí - stále zde platí, čím dříve člověk přijde, tím větší šance na vyléčení je. A tak i tady platí: zeptejte se svého praktického lékaře. Zdravotní péči máme v Česku výbornou a máme štěstí, že jsme se narodili právě v Evropě. Třeba v Africe lidé stále umírají hlady a zdravotní péče zde není žádná. Něco takového si zde umí představit opravdu jen málokdo.
Přeji Vám pevné fyzické i duševní zdraví a hodně štěstí v pracovním a soukromém životě. F. Rolinek

K panu doktorovi jsem se dostala jen náhodně, ale mohu říci, že za tu náhodu jsem velice ráda. S přistupem, jaký má pan doktor jsem se ještě nesetkala. A to je myšleno v dobrém.Všeobecně daný kopírák u jiných praktických lékařů je: je mi zle... ano tady máte ATB. Ale pan doktor Rolínek si nejprve zjistí, zda ATB jsou na místě a nebo ne. A to se mi moc líbí. Nedává antibiotika na každou rýmečku. Celkem jsem byla překvapena, kolika lidem tak strašně vadí, že pan doktor píše léky na papír. Asi se mnoho z těch lidí nesetkalo s neprofesionálním chováním lékárnic či lékárníku a já osobně si raději dojdu pro rady, jaké léky bez předpisu k panu doktorovi, než aby mě někdo něco dal v lékarně. Takhle mám jistotu, že na to co mi je dostanu to co potřebuju a ne zbytečně ATB, pokud nejsou na místě. Pan doktor mě velice překvapil při vstupní prohlidce, kdy udělal tolik vyšetření, které mi žadnou lékař neudělal. Jde opravdu vidět, že se stará. Shrnutí: pro mě je to velice hodný, sympatický a kvalifikovaný doktor. Mohu doporučit.

MUDr. František Rolínek

Vážená paní Hellenix. To je pro mne překvapivá zpráva a sdělení a jsem rád, že se přijdete s léky poradit. Opravdu se jich dá dnes mnoho na běžné potíže koupit, ale lidé mnohdy netuší že stejná účinná látka je třeba ve 20ti lécích, které se jen jinak jmenují. A pravda, překvapivá je někdy cena dvou vlastně stejných léků - z nichž jeden je levný a druhý o mnoho dražší. A tak pokud někdo má zájem, rád poradím s léky, které mohou potíže zmírnit, samozřejmě s léky, které v tu chvíli musím předepsat, protože jsou na recept a v lékárně si je jinak nekoupí.
Možná je to ale u nás stále trochu zvykem - přijít k lékaři a odejít vždy s receptem - právě i kdyby to měl být třeba Paralen nebo kapky do nosu. Snad se mi to podaří trochu změnit. Na druhou stranu i v lékárně dokáží překvapit - třeba pozorným přístupem lékárníka, který se zeptá i na jiné užívané léky (zda-li s novými nebude dohromady nějaký problém) nebo připraví mast nebo roztok podle rozpisu na receptu. Všechno je to o lidech - někdo chce svou práci dělat, někdo ne. Někoho to nebaví a někdo je ochotný pomoci. Je to v každé profesi. Vidím to v obchodě, na úřadě, v nemocnici... A mě ještě práce baví, pomoci lidem, poradit. Ještě se necítím "vyhořelý". Na druhou stranu budou vždy existovat "chroničtí stěžovatelé", kteří nechtějí slyšet, že by měli pro své zdraví hlavně udělat i něco sami.
Přeji Vám proto ještě v začátku nového roku hodně zdraví, štěstí a taky dobré nálady. F. Rolinek

Jsem u pana doktora zaregistrovaná již čtvrtým rokem a jsem tomu ráda. Dostala jsem se k němu náhodou, protože mi dělal vstupní vyšetření do zaměstnání a velmi mě překvapil svým pozitivním a milým přístupem, že jsem se k němu hned chtěla zaregistrovat, protože u předchozích dvou lékařek byl problém s tím, že jsem musela na vyšetření čekat i několik hodin - často v horečkách, nebo s průjmem, zatímco se sestra s paní doktorkou za zpola zavřenými dveřmi vybavovaly a umně mne ignorovali. Proto jsem byla mile překvapena, že když jsem měla i akutní potíže a nebyla objednána, u pana doktora Rolinka mne vzali téměř bez čekání. Pan doktor je pečlivý a to, že si zapisuje každou maličkost, u něj oceňuji, protože je to důkazem kvalitní práce, kterou dělá. Jak již zde bylo psáno, ne každý zdravotní problém se vyřeší ihned a je důležité, že má pan doktor o každém pacientovi důkladné záznamy, aby z nich mohl čerpat. Toť můj názor.

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, paní Švapíková. Všechno je jen v lidech - buďto chtějí dělat svou práci nebo ne, nebo je to prostě nezajímá. To je všude a ve všech oborech. A znám i takové lékaře ve svém okolí. Administrativy je v poslední době čím dál víc - je to vyžadováno pojišťovnou, úřady, sociální správou,... Mění se u nás také často hodně zákonů, přibývá nových vyhlášek..... Ale tímto nemohu a ani nechci pacienta zatěžovat. Kdybych tak měl třeba sekretářku, které budu zprávy a nálezy třeba diktovat a budu se tak moci zcela věnovat jen odborné práci :-) . Při Vám do nového roku pevné zdraví a hodně štěstí v soukromém i pracovním životě. Rolinek

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Pravidelná prohlídka

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o.

Ak mate nestandardny zdravotny problem, hladajte dalej.

Dakujem za nic. Hladam dalej, este nemam chut zomriet.

Vážený pane Viktore,
nezbývá Vám tedy už nic jiné, než zkusit zdravotní systém v Americe.

Dobrý den,

Přeji Vám pěkné letní dny F. Rolinek

Pan doktor Rolínek byl ta nejlepší volba při hledání doktora v Brně.
Děkuji.
Pěkný den Vám přeji:-)

Jursová Šárka

Y

35 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, chtěl jsem se vás zeptat, jestli se běžně vyskytují u obéznějších lidí takové malé tvrdší ''kuličky'' či malé ''oválky'' na hloubější pohmat v mezinoží, na zádech v oblasti beder, na břiše, v oblasti hrudní koši pod podpažím. Předem děkuji za odpověď, přeji hezký zbytek dne.

Ve Vašem případě by mohlo jít o drobné podkožní lipomy - výrůstky z tukové a vazivové tkáně.Bylo by vhodné je vidět, nebo alespoň foto.

MUDr. František Rolínek

• Dobry den prodelala jsem zánět ledvin a lékařka praktická mi dělala odbery a dala mi antibiotika na 10 dnu a pak mi řekla po 2 týdnech ze mam ledviny uz dobre ,ale me trápí co vše za vyšetření mela udělát,nemela me poslat na urologii a nefrologii třeba.Jeste se chci zeptat opravy lékařka zjisi ze ledviny mam vporadku a nebo mi mela udělat jeste nějaké odbery a jaký postup je u meho zánět ledvin mela jsem i horečky kolem 39stupnu a teď mivam otekle cervene víčka i nad vickama jeste nemůže to byt od ledvin a nebo od čeho to muze byt.a může lékařka nějak zjistit jak mi funguji a nakolik mi funguji ledviny dekuji moc a prosím podrobnou odpověď dekuji moc naschledanou.

Nekomplikovaný zánět ledvin může léčit i praktický lékař. Je vhodné krve i moče - i po léčbě, stejně tak se často doplňuje o USG ledvin (zjistí jejich tvar, velikost, popř. přítomnost kaménku v močových cestách, atd...)
    S pozdravem

• vnitřní nemoci