František Rolínek, praktický lékař Brno

Praktický lékař Více

Orlí 30, Brno-střed, Brno
MUDr. František Rolinek, s.r.o.

Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity jsem ukončil v roce 2002 s následnou předatestační praxí ve fakultní nemocnici. Tuto praxi jsme zakončil atest...

• Vnitřní nemoci

• všeobecný praktický lékař

Názory

Umístění: jiné místo Jiný

Pan Lékař je moc milý, je z mála můj oblíbený doktor, který je i pohledově sympatický, milý a příjemný. Zajímá se o moje zdraví a vyhoví mi, když něco potřebuji. Děkuji za Vaší péči a prodloužený život.

Š
Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Jiný

Na pana doktora jsem narazil náhodou, když mě potkala bolest v krku. S jeho přístupem jsem naprosto spokojený a velmi si vážím toho, jak umí člověku naslouchat a dobře poradit, rozhodně by se neztratil jako psycholog. Oceňuji také to, že člověku necpe zbytečně antibiotika a zajímá se o příčinu problému. U žádného jiného doktora jsem se s takovým přístupem nesetkal, proto moc nechápu negativní komentáře, ale jak už to bývá, tak se nelze zavděčit všem. :-)

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Pravidelná prohlídka

S panem doktorem jsem měl jen dobrou zkušenost. Párkrát jsem řešil akutní problémy, potřeboval předepsat léky, doporučit do nemocnice atd. Vždy bylo vše bez problémů, pak doktor se choval velmi přátelsky a slušně, ale zároveň mi odborně poradil ohledně očkování, doporučení atd. Rozhodně doporučuji!

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o.

K panu doktorovi chodím já i dcera ,jsem chronicky nemocna a mam víc diagnoz, ale s tak příjemnym lékařem jsem se dosud nesetkala, nasloucha, poradi, a pokud sam nemuže pomoci pošle na specialni vyšetřeni, jak pan doktor tak jeho sestřicka jsou 100% ,pan doktor se nedivá jen na nemoc ale hleda přiciny vzniku,pro mě a dceru je to PAN DOKTOR

Ak mate nestandardny zdravotny problem, hladajte dalej.

Pan doktor je velmi mily a prijemny clovek, ktory je pravdepodobne (aj podla komentarov) idealny pre liecenie nadchy a teploty. Akonahle mate ale zdravotny problem ktory nevyriesi Coldrex odporucam hladat dalej. Katastrofalny diagnostik.

Navstivil som pana doktora asi 4 krat, s viacerymi zdravotnymi problemami. Pri kazdej navsteve (pre ktoru ma 30 minutove casove okno) si 15 minut zapisuje vsetko do pocitaca, co by bolo v pohode, keby ste mu to nemuseli pri kazdej dalsej navsteve od slova do slova zopakovat znovu, ako keby ste sa rozpravali s niekym kto Vas v zivote nevidel, ani o Vas nepocul.

Prisiel som za nim s dlhotrvajucimi zazivacimi problemami (skoro vobec nechodim na velku potrebu). Po asi troch otazkach a odpovediach (ktore obsahovali informaciu o tom ze som 2 mesiace jedol stravu, ktora nemusela byt zdravotne bezpecna), dosiel k zaveru ze problem je psychologicky, a odporucil mi viac chodit a zdravo sa stravovat. Fajn.
Prisiel som o mesiac znovu, radu som posluchol, nic sa nezlepsilo. Poslal ma na roentgen creva. Spytal som sa ho, ci sa potrebujem vyprazdnit, pred vysetrenim. Povedal ze nie. Staci nejest rano. Vysetrenie nic nenaslo, pretoze som mal plne creva.
Oprava, vysetrenie objavilo nadmernu plynatost, co moze naznacovat vsetko od nekrozy az po rakovinu. Predpisal mi volno predajne lieky na plynatost. Genialne. Odmietol ma odporucit na gastroentrologiu.

Prisiel som za nim tiez s poruchanou sankou, ktora pravidelne vyskakuje, a obcas sa zablokuje na jednej strane. Povedal mi na to, ze sa to nijak neriesi, a musim sa s tym naucit zit. Citujem: "Neotvarat prilis usta, nerobit lateralne pohyby."
Ak je toto pravda, opustam tuto krajinu, aj kontinent. V Amerike to uz opravovat vedia.

A do tretice, prisiel som za nim s atypickou depresiou, ktora sa javila skor ako problem s motivaciou nez akymsi nestastim. Predpisal mi standardne antidepresiva, mali zacat posobit po dvoch tyzdnoch. Dobre. Bral som ich mesiac, nezabrali. Prisiel som za nim znovu. Namiesto toho aby sme skusili alternativne depresiva (o ktorych pravdepodobne ani nevie ze existuju), s inym mechanizmom, mi zvysil davku. Po mesiaci, depresiva stale nezabrali. Znovu som uz nebol.

No a posledny klinec do rakvy, bolo nove pracovisko. Dnes som tam planoval ist, presunut si kartu zo stareho pracoviska. Na ceste do noveho pracoviska ma skoro natiahlo, zo smradu v prepojovacej chodbe (pochopite ked pojdete). Povedal som si, ze to asi hovori za vsetko.

Dakujem za nic. Hladam dalej, este nemam chut zomriet.

Vážený pane Viktore,
nezbývá Vám tedy už nic jiné, než zkusit zdravotní systém v Americe.

Jsem s panem doktorem nadmíru spokojená. Byla to nejlepší volba doktora v Brně a měla jsem šťestí, že jsem ho našla! Pan doktor by byl jistě dobrý psycholog, neboť naslouchá, je empatický a snaží se lidem pomáhat.

Dobrý den,
pokud jsem mohl alespoň trochu přispět k řešení Vašich problémů, tak jsme tomu jenom rád. Nyní ordinuji na nové adrese v Brně: Orlí 30 (budova Pošty). S pozdravem a přáním pěkného jara F. Rolinek

K panu doktorovi jsem se čerstvě přehlásila. Musím uznat, že má velmi empatické cítění a dá se s ním bavit o čemkoli. Líbí se mi styl léčení příčin a ne pouze zbavení těla následků.

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, pokud známe příčinu nemoci a také máme účinnou léčbu - je možné nemocného potíží zbavit, nebo je alespoň zmírnit. U mnoha stavů a poruch však tuto příčinu neznáme a neznáme ani účinnou léčbu.... a do všeho ještě vstupuje psychický stav daného jedince. Všichni někam patříme, žijeme s ostatními lidmi, A každý člověk své potíže také prožívá jinak.
Přeji Vám pěkné letní dny F. Rolinek

Pan doktor Rolínek byl ta nejlepší volba při hledání doktora v Brně.
Jsem velmi spokojená, pomůže, je milý, zkrátka skvělý lékař jak po odborné tak i po lidské stránce.
Navštívila jsem jej doposud 3x a pokaždé jsem přicházela i odcházela s dobrým pocitem.
Děkuji.
Pěkný den Vám přeji:-)

Tohle je nejúžasnější doktor, jakého jsem kdy poznala. Mám psychické problémy a měla jsem s příchodem 18 let strach z výběru nového praktického doktora. První paní doktorka byla hrůza a děs. Přešla jsem k panu Rolínkovi a jsem za něj moc vděčná. Kromě skvělého zdravotnického přístupu je moc milý, ochotný, laskavý, pacienta vyslechne, chápavý. Tahle práce k němu prostě sedí. Jsem za vás moc ráda pane doktore :-)
Jursová Šárka

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, slečno Jursová, tohle mi ještě nikdo neřekl ani nenapsal. Jsem velmi dojatý..... Ani teď nemohu nic napsat dál.... Díky F. Rolinek

Y

Dobrý den, po přečtení komentářů jsem se rozhodla taktéž přispět a třeba někomu pomoci v rozhodnutí. Osobně jsem s panem doktorem nad míru spokojená. Po mých hodně negativních zkušenostech s lékaři jsem byla chováním i přístupem pana doktora velice překvapená. Vždy jsem lékaře brala spíše jako nutné zlo a pokud to nebylo nutné raději jsem tam nechodila. A najednou jsem našla lékaře ke kterému jsem chodila ráda. Pan doktor Vás nikdy neodmítne a vždy vás vyslechne a hlavně poradí. K panu doktorovi vím že si můžu přijít pro radu a zeptat se na cokoli s čím si nejsem jistá nikdy z něj necítíte otrávenost nebo od něj neuslyšíte že jste přišly s banalitou. A že Vám na papír napíše volně prodejné leky které Vám doporučil. Nechápu jak toto může někomu vadit i přes to že pana doktora vždy důkladně poslouchám tak si bohužel nikdy nejsem schopná zapamatovat vše co říkal a když mi doporučené léky napíše nemusím pak přemýšlet co že mi to doporučil už několikrát u jiných lekařů se mi stalo že mi řekli ať si něco koupím a než jsem došla do lékárny už jsem přemýšlela co že to vlastně bylo. Toto už dělá více lélařů a já jsem za to moc ráda. V současné době bohužel žiji 200km od Brna a musela jsem se od pana doktora odhlásit. Upřímě me to mrzí protože tady jsem měla naprosto úžasnou péči. V brzké době bych se měla do Brna vracet a určitě hned jak se přestěhuji zkusím pana doktora kontaktovat zda mě vezme zpět. A pokud ano budu za to moc vděčná lepšího lékaře jsem zatím skutečně nepoznala. Pane doktore buďte stále takový jaký jste teď a já doufám že až se na Vás opět obrátím tak že mě vezmete zpět. Přeji Vám i čtenářům hezký den.

MUDr. František Rolínek

Vážená paní/slečno! To je pěkné co píšete a že k lékaři chodíte ráda, snad jsem k tomu tedy taky trochu přispěl, tak aby se lidé nebáli. Vždy je nějaké řešení nebo je možno zmírnit potíže. I když pravda, ženy chodí se svými zdravotními potížemi k lékaři častěji a dříve než muži. I tak se to i v ČR už projevuje tak, že lidský život se natáhl - u žen ze 75ti let na 81 let, u mužů z 68mi let na 75 let. Možná právě proto nyní probíhá akce spojená s prevencí karcinomu tlustého střeva, nádorům děložního čípku a karcinomům prsu - s cílem oslovit o nejvíce lidí - stále zde platí, čím dříve člověk přijde, tím větší šance na vyléčení je. A tak i tady platí: zeptejte se svého praktického lékaře. Zdravotní péči máme v Česku výbornou a máme štěstí, že jsme se narodili právě v Evropě. Třeba v Africe lidé stále umírají hlady a zdravotní péče zde není žádná. Něco takového si zde umí představit opravdu jen málokdo.
Přeji Vám pevné fyzické i duševní zdraví a hodně štěstí v pracovním a soukromém životě. F. Rolinek

170 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, nevím si rady. Dlouhodobě mam silné bodové bolesti v levém podbřišku. Často zvracim, nevolnost, bolesti hlavy,únava, pocit neustálého hladu. Testy z krve zjistili jen zvýšené zánětlivé markry. Vyšetření kolonoskopie v pořádku. Lékaři si nevědí rady. Už je to nesnesitelné. Děkuji

Dobrý den, bolesti v L podbřišku i se zvracením a nevolností mohou být potíže i od žaludku nebo L ledviny. Proběhlo u Vás vyšetření i tímto směrem? Tzv. gastroskopie a vyšetření ledvin (RTG a UZ vyšetření).
S pozdravem

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, potřebovala bych radu. Jsem už 4 den nemocná a mám chřipku (Rýma, kašel), od rána mě začalo strašně bolet v místě kde jsou ledviny. Bolest mi vystřeluje až k žebrům. Nemohu pomalu už ani stát a sedět jak mě to bolí. Teprve dnes jsem začala mít teplotu 39,6 °C. Mám strach, že by to mohla byt něco vážnějšího, proto prosím o radu. Děkuji

Dobrý den, rýma nepatří k příznaků chřipky. Bolesti, které uvádíte mohu být od páteře. Při nachlazení bolí klouby i svaly. Avšak ve spojení s teplotou bych zašel k praktickému lékaři - aby vyloučil potíže s ledvinami, popř. žlučníkem.
S sebou vezměte vzorek moče.
S pozdravem

• Vnitřní nemoci