František Rolínek, praktický lékař Brno

Praktický lékař Více

Orlí 30, Brno-střed, Brno
MUDr. František Rolinek, s.r.o.

Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity jsem ukončil v roce 2002 s následnou předatestační praxí ve fakultní nemocnici. Tuto praxi jsme zakončil atest...

• Vnitřní nemoci

• všeobecný praktický lékař

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Jiný

Pan MUDr. František Rolínek je empatický, ohleduplný a vysoce kvalifikovaný lékař. Pracuje systematicky a snaží se vždy najít nejlepší řešení pro pacienta. Jsem velmi rád, že jsem u něj spolu s mnoha rodinnými příslušníky registrován.

Umístění: jiné místo Jiný

Pan Lékař je moc milý, je z mála můj oblíbený doktor, který je i pohledově sympatický, milý a příjemný. Zajímá se o moje zdraví a vyhoví mi, když něco potřebuji. Děkuji za Vaší péči a prodloužený život.

Š
Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Jiný

Na pana doktora jsem narazil náhodou, když mě potkala bolest v krku. S jeho přístupem jsem naprosto spokojený a velmi si vážím toho, jak umí člověku naslouchat a dobře poradit, rozhodně by se neztratil jako psycholog. Oceňuji také to, že člověku necpe zbytečně antibiotika a zajímá se o příčinu problému. U žádného jiného doktora jsem se s takovým přístupem nesetkal, proto moc nechápu negativní komentáře, ale jak už to bývá, tak se nelze zavděčit všem. :-)

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o. Pravidelná prohlídka

S panem doktorem jsem měl jen dobrou zkušenost. Párkrát jsem řešil akutní problémy, potřeboval předepsat léky, doporučit do nemocnice atd. Vždy bylo vše bez problémů, pak doktor se choval velmi přátelsky a slušně, ale zároveň mi odborně poradil ohledně očkování, doporučení atd. Rozhodně doporučuji!

Umístění: MUDr. František Rolinek, s.r.o.

K panu doktorovi chodím já i dcera ,jsem chronicky nemocna a mam víc diagnoz, ale s tak příjemnym lékařem jsem se dosud nesetkala, nasloucha, poradi, a pokud sam nemuže pomoci pošle na specialni vyšetřeni, jak pan doktor tak jeho sestřicka jsou 100% ,pan doktor se nedivá jen na nemoc ale hleda přiciny vzniku,pro mě a dceru je to PAN DOKTOR

Ak mate nestandardny zdravotny problem, hladajte dalej.

Pan doktor je velmi mily a prijemny clovek, ktory je pravdepodobne (aj podla komentarov) idealny pre liecenie nadchy a teploty. Akonahle mate ale zdravotny problem ktory nevyriesi Coldrex odporucam hladat dalej. Katastrofalny diagnostik.

Navstivil som pana doktora asi 4 krat, s viacerymi zdravotnymi problemami. Pri kazdej navsteve (pre ktoru ma 30 minutove casove okno) si 15 minut zapisuje vsetko do pocitaca, co by bolo v pohode, keby ste mu to nemuseli pri kazdej dalsej navsteve od slova do slova zopakovat znovu, ako keby ste sa rozpravali s niekym kto Vas v zivote nevidel, ani o Vas nepocul.

Prisiel som za nim s dlhotrvajucimi zazivacimi problemami (skoro vobec nechodim na velku potrebu). Po asi troch otazkach a odpovediach (ktore obsahovali informaciu o tom ze som 2 mesiace jedol stravu, ktora nemusela byt zdravotne bezpecna), dosiel k zaveru ze problem je psychologicky, a odporucil mi viac chodit a zdravo sa stravovat. Fajn.
Prisiel som o mesiac znovu, radu som posluchol, nic sa nezlepsilo. Poslal ma na roentgen creva. Spytal som sa ho, ci sa potrebujem vyprazdnit, pred vysetrenim. Povedal ze nie. Staci nejest rano. Vysetrenie nic nenaslo, pretoze som mal plne creva.
Oprava, vysetrenie objavilo nadmernu plynatost, co moze naznacovat vsetko od nekrozy az po rakovinu. Predpisal mi volno predajne lieky na plynatost. Genialne. Odmietol ma odporucit na gastroentrologiu.

Prisiel som za nim tiez s poruchanou sankou, ktora pravidelne vyskakuje, a obcas sa zablokuje na jednej strane. Povedal mi na to, ze sa to nijak neriesi, a musim sa s tym naucit zit. Citujem: "Neotvarat prilis usta, nerobit lateralne pohyby."
Ak je toto pravda, opustam tuto krajinu, aj kontinent. V Amerike to uz opravovat vedia.

A do tretice, prisiel som za nim s atypickou depresiou, ktora sa javila skor ako problem s motivaciou nez akymsi nestastim. Predpisal mi standardne antidepresiva, mali zacat posobit po dvoch tyzdnoch. Dobre. Bral som ich mesiac, nezabrali. Prisiel som za nim znovu. Namiesto toho aby sme skusili alternativne depresiva (o ktorych pravdepodobne ani nevie ze existuju), s inym mechanizmom, mi zvysil davku. Po mesiaci, depresiva stale nezabrali. Znovu som uz nebol.

No a posledny klinec do rakvy, bolo nove pracovisko. Dnes som tam planoval ist, presunut si kartu zo stareho pracoviska. Na ceste do noveho pracoviska ma skoro natiahlo, zo smradu v prepojovacej chodbe (pochopite ked pojdete). Povedal som si, ze to asi hovori za vsetko.

Dakujem za nic. Hladam dalej, este nemam chut zomriet.

Vážený pane Viktore,
nezbývá Vám tedy už nic jiné, než zkusit zdravotní systém v Americe.

Jsem s panem doktorem nadmíru spokojená. Byla to nejlepší volba doktora v Brně a měla jsem šťestí, že jsem ho našla! Pan doktor by byl jistě dobrý psycholog, neboť naslouchá, je empatický a snaží se lidem pomáhat.

Dobrý den,
pokud jsem mohl alespoň trochu přispět k řešení Vašich problémů, tak jsme tomu jenom rád. Nyní ordinuji na nové adrese v Brně: Orlí 30 (budova Pošty). S pozdravem a přáním pěkného jara F. Rolinek

K panu doktorovi jsem se čerstvě přehlásila. Musím uznat, že má velmi empatické cítění a dá se s ním bavit o čemkoli. Líbí se mi styl léčení příčin a ne pouze zbavení těla následků.

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, pokud známe příčinu nemoci a také máme účinnou léčbu - je možné nemocného potíží zbavit, nebo je alespoň zmírnit. U mnoha stavů a poruch však tuto příčinu neznáme a neznáme ani účinnou léčbu.... a do všeho ještě vstupuje psychický stav daného jedince. Všichni někam patříme, žijeme s ostatními lidmi, A každý člověk své potíže také prožívá jinak.
Přeji Vám pěkné letní dny F. Rolinek

Pan doktor Rolínek byl ta nejlepší volba při hledání doktora v Brně.
Jsem velmi spokojená, pomůže, je milý, zkrátka skvělý lékař jak po odborné tak i po lidské stránce.
Navštívila jsem jej doposud 3x a pokaždé jsem přicházela i odcházela s dobrým pocitem.
Děkuji.
Pěkný den Vám přeji:-)

Tohle je nejúžasnější doktor, jakého jsem kdy poznala. Mám psychické problémy a měla jsem s příchodem 18 let strach z výběru nového praktického doktora. První paní doktorka byla hrůza a děs. Přešla jsem k panu Rolínkovi a jsem za něj moc vděčná. Kromě skvělého zdravotnického přístupu je moc milý, ochotný, laskavý, pacienta vyslechne, chápavý. Tahle práce k němu prostě sedí. Jsem za vás moc ráda pane doktore :-)
Jursová Šárka

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, slečno Jursová, tohle mi ještě nikdo neřekl ani nenapsal. Jsem velmi dojatý..... Ani teď nemohu nic napsat dál.... Díky F. Rolinek

302 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, cca měsíc zpět se mi na kloubuž palce ruky udělala bulka, ktera nijak nebolí, je na omak mekka, jako by v ni něco bylo, nevíte, co to muže být? Popřípadě kam si s tím zajít?

Dobrý den, bulku na prstě je vhodné vidět. Může jít o aterom, ganglion nebo i bradavici. Nejjednodušší bude proto zajít za praktickým lékařem, již pohledem se vše vyjasní. S pozdravem

MUDr. František Rolínek

Dobrý den, chci se zeptat, jsem teď dlouhodobě na neschopence, mam sice vycházky které dodržuji, ale bydlím v paneláku a někteří moji přátelé nejsou z mého města a když mam vycházky tak jsou často v práci. Nemám ani balkon. Tak jsem se chtěla zeptat jestli je porušení vycházky, kdybychom si sedli na lavičku před bytovkou nebo ne. Samozřejmě bychom nikam nešli, jenom bychom seděli před bytovkou, kdyby bylo hezky, abychom nemuseli sedět doma, když je hezky. Je to porušení vycházek?

Dobrý den, pracovní neschopnost není dovolená a tak režim v PN je nutné dodržovat. To znamená, mimo vycházky je nutné být doma. Lavička před barákem (pokud to není Váš dvorek) už není doma. Prokonzultujte na kontrole s lékařem, který PN vystavil či vede, zda-li je třeba ještě PN v tomto čase nutná, nebo změňte vycházky.
S pozdravem

• Vnitřní nemoci