MUDr. Andrea Málková
Trávníky 41, Brno

Umístění: MUDr. Andrea Málková silná bolest zad

k paní doktorce jsem se bohužel nepropracovala v ordinačních hodinách. Přišla jsem ve 12 hodin (ordinaci měla do 14 hodin) Bylo mi řečeno, že mám přijít až a 2 dny, že dnes už tak nějak nic.... Na moji připomínku, že mám bolesti mi byla doporučena pohotovost. A to je napsaná jako zástup za jinou obvodní lékařku v době dovolené!!

Umístění: MUDr. Andrea Málková vstupní prohlídka

Tato ordinace je velmi neprofesionální, nedokáží Vás přeobjednat na jiný termín (když nelze z jejich strany splnit ten slíbený) a klidně Vás nechají přijít k zamčené ordinaci, vezmete si volno, vyhradíte čas a pak čekáte v dešti venku. A nikde nikdo. Velmi neprofesionální a následné výmluvy proč se neozvali ještě horší. Nedoporučuji!!!!

Umístění: MUDr. Andrea Málková

Pročítám si ostatní hodnocení o tom, jak je paní doktorka milá, přívětivá a dbá na osobní přístup a přemýšlím, jestli s ostatními pacienty chodíme k té samé osobě. Nejsem člověk, který by k lékaři chodil s každou rýmečkou. Když už se tam vydám, mám zpravidla horečku, silný kašel a dutiny ucpané silnou rýmou. V tomto stavu čekám v čekárně zpravidla hodinu či déle, ačkoli jsem ve frontě druhá, třetí. Říkám si, že to bude tím, že se paní doktorka chce každému pacientovi řádně a důkladně věnovat, takže nic nenamítám. Jenže očekávám stejný přístup a jsem zklamána. Když paní doktorce líčím, s jakým problémem za ní jdu (stručně - mám teplotu tolik a tolik, bolí mě v krku...), je velice netrpělivá, neustále mi skáče do řeči, často mě ani nenechá domluvit. Zběžně se podívá do krku a už mě pakuje k sestře. Její léčba u mě přitom funguje tak v polovině případů.
Taky když chci řešit jakékoli administrativní úkony, je to běh na dlouhou trať. Telefonicky se domluvíme, co si musím s sebou přinést, ale na místě je vždy všechno jinak. A ještě dostanu kartáč, že něco nemám.
Posledně mě "pobavilo", když jsem zjistila, že čas označený jako "objednaní pacienti" není určen pro pacienty, kteří se objednají. Bylo úterý odpoledne, bylo mi zle a paní doktorka ve středu akutní případy neřeší. Volala jsem proto, zda není volný nějaký čas následující den odpoledne. Sestra mi sdělila, že to nejde, protože "zítra jsou jen objednaní pacienti". Namítla jsem, že právě proto volám - abych se objednala. Sestra mi však jen zopakovala předešlou odpověď, jako zaseknutý gramofon.
Nabyla jsem z toho dojmu, že obyčejný smrtelník si u paní doktorky Málkové může dovolit být nemocný pouze čtyři hodiny týdně, jinak nemá nárok na vyšetření a lékařskou pomoc.

S paní doktorkou a jejím přístupem mám opakovaně špatnou zkušenost, a proto bych ji nemohla s klidným svědomím doporučit komukoli dalšímu. Druhou hvězdu dávám za těch 50% případů, kdy mi její léčba pomohla. Na odborníka to ale není moc oslnivý výsledek.

Umístění: MUDr. Andrea Málková

K paní doktorce chodím už asi 7 let. Nejsem příliš náročný pacient. Cca 2x ročně k ní zajdu s nějakým nachlazením, chřipkou nebo angínou, jinak musím zaklepat není potřeba, abych k lékařce chodila.. První špatná zkušenost přišla když jsem jednou ráno akutně -neobjednaná došla s nateklým krkem, příšernou rýmou a bolestí uzlin. Bylo mi sděleno, že je to chřipka a dostala jsem předepsané dvoje homeopatika, které jsem měla jíst skoro po hrstích několikrát denně a že to odezní.. bohužel jsem ještě ten den v noci musela jet na pohotovost na píchání zánětu středního ucha. Ještě jsem jí to jakš takš odpustila.. asi o dva roky později jsem přišla s potížemi močového měchýře a bolestí zad, myslela jsem, že jde o zánět močového měchýře.. její léčba opět nezabrala a o den později jsem byla hospitalizovaná na celý týden v nemocnici s akutním zánětem ledviny.. Dneska to byla už poslední kapka, kdy jsem se předem telefonicky objednala na prevenci - jsem těhotná a potřebovala jsem tuto běžnou (asi 10-15 minutovou) kontrolu do těhotenské průkazky - na 9:15..cestou na ulici Lesnická probíhala údržba kolejí, takže jsem celou dobu jela velice pomalu za tramvají..nehledě k zácpám po celém Brně.. k paní doktorce do čekárny jsem bohužel vešla o 8 minut později - 9:23.. Sestra na mě jen vykoukla z ordinace s hlášením "Jdete pozdě, už na vás nemáme čas" chápu, že je moje chyba, že jsem přišla trochu později.. ale i tak.. vyhodit mě takovým způsobem když jsem těhotná.. nehledě na to, že jsem paní doktorkou nikdy nebyla přijata přesně v dohodnutý termín, ale vždy jsem čekala.. bez vysvětlení, bez omluvy.. beru to u lékařů jako samozřejmost, že i přes objednání se prostě musí chvilku 10-15 minut čekat.. jakmile je to ale naopak, tak to je bez pochopení.. Dnešek mě přesvědčil, že si budu hledat nového praktika. Paní dr. Málkovou určitě nedoporučuji. Její přístup i diagnózy jsou podprůměrné.

Umístění: MUDr. Andrea Málková chronicky zanet mocovych cest

Predem se omluvam za cestinu, ze neni na pozadovane uroven, ale jsem cizinka, a cestina je tezka na psani.
Ale, zpatky k pani doktorce - doporucila mi je kolegynka z prace, ale tak neprofesionalni jednani jsem dlouho nezazila. Chova se ke me, jako bych byla dite, ktere se musi vychovavat, nic nevysvetluje a porad neprijemna a hodne naladova. Resila jsme hodne dlouho zanet mocovych cest, a kdyz za ni jsme prisla s akutnich bolestech v hodinach pro akutni vysetreni, tak byal na me nastvana, ze je obiram o cas, a ze musim richle vysvetlovat, ze ma venku hodne pacientu. Takove spatne chovani je podle miho nazoru nepristupne. Naposledi, tyden zpatky jsem potrebovala predoperacni vysetreni -odber krvi probehlo v poradku u sestricky, ale kdyz jsme prisla k pani Malkove pro zadanky, tak me pokarala, ze si nehlidam, ze musim jit na rentgen plic, potom me poslala do cekarni, a za cca 20 min sestricka prisla dala mi papiry a rekla, ze musim na internu bez zadne vysvetleni, ze uz mam vysledky z krve, a ze jsou v poradku, ani kam mam presne jit, a co bude nasledovat. Totalni selhani, a myslism si, ze pani doktorka by mela se naucit chovat k ostatnim. Uz po nekolikate jsme slisela jak pani doktorka je neprijemna na pacientku po telefonu, a za ten 1 a pul, vymenila aspon 3 sestricky, a to taky nerika nic dobreho o spusob fungovani.
Urcite najdu jini doktor, kde budu spokojena. Zdarvy je nejdulezitejsi, a nebudu marnit cas s nekdo kdo se naziva doktor, ale ve skutecnosti se neumi chovat k lidem, a ze by me vylecila s chronickem zanetem, to urcite bych nerekla.

Umístění: MUDr. Andrea Málková

Bohužel nemůžu napsat vyloženě pozitivní hodnocení. V poslední době upadá lidský přístup, ochota, vstřícnost a často se jede pouze na peníze. Nadstandardní celostní péče se několikrát zdražila a obsah vyšetření tomu neodpovídá, často je člověk za 15 minut vyřízen, aniž by stihl popovídat všechny své problémy. Paní doktorka je někdy hodně odměřená, všechno je problém a když se náhodou splete, tak ani nedokáže uznat svou chybu. O omluvě ani nemluvím. O dobré pověsti nesvědčí ani několikanásobná výměna sester v této ordinaci. Systém celostní a klasické medicíny není úplně dobře promyšlen. Čekat s akutním problémem, který chci řešit celostně, např. měsíc dva, je neúnosné a pokud to budu řešit rychleji tzv.na pojišťovnu, tak se mě dostane pouze žádanky k jiným doktorům, kde to klasicky skončí nějakýma chemickýma léky a to pak můžu chodit k jakémukoliv jinému obvoďákovi. Přál bych si, aby si paní doktorka tento komentář přečetla a trochu se nad tím zamyslela a samozřejmě podnikla změny k lepší reputaci své ordinace. Dříve jsem k ní chodil rád, v poslední době už ten pocit nemám.

Paní doktorku jsem si vybral, protože mi byla doporučena, díky její údajné snaze vyhledávat příčiny onemocnění a nepředepisovat antibiotika při každém kašli, či zvýšené teplotě. Tento přístup se mi velice zamlouval a doufal jsem v kvalitního obvodního lékaře. Můj názor se velice rychle změnil po našem prvním střetnutí. Přišel jsem za paní doktorku po dvou dnech, co jsem měl čtyřiceti stupňové teploty, které přetrvávaly i při mé návštěvě. Paní doktorku jsem ještě nikdy neviděl. Potkali jsem se u vchodu na pozemek ordinace. Takhle špatně mi snad ještě nebylo...takže jsem okolí moc nevnímal. Paní doktorka mě nepříjemně pozdravila. Pozdravil jsem také. V čekárně, aji v ordinaci jsem každého pozdravil, ale až při kontrole jsem zjistil, že ta paní, kterou jsem potkal u vchodu na pozemek ordinace byla paní doktorka, která mi v ordinaci dávala lekce slušného chování. Dále si mě zavolala k sobě, kde jsem se jí hned omluvil a snažil se ji vysvětlit, že jsem ještě neměl tu čest se s ní sejít a že mi nebylo vůbec dobře. Paní doktorka mi odpověděla, že mě dnes ještě ušetří a zkontroluje mě, ale ať si najdu jiného lékaře, že má s pacienty dost nadstandartní vztah a to, že jsem jí u vchodu na pozemek ordinace nepozdravil, nemůže tolerovat. Nepochybuji o tom, že je paní doktorka kvalitní lékařka, ale po lidské stránce jsem byl tak překvapen jejím chováním a rozhodnutím, že to můj stav jak fyzicky, tak psychicky akorát zhoršilo. Se sestřičkou jsem byl velice spokojen již od počátku.

S paní doktorkou jsem velmi spokojená. Její přístup je osobitý, každému asi nebude vyhovovat, ale pokud má někdo zájem o kvalitní zdravotnickou péči obohacenou alternativními metodami a pohledem i z jiné než klasické strany, tak je zde na správném místě. Vyhovuje mi i objednací systém, takže když člověk dojde, tak se v čekárně netlačí desítky čekajících lidí (jako jsem třeba zažila jinde). Jestli čekáte klasického obvoďáka, co píše recepty a žádanky jak na běžícím páse bez většího zájmu, tak sem ani nechoďte, je to ztráta času pro všechny zúčastněné.

Paní doktorku jsem si vybrala, protože v názvu své ordinaci uvádí, že se jedná o celostní medicínu. S každodenní bolestí hlavy, únavou, bolestí zad, hučením v uších a problémy se zažíváním jsem za poslední dva roky obchodila kolečko po specializovaných odbornících (neurolog, internista, ortoped…). Problémy nepřestaly, a tak jsem usoudila, že můj problém bude mít spíše komplexnější charakter. Hledala jsem tedy někoho, kdo dá tyto symptomy do souvislosti a nabídne mi možné řešení nebo poukáže na chyby v mém životním stylu. Celostní klinika doktorky Málkové se jevila jako vhodná volba.
V průběhu léčby jsem byla ale nepříjemně překvapena, vyšetření probíhalo vždy standardním způsobem jako u každého jiného obvodního lékaře. Paní doktora takřka vůbec nehledala souvislosti mých problémů. Ze strany lékaře mi absolutně chyběl dialog a lidský přístup - chtěla jsem být partnerem a podílet se na své léčbě. Naopak se mi dostalo přístupu z pozice autority: „Já jsem lékařka a z mého pohledu, zde objektivně není problém, a proto Vám předkládám tuto terapi.“ Její celostní medicína spočívala v tom, že mi nabídla akupunkturu nebo doporučila TČM tabletky, namísto chemických léků. To, co mi v celém jejím přístupu chybělo nejvíc, byla špetka lidského přístupu. Má poslední zkušenost pak dovedla k tomu, že jsem se rozhodla lékařku změnit.
Dlouhodobě mám problémy se zády, které jsem se rozhodla řešit pomocí rehabilitací. Pan rehabilitační mi předepsal potřebné procedury po domluvě, že mi má obvodní lékařka vypíše žádanku. V tom jsem neviděla problém, atak jsem mu to přislíbila. Pro paní Málkovou to však problém byl. Prohmatala mi záda a řekla mi, že z jejího pohledu do objektivně na rehabilitace není. Snažila jsem se jí vysvětlit, proč rehabilitace potřebuju – dlouhodobé problémy se skoliózou způsobují velké bolesti hlavy, atak bych se ráda naučila sama cvičit (chtěla jsem aktivně převzít zodpovědnost za své zdraví). Lékařka mi však řekla, že terapii, kterou mi nabízí je laser, který mi uvolní svaly, jenž mám v napětí, a že pokud se mi tato terapie nelíbí, tak si mám najít jiného obvodního lékaře.
Nebyla absolutně vůbec otevřená jakékoliv diskuzi, a naslouchání, atak jsem ji ani nemohla říct, co dalšího mi záda způsobují. Uprostřed naší diskuze, která ji byla evidentně nepříjemná se zvedla a s úsměvem tak nedůvěryhodným mi řekla, že se mám rozhodnout sama a domluvit se sestrou. Její autoritativní přístup mě velmi zaskočil. Vůbec jsem neměla dojem, že ji zajímám já a mé problémy, ale spíše jsem z jejího celkového přístupu měla pocit, že jí svou přítomností otravuju každým mým dotazem, a že si přeje, abych už byla z její ordinace pryč.
Absolutně respektuji to, že za jejími postupy dlouholeté zkušenosti a její vzdělání, ale pokud mám já jako pacienta pocit, že se z mojí nemoci stává diagnóza během dvou minut a paní doktorka už volá „tak další“, myslím si, že je něco špatně.
Souzním s výrokem naší české soudkyně paní Šimáčkové, který zazněl na konferenci LIDSKÁ PRÁVA V MEDICÍNĚ : „Pokud se pacient u lékaře necítí po pěti minutách lépe.“ Takto jsem se u paní Málkové nikdy necítila, tak je mým konečným dojmem, že její celostní medicína je pouze pěkný marketingový tah, který má přitáhnout určité pacienty. Já jsem však jako pacienta se zodpovědným přístupem k vlastnímu zdraví narazila na zcela klasický paternalistický přístup běžné obvodní lékařky.

K pani doktorke som začala chodiť sama so sebou a postupne k nej začala chodiť moja dcéra, ktorá má poruchu imunity a jej pediatri a imunolog jej neokazali pomoct, svokra, ktorá mala neliečenú boreliózu a tá spôsobila obrovské problémy s chrbticou, dokázala nám jednoducho pomôcť všetkým. Nestretla som sa ešte s takým prístupom a odbornosťou a preto veľmi odporúčam.