Hvězdova 1073/33, Praha 4 , Praha
Poliklinika Anděl (mapa)

Oborová zdravotní pojišťovna, Kreditní karta, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 7 Více

Biochemické vyšetření

Psychiatrické vyšetření

Vyšetření paměti

Základní vyšetření

Poliklinika Anděl

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

19 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý večer, mám problém z tím že 6 let užívám Rivotril 2.0mg. Jeden dva denně podle úzkosti.
    Do toho jsem dával tři roky pervitin vnitrožilně, moc problémů, rozchod z partnerkou, těžká autonehoda. Pervitin už dva roky ani kapku, ale Rivotril mi dělá problém, začal jsem na něj pít alkohol.
    Mám všechny problémy vyřešené, super práce, dluhy taky, mám nový vztah. Nic neřeším co by mě trápilo. A moje stavy jsou velmi proměnné. Úzkost, špatný dech, horko, zima, ale problém z okolím nemám. Můžu do společnosti. V pohodě. Kde je impérium mých návalů, prosím Vás???
    Potřebuji změnu farmaceutik, přestat pít alkohol, po kterém se cítím dobře.
    Dostal jsem se na kolotoč smíšených pocitů.
    Poradíte mi prosím.
    Děkuji

Dobrý den! Klonazepam (Rivotril) je látka s velmi silným návykovým potenciálem. Troufám si tvrdit, že po 6letém užívání jste si v podstatě s jistotou vytvořil závislost. Obtíže, které popisujete (úzkost, špatný dech, horko, zima) jsou s největší pravděpodobností příznaky z odnětí (tzv. 'absťák'). Měl byste se co nejdříve dostavit ke svému lékaři (psychiatr, PL), situaci s ním probrat a domluvit se na způsobu pozvolného vysazení. V ŽÁDNÉM případě pak nekombinujte s alkoholem! A. Brigant.

MUDr. Aleš Brigant

• Dobrý den,
    Potřeboval bych přepravit zdravotní dokumentaci od svého psychiatra ke svému sexuologovi. Celá komuntace mi byla předána v zalepené obálce s razítkem přímo přes místo přelepu obálky. Potřeboval bych si udělat kopii z některých z těchto zpráv. Proto bych se chtěl zeptat, jestli mám právo obálku otevřít?
    Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den! Ano, pokud se jedná o vaši dokumentaci, přečíst a okopírovat si ji můžete. Úplně správně byste ji měl v neporušeném stavu odevzdat sexuologovi a teprve pak si ji vyžádat k nahlédnutí (ofocení), ale nepředpokládám, že by lékaři vadilo, pokud se podíváte už nyní doma. Samozřejmě je pak vhodné to sexuologovi otevřeně říct. Mějte se pěkně! A. Brigant, Poliklinika Anděl.

MUDr. Aleš Brigant

• sociální fobie