Aleš Brigant, psychiatr Praha

Psychiatrické vyšetření

Vyšetření paměti

Základní vyšetření

Centrum psychosomatické medicíny, spol. s r. o.

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

30 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den když mám trauma a nastane se nějaká situace tak se mi hodně klepe ruka, moc mi buší srdce a brečím dokonce mám chut zvracet. Víc se mi to zhoršuje někdy mám i tlak na hrudi. Měla bych jít doktorovi?

Sice nevím, co je v tomto případě "trauma", ale pokud se jedná o situace, které ve vašem životě běžně a opakovaně nastávají (nikoli např. úmrtí blízké osoby), bylo by vhodné se dostavit ke kontrole k praktickému lékaři k provedení rutinních testů, bude-li podezření na čistě psychickou příčinu projevů, potom i k psychiatrovi. S pozdravem A. Brigant.

MUDr. Aleš Brigant

• Dobrý den, byl mi předepsát citalec 20 mg, ale zapomněla jsem nahlásit, že každý den užívám hemagel procto. Používám ho z důvodu krvácení po defekaci (zůstává v míse nebo na toaletním papíře červená krev, řekla bych, ze to můžu porovnat s velikostí desetikoruny). Na prvním vyšetření na proktologii mi nic nenašli, jen mi řekli, že to mám podrážděné, teď když se mi to po pár měsících vrátilo, chystám se na další.
    Ovšem v příbalovém letáku citalecu je napsáno, že kdyby došlo ke krvácení v trávicím traktu, okamžitě vysadit. Citalec jsem ještě nezačala brát. Můžu tedy začít, když vím že s ním krvácení nesouvisí? Snesou se tyto léky? Děkuji

Dobrý den, v zásadě je možné Citalec užívat, ale vzhledem k široké nabídce současných antidepresiv bych se já osobně přiklonil k nějakému jinému přípravku. Určitě to, prosím, konzultujte se svým lékařem.

• Sociální fobie
  • Patologické hráčství