Vítkovická nemocnice, a.s.
Zalužanského 1192/15, Ostrava

Dobrý den, s tímto panem doktorem jsem neměla moc dobré zkušenosti. Setkala jsem se s ním poprvé ( a doufám, že naposled) při prvním porodu. Pan doktor neodpoví na pozdrav, nejde mu rozumět, je cítit cigaretami a při vyšetření na kolik cm jsem otevřená mě vyšetřoval v době, kdy jsem neměla kontrakce. Možná neměl svůj den a byl rozespalý... :-), ale tohoto pana doktora rozhodně nedoporučuji.....

Hrozná zkušenost - MUDr. Polyak mi měl provést oxytocinový zátěžový test v 36. tt z důvodu špatných ozev plodu. Po přijetí do jeho pohotovostní ambulance (protože už bylo po 18 hod.) mi neudělal žádnou kontrolu( ani pohmatovou, ultrazvuk apod.), jen monitor, kde se ujistil že test není třeba provádět a poslal mě domů. Po téhle zkušenosti mě moje gynekoložka poslala OKAMŽITĚ na Fifejdy, kde jsem zůstala 24 hod. na pozorování a za 2 týdny se mi narodilo miminko. MUDr. Polyak děsně smrděl cigaretama a už spěchal na další, šlo vidět že ho zdržuji, neuměl ani mluvit česky a přišel mi jeho přístup velmi neprofesionální!!! ROZHODNĚ NEDOPORUČUJI!!!

Příšerná zkušenost, nikomu nepřeju zažít. Je to přesně ten typ gynekologa, který vás poznamená strachem z doktorů na celý život, a to nejsem žádná cíťa. Jednal se mnou, jako bych v místnosti snad anie nebyla, nešlo mu rozumnět a byl velice nepříjemný. Přitom jsem mu nedala žádný důvod, aby se choval tak jak se choval... Rozhodně nedoporučuji.

S panem doktorem jsem spokojena, má velmi lidský přístup k pacientkám

Zdravím Vás, ve Vítkovické nemocnici jsem poprvé rodila v roce 2005. Na příjmu jsem měla zrovna p. doktora. Nebylo mu sice moc rozumět, ale jeho přístup byl hodně příjemný - byla jsem vystresovaná prvorodička, která přijela s prvními kontrakcemi v pět ráno do porodnice. Pan doktor byl milý a řekl mi vše podstatné a to bez nějakého obalu, ale vůbec mi to nebylo nepříjemné - věděla jsem přesně co mě čeká. Ale velké překvapení bylo, když mě po 7 dnech propouštěli domů, já si šla pro civilní oblečení do šatny a na schodech jsem p. doktora potkala. Zastavil mě, zeptal se mě, jak se mi daří a popřál hodně štěstí a zdraví pro mě a miminko. No kdo by to čekal, že? :-) Michaela

S panem doktorem jsem se setkala ve Vítkovické nemocnici na pohotovosti kvůli krvácení v časném těhotenství. Jela jsem na tu pohotovost s pláčem a se strachem, odjížděla s úsměvem. I když byl svátek a ještě k tomu sobota, pan doktor mě ochotně a řekla bych dost pečlivě vyšetřil a doporučil mi okamžitě nemocenskou. Řeklo mi na tvrdo - buď zůstanete doma, nebo potratíte. Někomu by se to zdálo kruté, ale já jsem tuto jeho upřímnost moc ocenila a taky jsem se hned podle toho zařídila. Je fakt, že vyšetření od něj mě bolelo více než od jiných lékařů, které jsem zažila, ale toto jsou naprosto malé a nepodstatné věci. Leccos bolí určitě víc a těch pár vteřin to přece jde vydržet. Důležité je, že pan doktor mi pomohl a poradil. To, že na něj někdo nadává jenom proto, že mu třeba je hůř rozumět a že vypadá možná na první dojem nepřístupně, je škoda. Ano, taky jsem s porozuměním jeho řeči měla trochu problém, ale pokud se člověk soustředí, opravdu to jde a celkem dobře. Navíc si mysloím, že pokud by byl skutečně tak špatný, jak ho tady mnoho lidí hodnotí, určitě by nepracovat v tak vyhlášené a navíc soukromé nemocnici.

Dobry večer mile dámy!

Každý člověk má právo na svůj názor a právo říct tento názor! Chraň Bůh ať Vám ho někdo vezme! Ale buďte trošku soudní a před házením špíny, podívejte se sami na sebe do zrcadla a položte si otázku: Muže za to jenom pan doktor nebo především já sama jsem mněla něco udělat ??? Nevylívejte špínu na člověka který má dny kdy přijme až 80 pacientek denně od 7.00 do 15.00 a za každou z nich nese obrovskou zodpovědnost a je neustale pod obrovským tlakem za jejich život !!! A vy jdete k lékaři a požadujete po něm každá individuální přistup .
Já Vás plně chápu ale musíte si uvědomit že ordinace kde pan doktor kterého jste polili špínou od hlavy až k patě ordinuje, není soukromá ordinace ve které si on sám muže určovat počet pacientek za den, kterým by se jsem si jist na 200% s radosti věnoval, ale soukromá nemocnice ve které jsou doktory chtíc či ne tlačeni jet na výkony (kvantitu) a je jasné že kde se jede na kvantitu tam na úkor strada kvalita Váši peče !!! A to on bohužel nemůže ovlivnit žádným způsobem!
Pana doktora znám osobně spoustu let ne jenom jako lékaře ale jako člověka. A můžu Vám říct že je to skvěly člověk a vynikající odborník ze čtyřicetiletou praxi ve svém oboru, tisícovkami porodu bez žádné straty na lidském životě a to mluví samo za sebe !!!
Je mi velice lito že jste mněly špatnou zkušenost ale můžete si za to především sami!!! Nežijeme přece za totality nebo v cele kde Vám něco nařizuji. V okamžiku kdy se Vám nelíbil přistup nebo jste mněly problém z dorozumíváním a vším ostatním co jste tady skoro všechny popisovali a mně je to trapné po Vás i opakovat, každá z Vás mohla si najit nebo zažádat o jiného lékaře a nechodit k tak bezcitnému, nepříjemnému na pohled starému lékaři, který je neustale cítit v pracovní době alkoholem a je absolutně neschopny jako odborník a sotva mluví, 4 až 6 krat, asi 5 let a tak dále.
Je třeba se zamyslet, proč asi takový člověk jako on děla tak zodpovědnou prací a místo toho neděla třeba prací pomocního personálu v nemocnici která je na jednom z prvních místě v kraji dle ročního počtu porodu a přitom Ostrava má další dvě skvěle nemocnice? Přes to většina z Vás za každou cenu chce do Vítkovické nemocnice!
Mněl jsem osobní zkušenost z tím jak v této nemocnici nám sdělily že budeme mít postižené dítě syndromem dávna a byli to jiní lékaři a bylo jich více, kteří prováděli tyto vyšetření a posléze nám to potvrdily i ve Fakultní nemocnici . Doporučovali jit na odebráni plodové vody. Toto vyšetření v případě že by plod byl zdravy, muže občas naopak dítě trvale poškodit. Zhubl jsem za dva měsíce 11 kg a spal jsem par hodin denně! My jsme to riskli a diky Bohu máme naprosto zdravé a krásné dítě a nepodlehly jsme panice!
Místo toho abych někde tyto doktory hodnotil a špinil já jejich pochybeni a hodnotil jejich odbornost, doporučoval nebo naopak ne, tak jsem jim každému zvlášť osobně poděkoval za snahu, pomoc a přistup i když se mi také občas nelíbil ale byl jsem šťastny a chápal jsem že to jsou taky pořad jenom lidi a ne bozi a chybička se muže vloudit a chybovat je lidské!

P.S. Je mi moc lito že ta naše česka povaha je taková jaká je a snad Vám to nemusím rozepisovat a opravdu by jste se mněly každá podívat do zrcadla a položit si tu otázku : Je to opravdu chyba pana doktora nebo především moje? Ale na někoho se to svést přece jen musí.
Osobně si přeji aby více žen si přečetlo vaše hodnoceni a zvolili si jiného pana doktora a jemu se konečně naskytne čas na těch par málo co si ho přece jen zvolí za svého doktora aby se jim věnoval na 300%.

Já řeknu ne že bych mu nerozuměla - pan doktor je asi z Ukrajiny, já taky a zkoušela jsem i ukrajinský i ruský i český, ale on mně vůbec nerozuměl a neslyšel… první krát neviděl na ultrazvuku 3 týdenní těhotnost… když byla za nim podruhé chtěla ať k běžnému vyšetření udělá i stěry (jelikož před tím jeho kolegyně, která ho zastupovala napsala že mám akutní zánět pochvy) a taky jsem ptala jestli neškodí dělat ultrazvuk tak často… na co mně zeptal jestli vůbec mám peníze za vyšetření zaplatit (na tu dobu pojištěná nebyla a hradila jsem hotově)… řekla jsem že ano, peníze mám a chci ať ke všemu udělá i stěry, ale on mně pořad ptal o penězích… tak jsem druhému vyšetření nepodstoupila a prostě šla za jiným lékařem, což i Vám doporučují!

Já jsem se s panem doktorem setkala na vyšetření 4x. Oceňuji především jeho lidský přístup - přívětivý, bez povyšování, snaha pomoci a vysvětlit původ mého problému. Vždy byl milý,(pravda, rozumět mu je špatně, protože není původem Čech, ale když se člověk soustředí, rozumí mu), dokázal mne uklidnit, když jsem měla problém, a snažil se mi pomoci-a pomohl mi. Velice mne překvapila všechna rozhořčená hodnocení, nevyvracím je, ale nic není černobílé! Každý lékař má své špatné i dobré dny.PS: je mi 27 a vystřídala setkala jsem se již s více než 10 gynekology a gynekology-porodníky a MUDr. Polyak patřil jistě k těm nejlepším.

Děs a hrůza. Doktorovi jsem nerozuměla, když jsem poprvé přišla do jeho ordinace, 4 týdny před termínem porodu, chtěl mě poslat na vyvolání porodu. Jeho vyšetření byla dosti bolestivá oproti vyšetření ostatních doktorů v tamní porodnici. Bohužel jsem ho měla i u porodu, a to konkrétně u šití, opět mu nebylo rozumět, dokonce ani sestřičky mu mnohdy nerozuměly, při šití byl hrubý - více se staral o manžela, který ho sledoval, než o mě. Mám štěstí, že jsem si před porodem nečetla tyhlety komentáře, asi bych trvala na jiném doktorovi. Zvažovali jsme stížnost ohledně etického kodexu. A propo vypadal opile.