Gynekologická ordinace
Spálená 12, Praha

Umístění: Gynekologická ordinace Jiný

K paní MUDr. Beranové jsem chodila v letech 1992-1999. Pracovala jsem ve Spálené ulici a v roce 1992 u nás v práci udělala dr. nábor nových pacientů, že nemá dostatek pacientů z vysokých škol. Pokud jsem potřebovala jen antikoncepci a nic mi nebylo, bylo to v pohodě. Byla skoupá na slovo, ale to mi zas tak nevadilo. Když jsem pak otěhotněla a přišla s žádostí o potvrzení těhotenství sjela mě, co s tím jako chci dělat a jestli si TO jako chci nechat vzít. Bylo mi 29 let a byla jsem vdaná. Když jsem řekla, že si chci miminko nechat, tak začala být o něco příjemnější. V těhotenství jsem pak měla trochu problémy, tak mě vzala na ultrazvuk a řekla, že nevidí ozvy. Tak jsem se ptala, co to znamená a ona - no možná je TO mrtvý. Přijďte za 7 až 10 dní. Tak jsem se strachem naklusala za týden. Znova nic neviděla, to už se o mě pokoušely mrákoty. Ale naštěstí byla v místnosti s ultrazvukem i MUDr. Slavíková. Tu p. Beranová povolala k ultrazvuku, ať se mrkne, jestli něco uvidí. Ta naštěstí řekla, že ozvy tam jsou, že je miminko v pořádku. Beranová to komentovalo slovy - No jo, paní doktorka má voko. Pak si mě už převzala nemocnice, protože jsem měla další potíže. Narodila se mi naprosto zdravá dcera. Dnes je jí 20 let. Po šestinedělí jsem přišla na kontrolu a dr. Beranová mi řekla, ať si najdu jiného gynekologa, že už mě nechce, že má pacientek z VŠ dost... tak takhle jsme se rozloučily a v zásadě to pro mě bylo to nejlepší, co pro mě mohla udělat...

Od paní doktorky jsem před pár lety přešla jinam, protože jsem kvůli její neochotě a nevybavenosti ordinace málem přišla o miminko. To, že paní doktorka není nějak extra příjemná a že jsem vždy čekala hodně dlouho bych klidně omluvila, ale omluvit se nedá, že tehdy špatně vybavená ordinace, kde nebyl ani ultrazvuk v kombinaci s neochotou mě na ultrazvuk poslat třeba k Apolináři, zapříčinili to, že když jsem se na ultrazvuk konečně dostala, rovnou si mě nechali na JIPce a rodila jsem ve 32. týdnu císařským řezem totálně podvyživené miminko, které nemělo ani kilo a já byla na prahu preeklampsie. Paní doktorce nebylo divné, že i v sedmém měsíci mi lidé podle velikosti břicha nevěřili, že jsem těhotná a to mám běžnou konfekční velikost 38. Paní doktorka si na ultrazvuku velikost miminka samozřejmě zkontrolovat nemohla a na moje prosby o dřívější ultrazvuk u Apolinare reagovala pouze tim, ze uz to ten týden vydržím. Třešničkou na dortu bylo, když mi do porodnice už po porodu volala sestrička od paní doktorky Beranové s tím, že mi musí změnit termín příští návštěvy u paní doktorky a posunout ho na později. Bylo velké štěstí, že jsme to miminko i já přežili bez vetších komplikací.

Paní Beranová je první doktorka, kterou jsem změnila. Rozhodně nedoručuji. Dvakrát mě přeléčila a po druhé léčbě mi oznámila, že si spletla výsledky a že se omlouvá... Osobní přístup nebyl dvakrát příjemný. Hodnocení bohužel nezachrání ani skvělá sestřička a možnost přijít bez objednání.

Od třinácti let jsem trpěla chronickými a soustavně se opakujícími záněty. Vystřídala jsem asi šest gynekoložek, až mi kamarádka doporučila paní doktorku Beranovou. Díky její péči a jejímu zájmu jsem se zánětů záhy zbavila a postupně se mi přestaly vracet. Za těch mnoho let, co k ní chodím, vždycky vyřešila jakýkoli zdravotní problém, se kterým jsem k ní přišla a bez problémů mě provedla i těhotenstvím. Pokud se nebudu stěhovat mimo Prahu, rozhodně u ní hodlám setrvat.

V péči paní doktorky Beranové jsem byla 7 let a odcházím jen z toho důvodu, že se stěhuji mimo Prahu. Pokud bych se někdy vracela zpět, tak se k ní zase přihlásím. Celou dobu jsem byla s jejím přístupem velmi spokojená. Paní doktorka je pečlivá, profesionální, provedla mě bezproblémově i těhotenstvím. Když jsem se na něco zeptala, vždy ochotně vysvětlila. Někdo jí vyčítá, že se málo usmívá a je odměřená, já tedy neočekávám, že se doktor na mě bude bůhví jak smát, přístup Dr. Beranové mi vyhovuje, je taková střízlivě příjemná, a usmát se také umí. Oceňuji také mimořádně příjemnou sestřičku (to se opravdu vidí málo kde), a to, že pokud jsem objednaná na určitý čas, tak opravdu nemusím čekat.

K pani doktorke chodím 4roky. Je to moja prvá doktorka, takže zrovnávať zatiaľ nemám s čím, ale skúsenosti s ňou už nejaké mám. Vždy keď som mala nejaký problém alebo otázky, tak sa mi snažila všetko vysvetliť. Nemám pocit, že by ma niekedy nejako odbila. Vždy sa vyjadruje (aspoň pre mňa) vecne a jasne. Je pravdou, že úsmevy veľmi nerozdáva, ale ja k nej kvôli tomu ani nechodím. Jediná vec, ktorá mi vadí, je to vybavenie, ktoré (ako to už v podobných zariadeniach býva) nie je najnovšie. Ale inak to celkovo hodnotím ako "dobrý".

Beranová je šikovná a pečlivá. Nikdy jsem s ní neměla sebemenší problém.

K paní doktorce chodím již mnoho let a jsem velmi spokojená. "Odsejpá" to tam, nikdo dlouho nečeká, a přesto má člověk pocit, že paní doktorka nikoho neodbývá, vše v klidu, v pohodě... Paní doktorka je velmi příjemná a pohodová. Oceňuji lidský přístup, jdu tam vždy jak na návštěvu, a ne k doktorovi :-) Sestřička je fantastická - milá, příjemná, vždy dobře naladěná

Chtěla bych varovat před touto paní doktorkou. V těhotenství mi stěry zjistila změny na čípku. Změny mi zjistila i předtím s tím, že "tam něco mám". V průběhu těhotenství jsem se přestěhovala do jiného města a naštěstí změnila gynekologa. Ten po té, co jsem mu předložila nálezy, které jsem si od ní vyžádala, okamžitě začal vše řešit. Biopsie, konizace....když jsem se jí ptala, proč to neřešila, řekla, že "by to určitě řešila"....ale prostě fakt je, že mě nikam neposlala. Takže ve finále už jsem měla karcinom děložního čípku, který se vyvíjí několik let....Nový doktor mi řekl, že do 2 let by také mohlo být po mně. Myslím, že je trochu unavená..každopádně to určitě nemyslela zle....:))

Chodím k paní doktorce už 20 let, zvládla se mnou bez problémů změny antikoncepce, obě těhotenství a vždy na mě měla dost času a dokázala poradit :-))