Tomáš Nováček, gynekolog Praha

Gynekolog

U Vojenské nemocnice 1200, Praha
Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha

Umístění: jiné místo Jiný

Pan doktor občas působí, že si ješte nedal svou ranní kávu... Ale mně jeho cyničtější (nikoliv nepřátelský) přístup od začátku sednul. Může se zdát, že se pacientem nezabývá do detailu, ale myslím, že opak je pravdou, a že díky své dlouholeté praxi je schopen rozlišit podstatné od nepodstatného (a zbytečně tak pacientku nestresuje a nenutí ji řešit nesmysly). Vždy jsem se u něj cítila respektovaná. Jeho sestřičku Vendulku bych chtěla domů. Doporučuji.

Umístění: jiné místo Jiný

U pana doktora jsem absolvovala hysteroskopii. Zákrok provedl, ale například do komentáře k výsledku napsal, že jsem po zákroku bez bolestí, nekrvácím. Na nic se mě ovšem neptal, prostě to tam napsal, i když jsem 8. den po zákroku středně silně krvácela a břicho mě bolelo. Celkovvě mi jeho styl komunikace byl velmi nepříjemný, jeho kolegyně, kterým šéfuje zase byly totálně zmatené, když jsem ohradila, že mě omylem pozvali k zákroku o hodinu dříve v 6:30 a já tam dorazila a sestry z lůžkového mě odmítly přijmout a musela jsem zbytečně čekat na chodbě, řekl, že nebudeme řešit malichernosti, ale věnovat se podstatným věcem. Nebyl to jediná zmatená informace, kterou jsem dostala. Těžko se pak věří, že je skutečně odborník.

C
Umístění: jiné místo péče o těhotné

Pan doktor Nováček je trošku svérázný a ze začátku mi trochu vadil jeho humor, nebo spíš způsob komunikace, ALE čert to vem, pan doktor mi velmi pomohl hlavně psychicky, protože moje těhotenství bohužel v 18tt ukončila infekce - parovirus a musela jsem na indukovaný porod - potrat. Byl semnou ve spojení na e-mailu a vždy mě přednostně vzal, když jsem zoufalá před i po potratu dorazila k němu do ordinace.... Je to velmi dobrý doktor a já mu děkuji za jeho péči, budu se těšit a doufat, že se brzy uvidíme zase v těhotenské poradně.... Petra z Benešovska

Mohu se jen podepsat pod příspěvek ze 7.dubna 2013. Nepochybuju, že je pan doktor zkušený a pravý odborník, ale oproti první návštěvě před 2 lety se úplně proměnil. Při původní běžné návštěvě byl hovorný (možná až moc), ale milý a dokázal rozptýlit. Nyní, při 2 kontrolách v těhu jsem měla u MUDr. Nováčka neustále pocit, že na mne nemá příliš času, o nějakém trpělivém vysvětlování nemluvě. Tmavovlasá sestra bohužel naladěná podobně. Vrazí vám beze slova žádanku na vyšetření, aniž by vám řekly o co jde a proč se to vyšetření dělá. Jakýkoliv dotaz je v nepříjemné atmosféře odrážen slovy ve stylu "to vás nemusí zajímat, to absolvuje každá těhotná, těhotenství není nemoc, byla těchotná už miliarda ženských a také to zvládli,...". A je lepší, že se ani neptá, jak vám je, ptž jakýkoliv problém komentuje slovy: "co byste chtěla, proč se asi těhotenství říká jiný stav? Prostě se budete cítit jinak a bude vám zle."

C

MUDr. Nováček byl u porodu mého syna. Vše bylo dobré, žádné komplikace. Akorát spěchal pryč, takže tahal za placentu, aby se už odloučila. Odloučila se, ale za 10 dní mě manžel musel rychle vézt na vyčištění, protože samozřejmě kousek placenty zůstal a já moc krvácela. Takže zbytečně 10. den po porodu komplikace, pod narkózu atd.

Musím,chci s potěšením napsat,že nejen,že je pan doktor nádherný a charismatický chlap,ale že je zejména pan MUDr.Nováček Tomáš absolutně bezkonkurenčně nej.doktor,jakého jsem kdy potkala,je mi 39 let,docházím k němu 6 let,do Benešovské ordinace,jeho přístup ke mě je vždy strhující...podá ruku,zeptá se jak se máte,popovídá o běžných věcech,poradí,vše s úsměvěm a v legraci,jeho vysvětlení jakýchkoli problémů je vždy vysvětleno jednoduše,zcela pochopitleně,a hlavně opět s humorem,vždy si říkám BOŽE PROČ NEJSOU VŠICHNI LÉKAŘI TAKOVÝ:-((vždy se v ordinaci mooc nasměju,dodá mi energii do dalších dnů,když jsem rodila v roce 2008 syna v Benešově,byl jediným z cca 8smi doktorů,který ke mě na ranní vyzitě přišel,pohladil a řekl,že vše bude dobré a v pořádku..(měla jsem kompl.porod)tím si mě dostal a a od té doby docházím do jeho ordinace..Při poslední návštěvě mě na rozloučenou dokonce políbil na tvář:-)Pane doktore..moc si Vás vážím,za lidský přístup,za to,že se nepovyšujete nad ostatními,za to,že máte vždy super náladu,za to,že prostě jste!!!Vaše věrná pacientka Kateřina Zadražilová

U pana doktora jsem byla jen jednou a nikdy víc. Návštěvu začal tím, že je po noční službě, vyčerpaný, nestíhá. Nezapomenul přidat otrávený arogantní tón. Při vyšetření se se mnou téměř nebavil a při provádění UTZ mi řekl tak polovinu věcí o miminku než mi při vyšetření říkala moje doktorka. Poté mě vyděsil, že mám placentu previa centralis a všechny možná rizika a pokud se to do 20. týdne nezlepší, že už se to nezlepší vůbec. Byla jsem hodně štíhlá a břicho mi začalo růst až ve 25. týdnu, ve 30. týdnu už byla placenta nahoře. Pan doktor měl pravděpodobně nastudováno pouze z knih a takovéto případy asi ještě neznal, přesto neváhal razantně tvrdit, že tak to bude. Těhotenství je krásný čas v životě budoucí maminky a doporučuji, abyste si ho nenechaly znepříjemnit doktory jako je tento.

Nemohu říci, že by pan doktor během mého těhotenství něco zásadního zanedbal - když zjistil příliš pokročilý nález, okamžitě mne odvelel do nemocnice. Ale pro případné další těhotenství přesto zvolím jiného gynekologa. U MUDr. Nováčka jsem měla neustále pocit, že na mne nemá příliš času, o nějakém trpělivém vysvětlování nemluvě. Sestry bohužel naladěné podobně. Vrazí vám beze slova žádanku na vyšetření, aniž by vám řekly o co jde a proč se to vyšetření dělá, natož aby připustily, že by mělo být na vašem rózhodnutí, zda tam chcete jít či nikoli. Takže díky, ale příště půjdu jinam.

K panu doktorovi jsem chodila v těhotenství a po porodu setrvávám v jeho péči. Dělá mi vyšetření, která mi nikdo nikdy nedělal. A rozhodně nesouhlasím s tím, že by měl být arogantní,... Vždycky mi vše vysvětlí a snaží se zpříjemnit atmosféru v ordinaci. A pokud se někdy netváří? Přeci i my máme někdy špatné dny. :-) :-)Spolu se sestřičkou jsou skvělý tým, který mi vždy vyšel vstříc. Jednoznačně doporučuji!

je prima