Dětská a dorostová psychiatrie
Ostrovského 3/253, Praha

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Umístění: Dětská a dorostová psychiatrie Jiný

Táhne mi na 16 let a co se týče mého psychického zdraví tak na tom nejlépe nejsem. Sice k ní chodím již 2 roky ale viděla jsem se s ní zatím jenom dvakrát a nebyla mi schopna pomoci (změna léků, navýšení dávky), dokud jsem nebyla na pokraji sebevraždy. Jediné co udělala bylo drobné navýšení antidepresiv a vykecání mé mamce o tom, jak jsem se klidně i třikrát týdně předávkovávala s těma samýma lékama. Ani trošku empatie jsem z ní necítila.
Chápu, že psychiatr narozdíl od psychologa musí říct rodičům něco co ovlivňuje život nezletilého pacienta ale nějak to nic moc nevyřešilo. Jenom strach se svěřit s dalšími závažnými problémy.
Jdu na kontrolu na konci března a planuji ji říct všechny své trable, které jsou take životu ublížející. V tenhle moment jenom volám o pomoc a ne o schazování. Dám vědět, jestli se alespoň pokusila mi pomoci po třetím pokusu.

Umístění: Dětská a dorostová psychiatrie

Paní doktorka je hodně zkušená a inteligentní, zato ráda poučuje, je trochu arogantní a když jsem potřeboval skutečně pomoct a nebylo mi VŮBEC dobře, tak pouze řekla, ať vysadím tyto a tyto léky a nic víc, dál to neřešila...

Umístění: Dětská a dorostová psychiatrie

Taky se nestačím divit, jak se tu vyjadřují rodičové malých pacientů. Ale chápu, že je někdy těžké pochopit, že léčba psychických onemocnění je zdlouhavá a nesnadná, diagnostika taktéž a že univerzální logaritmus pro předpis léčiv v psychiatrii prostě není.
Já jsem před lety doktorku sama vyhledala coby adolescent a to na doporučení své psycholožky, kdy můj stav přestal být zvladatelný jen psychologickou péčí. Ačkoliv paní doktorka neměla mnoho času, ochotně mě vzala a pak pečlivě a pravidelně kontrolovala, jak reaguji na nastavenou léčbu. Vděčím jí za to, že jsem nikdy nedošla do stavu, kdy bych musela být hospitalizována. Ohromně mi pomohla. Její péče byla vždy naprosto profesionální.

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o zkušenosti s paní doktorkou. Dělala na mě posudek asi před 15 lety když jsem byla ještě dítě. Vzpomněla jsem si na ni, když jsem náhodně objevila staré papíry. Byla jsem malá a měla jsem problémy se žaludkem. Vzhledem k tomu, že dlouhodbě, tak jsem z toho byla vystresovaná a nechodila jsem do školy. Pamatuji si velmi chladný a zlý přístup paní doktorky, která semnou byla velice rychle hotová. I když jsem měla od doktora potvrzené, že opravdu mám zdravotní problém, tak ona uvedla že je to jen výmluva kvůli nechuťi chodit do školy. Začali to řešit sociální pracovníci a škola. Všichni na mě koukali zkrz prsty. Bylo ro pro mně už tak zlé období a ona ho ještě víc zhoršila. Nakonec jsem skončila v nemocnici, protože to opravdu byly zdravotní potíže. Je to už 15 let, nechci se k tomu vlastně vracet, ale paní doktorku bych nedoporučila jako kompetentní osobu a nechápu proč vůbec něco takové dělá.

Žasnu nad zlými komenty na tuto paní doktorku..! Ano, psychiatrie je zkrátka zřejmě obor nevděčný...Já si paní doktorky hodně vážím,už je to hodně let, kdy mě coby dorostence pomáhala jako lékař v nemocnici Motole.Byl to človek na správném místě,vždycky jsem se těšila na povídání s ní.,je to žena klidná, vyrovnaná a přitom rázná a jista si ve svých postupech..Z tamnějších lékařů byla nejschopnější na celé DPK Motol.

Výborná lékařka. Léčila jsem se u ní tři roky v dospívání a velice mi pomohla. Rozhodně bych neváhala jí navštívit v případě problémů se svými dětmi. Paní doktorka chrání zájmy dítěte a předpokládám, že pokud nekomunikovala s rodiči, měla k tomu dost vážný důvod :-)

mám s dětskými psychiatry také velice špatné zkušensti, nikdy synovi nepomohli a to je mu teprve osm let a problém má již od školky., U Dr. Hněvkovské jsme jednou byli a nepůsobila na nás příliš kompetentně. navíc nám dala homeopatika a tím svou image šarlatánky ještě potvrdil. Je to fakt těžké, třeba někomu může pomoci Chamomila, ale na na Aspergerův syndrom, což nepoznala. Koho byste doporučili? Syn mě již v první třídě bije..., nikde ani v Aple nám nepomůžou( nemají psychiatra). Chtěla jsem to jít ještě zkusit k této doktorce Hněvkovské,ale jak čtu komentáře, raději od toho upustím. Nemáte někdo zkušenosti s Dr. Janotovou? Nic moc ale sna d úplně neublíží? Zabývá se též dětmi... Nemáte někdo zkušenost? Díyk za event. názor. J., Praha 5

Moc mě mrzi když vidim a slyšim nespravedlivé obvinování lékařů ze zanedbaného nebo špatného způsobu léčení. Pracovala jsem ve švýcarsku na privátní klinice. K lékařům i personálu přistupovali lidé s vděčností a za celou dobu jsem se nesetkala s hrubou kritikou jako tady v Čechách. Čeští lékaři mají pověst jednich nejlepších odborníků. Paní Hněvkovská je z mého pohledu vynikajicí odborník a člověk, který dokáže odhadnout hloubku problému. S mým synem jsme v dlouhodobé péči, ráda bych paní doktorce poděkovala za její pomoc při řešení našeho problému.

No, když jsem narazil na ta špatná hodnocení paní doktorky Hněvkovské, tak jsem si prošel hodnocení jiných dětských psychiatrů a psychologů a nestačil jsem se divit. Skoro všichni jsou tam napadáni rodiči jak jim ublížili. Chápu to. Ono to totiž asi není moc populární povolání, když musí lékař třeba i zasáhnout do rodinných vazeb v některých rodinách, kde je to potřeba a chápu že v takové citlivé věci proti sobě vyvolá až nenávistné reakce rodičů.
Přečtěte si celou diskuzi zde. Pacienti všichni píší že jsou spokojeni, rodiče píší jak jsou nespokojeni. A já jsem byl pacient také. Nikdy se mi nestalo, že by se paní doktorka chovala neprofesionálně, nikdy se mi nestalo, že by se chovala špatně, hrubě, nebo neochotně. Nikdy se mi nestalo, že by se mě jako dítě snažila jakýmkoliv způsobem poškodit, nebo moje rodiče. Nikdy se mi nestalo, že by na mě neměla čas, návštěvy byly vždy s důkladnou konzultací, léky mi žádné nikdy nevnucovala.
Paní doktorka je člověk jednající na úrovni. Něco jako psaní pozitivních komentářů sama sobě si u ní skutečně nedovedu představit a asi ani nikdo jiný kdo jí zná. Spíš to něco vypovídá o tom, koho taková blbost napadla. Někteří lidé si nedovednou zamést před vlastním prahem a uvědomit si své vlastní chyby, kterých se dopustili třeba i na svých dětech a svalují vinu na lékaře, protože ten jim jaksi přišel do rány, když to začal řešit.

Doktorka Hněvkovská mi hodně pomohla s mými problémy a jsem ráda, že k ní stále docházím.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, hladám anglicky mluvícího detskeho psychiatria pre díte zahraničného klienta. Děkuji za odoveď. S pozdravem, Katarína Č.

Zkuste MUDr. Ivanu Růžičkovou, Praha 1, Opatovická ul.

MUDr. Taťana Hněvkovská