Slavomír Spousta, psychiatr Praha

Psychiatr

Plzeňská 49, Smíchov, Praha
HOST psychiatrie, s.r.o

Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Začnu citátem jednoho psychiatra ;): "Přesvědčivé množství výzkumů dokazuje, že psychiatr by měl pečlivě připravit nové pacienty na léčbu 3důkladným informováním o léčbě - o jejích základních východiscích, důvodech a o tom, co může každý klient udělat pro svůj vlastní maximální pokrok v léčbě. Pacienti již nesou tíhu primární úzkosti, která je do ordinace přivedla, a nedává příliž smysl uvrhnout je do procesu, který může způsobit sekundární úzkost - úzkost z vystavení neurčité sociální situaci bez vodítek správného chování nebo účasti. Proto je vhodné pacienty na průběh léčby systematicky připravovat.
... Při úvodním rozhovoru hovořím o podstatných zásadách včetně zachování důvěrnosti, nezbytné pro úplné sebeodhalování...
A ted jak se to týká doktora Spousty.
Doktor neuvádí na svém webu podstatné info. Např. kolik stojí hodina pro pacienta nesmluvní pojištovny. Na 1 místě píše, že spolupracuje se vsemi a na 2., že nespolupracuje s RBP.
V textu o GDPR, okopírovaném zřejmě z webu PLB - zapomněl opravit sousloví "naše nemocnice" na naše ordinace".
Neuvádí jestli provádí diagnostiku, terapii, jestli léčí psychosomatické potíže. Zjednodušeně neuvádí s jakými potížemi Vám pomůže. Narozdil od jinych psychiatrů.
Pokud tyto sluzby tedy bere pacient jako standard či samozřejmost vzhledem k uvedenemu vzdelani a neoveri si to u sestry, může zbytecne cekat mesic na prvni navstevu, a nakonec se objednat jinam.
Na 1. setkání jsem čekala měsíc a trvalo jen 30 minut. Asi proto že byl pátek 15:30. Nebyla mi sdělena diagnoza.
Do ordinace jsem prisla s absolutnim vyčerpáním a prepracovanim, ktere se nedalo dle pracovniho prava vyresit ze dne na den a dostala jsem léky na úzkost. Nebylo mi sdeleno co od nich muzu cekat, za jak dlouho, co mam delat pokud mi nebude dobre a byla jsem odeslána do sesterny pro recept.
Na 5. setkání mi doktor navrhnul, abych šla na psychoterapii, ale neřekl mi z jakého důvodu si myslí, že je to pro mě vhodné a k čemu by mi to podle něho mělo pomoci.
Bez předchozího upozornění poskytoval zápis ze sezení sestře, aby ho archivovala a téměř při každém odchodu komentovala co si přečetla o sezeni s pacienty. Např. při odchodu pacienta zvolala: "Nebojte školu dostudujete". Její vnimam jako nepříjemné a povýšené vůči pacientům psychiatrie. Na psychiatrii přitom muze prijit kdokoliv, kvalitní právník, programátor, ředitel úspěšně fungující společnosti. Osobně takové znám.
Jelikoz jsem se citila vycerpane, vyzkousela jsem předesané leky s očekáváním určité úlevy. Později při stiznosti na nevolnost a neucinnost doktor jen navrhnul at jdu na terapii.
V momente, kdy se citite, ze mate posledni zbytek energie a potrebujete delší dobu odpočinku, coz Vam zamestnavatel neumozni, neni terapie to, co ocekavate.
Nicméne doktor sam kladl na kazde navsteve otazky a vytvoril si se mnou podporujici vztah stylu otec - dcera, kdy jsem ocenila jeho vetsinou prijemny, milý, utesujici, podporujici, neodsuzujici a místy vtipny a chápavý zpusob komunikace.
Doktora jsem nevedomky, ze bych zneuzivala nejake sluzby, chtěla pozvat na povídání mimo ordinaci, abych s ním mohla mluvit jako s človekem, ne jako pacient v ordinaci a poznat určitě zajímavý životní příběh.
Následně, když byla doba koronavirové karantény, počínaje 03/2020, jsem byla měsíc a pul sama doma, v příliž jednoduse zarizenem byte, trpící nedostatkem společnosti vzniklé vládními opatřeními, ve strachu z nemoci a v očekávání alespon rozhovoru v ordinaci, které bohuzel prerusila opatreni ordinace, a doktor mě odmítl opakovaně i online konzultaci s odůvodněním, ze zneuzivam jeho sluzby. V této dobe, kdy nebylo možné se objednat k žádnému jinému lékaři, krome krizoveho centra v Bohnicich, Vas odmitne psychiatr, kterému jste pracne 3/4 roku sveroval svojí tíživou životní situaci? Všechen čas a svěřené informace byly zahozené.
3/4 roku ztraceného času a celý příběh můžete jít vyprávět jinam. A kdy? Až skončí karanténa a opadnou návaly v ordinacích.
S doktorem jsem se snažila situaci vysvětlit a ani neodpověděl na email.
Z mého pohledu doktor konzultuje svoje případy s manželkou, a následně pak pacientům, kteří jsou podle neho spíše na psychologa navrhuje psychoterapie. Nicmene pokud je clovek vycerpany jako Julián Mantle v Mnichovi, který prodal sve ferrari, nutne potrebuje investovat vsechny sve penize do operace a potrebuje rychlou úlevu, nemá zájem o vyhledáváni placeneho terapeuta, zvlast kdyz vite, ze ke nemu priliz prilnete.
Když to shrnu. Vadilo mi, že doktor neuvádí jaké sluzby poskytuje cimz vas zbytecne zdrzuje pokud neco ocekavate jako samozrejmost vzhledem ke vzdelani. Není komunikativní a nesděluje vse co by měl viz vyse.
Doktora nezajimaji stiznosti na chovani sestry, pripadne je neresi.
Je mu zrejme jedno v jaké situaci se ocitnete, když Vás nečekaně vyhodí.
Po navsteve doktora mi bylo vlivem vyse uvedenych poznamek sestry nepříjemně.
Očekávat, že se doktor k tomuto vyjádří, bude předpokládám opět marné.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Za období(12let) svoji diagnózy(GAD,OCD,atd.) jsem prošel rukama plno lékaři. Pan doktor Spousta, kterého jsem objevil na základě doporučení, po 10ti letech pro mne našel vhodnou medikaci, kdy se konečně cítím lépe. Je empatický a má zájem. Mohu jen doporučit!!

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o

Za pána doktora som veľmi vďačná. Nepozerá sa na mňa len skrze merítko mojej diagnózy, vie vypočuť, nasmerovať a je veľmi empatický. Vždy hľadá riešenie spolu so mnou a mám pocit, že je pre neho naozaj dôležité udržať si dôveru pacienta. Čo je pre mňa podstatné tiež. Som rada, že ma netlačí len tak liekmi, ale snažil sa nájsť tú najlepšiu alternatívu pre mňa, aby som neskončila na nejakom multipráškovom koktejli. Ja som veľmi spokojná.

K jednému z nižších komentárov by som iba rada dodala, že nemám sezónnu depresiu, píšem ako pacient s celoživotnou diagnózou, ktorý vystriedal niekoľkých lekárov i terapeutov a až s doktorom Spoustom som naozaj spokojná.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o psychiatrické vyšetření

Úžasný pan doktor. Hodně mi pomohl když jsem to potřeboval nejvíce. Má dobrý smysl pro humor, je velice sympatický. Není co dodat...

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Problémy s přítelem,co mě opustil těhotnou,ale pak hlavně smrt mojí milovaný maminky

Pan doktor je velmi příjemný, dokáže pořádně naslouchat, zasmějete se s ním, předepíše prášky, které pokaždé pomůžou.A jeho paní sestřička je také skvělý člověk ????Mohu jen a jen doporučit ????

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o

velmi sympatický a vnímavý lékař. Byl jsem rád, že jsem našel právě jeho. Problém je ten, že změnil místo působení a ani sestřička neví, kde nyní ordinuje.

Pokud máte "sezónní" depresi, tento psychiatr vám skvěle bude naslouchat a přitakávat jako psycholog, jestliže však máte skutečný problém, pak se raději objednejte ke kvalitnímu doktorovi, za kterého sice zaplatíte nějakou korunu, ale většinou se bude snažit se vám naplno věnovat a snažit se váš problém řešit, nebudete si připadat jako další zboží na páse, jak všichni víme, zdraví máme jen jedno..

Velmi příjemný doktor, hodně naslouchá a ptá se, má smysl pro humor, návštěva u něj je vždy příjemná. Předepsaná láčba je účinná. V čekárně se dlouho čeká, nejvíce jsem čekal hodinu, ale není se čemu divit, pokud se doktor pacientům věnuje, jak má. Sestřička je taková ženská od rány, ale hodná a nápomocná, neprotáčí oči ani nic podobného.

O

Rád k němu chodím, zná výborné vtipy. Taky je zkušený, klidný, naslouchá. Je to dobrý lékař, vyzná se hodně i v adiktologii.

Dlouho jsem se rozhodoval, zda psychiatra vůbec vyhledám. Nakonec jsem zvolil pana doktora Spoustu a musím říci, že jsem byl ohromně překvapen. Mám za sebou pouze první návštěvu, ale už teď se doslova těším na další. Pan doktor působí velmi moudře, máte pocit, že vás doopravdy hodně poslouchá a snaží se problémy řešit a hlavně cítíte, že vám chce skutečně pomoci. Pan doktor Spousta je skutečně machr. V podstatě za jednu hodinu mi dokázal obrátit život k lepšímu.