HOST psychiatrie, s.r.o
Plzeňská 49, Smíchov, Praha

Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Pan doktor je nejlepší psychiatr, kterého jsem kdy navštívil. Velice doporučuji!

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Úžasný pan doktor na svém místě. Většinou se k lékařům nechodí s nadšením, ale k MUDr. Spoustovi chodím ráda vždy ráda. I je s ním sranda :)
+ paní sestřička také úžasná osoba!! Ani nevím, jak popsat, jak jsou oba skvělý a jak moc mi pomohli a vždy se na ně těším!

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Pan doktor je skvely.Trpelive vyslechne,poradi a pomuze:) Cekarna je jdnoducha a dobre dostupna at uz autem nebo tramvaji.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Pan doktor mi pomohl zorientovat se ve složité životní situaci a radou i medikací výrazně přispěl k její stabilizaci a postupnému vyřešení. Děkuji

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Pan Doktor Spousta je skvělý člověk a psychiatr v jedné osobně, vždy měl pro mě pochopení a dokázal mi vždycky pomoct když jsem já potřeboval, má výborný smysl pro humor je velmi inteligentní a za všechno jsem mu vděčný pomohl mi vrátit můj život do normálu

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Dr. Spousta je nejlepší psychiatr, jakého znám. A že jsem jich potkal hodně. Jeden známý o něm řekl, že jeho největší výhoda je, že se nechová jako psychiatr. Potvrzuji to. Rozhovory s dr. Spoustou jsou inteligentní, při vzájemné respektu a především pan doktor poskytuje pouze doporučení a nikdy mě do ničeho nenutí. Chodím k němu už skoro 20 let (postupně do několika ordinací) a dělám to bez jakékoliv obavy a stresu. A v době mé největší krize mi velice pomohl. Má i sociální cítění a porozumění pro složité životní situace.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Začnu citátem jednoho psychiatra ;): "Přesvědčivé množství výzkumů dokazuje, že psychiatr by měl pečlivě připravit nové pacienty na léčbu 3důkladným informováním o léčbě - o jejích základních východiscích, důvodech a o tom, co může každý klient udělat pro svůj vlastní maximální pokrok v léčbě. Pacienti již nesou tíhu primární úzkosti, která je do ordinace přivedla, a nedává příliž smysl uvrhnout je do procesu, který může způsobit sekundární úzkost - úzkost z vystavení neurčité sociální situaci bez vodítek správného chování nebo účasti. Proto je vhodné pacienty na průběh léčby systematicky připravovat.
... Při úvodním rozhovoru hovořím o podstatných zásadách včetně zachování důvěrnosti, nezbytné pro úplné sebeodhalování...
A ted jak se to týká doktora Spousty.
Doktor neuvádí na svém webu podstatné info. Např. kolik stojí hodina pro pacienta nesmluvní pojištovny. Na 1 místě píše, že spolupracuje se vsemi a na 2., že nespolupracuje s RBP.
V textu o GDPR, okopírovaném zřejmě z webu PLB - zapomněl opravit sousloví "naše nemocnice" na naše ordinace".
Neuvádí jestli provádí diagnostiku, terapii, jestli léčí psychosomatické potíže. Zjednodušeně neuvádí s jakými potížemi Vám pomůže. Narozdil od jinych psychiatrů.
Pokud tyto sluzby tedy bere pacient jako standard či samozřejmost vzhledem k uvedenemu vzdelani a neoveri si to u sestry, může zbytecne cekat mesic na prvni navstevu, a nakonec se objednat jinam.
Na 1. setkání jsem čekala měsíc a trvalo jen 30 minut. Asi proto že byl pátek 15:30. Nebyla mi sdělena diagnoza.
Do ordinace jsem prisla s absolutnim vyčerpáním a prepracovanim, ktere se nedalo dle pracovniho prava vyresit ze dne na den a dostala jsem léky na úzkost. Nebylo mi sdeleno co od nich muzu cekat, za jak dlouho, co mam delat pokud mi nebude dobre a byla jsem odeslána do sesterny pro recept.
Na 5. setkání mi doktor navrhnul, abych šla na psychoterapii, ale neřekl mi z jakého důvodu si myslí, že je to pro mě vhodné a k čemu by mi to podle něho mělo pomoci.
Bez předchozího upozornění poskytoval zápis ze sezení sestře, aby ho archivovala a téměř při každém odchodu komentovala co si přečetla o sezeni s pacienty. Např. při odchodu pacienta zvolala: "Nebojte školu dostudujete". Její vnimam jako nepříjemné a povýšené vůči pacientům psychiatrie. Na psychiatrii přitom muze prijit kdokoliv, kvalitní právník, programátor, ředitel úspěšně fungující společnosti. Osobně takové znám.
Jelikoz jsem se citila vycerpane, vyzkousela jsem předesané leky s očekáváním určité úlevy. Později při stiznosti na nevolnost a neucinnost doktor jen navrhnul at jdu na terapii.
V momente, kdy se citite, ze mate posledni zbytek energie a potrebujete delší dobu odpočinku, coz Vam zamestnavatel neumozni, neni terapie to, co ocekavate.
Nicméne doktor sam kladl na kazde navsteve otazky a vytvoril si se mnou podporujici vztah stylu otec - dcera, kdy jsem ocenila jeho vetsinou prijemny, milý, utesujici, podporujici, neodsuzujici a místy vtipny a chápavý zpusob komunikace.
Doktora jsem nevedomky, ze bych zneuzivala nejake sluzby, chtěla pozvat na povídání mimo ordinaci, abych s ním mohla mluvit jako s človekem, ne jako pacient v ordinaci a poznat určitě zajímavý životní příběh.
Následně, když byla doba koronavirové karantény, počínaje 03/2020, jsem byla měsíc a pul sama doma, v příliž jednoduse zarizenem byte, trpící nedostatkem společnosti vzniklé vládními opatřeními, ve strachu z nemoci a v očekávání alespon rozhovoru v ordinaci, které bohuzel prerusila opatreni ordinace, a doktor mě odmítl opakovaně i online konzultaci s odůvodněním, ze zneuzivam jeho sluzby. V této dobe, kdy nebylo možné se objednat k žádnému jinému lékaři, krome krizoveho centra v Bohnicich, Vas odmitne psychiatr, kterému jste pracne 3/4 roku sveroval svojí tíživou životní situaci? Všechen čas a svěřené informace byly zahozené.
3/4 roku ztraceného času a celý příběh můžete jít vyprávět jinam. A kdy? Až skončí karanténa a opadnou návaly v ordinacích.
S doktorem jsem se snažila situaci vysvětlit a ani neodpověděl na email.
Z mého pohledu doktor konzultuje svoje případy s manželkou, a následně pak pacientům, kteří jsou podle neho spíše na psychologa navrhuje psychoterapie. Nicmene pokud je clovek vycerpany jako Julián Mantle v Mnichovi, který prodal sve ferrari, nutne potrebuje investovat vsechny sve penize do operace a potrebuje rychlou úlevu, nemá zájem o vyhledáváni placeneho terapeuta, zvlast kdyz vite, ze ke nemu priliz prilnete.
Když to shrnu. Vadilo mi, že doktor neuvádí jaké sluzby poskytuje cimz vas zbytecne zdrzuje pokud neco ocekavate jako samozrejmost vzhledem ke vzdelani. Není komunikativní a nesděluje vse co by měl viz vyse.
Doktora nezajimaji stiznosti na chovani sestry, pripadne je neresi.
Je mu zrejme jedno v jaké situaci se ocitnete, když Vás nečekaně vyhodí.
Po navsteve doktora mi bylo vlivem vyse uvedenych poznamek sestry nepříjemně.
Očekávat, že se doktor k tomuto vyjádří, bude předpokládám opět marné.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o Jiný

Za období(12let) svoji diagnózy(GAD,OCD,atd.) jsem prošel rukama plno lékaři. Pan doktor Spousta, kterého jsem objevil na základě doporučení, po 10ti letech pro mne našel vhodnou medikaci, kdy se konečně cítím lépe. Je empatický a má zájem. Mohu jen doporučit!!

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o

Za pána doktora som veľmi vďačná. Nepozerá sa na mňa len skrze merítko mojej diagnózy, vie vypočuť, nasmerovať a je veľmi empatický. Vždy hľadá riešenie spolu so mnou a mám pocit, že je pre neho naozaj dôležité udržať si dôveru pacienta. Čo je pre mňa podstatné tiež. Som rada, že ma netlačí len tak liekmi, ale snažil sa nájsť tú najlepšiu alternatívu pre mňa, aby som neskončila na nejakom multipráškovom koktejli. Ja som veľmi spokojná.

K jednému z nižších komentárov by som iba rada dodala, že nemám sezónnu depresiu, píšem ako pacient s celoživotnou diagnózou, ktorý vystriedal niekoľkých lekárov i terapeutov a až s doktorom Spoustom som naozaj spokojná.

Umístění: HOST psychiatrie, s.r.o psychiatrické vyšetření

Úžasný pan doktor. Hodně mi pomohl když jsem to potřeboval nejvíce. Má dobrý smysl pro humor, je velice sympatický. Není co dodat...