Na Poříčí 12, Nové Město, Praha
Peter Šóš, M.D., Ph.D. (mapa)

Další dostupný termín:

Psychiatrická konzultace • 1 500 Kč +3 Více

Seberozvojové poradenství • 2 000 Kč

Skype konzultace • 1 500 Kč

Terapie nespavosti • 1 500 Kč

Nejedná se o zdravotnické zařízení, zde neposkytuji zdravotní služby. Jde o konzultační a poradenskou činnost hrazenou klientem. GDPR: Údaje o kli...

• sociální fobie
  • obsesivně-kompulzivní porucha
  • posttraumatická stresová porucha

Ukončené školy

• 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy (Praha, 2005) - Všeobecné lékařství (MUDr.)
  • Fakulta managementu Vysoké školy ekonomické (Praha, 2011) - Management zdravotnických služeb (Ing.)
  • 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy (Praha, 2013) - Doktorské studium Neurověd (Ph.D.)

Fotografie

2 000 Kč

Skype konzultace

Terapie nespavosti

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. terapie nespavosti

K panu doktoru Šóšovi jsem se objednala kvůli dlouhotrvajícím problémům s nespavostí. Teď spím mnohem lépe (klepu na dřevo :) a jsem mu za to moc vděčná. Pomohl mi postavit se jinak k mé nestálé snaze usnout - která byla ve výsledku kontraproduktivní - a najít lepší přístup ke spánku. Doufám, že to takhle vydrží a péči pana doktora již nebudu potřebovat. Kdyby se to však změnilo, určitě ho zase navštívím, konzultace mi pomohly. Můžu vřele doporučit, pan doktor je milý a o spánku jsem se toho od něj hodně dozvěděla.

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. Potíže s usnutím

Sám jsem vzděláním lékař a bohužel moje studium medicíny mě ještě dále utvrdilo v často převládajícím stereotypu, že nemalá část psychiatrů jsou sami poloviční blázni. Proto když jsem se rozhodl navštívit pana doktora Šóše kvůli téměr rok a půl trvajícím problémům se spánkem, resp. s usnutím, měl jsem trochu obavy, s kým budu mít tu čest. Ty se však rozplynuly během prvních několika vět. Pan doktor je naopak extrémně empatický, působí velmi klidným a profesionálním dojmem, což je obzvlášť pro úspěch v rámci jeho oboru to snad nejdůležitější. Navíc je zcela nepochybně velmi erudovaný. Nemám samozřejmě žádné srovnání, ale nejspíš ani žádné nikdy mít nebudu, protože potíže se spánkem mě přešly běhěm pouhých 3 společných sezení. Takto rychlé zlepšení lze jistě očekávat ve velké menšině případů, pana doktora Šóše však mohu jednoznačně doporučit všem nespavcům.

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. Dlouholetá nespavost

K panu doktorovi jsem začala chodit před dvěma lety kvůli potížím se spánkem. Přetrvávaly již čtyři roky bez známek zlepšení. Hned během první návštěvy u pana doktora jsem věděla, že léčba u něj je ta správná cesta. Prakticky od první návštevy se začala moje nespavost zlepšovat. Pan doktor mi pomohl pochopit jádro problému (jedna jedina jeho věta mi dala to pověstné "aháááa") a klíč ke klidnému spaní byl najednou nadosah. Docházím k němu i po vyřešení nespavosti, protože k němu mám absolutní důvěru a mohu s ním řešit všechny problémy, které se vyskytnou. Vlastně se na návštevy s ním těším, protože se mnohdy oba zasmějeme a návštevy u něj jsou pro mě taková "mentální cigareta" ;-). Nechci se ho zatím vzdát, už kvůli klidu v duši, který umí bezpochyby vyvolat. Děkuji, pane doktore...

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. Insomnie

Touto cestou bych ráda poděkovala panu doktorovi za pomoc, kterou mi poskytl při léčbě insomnie. Terapii u něj jsem zahájila v období před začátkem mých příprav na státnice, kdy jsem se potýkala s problémy se spánkem cca rok a půl a uvědomovala si, že nespavost začíná čím dál tím víc řídit můj život. Během cca 6 intenzivních sezení (a následného kontrolního sezení o několik měsíců později) jsem s panem doktorem prošla základy teorie kognitivně-behaviorální terapie, přičemž při striktním dodržování zejm. behaviorální části se začala dostavovat první zlepšení během cca dvou týdnů. S dalšími pokroky mě postupně začal opouštět strach ze spánku, resp. nespavosti. Během zátěžového období kolem státnic se jen potvrdilo, že rozhodnutí zahájit léčbu u pana doktora Šóše bylo správné. Jeho významné pomoci při řešení mých spánkových obtíží si velice vážím a děkuju mu za to. PS: V době, kdy jsem nastoupila u doktora Šóše léčbu, jsem se cítila permanentně vyčerpaná a nevyspalá. Při jeho sezeních jsem však pochopila, že jsem se k panu doktorovi dostala ještě v relativně brzkém stadiu svých obtíží. Je mi upřímně líto lidí, kteří insomnií trpí. Měli by však vědět, že existuje cesta k významnému zlepšení jejich spánku a pan doktor Šóš je správná volba, aby je jí provedl :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. psychiatrická konzultace

Tento týden jsem poprvé absolvovala návštěvu u pana doktora Šóše a musím říci,že jsem po předchozích zkušenostech byla velmi příjemně překvapena a spadl ze mne veškerý stres, s kterým jsem vstupovala do ordinace.Pan doktor je velmi sympatický a z jeho projevu čiší klid a empatie.U pana doktora jsem byla poprvé a upřímně se těším na jeho další návštěvu.

F
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. Psychiatrická konzultácia

U pána doktora Šóša som bol dnes prvý krát s mojim problémom /generalizovaná úzkostná porucha/. Pán doktor na mňa pôsobil veľmi erudovane, pozorne ma vypočul a navrhol liečebný postup. Je ešte zavčasu robiť nejaké závery, ale verím, že pán doktor porozumel mojim problémom a určite mi pomôže. Ferdinand

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D.

Před dvěma lety jsem hledala odborníka v oblasti kognitivně-behaviorální terapie z důvodu úzkostí a občasných panických atak. Byl mi doporučen pan doktor Šóš a já bych ho touto cestou velice ráda doporučila i ostatním, kteří se potýkají s podobnými problémy.

S čistým svědomím mohu říci, že od té doby, co k panu doktorovi chodím, jsem nezažila ani jednu panickou ataku a stavy úzkosti téměř vymizely. I přesto, že mou původní intencí bylo vyřešit si pouze tyto konkrétní problémy (čehož jsme dosáhli v řádu týdnů) a poté terapii ukončit, docházím k němu dodnes. Z každého sezení si totiž odnáším nespočet cenných informací a velmi pozitivně se to odráží v mém osobním, společenském i pracovním životě.

Nejen, že je pan doktor Šóš velice inteligentní a vzdělaný, ale má i obrovský talent a cit pro svou práci. Jeho empatie, laskavost, upřímnost a profesionální přístup ve mně velmi brzy vyvolaly pocit, že mu mohu plně důvěřovat a nemusím se bát se mu s čímkoli svěřit. V terapii postupuje vždy tempem, které je pro mě příjemné, do ničeho mě netlačí a umí klást velice podstatné otázky.

V tomto případě je i pět hvězdiček málo ????

F
Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. terapie nespavosti

Pan doktor Šóš je bezesporu jedním z nejlepších lékařů, se kterými jsem se dosud setkal. Jako jeden z mála v České republice je skutečným odborníkem na nespavost. Pokud zrovna hledáte někoho, kdo by vám s tímto problémem dokázal pomoci, nemusíte již hledat dál. Právě jste našli.

Nebudu vám nic nalhávat. Léčba nespavosti není otázka dvou týdnu. Je to běh na delší trať. Já sám jsem k panu Šóšovi docházel zhruba dva půl roku. Na začátku jsem byl opravdu vyřízený, nespavost v podstatě řídila můj život a velmi jsem se obával o svoji budoucnost. Bral jsem psychofarmaka abych vůbec nějak fungoval. Potom jsem začal docházet k panu Šóšovi a konečně jsem získal naději, že můj stav lze změnit. První zlepšení přišlo velmi brzy. Léky se mi s asistenci pana doktora podařilo krok za krokem vysadit a postupem času jsem začal svému spánku důvěřovat. Nyní jsem prakticky vyléčen. Během terapie se z nás stali v podstatě přátelé a svým způsobem je mi vlastně líto, že jsem už vyléčený, protože mi vzájemné setkávání bude chybět.

Pan doktor Šóš zcela přesně ví, jak se pacienti s nespavostí cítí, dokáže se do jejich situace vžít a má spoustu zkušeností, které vám dokáže perfektně předat. Kromě výborného terapeuta je ale i psychiatr, takže vám může předepsat i léky, pokud si to vaše situace vyžádá.

Škoda, že takových lékařů není víc!

Filip Vařecha

Umístění: Peter Šóš, M.D., Ph.D. nespavost

Navštívila jsem několik psychologů a psychiatrů a pan doktor Šóš byl jediný, který mi dokázal skutečně pomoci a vyléčit moji chronickou nespavost a související depresivní stavy. Samotná léčba antidepresivy nezlepšovala můj psychický stav a problémy s nespavostí. Teprve kognitivně-behaviorální terapie u pana doktora Šóše mi pomohla a znovu mě vrátila do života. Po několika měsících terapie mé problémy s nespavostí natolik ustoupily, že jsem mohla vysadit farmakologickou léčbu, za což jsem velmi vděčná. Pan doktor je vynikající odborník, který přesně ví, jaké stavy zažívá pacient trpící chronickou nespavostí, a který pomocí KBT dokáže v krátké době zlepšit pacientův stav. Je vždy velmi milý, příjemný, empatický, s profesionálním přístupem. Domnívám se, že u nás není většího odborníka na nespavost, a všem, kteří se s tímto problémem potýkají, mohu pana doktora vřele doporučit.

Umístění: jiné místo Problém s nespavostí

Rád bych se s návštěvníky těchto stránek podělil o svojí velmi pozitivní a přínosnou zkušenost, kterou mi přinesla spolupráce s MUDr. Peterem Šóšem.

Pan doktor Šóš, je specialistou a odborníkem přes různé poruchy spánku. V mém konkrétním případě se jednalo o tzv. chronickou insomnii. Od r. 2015, jsem se s nevalnými pokroky léčil na tuto nemoc u různých lékařů. Můj zdravotní stav se pomalu a jistě zhoršoval, až jsem nabyl dojmu, že neexistuje nikdo z lékařské obce, kdo by mi reálně byl schopný pomoci a vzbudit ve mně onu potřebnou důvěru, že můj zdravotní problém není v žádném ohledu beznadějný, protože ho lze zásadním způsobem za pomoci různých technik a změny způsobu života zkvalitnit nebo dokonce zcela vyřešit. Tento tolik očekávaný stav se tedy v mém případě dostavil až v okamžiku, kdy pan Dr. Šóš se mnou zahájil kognitivně-behaviorální terapii. Výsledky naší spolupráce se dostavili takřka okamžitě. Připadalo mi to až neuvěřitelné, jak rychle se můj psychický i zdravotní stav začal zlepšovat. Najednou člověk viděl ten propastně obrovský rozdíl mezi odborností a přístupem pana Dr. Šóše a lékařů, kteří se mi do té doby věnovali. Jinými slovy, podle mých osobních zkušeností pan doktor Šóš svým pacientům poskytuje doslova nadstandartní zdravotní péči i přístup. Všem těm, kteří jsou ve stejné nebo podobné životní situaci v jaké jsem se ocitnul já sám, mohu s čistým svědomím doporučit, abyste se se svým zdravotním problémem neváhali obrátit o pomoc na pana doktora Šóše.

Jestli Vám něco důležitého mohu předat, pak bych Vám vážení čtenáři asi poradil, abyste se nebáli důvěřovat panu Dr. Šóšovi. Samozřejmě vím, že vzájemná důvěra se získává pomalu a teprve na základě osobní zkušenosti. Jako věřící křesťan ale vím, jak důležitou roli v našich životech hraje právě důvěra spojená s vírou v celkové uzdravení ducha a duše. Mohu říci, že Bůh uzdravil a proměnil mého vnitřního ducha, a pana doktora Šóše zase Bůh použil, aby se významně podílel na uzdravení mé duše. Všem přeji brzké uzdravení a Boží požehnání.

Marek Makula

• sociální fobie