Na Bojišti 1950/2, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

• psychiatrie

Č
Umístění: Soukromá psychiatrická ordinace, s.r.o. psychiatrické vyšetření

Já na první návštěvu k Paní doktorce nikdy nezapomenu. Přišla jsem tam opravdu s prominutím totálně na slupky.
Paní doktorka se ke mě chovala naprosto mile a naslouchala tomu, co mě trápí. Jenom rozhovor s ní mi neuvěřitelně pomohl. Léčba samozřejmě také potom zabrala a já se začala vracet zpět do normálního života. Moc si Paní doktorky vážím, protože díky ní jsem neskončila někde v léčebně, kam jsem mimochodem dobrovolně už chtěla. Dala mi pocit naděje, že to zvládnu i bez. Stále k Paní doktorce docházím a vždy se na návštěvu s ní těším. Opravdu poradí, pokud vám léky nesednou, tak vždy se snaží vám najít jinou variantu. Za mě je skvělá ve své práci a děkuji za ní

Umístění: Soukromá psychiatrická ordinace, s.r.o. psychiatrické vyšetření

Paní doktorka Sýkorová je odborník na svém místě.
Protože jsem poznala již mnoho psychiatrů,mohu porovnat a nezažila jsem empatičtější přístup a snahu pomoci.
Již jen rozhovor s paní doktorkou pomůže nahlédnout lépe své problémy a medikaci se též snaží určit na míru .
Nikdy nekrátí čas na konzultaci a bere pacienta jako rovnoprávného člověka.
Prostě musím říci, že bez paní doktorky Sýkorové si neumím představit svůj nynější život.
Děkuji jí srdečně a vřele doporučuji-i když asi nemusim- díky svému přístupu má ordinaci stále plnou.

K Pani doktorce Sykorove jsem se dostal pouze pres online poradnu, kde jsem pozadal pouze o odborny nazor na postup lecby meho aktualniho lekare a za jakou dobu poznam ucinek leku. Nicmene pani doktorka mi odmitla odpovedet na mou otazku a misto toho velmi arogantnim a neprofesionalnim pristupem obvinila me, ze si za neuspech leku muzu vlastne sam. Udajne musim menit lekare a pouze chci slyset, ze ma pani doktorka udelala chybu, abych ho mohl zase zmenit. Nechci pani doktorko, proto jsem se ptal Vas na nazor ... Nezna muj pribeh, nezna prave duvody proc jsem musel zmenit lekare, ale presto usoudila, ze jsem ja ten spatny a delam vse spatne.
S vykulenyma ocima jsem nevericne cetl jeji odpoved. Naprosto nedoporucuji.

MUDr. Pavla Sýkorová

Milý Marku, svou odpovědí v on-line poradně jsem se Vás nechtěla dotknout a mrzí mě, že jste ji vnímal jako útočnou a znehodnocující. Pokud ji ve svém PC máte ještě stále uloženou, zkuste si ji znovu přečíst. S odstupem času v ní možná najdete ještě jiné poselství. Toto poselství zní: psychofarmaka nejsou všemocná. Mohou např. potlačit depresi nebo zmírnit úzkost, ale jejich užívání samo o sobě nenaplní lidský život spokojeností a radostí. Duševní pohoda není dar, který by Vám kterýkoli psychiatr mohl prostřednictvím léků nadělit. Je to stav, k jehož navození je potřeba vynaložit také vlastní úsilí. Bylo by smutné, kdybyste přijal roli člověka, za jehož prožitky nesou odpovědnost jenom lékaři a léky. Vy přece nejste pouhou loutkou a nemusíte se druhými nechat vodit. Zkuste držet svůj život ve vlastních rukou. Moc Vám přeji, abyste dokázal překonat pocit bezmoci a znehodnocení, abyste našel empatického a podpůrného psychiatra a abyste měl dostatek sil a sebedůvěry, které Vám pomohou překonat Vaše trápení. Mnoho zdaru na Vaší životní cestě Vám ještě jednou přeje dr. Pavla Sýkorová

K paní doktorce docházím myslím 3.rokem a bez nadsázky můžu říci, že funguji díky ní, Jako asi hodně lidí, jsem myslela, že svoje problémy "nějak" vyřeším sama až už to prostě nešlo....k paní doktorce Sýkorové jsem se dostala na doporučení a je úžasná. Jak přístup , tak medikace mi moc pomohly a jsem jí za to velice vděčná.

Paní doktorka Sýkorová se dokázala chovat velmi mile a udělat na jistou dobu dojem odborníka, který ví, co potřebuji.
Docházela jsem k ní devět let. Antipsychotika, které mi tvrdila, že musím brát stále, snad navěky, a je téměř nemožné mi je vysadit či vyměnit, mi ale nepřinesly nic jiného než pohybový neklid a další vedlejší účinky, včetně snížení schopnosti účelně řešit problémy a být kreativní - pracovala jsem tehdy jako grafik, takže katastrofa. Po jejich vysazení se ukázalo, že jsem daleko výkonnější a cítím se mnohem lépe. Pozitivní psychotické příznaky (např. halucinace, bludy) jsem navíc nikdy neměla, negativní (např. únava, sociální ostych) se mohou snadno splést s jiným onemocněním. Mnohokrát mě paní doktorka ujišťovala, že pro mě udělá cokoli, že jsem kvalitní člověk, ale ve chvíli, kdy jsem chtěla změnit léky, zjevně zakrývala své rozladění a nebyla moc ochotná, a nenechala mě, jelikož jsem submisivní, někdy ani doříct informace, které byly naprosto zásadní pro další směr a úspěšnost léčby.
Při rozhovoru s mojí matkou na začátku byla lékařka překvapena informací, že nežiji u rodičů, ale sama...měla totiž za to, že mám druh onemocnění, jež má špatnou prognózu a lidé, kteří jím trpí, postupně upadají, ale nevím, na základě čeho se v tom utvrdila. Psychologické vyšetření z Fokusu, které bylo v rozporu, nevzala při léčbě vůbec do úvahy.
Tuto domněnku kromě dvou vyšetření od psychologa i život sám vyvrátil, jsem na tom po letech mnohem lépe a spousta původních problémů zmizela díky psychoterapii a mému každodennímu úsilí na sobě tvrdě pracovat.
Dr. Sýkorová dokáže přesvědčit pro svoje řešení, ale váš názor ji moc zajímat nebude, rozhodně není pro ni bernou mincí, sdílené rozhodování je něco, co nemá v krvi a stěží se do něj donutí. Některým mým požadavkům sice vyhověla, ale pak se víceméně divila, že zabraly. Ovšem v tak zásadní věci jako je medikace, s ní domluva byla komplikovaná až nemožná.
V dnešní době je sice těžké se k psychiatrovi dostat, ale dá se najít už mnohem snáz než dřív přístupnější psychiatr, který na klienta dá, když mu dotyčný zrovna nevnucuje pod vlivem své nemoci smutné věci typu, že je superbytost, ničitel světa apod.
Nejnižší hodnocení dávám proto, že devět let léčby u paní doktorky byly závažnou slepou uličkou v mém zotavení.

Pro úplnost - jsem magistrou psychologie na FFUK, absolventkou bez praxe, práci v oboru mi znemožnila nemoc. Nikdy jsem z důvodu nemoci nebyla přímo ohrožena sebevražednými tendencemi ani nebezbečná pro své okolí, ani mi nebyla omezena svéprávnost.

Paní doktorku příliš nedoporučuji, a zvláště ne submisivním - úzkostným nebo depresivním lidem, kteří se stěží dokáží v komunikaci s dominantním člověkem prosadit!!
Pokud jste submisivní, hledejte si lékaře, který není svou povahou příliš dominantní, snáze se s ním domluvíte, až dojde na kritický moment...ale také ne takového, který je vystrašený a nejistý.
Přeji hodně štěstí.

MUDr. Pavla Sýkorová

Člověk, který odmítl přijmout diagnózu stanovenou několika nezávislými odborníky a vynaložil soustředěné úsilí na její zpochybnění, s největší pravděpodobností není submisivní. Člověk, jenž si sám hledá a obstarává takové služby, které odpovídají jeho vlastním představám o správném způsobu léčby, rovněž není submisivní. A rozhodně není submisivní ten, kdo říká, že sám na sobě dokázal tvrdě pracovat tak, aby dosáhl naplnění svých osobních přání a cílů. Člověk, který to všechno dokázal, je ve skutečnosti pravým opakem pasivního, poddajného a podrobivého jedince. Pokud pacient se svým ošetřujícím lékařem nedokáže otevřeně komunikovat o svých pocitech, má k tomu jistě své důvody, jejich pravou podstatu si ale nemusí vždy uvědomovat. Není to však nutně příznak submisivity, spíše se jedná o obavy z případného nesouhlasu nebo odmítnutí. “Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem,” říkala babička Boženy Němcové. Ve vztahu mezi pacientem a psychiatrem hraje vzájemné vyladění poměrně důležitou roli. Pokud pacient takové vyladění necítí, je pochopitelné, že hledá jiného odborníka, který mu osobně lépe vyhovuje. Není na tom nic špatného, a je proto zbytečné osobní antipatie maskovat nepřesvědčivými prohlášeními o vlastní submisivitě.

Paní dr.Pava Sýková mě moc pomáhá.Za své nemoci jsme poznala pár psychiatrů,ale paní dr.Sýkorovou bych neměnila!!!Paní dr.díky Irena

Paní dr.Pavlínka Sýkorová,vždy vyslechne,poradí.K paní dr.docházím 7let.Moc děkuji pan dr.za obětavavost,vyslechnutí,rady.Vždy se mi moc uleví,když ze sebe dostanu bez ostychu mé problémy.Paní dr.pomáhá seč může a za to VELKÝ D Í K !!!
Irena

X

Jsem vděčna za péči, kterou mi paní doktorka poskytuje. Paní doktorka je empatická a zároveň racionální tam, kde je to třeba - ideální kombinace u psychiatra. Prošla jsem pod rukama řadě psychiatrů a paní doktorku bych nevyměnila, i když k ní přijíždím z daleka. S její pomocí se nám podařilo výborně trefit léky, paní doktorka má rozhled po moderních léčivech, což také u každého psychiatra nebývá samozřejmostí. A chválit bych mohla dál, ale to už vše bylo napsáno níže... Opravdu MOC paní doktorce děkuji!!!

Ráda bych tímto poděkovala paní doktorce za péči, kterou mi poskytuje. Kdykoliv odcházím z její ordinace, je mi mnohem lépe. Paní doktorka vyslechne, poradí, pomůže. Její dobře cílené otázky mi pomáhají zbavit se zbytečného strachu a úzkostí. Ještě jednou děkuji!

Paní doktorka vždy pozorně vyslechne, navrhne řešení, ale nemá ho za jediné možné - po debatě či vyzkoušení léků je upraví. Moc děkuji i za praktické rady, jak co zařídit, když se na člověka řítí spousta problémů.