Mgr.

Miroslava Pešlová

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

4 názory +přidat

Objednat se Přidejte názor Zeptejte se specialisty 233 návštěv profilu během posledních 30 dní

Mgr. Miroslava Pešlová Klinický psycholog, psychoterapeut a psychologická poradna online "Každý z nás se na své životní cestě dostane na nejrůznější… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.

Hodnocení pacientů

• D
    Umístění: Klinický psycholog Mgr. Miroslava PešlováSlužby: osobná terapia

- príjemné stretnutia,
    - osobný prístup,
    - pomoc so spracovaním stresových situácií,
    - príjemná komunikácia i pre introverné osoby,
    Návštevu u pani psychologičky vrelo doporučujem

• P

Pani terapeutku jsem si vybrala intuitivne pres internet. Na prvni setkani jsem prijela udychana, s 20minutovym zpozdenim a slzami na krajicku a s pocitem, jaka jsem neschopna, ze ani nedokazi prijet vcas a cele sezeni proplakala ze vseho toho pretlaku, co jsem si na sebe cely zivot uvalovala. Ulevilo se mi, ale cekal me rok a pul prace. Behem nasich setkani mi pomahalo si uvedomit sve potreby a take skryte touhy. Zacala jsem byt vice sebeVedoma. Klicove take bylo dovolit si citit ruzne druhy emoci, ktere jako napr.hnev, jsem mela potlacene a v supliku "nepripustne". Odprozila jsem si s pani terapeutkou ruzne traumaticke situace z detstvi a tim pochopila, proc me ruzne situace i v dospelosti rozhazuji a ted si s nimi umim lepe poradit. Vzdy jsem citila podporu ze strany pani terapeutky a svobodu v tom projevit cokoliv, co zrovna potrebuji. Dulezity pro me byl respekt, ze to, jak ja veci citim, je prioritni a smerodatne. Tim se posilovala ma schopnost verit svym pocitum. Velmi profesionalni a lidsky pristup jsou dve zakladni charakteristiky, se kterymi jsem se setkala. Jsem rada, ze jsem tehdy, ac pozde, dojela :-).

• Setkání s Mgr. Pešlovou považuji za jednu z nejšt´astnějších náhod v mém životě.
    Z myšlenkové a emocionální roztříštěnosti způsobené komplikovanou rodinnou situací jsem si
    během téměř dvouleté spolupráce plné slz a smíchu dokázala najít pro mne ten správný úhel
    pohledu, abych tuto náročnou životní zkušenost dokázala přijmout.
    Zároveň jsem si uvědomila, že psychoterapie je vlastně takové STK pro duši a že je téměř
    osvobozující, když máte ve svém životě důvěryhodného člověka, kterému můžete sdělit své
    nejniternější pocity nebo nejčernější myšlenky.. a on Vás nesoudí, nekárá, naopak Vám pomáhá se
    v sobě vyznat a porozumět tomu, co a proč cítíte a děláte. Pak je mnohem snazší přijímat sebe i
    život takový, jaký je (jsme).
    Za mne tedy rozhodně pro Mgr. Mirku Pešlovou palec vzhůru a k tomu VELKÉ DÍKY !

• D

Dobrý den, nedávno to byl přesně rok, kdy jsem se rozhodla na sobě začít „pracovat“ a vyhledat odbornou pomoc v podobě terapie u paní Mgr. Miroslavy Pešlové. Od té chvíle se mi obrátil život naruby a celkový pohled na něj. Vyhledala jsem paní terapeutku s prosbou o pomoc změnit přístup k životu a té se mi také dostalo. Mojí hlavní starostí bylo zvládání nebo spíše nezvládání stresu v pro mě důležitých životních situacích (zkouškách, prezentací svých výkonů před publikem či prosazování svých názorů). Pro některé lidi každodenní chléb, pro mě „noční můra“. S tendencí vytváření domněnek, vztahování a šíření negativních myšlenek se mi velice těžko takové situace prožívaly. Díky otevřenému přístupu a přátelské atmosféře, která je při každém setkání s paní terapeutkou navozena, vzniklo velmi příjemné prostředí, které mi umožňuje se dál a dál rozvíjet. Nyní již um
    m analyzovat, proč jsem zrovna ve stresu, umím stres potlačit (byla mi dána řada tipů a rad), umím stres i situaci „pojmenovat“. Co považuji za ještě větší pomyslné vítězství je fakt, že jsem začala za pomoci paní Mgr. Pešlové mít ráda sebe sama. Ordinace, kde setkání probíhají, se pro mě stala místem, kde vždy najdu pomoc a porozumění a to nejen pokud jde o zvládání stresu, ale také při každodenních problémech, které nás všechny provází. I přesto, že jsem nad stresem získala kontrolu (musím se přiznat, že mě vždy bude provázet životem) nehodlám se sebeobjevováním přestat. Děkuji.

Dotazy od pacientů (11)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

• Mgr. Miroslava Pešlová
    Klinický psycholog, psychoterapeut a psychologická poradna online

"Každý z nás se na své životní cestě dostane na nejrůznější křižovatky, sejde z cesty, ztratí směr, nebo třeba stojí a nemůže se hnout. To je možná právě ten okamžik, kdy kontaktování odborné psychologické pomoci může být člověku velmi nápomocné."

Kvalifikace:

Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci –jednooborová psychologie

Atestace z klinické psychologie

Psychoterapeutický výcvik „Umění terapie“ - pětiletý výcvik v systemické terapii

Odborná praxe:

2009 - 2013 – Psychiatrická léčebna Horní Beřkovice, oddělení závislosti muži – psychoterapie skupinová a individuální
    2007 - 2008 – Fakultní nemocnice Motol, dětská neurologie – diagnostika dětí
    2005 - 2007 – Přednášková aktivita zaměřená na dospělou klientelu
    2001 - 2004 – Ordinace klinické psychologie v Mostě – diagnostická a terapeutická práce s dospělou i dětskou populací.

Kurzy a další vzdělávání:
    právě probíhající Kurz rodinné terapie (2014), kurz Práce s časovou osou – práce s psychosomatickou tématikou (2014), Adiktologická konference - pasivní účast (2009), Konference KBT - pasivní účast (2005), kurz Úvod do Rorschachovy metody (2004), 24. Česko-slovenská psychoterapeutická konference v Luhačovicích - pasivní účast (2003), Hypnóza - týdenní praktický výcvik v technice hypnóza (2001), Kurz neverbálních technik (2000).

Můj terapeutický přístup ovlivnil nejen výcvik v systemické terapii, ale rovněž mé další zájmové a profesní vzdělávání hlubinně orientovaným směrem. Jako terapeutka jsem ze zákona vázána povinnou mlčenlivostí(vyjma skutečností, které podléhají ohlašovací povinnosti jako např. závažné trestné činy).

• psychoterapie

Znalost jazyků