šustova 1930, Praha
Ordinace (mapa)

G

Doted jsem nic nepotrebovala, jen preventivky - byl v pohode.
Momentalne jsem tehotna a jeho pristup "tohle pojistovna nehradi", uvidime co se bude dit atd.. me odrazuji. Diagnozy si urcuji sama (nejsem nijak citliva, ale kdyz behem tehotenstvi nemuzete spat s odkrvenyma rukama a nohama a doktor vam rekne ze "to jako normalni neni, ale uvidime, zatim to nebudeme resit", to me dostalo. Pri porovnani pristupu jinych gynekologu v praze - bohuzel nemohu doporucit a jiste vykonam zmenu.

O

K panu doktorovi chodim temer 10 let, do ted jsem na nej nedala dopustit- ochotny, vzdy poradil. Ale po tom co jsem od nej chtela poprve konzultaci po telefonu ohledne pripadneho tehotenstvi jsem se rozhodla najit nekoho jjneho. Tak nelidsky a velmi arogantni pristup jsem od nej necekala-reagoval tak, ze ho uplne otravovalo mi odpovidat a nejak mi poradit. S panem doktorem koncim a nikomu nedoporucuji.
Eliska

Chodím k panu doktorovi už 10 let a vždy jsem byla spokojená...Jenže to jsem "nic nepotřebovala" a chodila jsem pouze na pravidelné prohlídky. Musím souhlasit s předešlými komentáři, že pan doktor je příjemný a milý, dokud "o nic nejde".Minulý rok jsem dostala zánět. Nikdy jsem na ně netrpěla, tak jsem se pana doktora vyptávala, co s tím. Pan Herda na to reagoval ve smyslu, co jsem tak "vykulená", vždyt je mívají všechny ženské. Že příště si mám zkusit koupit něco k lékárně a prve když to nezabere, tak jít za ním. Momentálně se snažíme s přítelem rok neúspšně otěhotnět. Čekala jsem od pana doktora konzultaci o možnostech, co máme. Bohužel se mi dostalo jen odpovědi, že mě pošle do centra asistované reprodukce a tam se o mě postarají. Vyšetření taky že žádné nebude dělat, protože je udělají všechny v CAR. ..Do CAR půjdu a také k jinému gynekologovi, kde budu mít pocit, že lékář se mnou moje problémy konzultuje.

C

Po nedavnej skusenosti a precitani si predchadzajucich hodnoteni som sa rozhodla pridat svoj nazor. V skratke chcem potvrdit caste nazory pacientiek, ze pan doktor je mily a vyrecny pokial sa nejedna o zdravotny problem. V opacnom pripade je doktor vztahovacny a malokedy mi poradi a vysvetli co sa so mnou deje, pri prehliadke necitlivy. Pri poslednej navsteve, kvoli komplikaciam, ma doktor vysetril, zobral moju zlozku, urobil zaznam a poslal ma za sestrickou. Pri otazke na to aky vlastne problem mam mi povedal, ze v podstate nejde o nic vazne a ze si mam zobrat liek ktory mi predpisal. Spytatla som sa aky vlastne ten liek ma mat ucinok, tak mi odpovedal, ze to zistim ked ho doberiem. Bola som velmi prekvapena ze sa neobtazoval vysvetlit mi co mi je, preco a ako tomu predchadzat. Sestricka mi nasledne vystavila recept. Okrem toho som od sestricky zistila, ze doktor uz dostal cast vysledkov v ramci rocnej prehliadky, o com sa mne ani nezmienil a ani ich so mnou neprebral. Cestou z ordinacie si citam aky medikament si to idem do lekarne vyzdvihnut. Tam spoznavam nazov lieku, ktory mi pri jeho poslednom a jedinom uziti vyvolal "vedlajsie ucinky". V lekarni mi povedali, ze ziadna nahrada neexistuje a ze ak chcem uzivat liek iny, tak sa musim poradit s lekarom. Bola som rozculena!!! Pan doktor sa ani neobtazoval aby sa pozrel na zaznam do karty, ze mi ten liek sposobuje krvacanie, velke navaly tepla a zrychleny tep! V skratke, od pana doktora som este nepocula konstruktivnu radu ako zlepsit moj obecny stav skor len poznamku, ktoru som si uz v predchadzajuci prispevkoch precitala, a to, ze ved tym trpi vela zien. Tak na takyto pristup uz trpezlivost nadalej nemam a samostudium na internete ma uz prestava bavit.

Pana doktora Herdu mohu jen doporučit. Chodím k němu přes tři roky a jsem s ním maximálně spokojená. Vždy mi všechno perfektně vysvětlí a poradí. Ani jako těhotná jsem neměla s panem doktorem žádný problém. Dokonce i sestřička mě mile překvapila, když mi během gynekologické prohlídky přišla sama od sebe pohlídat a utěšit malého syna, který zatim zpustil řev. Pana doktora jsem doporučila i mé kamarádce a ta je s ním také spokojena. Ted jsem po druhé těhotná a už se těšim na další "spolupráci" :o)

Pana doktora určitě nedoporučuji. Jak už bylo již v několika příspěvcích uvedeno - pokud Vás nic netrápí a nepotřebujete od něj pomoc, léčbu a radu - tak s ním není žádný problém. V momentě, kdy potřebujete něco řešit, tak je k nepoužití.
K panu doktorovi jsem se přihlásila bez předchozího doporučení, protože jsem se nastěhovala do Prahy a chtěli jsme se s manželem snažit otěhotnět. To se nám také po nějakém čase povedlo. Do té doby jsem s na pana Herdu nemohla říct křivého slova. Bohužel mé těhotenství nemělo dlouhého trvání. V prvním trimestru jsem samovolně potratila. Po propuštění z nemocnice jsem šla k panu doktorovi Herdovi s neschopenkou.
Nejdříve si ani nepřečetl zprávu z nemocnice a vykládal mi o tom, že je fajn, že se dítě v děloze udrželo.
Opravila jsem ho, že se neudrželo a že jsem prodělala potrat.
Poté pan doktor řešit pouze neschopenku, od kdy do kdy mi ji má napsat a kde jako budu - choval se ke mě jako k největěímu simulantovi (nebyla jsem nemocná 5 let). Neprovedl mi ani prohlídku a nemohla jsem z něj vymámit žádné informace o tom, jak se mám po potratu chovat - doteď žiju z toho co mi řekli v nemocnici a co jsem si přečetla na internetu.
Neschopenku jsem trávila u rodiny na Moravě, abych se psychicky srovnala. Bohužel mi začali bolesti a po prohlídce na pohotovosti se zjistilo, že mi začíná zánět dělohy (který by pan doktor Herda poznal, kdyby mě zkontroloval - což se nestalo).
Pokud Vám mohu radit, vyhněte se mu jak nejvíce to jde.

K doktoru Herdovi jsem se přehlásila bez předchozího doporučení a nyní jsem velmi zklamaná. Vyšetření od něj mi bylo velice nepříjemné, pro což neměl absolutně pochopení a mluvil se mnou velmi netaktně až urážlivě. Jako bonus jeho ordinace disponuje odměřenou sestrou a celkově mě zaráží jejich neochota. Předepsat recept na antikoncepci na počkání je problém, i po předchozí telefonické domluvě jsem na něj čekala hodinu, jindy si zas doktor pouhé předepsání léků účtoval jako "konzultaci" za 50 Kč. Sháním teď tipy na nějakého OSVĚDČENÉHO gynekologa v Praze a rozhodně se přehlásím jinam.

Dobrý den,

i já jsem si o panu doktoru dlouhou myslela, jak je milý a vstřícný, znalý oboru... Bohužel to platilo jen po dobu, kdy jsem nic nepotřebovala a především, nebyla jsem v jiném stavu. V tom okamžiku se z milého lékaře stal arogantní a nepříjemný člověk, který mi dával najevo, že mi nic není a ať nepřeháním. Logicky jsem přešla k jinému lékaři, který mi okamžitě vystavil neschopenku a o panu doktoru Herdovi se vyjádřil velice nelichotivě. Doslava mi bylo řečeno, že jeho jednání mé miminko ohrozilo.
Co se týká jeho sestry, nemám slov, větší slepičku jsem dlouho nepotkala....

Jsem velmi spokojena s přístupem pana doktora. Doporučuji.

Pan doktor je nejen velmi slušný lékař ale nepochybně i svělý diagnostik.Chodila jsem na gynek. na Moravě a vždy údajně vše v pořádku.Pak jsem přišla poprvé k panu doktorovi Herdovi,udělal mi kompletní vyšetření včetně ultrazvuku,zjistil mi přepážku v děloze,vše mi vysvětlil ,dokonce i namaloval,odeslal mě do Motola,tam mi řekli to samé.Takže dnes přesně vím,co mi je a jak se to dá řešit.