Dukelských hrdinů, Praha

Umístění: Ordinace

Doktorku Hermanovou bych Vám rozhodně nedoporučila, jelikož mé zkušenosti s ní jsou velice nepříjemné.
Půl roku jsem k doktorce docházela kvůli krvácení po pohl. styku a silným bolestem v pod bříšku. Reakcí na můj problém byly antibiotika, dokonce troje během této doby. Bolesti a krvácení vždy na čas ustaly, ale opět se vracely. Během posledního bumerangového efektu jsem byla nucena kvůli bolestem navštívit ambulanci v nemocnici. Doktor mi řekl, že mám nález na vaječníku a to s největší pravděpodobností dermoidní cystu. Ačkoliv mě paní doktorka prohlížela vaginálním ultrazvukem během půl roku několikrát, nenašla cystu kuriózní velikosti (8 cm).
Opravdu se nepřestávám divit přístupu paní doktorky Hermanové. Jakýkoliv problém = antibiotika. Není ani moc sdílná, její přístup zdá se mi poněkud lhostejný. Po této zkušenosti jsem do ní přestala vkládat svou důvěru.
Pokud by to tento systém dovolil, nedala bych ani jednu hvězdu.

Paní doktorka měla především výtky k mému stravování a jednoduše řečeno celou dobu řešila jen moji nadváhu (75 kg). Podle jejího názoru jím pšenici která stojí za mými kožními problémy a nadváhou, pečivo ani pivo se ale v mém jídelníčku nevyskytuje. Tím mě poněkud rozčílila a následně se divila, že mám vysoký tlak. Poté mi vyhrožovala, že pokud do další prohlídky nezhubnu 2 kg tak mi již antikoncepci nepředepíše. Nesnažila se ani o jaterní testy, ani se nezajímala o to, zda jsem očkovaná proti HPV. Pokud trpíte nadváhou, nedoporučuji. Nervově mě tato návštěva stála příliš mnoho energie.

Trpím častými gynekologickými záněty, na gynekologii jsem taktřka pravidelným návštěvníkem. Paní doktorka z mojí zkušenosti na vše ordinuje ATB. Vždy základní vyšetření a čípky. Nejsem spokojena s komunikací ani s přístupem. Po návštěvě jiného odborníka byly na základě pořádného vyšetření a důkladných testů zjištěny další zdravotní komplikace. K paní doktorce již nechodím.

Chodím na pravidelné prohlídky jednou ročně, oceňuji, že paní doktorka je při vyšetření ohleduplná a zohledňuje moje reakce. Pracuje klidně, bez zbytečných řečí, ale kdykoliv mám nějaký problém, buď mi vše vysvětlí, a/nebo mě napíše k jinému specialistovi. Někteří lékaři mají tendenci problémy pacienta mírně shazovat, paní Hermanová to nedělá. Antikoncepci mi nikdy nenutila. Jsem spokojená.

Několik let kdy jsem neměla žádný problém a chodila si jen předepisovat HA byla v pořádku. Jinak paní doktorka není moc komunikativní, na preventivních prohlídkách mi jen jednou (při první prohlídce) dělala kolposkopii jinak už nikdy. Nejvíce ji zajímá zda berete antikoncepci, kterou také řeší případné nepravidelnosti cyklu i když zde jsou i jiné možnosti jak jsem se následně dozvěděla. Celkově nedoporučuji, sice téměř žádné čekání a objednání dle vašich možností,ale za cenu špatné kvality dle mého názoru.