Trávníky 31, Brno-sever, Brno

Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Ve své privátní praxi v Brně poskytuji od roku 2012 poradenské konzultace a krátkodobou i dlouhodobou psychoterapii zejména dospělým klientům.
...

Léčené nemoci

• Emoční potíže, deprese, úzkosti
  • Chronický stres, vyčerpání
  • Poruchy příjmu potravy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

• Psychoterapeutický výcvik v Gestalt psychoterapii a poradenství , Institut Dialog (2010 - 2014)
  • Psychotherapy of Children and Adolescents, ČSGT, (2016, 2018)
  • Magisterské studium jednooborové psychologie FF MU v Brně (1996 - 2002)

• psychoterapie

1 200 Kč

Trávníky 31, Brno

1 200 Kč

Psychologická a psychoterapeutická praxe

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe panické ataky

Paní psycholožka vytváří velmi příjemnou atmosféru. Nebere se děsně vážně, což jsem už v minulosti zažila u předchozího terapeuta. Zároveň profík – uvážlivá, vysvětlí. Přišla jsem za ní s náběhy na panické ataky, úplně jsem ztrácela půdu pod nohama. Paní psycholožka mi vysvětlila, co se při panice děje a velmi jemně a citlivě jsme během našich rozhovorů (zajímavé byly sny a hra na písku) probraly důležité souvislosti. Jaké mám vlastně pocity a neřeším je, jak jednám s lidmi, což bylo někdy nelehké si uvědomit, ale paní psycholožka byla klidná, stála u mě a mě nakonec mnohá sebepoznání dost osvobodila. Úzkosti jsem zvládla bez léků, za což jsem na sebe pyšná a paní psycholožce vděčná.
Eva

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Lucie byla můj 3. terapeut a ze všech mi pomohla úplně nejvíc. Během několika měsíců se mi s její pomocí podařilo dosáhnout toho, co jsem potřeboval a chtěl. Po celou dobu se chovala profesionálně, zároveň však velmi vlídně a empaticky. Na konci terapie se mi s ní těžce loučilo. Nelze opominout také pěkné prostředí její praxe, kde se člověk dokáže uklidnit a soustředit. Jsem ji vděčný za pomoc a rozhodně ji mohu doporučit!

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Na této paní psycholožce je vidět, že pracovala i v nemocnici a rozumí i psychiatrii. Doporučili mi ji na dětském oddělení v Bohunicích. Už na začátku mě uklidnilo, že se mnou znovu probrala dceřinu zprávu z psychiatrie, vysvětlila nám, co jsme potřebovali. Moje dnes už skoro dospělá dcera k ní chodila něco přes rok. Dcera je introvert, ale paní doktorka to nějak dokázala. Skoro se dá říci, že nás provedla nejtěžšími obdobími, i když k ní chodila hlavně dcera. Pomohla tím celé naší rodině. Dcera po celou dobu studuje na těžké škole. Terapii teď ukončila a má se dobře. Paní psycholožka je citlivá, ale taky odbornice, vyzná se. Rozhodně doporučuji a ještě jednou Vám, paní doktorko, moc děkuji.

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Paní Strachotovou mohu jen doporučit. Je velmi empatická, citlivá k potřebám klienta a autentická. Na sezeních jsem měla pocit, že má opravdový zájem mi pomoci.
Moc mi pomohla a za to ji velmi děkuji!

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den,
Muj syn (27 let) ma mentalni nemoc.
Schyzoafectiv disorder je jeho soucasna diagnoza. Navstevuje skupinove terapie a uziva nekolik druhu leku, jiz nekolik let.
Snazim se najit dalsi lecebnou alternativu, napriklad psychoterapii a nebo hypnozu.
Paul trpi uzkosti a paranoidnimi pocity.
Casto ma problem jit ven mezi lidi, vse si uvedomuje a trpi.
Prosim o pomoc?
Dekuji

Dobrý den. Pro Vašeho syna by mohl profitovat i z individuální psychoterapie. Psychoterapie neodstraní přímo nemoc, ale může mu být oporou při zvládání potíží, o kterých píšete - úzkosti a vztahovačnosti. Již samotný vztah s terapeutem a spolupráce na tom, aby mu bylo lépe pro něj může být zdrojem pro lepší zvládání života. Vzhledem k jeho paranoidním pocitům by pro něj individuální psychoterapie mohla být i bezpečnější než skupinová. Jen je třeba zvolit terapeuta, který má zkušenost i s klienty s tímto okruhem, řekněme, vážnějších psychických potíží. V mnoha městech fungují zařízení pro klienty s psychickým onemocněním - např. Fokus v Praze, Práh v Brně, který má síť rozšířenou i do dalších měst na jižní Moravě. Poskytuje podporu a informace nejen klientům, ale i jejich rodinám.
Držím palce.
Lucie Strachotová

Mgr. Lucie Strachotová

Dobrý den. Chci si zkusit nechat poradit ještě touhle cestou. Momentálně jsem v zahraničí, mám deprese asi půl roku. Před dvema měsíci to vygradovalo tak, že nejsem schopná chodit do práce a začala jsem užívat antidepresiva (citalopram 20mg/denně). Objednala jsem se k psychologovi, kde jsem byla dvakrát. Doktor říkal, že je to na 2-6 sezení. Potom prvním se mě hned ptal. co se změnilo a jestli mi je lépe. Problém je v tom, že se nic nezměnilo, naopak mi je ještě hůř, že by už mi mělo být lépe a není. Jsem bezradná, nevím jak si pomoct. Jen ležím, spím, jím, jsem smutná, nejsem schopná ničeho, na nic nemám náladu, nic mě netěší a pod. Prostě nechci žít. Přemýšlím často nad smrtí, jen to nemohu udělat svoji rodině. Nevím jak si pomoct, sama ani neznám příčinu, jsem prostě bezradná a k ničemu. :( Nevidím žádnou naději v tom, že mi bude zase někdy lépe. Nevěřím, že mi sebelepší doktor pomůže. Ikdyž bych moc chtěla. Myslíte, že se někdy vyléčím? Děkuji za odpověd.

Dobrý den, chci Vás předně velmi podpořit, abyste se znovu zkusila obrátit na odborníky. Je škoda si ničit život depresí. I Vaše anticipačně pesimistické myšlenky "nebude to lepší" "žádný lékař mi nepomůže" jsou tou depresí. Negativní uvažování o budoucnosti je jedním z typických projevů deprese. Z toho, co píšete, i ususzuji, že by stálo za to znovu navštívit psychiatra. Je možné, že Vám ordinované antidepresivum Citalopram prostě nesedne a bylo by na místě zkusit jiné. A velmi bych Vám doporučila zkusit ještě jednou psychoterapii. Nedá se říci předem, jak dlouhá je terapie deprese, to vždy velmi záleží na osobnosti, na životním příběhu klienta, na mířě přetrvávajících zatěžujících faktorů atd. Rozhodně však z psychoterapie většina klientů profituje.
Držím palce.

...

Léčené nemoci

• Emoční potíže, deprese, úzkosti
  • Chronický stres, vyčerpání
  • Poruchy příjmu potravy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

• Psychotherapy of Children and Adolescents, ČSGT, (2016, 2018)
  • Magisterské studium jednooborové psychologie FF MU v Brně (1996 - 2002)

• psychoterapie

Fotografie