Trávníky 31, Brno-sever, Brno
Psychologická a psychoterapeutická praxe (mapa)

Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Psychologické konzultace • 700 Kč

Individuální psychoterapie • 700 Kč

Rodinné psychoterapie • 700 Kč

Ve své privátní praxi v Brně od roku 2012 poskytuji dospělým i dětem poradenské konzultace a krátkodobou i dlouhodobou psychoterapii. Moje profesní z...

• emoční potíže, deprese, úzkosti
  • chronický stres, vyčerpání
  • poruchy příjmu potravy

Ukončené školy

• Psychoterapeutický výcvik v Gestalt psychoterapii a poradenství , Instit Dialog (2010 - 2014)
  • Psychotherapy of Children and Adolescents, ČSGT, (2016, 2018)
  • Magisterské studium jednooborové psychologie FF MU v Brně (1996 - 2002)

Fotografie

Znalost jazyků

Němčina, Angličtina, Italština

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Lucie byla můj 3. terapeut a ze všech mi pomohla úplně nejvíc. Během několika měsíců se mi s její pomocí podařilo dosáhnout toho, co jsem potřeboval a chtěl. Po celou dobu se chovala profesionálně, zároveň však velmi vlídně a empaticky. Na konci terapie se mi s ní těžce loučilo. Nelze opominout také pěkné prostředí její praxe, kde se člověk dokáže uklidnit a soustředit. Jsem ji vděčný za pomoc a rozhodně ji mohu doporučit!

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Na této paní psycholožce je vidět, že pracovala i v nemocnici a rozumí i psychiatrii. Doporučili mi ji na dětském oddělení v Bohunicích. Už na začátku mě uklidnilo, že se mnou znovu probrala dceřinu zprávu z psychiatrie, vysvětlila nám, co jsme potřebovali. Moje dnes už skoro dospělá dcera k ní chodila něco přes rok. Dcera je introvert, ale paní doktorka to nějak dokázala. Skoro se dá říci, že nás provedla nejtěžšími obdobími, i když k ní chodila hlavně dcera. Pomohla tím celé naší rodině. Dcera po celou dobu studuje na těžké škole. Terapii teď ukončila a má se dobře. Paní psycholožka je citlivá, ale taky odbornice, vyzná se. Rozhodně doporučuji a ještě jednou Vám, paní doktorko, moc děkuji.

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Paní Strachotovou mohu jen doporučit. Je velmi empatická, citlivá k potřebám klienta a autentická. Na sezeních jsem měla pocit, že má opravdový zájem mi pomoci.
Moc mi pomohla a za to ji velmi děkuji!

Psychologické konzultace

Individuální psychoterapie

Rodinné psychoterapie

Umístění: Psychologická a psychoterapeutická praxe

Moc mi pomohla a za to ji velmi děkuji!

5 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, dcera bude mít 2.10.2018 tři roky a v září nastoupila do školky zatím jen na zkušenou. Dnes mi bylo sděleno, že není na školku připravená, že se nezapojuje a stále se ptá, zda pro ni maminka přijde. Navíc zatím není schopná vykonávat potřebu jinam než do pleny, vždy si o ni včas řekne, ale na záchod/nočník ji nedostaneme. Nemohu ji nechat doma, potřebuji se vrátit do práce. Navíc mám strach, že když ji necháme doma, už do školky nikdy chtít nebude. Doporučili byste psychologické sezení, aby nám odborník poradil, jak situaci zvládnout? Děkuji.

Zdravím Vás.
    Nejdříve bych Vám doporučila probrat podrobněji s paní učitelkou co se přesně děje. Pokud se tříleté dítě nezapojuje do hry, nemusí to být hned důvod k tomu, aby přerušilo docházku. Děti do věku 3 let si často hrají vedle sebe spíše než spolu a teprve časem objevují půvab spolupráce. Mohou jen pozorovat a tak si postupně osahávat dění ve školce.
    Další důležitá otázka je, jak paní učitelka holčičku podporuje, aby se cítila ve školce dobře? Co dcerce řekne, když se ptá po Vás? Co by jí, dle Vašeho názoru, mohla říci, aby se dívenka uklidnila?Opakované dotazy mohou být pro dcerku takový uklidňující rituál, který při vhodné reakci paní učitelky časem vymizí. Co víte od dcerky o školce Vy? Mluví o dětech, o hračkách? Máte pocit, že se tam trápí? Doporučuji nejdříve probrat přímo ve školce možnosti, jak situaci dívence usnadnit.
    Držím palce a s pozdravem.
    Lucie Strachotová

Mgr. Lucie Strachotová

• Dobry den,
    Muj syn (27 let) ma mentalni nemoc.
    Schyzoafectiv disorder je jeho soucasna diagnoza. Navstevuje skupinove terapie a uziva nekolik druhu leku, jiz nekolik let.
    Snazim se najit dalsi lecebnou alternativu, napriklad psychoterapii a nebo hypnozu.
    Paul trpi uzkosti a paranoidnimi pocity.
    Casto ma problem jit ven mezi lidi, vse si uvedomuje a trpi.
    Prosim o pomoc?
    Dekuji

Dobrý den. Pro Vašeho syna by mohl profitovat i z individuální psychoterapie. Psychoterapie neodstraní přímo nemoc, ale může mu být oporou při zvládání potíží, o kterých píšete - úzkosti a vztahovačnosti. Již samotný vztah s terapeutem a spolupráce na tom, aby mu bylo lépe pro něj může být zdrojem pro lepší zvládání života. Vzhledem k jeho paranoidním pocitům by pro něj individuální psychoterapie mohla být i bezpečnější než skupinová. Jen je třeba zvolit terapeuta, který má zkušenost i s klienty s tímto okruhem, řekněme, vážnějších psychických potíží. V mnoha městech fungují zařízení pro klienty s psychickým onemocněním - např. Fokus v Praze, Práh v Brně, který má síť rozšířenou i do dalších měst na jižní Moravě. Poskytuje podporu a informace nejen klientům, ale i jejich rodinám.
    Držím palce.
    Lucie Strachotová

Mgr. Lucie Strachotová

• emoční potíže, deprese, úzkosti
  • chronický stres, vyčerpání
  • poruchy příjmu potravy

Ukončené školy

• Psychotherapy of Children and Adolescents, ČSGT, (2016, 2018)
  • Magisterské studium jednooborové psychologie FF MU v Brně (1996 - 2002)

• psychoterapie
  • dětská psychologie