Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

KBT - Bělohlávková

Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kognitivně-behaviorální terap...

Léčené nemoci

Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Paní doktorce Bělohlávkové jsem velice vděčný za péči, kterou mi věnuje, protože je to opravdu skvělá lékařka. Konečně mám pocit, že se po 4 letech někam posunuji a sám na sobě cítím, že dělám pokroky. Je to osoba, které naprosto důvěřuji a které se dokáži svěřit se svým osobním problémem. Lidštější a empatičtější přístup k pacientovi jsem opravdu ještě nezažil. Paní doktorka dokáže, poradit, podpořit, dodat sebevědomí a hlavně navrhnout takovou léčbu, která opravdu zabírá. Hlavní plus je také to, že paní doktorka pacienta nenutí do situací, které mu jsou, třeba ještě nepříjemné. Člověk se může svěřit se vším co ho trápí a nebát se, že ho bude někdo soudit. Za sebe můžu paní doktorku Bělohlávkovou všem jen doporučit. Ondra

PhDr. Lucie Bělohlávková

Ondro, děkuji Vám za Váš příspěvek na tomto webu a za Vaše milá slova. Na Vašem životním příběhu je vidět, že když má člověk odhodlání překonávat překážky a nejistoty, které se zprvu mohou jevit jako nekonečné, tak že toto samotné odhodlání je dobrým začátkem ke změně. Vážím si naší spolupráce a i toho, jak na každé sezení sám přicházíte s dalšími "bonusovými" kroky, ke kterým jste se odhodlal, ač pro Vás nebyly jednoduché. Jak jsem psala v úvodu tohoto komentáře, Vaše odhodlání je Vaše síla! Držím Vám palce!

Paní doktorka Bělohlávková byla mou třetí terapeutkou, kterou jsem navštívila kvůli mým problémum. A byla také jedinou doktorkou, kterou zajimaly mé problémy do detailu. Problémy se se mnou táhly většinu dospívajícího života .Naučila mě, jak snižovat úzkosti a deprese. Na sezení jsem docházela čtyři měsíce. Byla jsem ustrašená a vyčerpaná. Momentálně si užívam svůj život naplno. Spolu jsme dokázali najít muj problem a naučila jsem se s problémem pracovat a resit ho. Cítila jsem se u ni velice dobre a mohla jsem ji svěřit cokoliv. Vážím si jejího přístupu a opravdu je to člověk na právem místě .Hlavně dokáže klientovi nabídnout různé pohledy a umožnit mu problémy pochopit po svém. Nevnucuje žádný názor a je velmi tolerantní. Člověk se cítí respektován a pochopen. Paní doktorka je velmi milá a přátelská .Cítila jsem k ní 100%-ní důvěru, a to je myslím při řešení psychických problémů s odborníkem to nejduležitější. Jsem moc ráda, že jsem ji poznala, díky této terapii mám lepší život. Obrovské díky patří paní doktorce Bělohlávkové a všem vřěle doporučuji její terapie. Děkuji moc Niki.

PhDr. Lucie Bělohlávková

Niki, děkuji Ti za milou referenci, které si velmi vážím. Na Tvé situaci je velmi dobře vidět, jak moc je důležité, jít si za svými sny a cíli a věřit především sama sobě, své intuici, svým zkušenostem (a to i navzdory tomu, jak moc těžké jsi to dosud měla). Jsem moc ráda, že Tvůj život se obrátil k lepšímu - mám z toho obrovskou radost a moc Ti to přeji! :)

Lucie nebyla první terapeut, kterého jsem navštívila. Nicméně byla první, u které jsem měla pocit, že mě nijak nehodnotí, nesoudí (a že já na tohle obvykle stačím sama, sebekritická jsem až dost) a že se opravdu snaží se mnou dobrat příčiny mých potíží. Způsob její práce, včetně domácích úkolů, mi naprosto vyhovoval, člověka opravdu nutil zamýšlet se nad tím, jak a proč v daných situacích reaguje a na základě toho mít možnost některé zajeté vzorce chování změnit. Moje potíže za mě samozřejmě nikdo nevyřeší, nicméně díky Lucii jsem získala větší nadhled, sílu a hlavně odvahu s nimi něco dělat!

PhDr. Lucie Bělohlávková

Gábino, děkuji Vám za Vaše milá slova a ocenění mé práce. Musím říct, že spolupráce s Vámi byla opravdu radost. Ač situace, kterými si procházíte, jsou opravdu velmi náročné, Vy se snažíte prozkoumávat všechny možnosti – nehledáte jen tu nejjednodušší a bezbolestnou cestu, přemýšlíte o všem a také o všech. A to se mi na Vás líbí! Držím Vám moc palce!

K Lucii jsem chodil přes 3 měsíce a moje zkušenost byla veskrze pozitivní. U předchozího terapeuta jsem měl pocit, že mu na mě nezáleží, tady to ale bylo jiné. Den, kdy jsme měli sezení, byl pro mne tím nejlepším z celého týdne - byl to světlý bod, na který jsem se vždy těšil. Možná poprvé v životě jsem se cítil přijímaný takový, jaký jsem. Přišel jsem s tématem, které není úplně obvyklé, ale Lucie reagovala naprosto perfektně. Otázky, které mi kladla, nebyly motivované zvědavostí (jak jsem bohužel zažil jinde), ale snahou porozumět a pomoci. Její laskavost, opravdovost, skutečný zájem a respekt byly jako léčivý balzám pro moji duši. Její přístup byl velice poctivý a profesionální. Lucie mi pomohla zvýšit téměř záporné sebevědomí, dodala mi naději a povzbudila mě k činnostem, které teď mění můj život k lepšímu. Ještě jednou moc děkuju a všem tápajícím Lucii vřele doporučuju! :)

PhDr. Lucie Bělohlávková

Děkuji Vám za milou referenci a moc si toho vážím. Také pro mě byla setkání s Vámi vždy velmi příjemná a musím uznat, že jsem se s Vámi toho hodně i naučila. Za což Vám tímto velmi děkuji. Opatrujte se a ze srdce Vám přeji, ať se Vám tím životem jde lehce (i naboso) ;)

je mi velice líto, ale s kladnými názory nemohu souhlasit. K Lucii Bělohlávkové jsem začala chodit v období, kdy jsem poprvé ve svém životě cítila, že nemám nic pod kontrolou (práci, vztahy, sebe, prostě celý svůj život ). Byla jsem jedním slovem "rozložená", ten pocit jsem opravdu do této doby neznala, bylo to něco nového a pro mě na terapii těžko popsatelného (bohužel pro každého psychoterapeuta). Po šesti sezeních, několika vyplněných formulářích a nic neříkajících domácích úkolech jsem se rozhodla terapii s Lucií ukončit a s vypětím sil vyhledat odbornou pomoc jinde (a dnes jsem za to ráda). Lucie Bělohlávková jako člověk velké ANO – sympatická, milá energická, v profesní rovině za mě NE...

PhDr. Lucie Bělohlávková

Děkuji za Váš názor, který je pro mě podnětem v péči o další klienty. Přístup, který využívám je velmi specifický a nemusí vyhovovat každému. Zpravidla proto s každým klientem po pátém setkání probírám, jak mu daný přístup vyhovuje a jak se v něm cítí. Jsem ráda, že Vy se nyní cítíte již lépe. Přeji Vám v životě jen to dobré.

Musím jen souhlasit s níže uvedenými názory. Paní doktorka je nejenom skvělý profík, ale i milá a vždy usměvavá. Vyhledala jsem jí kvůli generalizované úzkostné poruše, se kterou jsem již delší dobu bojovala. Konečně mi někdo v tomto nelehkém boji pomohl. Za mne jen musím říci, že mi "domácí úkoly" vyhovovaly. Mám pocit, že především díky tomu jsem zvládla čelit obavám, se kterými jsem se potýkala.
V sezení je bezpečno, ale vy musíte čelit reálnému životu a to, že jsem se naučila, jak obavy zvládat, mne právě posílilo do toho opravdového života. Mne prostě tento styl práce naprosto vyhovoval. Paní doktorku všem ráda doporučuji a ještě jednou jí děkuji. Helenová

K pani doktorce Belohlavkove jsem se dostal na doporuceni kamaradky,
ktera k ni take chodila a ktere velmi pomohla. V dobe, kdy jsem
zacal s terapii, jsem si prochazel velmi tezkym obdobim. Mel jsem
pocit, ze muj zivot se rozsypal na male kousicky. Diky terapii u
pani doktorky a predevsim jeji neustale podpore se mi podarilo muj
zivot opet poskladat dohromady. Nejvic si cenim toho, ze se
nejednalo jen o "pouhe povidani" (ktere jsem mimochodem absolvoval u
jine terapeutky), ale predevsim o uzitecne kroky, ktere jsem
aplikoval do sveho zivota a diky kterym jsem nyni spokojeny sam se
sebou. Za me mohu rict jenom - DEKUJI a urcite kazdemu doporucuji!

Paní doktorka Bělohlávková byla třetí terapeutkou, kterou jsem navštěvovala kvůli problému, který se se mnou táhl většinu dospělého života a byl příčinou stálé nespokojenosti a úzkosti hlavně v partnerských vztazích. Pro mne to rozhodně byla první psycholožka, u které jsem neměla pocit, že se prostě chodím "jen k někomu vypovídat, aby se mi ulevilo", ale už od prvních návštěv jsem pochopila, že velice přesně ví, co dělá, a že se vydáváme na společnou cestu, která může přinést reálné výsledky. Mně osobně velice vyhovoval systém domácích úkolů, protože se tak terapie od začátku výrazně a pozitivně projevovala v mém každodenním životě a nebyla tak pouhým "pokecem" s příjemnou dámou, kterou paní doktorka určitě je :). Paní doktorka mi také byla schopna dát velice konkrétní rady - samozřejmě nikoliv v tom smyslu, jak se mám rozhodovat - ale jak zvládat situace, které pro mne dříve byly téměř nezvladatelné a často jsem je "řešila" skleničkou - což samozřejmě vedlo k cyklení problémů. Díky ní jsem zjistila, že změnit negativní návyky je nejen možné, ale dokonce mnohem snazší, než jsem si myslela a postupně se nově získané zvyky a pozitivní přístup k životu pro mne staly naprostou samozřejmostí. Celkově musím říci, že po absolvování terapie si připadám skutečně mnohem spokojenější, sebevědomější, uvolněnější a také méně unavená, protože jsem se naučila s naprostým klidem v duši říkat ne. A to je velká změna :) Jana S.

Pani Belohlavkovou jsem vyhledala kvuli obsedantne uzkostnym myslenkam a jsem moc rada, ze jsem k ni mohla na terapie chodit. Pomohla mi podivat se na spoustu veci jinym pohledem, kazde setkani bylo pro me prinosem. Je jak jiz tady bylo receno velmi mila, empaticka a profesionalni. Kdyz s ni clovek mluvi o svych problemech tak citi opravdovy zajem a snahu pomoci. Take ji muzu vsem jenom doporucit.

Děkuji paní doktorce Bělohlávkové za odborné konzultace a sezení, které mi velmi pomohly. Spolupráci s paní doktorkou Vám mohu vřele doporučit. Během několika sezení, které jsme spolu měli se mi velmi ulevilo. Ještě jednou děkuji!