Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

KBT - Bělohlávková

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod, Kreditní karta

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

www.kbt-belohlavkova.cz Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kog...

• Generalizované úzkostné poruchy
  • Obsedantně kompulzivní porucha
  • Fobie

• psychoterapie

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Názory

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

před necelými dvěma lety jsem začala docházet na KBT terapii k paní doktorce z důvodu celkového vyčerpání, úzkostí a panických atak, které mě postihly po smrti rodičů. Paní doktorka mi velice pomohla, obzvláště v začátcích, kdy jsem nevěděla kudy kam, jsem se na každé setkání vysloveně těšila. Souvztažně s terapií jsem užívala i antidepresiva, která jsem v průběhu terapie postupně vysazovala. Nyní jsem již bez léků, bez terapie a paní doktorce VELICE DĚKUJI za její přistup a pomoc, kterou mi poskytla! Pokud budu někdy v budoucnu potřebovat pomoc psychologa, vím kam se obrátit.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Paní doktorku Bělohlávkovou jsem si vybrala na základě recenzí z těchto stránek a díky veliké spokojenosti s léčbou bych ráda přidala i vlastní, jelikož věřím, že může mnohým pomoci v rozhodování.
Já jsem na terapii začala chodit konkrétně kvůli OCD a upřímně jsem se bála, zda se pro mě najde nějaká cesta, jak mé OCD zmírnit. Jedním velkým strašákem pro mě bylo, že v České republice jsem nenašla mnoho dostupných odborníků, kteří by se jím zabývali, a tím dalším bylo, že se v mnoha případech řešilo prášky, což se mi nezamlouvalo. Naštěstí jsem však narazila na paní doktorku Bělohlávkovou. Od prvního sezení mi byla velice sympatická a velice mile na mě působilo, když mi po prvním setkání, kde jsme se vzájemně představily a já ji seznámila s mým problémem, řekla, že pokud mi ona sama jako terapeutka nesedí, můžu hned odejít a ona se zlobit nebude. Opak byl ale pravdou, hned od začátku jsem měla z našich sezení dobrý pocit. U paní doktorky v kanceláři působí velice příjemná až domácí atmosféra. A když s Vámi řeší problém, necítíte se nikterak hloupě, ale spíše jako když se bavíte s kamarádkou, která Vám ovšem dokáže tak nějak ve všem poradit. Tendence OCD jsme začaly postupně snižovat pomocí malých krůčků. Paní doktorka zjistila, co na mě platí (v mém případě to bylo, že jsem si koupila za každý malý pokrok dortík), a díky tomu bylo snazší oněch postupů pro mě dosahovat.
Když jsem v průběhu léčby odcestovala téměř na půl roku do zahraničí, paní doktorka se mnou udržela kontakt a stále mi na dálku pomáhala. Což byla další veliká výhoda.
Po každém sezení jsem se zkrátka cítila lépe a i když to byla neustálá práce, což tak s OCD bývá, velmi jsme mé kompulze snížily a já se teď cítím opravdu o hodně lépe.
Jsem velice ráda, že jsem se pro terapii rozhodla a především jsem velice ráda, že jsem při ní narazila na paní doktorku Bělohlávkovou. Všem, kteří rovněž trpí OCD, vřele doporučuji. :)

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Jsem nesmírně šťastná, že jsem měla to štěstí pani Lucku potkat. Velice si vážím její profesionální, empatický a lidský přístup, který mi pomohl s mým strachem a úzkostí. Lucko moc děkuju, že jsem se stala Vaší klientkou a mohla se od Vás toho tolik naučit. Všem pani doktorku mohu vřele doporučit.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Když se mi po prodělané nemoci rozvinula generalizovaná úzkostná porucha a jen jsem ležela s bolestí svalů a temnými myšlenkami, hledala jsem pomoc u odborníků v CKI, ÚVN a ambulantního psychiatra. Na doporučení lékařky jsem se přihlásila na psychoterapii k paní Lucii Bělohlávkové a dodnes jsem paní lékařce a paní Bělohlávkové nesmírně vděčná za to, že jsem se místo hospitalizace odhodlala projít stacionářem v NUDZu a vrátila jsem se do krásného života. Psychoterapie je obvykle náročná, protože se při ní odkrývají traumata, ale u paní doktorky Bělohlávkové se člověk cítí jako doma u rodiny. Díky jejímu laskavému, přátelskému a milému přístupu jsem se na sezení vždycky těšila a její kombinace KBT/logoterapie mne obrovsky posunula – nenásilné a podnětné otázky, systematické úkoly a změny v myšlení mají za následek, že se odvážím udělat i to, co by mne dříve ani nenapadlo. Mám skvělou rodinu, zajímavou práci, která mě těší, a můžu se znovu naplno věnovat koníčkům. A i přes občasné propady, boj s medikací a s vlastními (přehnanými) obavami najdu díky Lucii vždycky znovu víru, že své úzkosti zvládnu. Přála bych všem s podobnými problémy, aby se dostali do terapie k paní Lucii Bělohlávkové, je nejlepší psychoterapeutka široko daleko. Spoiler: KBT vás přemluví a dáte se na běhání. A zkusíte nové výzvy. Třeba i novou práci, domov, rodinu.

Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

K Lucii jsem docházel kvůli OCD. Popravdě už jsem ani nevěřil, že mi někdo dokáže pomoci. Mám zkušenost ještě u dvou terapeutů, ale teprve u Lucie jsem zaznamenal jasný progres. Velmi mi vyhovovala metoda KBT (i když je to dřina, stojí to za to!) a pak hlavně osobní přístup Lucie, která mi po celou dobu terapie byla velkou oporou. Teď už vím, jak s obsesemi a kompulzemi naložit a velké díky patří právě Lucii. Musel jsem sice nějakou dobu čekat, než mě kvůli kapacitě přijala, ale vyplatilo se to. Děkuji!

Umístění: KBT - Bělohlávková OCD

Paní doktorka Bělohlvávková mne úspěšně provedla jak samotnou léčbou OCD, tak i vysazováním prášků. Překonali jsme spolu každou výzvu, se kterou jsme se v průběhu léčby setkali. Pomohla mi zbavit se většiny vtíravých kompulzivních myšlenek a poradila mi, jak se něčemu takovému vyhnout i v budoucnosti.
Jako KBT terapeutka měla zkušenosti s ostatními pacienty a věděla, co je pro mě nejlepší. Sezení byly příjemné a vždy jsem se na ně těšil. D. Bělohlávková byla laskavá a chápající. Prostředí to samé - pohodlné, krásně vyzdobené, atmosférou až "domácí" a moc hezky vybavené, všetně mého nejoblíbenějšího - širokého výběru čajíků :)
Za to vše jsem paní d. Bělohlávkové jsem moc vděčný a vřele ji dopororučuji i ostatním, kteří podobnou pomoc vyhledávají. Paní doktorka mne sice neprovedla "tím nejhorším" (stejně jako hádám u ostatních vážnějších OCD klientů, první krok jsou vždy prášky), ale pomohla mi se z toho zotavit a posunout se dál.
Paní doktorce ještě jednou děkuji.
Viktor Pecha

Umístění: KBT - Bělohlávková

K paní Bělohlávkové jsem docházela na terapie cca. půl roku a během celé této doby mi byla skvělým průvodcem, podporou, odpornou poradkyní a milou bytostí. Provedla mě doposud nejhorším obdobím mého života, kdy se mi vše sesypalo a kdy jsem byla z čista jasna konfrontována úzkostmi. Vděčím ji opravdu za hodně. Dokázala mi jako odborník vysvětlit stavy, ve kterých jsem se nacházala, pomohla mi je pochopit, přijmout a pracovat s nimi. Doporučila mi i skvělou psychiatričku a společnými silami mě vrátily zpátky do plnohodnotného života. Ze začátku jsem nevěřila, že bude zase někdy dobře ale ono je. Díky Lucce jsem pochopila, jak nahlížet na život s psychickým onemocněním, jak ho žít stejně hodnotně jako před vypuknutím nemoci a hlavně NEBÁT se ho. Před Luckou jsem vyhledala odbornou pomoc i u jiných psychologů ale nikdo mi nepohl tak, jako právě paní Lucka. Jestli mi bude ještě někdy úzko a nebudu si vědět rady, vím kam se mohu obrátit pro pomoc. S tímhle vědomím se mi žije o to lépe a za to Lucce velmi děkuji! Z celého srdce Vám doporučuji "spolupráci" s paní Bělohlávkovou, je to opravdový profesionál s lidským a moc milým přístupem. Denisa

Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem si v zimě hledala psychoterapeuta, protože jsem měla problémy se stresem, úzkostí, a stravování, měla jsem opravdu hodně štěstí, že jsem narazila na Lucii. Pracovaly jsme spolu tři měsíce, a můžu říct, že jsem se hodně naučila během našich sezení. Například, KBT mi pomohla rozpoznat své iracionální myšlenky a kognitivní omyly a pracovat s nimi. Lucie dělá všechno s empatií, péči, a láskou, jsem strašně vděčná, že jsem s ní a ukázala mi správný směr.

Pomohla mi přežít pár těžkých situací ve škole (zejména šikanu a stigmatizaci) a hrozné období maturity, kterou jsem úspěšně zvládla! Teďka studuji na vysoké v zahraničí a strategie, které jsem se naučila s Lucií, používám běžně. Stále jsem na cestě k sebelásce, ale tak blízko k tomu jsem ještě nikdy nebyla díky její pomoci.

Nedokážu si představit lepší psychoterapeutku, než Lucie! Můžu jen doporučit.

O
Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem již před více než čtyrmi lety zjistil, že mi některé věci dělají větší problémy než dříve, zkusil jsem vyhledat odbornou pomoc a narazil jsem na Lucii. Ze začátku se tedy můj stav začal zhoršovat až jsem musel být hospitalizován. Nebyli to vůbec hezké chvíle, ale Lucie mi v tenkrát strašně pomohla, jak v době kdy jsem byl v nemocnici, tak poté co jsem "vylezl" ven. Poté jsem pravidelně docházel na sezení po dobu přibližně čtyř let, až se mi mé problémy (samozřejmě s velikou pomocí) pomohlo víceméně překonat. Mohl jsem začít dělat opět to, co mě těší a mám z toho radost. Terapie mi velice pomohly a opět mě vrátili zpět do normálního života. Velice děkuji!

Umístění: KBT - Bělohlávková PP

Paní doktorku jsem si jiz vyhledla jiz v cizine, a zacala k ni dochazet po navratu do ČR. No, uprimne jsem si myslela, ze uz mi nepomuze nic a nikdo. Po svevolnem vysazeni AD v nejiste zivotni situaci a navratu se ma panika uzkosti a deprese vratily v plne parade. Dodnes si pamatuji prvni sezeni, kdy NIKDY sem se pred nikym nerozbrecela, jen pani Lucce se to povedlo jiz po 15 mintach. Vedela jsem, ze se nikdy nevzdam a ze zabojuju, ze je to vsechno jenom v hlave a ze ten, kdo opravdu chce, zvladne vsechno. V zakladu mi Lucka dala jasne najevo, ze bez prace nejsou kolace a tak jsme pomalu ale jiste zacaly menit me myslenkove vzorce. Dostanete ukoly, pisete si denik o strachu a myslenlach ale i pozitivnich vecech. Je to drina, boli to ale jinak sve nenapadne prevzate zlozvyky neprenaucite. Nerikam, ze kazdy den je skvely ale je to uz normalnk zivot. Panickou ataku jsem nezazila ani nepamatuji a ziju opet normalni zivot. Nezapomente, ze v depce je obcas naprosto kazdy, taktez i smutny a sklesly ale my s temito zkusenosti v tom ihned hledame nesmysly:) prijmout veskere pocity (a dospelost), mit vuli zmenit se a nechat se vest a poslouchat je zakladem vseho. Pani Belohlavkova neni samotnym spasitelem, bude ale vas mentor a kompas ukazujici smer, je to clovek, ktery vam nepomaze med kolem pusy, nenaslibi hory doly, protoze moc dobre vi, ze zalezi jen a jen na vas. A pak, kdyz vase vule bude nesmrtelna, doprovodi vas na samy vrchol.
Nectete diskuze, nebudte jako ja, nevymyslejte vlastni scenare a nedomyslejte. Nic nevymyslite, bude vam akorat hur, to je vec, kterou vam mohu rict rovnou. Lucie mi sedla hlavne jak lidsky, tak odborne a diky ni, se budim s myslenkama co si vezmu na sebe a ne s tim, jak mi dnes asi bude a jestli to preziju:))

Lucko, moc dekuju!
Vanessa