Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha
KBT - Bělohlávková

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod, Kreditní karta

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Zkušenosti

O mně

www.kbt-belohlavkova.cz Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kog...

Více

Léčené nemoci

 • Generalizované úzkostné poruchy
 • Obsedantně kompulzivní porucha
 • Fobie
Zobrazit všechny léčené nemoci

Specializace

 • psychoterapie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Partnerská psychoterapie


Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

KBT - Bělohlávková


Psychoterapie


Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

KBT - Bělohlávková


Psychoterapie dětí a dospívajících


Senovážné náměstí 23, Praha 1, Praha

KBT - Bělohlávková

Názory pacientů

5

Obecné skóre
45 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
S
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

Když se mi po prodělané nemoci rozvinula generalizovaná úzkostná porucha a jen jsem ležela s bolestí svalů a temnými myšlenkami, hledala jsem pomoc u odborníků v CKI, ÚVN a ambulantního psychiatra. Na doporučení lékařky jsem se přihlásila na psychoterapii k paní Lucii Bělohlávkové a dodnes jsem paní lékařce a paní Bělohlávkové nesmírně vděčná za to, že jsem se místo hospitalizace odhodlala projít stacionářem v NUDZu a vrátila jsem se do krásného života. Psychoterapie je obvykle náročná, protože se při ní odkrývají traumata, ale u paní doktorky Bělohlávkové se člověk cítí jako doma u rodiny. Díky jejímu laskavému, přátelskému a milému přístupu jsem se na sezení vždycky těšila a její kombinace KBT/logoterapie mne obrovsky posunula – nenásilné a podnětné otázky, systematické úkoly a změny v myšlení mají za následek, že se odvážím udělat i to, co by mne dříve ani nenapadlo. Mám skvělou rodinu, zajímavou práci, která mě těší, a můžu se znovu naplno věnovat koníčkům. A i přes občasné propady, boj s medikací a s vlastními (přehnanými) obavami najdu díky Lucii vždycky znovu víru, že své úzkosti zvládnu. Přála bych všem s podobnými problémy, aby se dostali do terapie k paní Lucii Bělohlávkové, je nejlepší psychoterapeutka široko daleko. Spoiler: KBT vás přemluví a dáte se na běhání. A zkusíte nové výzvy. Třeba i novou práci, domov, rodinu.


P
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková psychoterapie

K Lucii jsem docházel kvůli OCD. Popravdě už jsem ani nevěřil, že mi někdo dokáže pomoci. Mám zkušenost ještě u dvou terapeutů, ale teprve u Lucie jsem zaznamenal jasný progres. Velmi mi vyhovovala metoda KBT (i když je to dřina, stojí to za to!) a pak hlavně osobní přístup Lucie, která mi po celou dobu terapie byla velkou oporou. Teď už vím, jak s obsesemi a kompulzemi naložit a velké díky patří právě Lucii. Musel jsem sice nějakou dobu čekat, než mě kvůli kapacitě přijala, ale vyplatilo se to. Děkuji!


P
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková OCD

Paní doktorka Bělohlvávková mne úspěšně provedla jak samotnou léčbou OCD, tak i vysazováním prášků. Překonali jsme spolu každou výzvu, se kterou jsme se v průběhu léčby setkali. Pomohla mi zbavit se většiny vtíravých kompulzivních myšlenek a poradila mi, jak se něčemu takovému vyhnout i v budoucnosti.
Jako KBT terapeutka měla zkušenosti s ostatními pacienty a věděla, co je pro mě nejlepší. Sezení byly příjemné a vždy jsem se na ně těšil. D. Bělohlávková byla laskavá a chápající. Prostředí to samé - pohodlné, krásně vyzdobené, atmosférou až "domácí" a moc hezky vybavené, všetně mého nejoblíbenějšího - širokého výběru čajíků :)
Za to vše jsem paní d. Bělohlávkové jsem moc vděčný a vřele ji dopororučuji i ostatním, kteří podobnou pomoc vyhledávají. Paní doktorka mne sice neprovedla "tím nejhorším" (stejně jako hádám u ostatních vážnějších OCD klientů, první krok jsou vždy prášky), ale pomohla mi se z toho zotavit a posunout se dál.
Paní doktorce ještě jednou děkuji.
Viktor Pecha


D
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková

K paní Bělohlávkové jsem docházela na terapie cca. půl roku a během celé této doby mi byla skvělým průvodcem, podporou, odpornou poradkyní a milou bytostí. Provedla mě doposud nejhorším obdobím mého života, kdy se mi vše sesypalo a kdy jsem byla z čista jasna konfrontována úzkostmi. Vděčím ji opravdu za hodně. Dokázala mi jako odborník vysvětlit stavy, ve kterých jsem se nacházala, pomohla mi je pochopit, přijmout a pracovat s nimi. Doporučila mi i skvělou psychiatričku a společnými silami mě vrátily zpátky do plnohodnotného života. Ze začátku jsem nevěřila, že bude zase někdy dobře ale ono je. Díky Lucce jsem pochopila, jak nahlížet na život s psychickým onemocněním, jak ho žít stejně hodnotně jako před vypuknutím nemoci a hlavně NEBÁT se ho. Před Luckou jsem vyhledala odbornou pomoc i u jiných psychologů ale nikdo mi nepohl tak, jako právě paní Lucka. Jestli mi bude ještě někdy úzko a nebudu si vědět rady, vím kam se mohu obrátit pro pomoc. S tímhle vědomím se mi žije o to lépe a za to Lucce velmi děkuji! Z celého srdce Vám doporučuji "spolupráci" s paní Bělohlávkovou, je to opravdový profesionál s lidským a moc milým přístupem. Denisa


V
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem si v zimě hledala psychoterapeuta, protože jsem měla problémy se stresem, úzkostí, a stravování, měla jsem opravdu hodně štěstí, že jsem narazila na Lucii. Pracovaly jsme spolu tři měsíce, a můžu říct, že jsem se hodně naučila během našich sezení. Například, KBT mi pomohla rozpoznat své iracionální myšlenky a kognitivní omyly a pracovat s nimi. Lucie dělá všechno s empatií, péči, a láskou, jsem strašně vděčná, že jsem s ní a ukázala mi správný směr.

Pomohla mi přežít pár těžkých situací ve škole (zejména šikanu a stigmatizaci) a hrozné období maturity, kterou jsem úspěšně zvládla! Teďka studuji na vysoké v zahraničí a strategie, které jsem se naučila s Lucií, používám běžně. Stále jsem na cestě k sebelásce, ale tak blízko k tomu jsem ještě nikdy nebyla díky její pomoci.

Nedokážu si představit lepší psychoterapeutku, než Lucie! Můžu jen doporučit.


O
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková

Když jsem již před více než čtyrmi lety zjistil, že mi některé věci dělají větší problémy než dříve, zkusil jsem vyhledat odbornou pomoc a narazil jsem na Lucii. Ze začátku se tedy můj stav začal zhoršovat až jsem musel být hospitalizován. Nebyli to vůbec hezké chvíle, ale Lucie mi v tenkrát strašně pomohla, jak v době kdy jsem byl v nemocnici, tak poté co jsem "vylezl" ven. Poté jsem pravidelně docházel na sezení po dobu přibližně čtyř let, až se mi mé problémy (samozřejmě s velikou pomocí) pomohlo víceméně překonat. Mohl jsem začít dělat opět to, co mě těší a mám z toho radost. Terapie mi velice pomohly a opět mě vrátili zpět do normálního života. Velice děkuji!


V
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková PP

Paní doktorku jsem si jiz vyhledla jiz v cizine, a zacala k ni dochazet po navratu do ČR. No, uprimne jsem si myslela, ze uz mi nepomuze nic a nikdo. Po svevolnem vysazeni AD v nejiste zivotni situaci a navratu se ma panika uzkosti a deprese vratily v plne parade. Dodnes si pamatuji prvni sezeni, kdy NIKDY sem se pred nikym nerozbrecela, jen pani Lucce se to povedlo jiz po 15 mintach. Vedela jsem, ze se nikdy nevzdam a ze zabojuju, ze je to vsechno jenom v hlave a ze ten, kdo opravdu chce, zvladne vsechno. V zakladu mi Lucka dala jasne najevo, ze bez prace nejsou kolace a tak jsme pomalu ale jiste zacaly menit me myslenkove vzorce. Dostanete ukoly, pisete si denik o strachu a myslenlach ale i pozitivnich vecech. Je to drina, boli to ale jinak sve nenapadne prevzate zlozvyky neprenaucite. Nerikam, ze kazdy den je skvely ale je to uz normalnk zivot. Panickou ataku jsem nezazila ani nepamatuji a ziju opet normalni zivot. Nezapomente, ze v depce je obcas naprosto kazdy, taktez i smutny a sklesly ale my s temito zkusenosti v tom ihned hledame nesmysly:) prijmout veskere pocity (a dospelost), mit vuli zmenit se a nechat se vest a poslouchat je zakladem vseho. Pani Belohlavkova neni samotnym spasitelem, bude ale vas mentor a kompas ukazujici smer, je to clovek, ktery vam nepomaze med kolem pusy, nenaslibi hory doly, protoze moc dobre vi, ze zalezi jen a jen na vas. A pak, kdyz vase vule bude nesmrtelna, doprovodi vas na samy vrchol.
Nectete diskuze, nebudte jako ja, nevymyslejte vlastni scenare a nedomyslejte. Nic nevymyslite, bude vam akorat hur, to je vec, kterou vam mohu rict rovnou. Lucie mi sedla hlavne jak lidsky, tak odborne a diky ni, se budim s myslenkama co si vezmu na sebe a ne s tim, jak mi dnes asi bude a jestli to preziju:))

Lucko, moc dekuju!
Vanessa


I
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková úzkost, obavy

Paní Bělohlávková je člověk velice empatický a její citlivý přístup byl naprosto úžasný, velmi lidský.
Už po první návštěvě jsem cítila velkou úlevu a novou radost ze života. Mohu tedy jen doporučit.
Děkuji!


I
Ověřeny pacient
Umístění: jiné místo kynofobie

Na paní doktorku Bělohlávkovou nedám dopustit. Přibližně rok a čtvrt jsem k ní docházela každých 14 dní na terapii a nemohu si ji vynachválit. Psů se bojím od dětství tak, že už jsem se i vymlouvala na únavu, když se mnou chtěl jít muž na obyčejnou procházku do přírody. Po přestěhování se kus za Prahu, kde je hodně lesů a parků (a tedy větší koncentrace volně pobíhajících psů než v centru města), se moje fobie extrémně zhoršila, proto mi můj muž doporučil vyhledat odbornou pomoc. Musím říct, že jsem dnes někde naprosto jinde. Zlepšení vidím já, vidí ho můj muž, kamarádi i rodina. A jsou (jsme) nadšení. Psy ráda mít nikdy nebudu, to vím. A nikdy se jich nepřestanu bát. To jsem také už pochopila. Samotnou mě nikdy nenapadne se po nějakém vrhat a chtít si ho pohladit (ostatně proč také, že?), ale díky paní doktorce jsem se naučila se svým strachem pracovat tak, že jsem schopná kolem nich projít, zvládnu i situaci, kdy si mě běží očichat a dokonce už chodím po světě bez úzkostlivého svírání pepřového spreje v ruce. Všechna sezení (kromě toho, že zafungovala) byla neskutečně milá a příjemná. Ostatně paní doktorka je usměvavé sluníčko, tak není čemu se divit. A je především lidská. Pokud má někdo podobný problém a celý se zpotí, kdykoliv se kolem něj mihne pes, vřele doporučuji navštívit právě paní doktorku Bělohlávkovou. Moc mi pomohla a já jí děkuji:)


K
Ověřeny pacient
Umístění: KBT - Bělohlávková OCD

Náš syn se potýkal s nemocí OCD, paní doktorku jsem si našel na internetu a domluvil si návštěvu. Z první návštěvy jsme měli s manželkou docela obavu, aby to nás syn nějak zvládl a pochopil správně, že nechceme z něj dělat blázna. Rok jsme se snažili s ním pracovat sami,ale spíše se to zhoršovalo a on přicházel o kamarády.Hned při prvním společném sezení to byl pro našeho syna velký zlom a získal si důvěru. Po zhruba dvouleté terapii, je náš syn opět v pohodě mezi kamarády.Paní Bělohlávková dokázala našeho syna vrátit zpět do normálního života. Je neskutečně profesionální a dokáže velmi citlivě pracovat s pocity toho druhého. Náš syn se na každé sezení neskutečně těšil a i když jsme to neměli zrovna blízko,nelituji ani vteřiny času,který jsem musel věnovat dojížděním.Moc,moc,děkuji za vstřícnost a ochotu,která je v dnešní uspěchané době velkou vzácností.Velice si její pomoci vážíme !!! VK


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Zkušenosti

O mně

www.kbt-belohlavkova.cz Psychoterapeutka pro děti a dospělé - specializuji se na děti školního věku a dospělé klienty. Absolvovala jsem výcvik v kog...

Více

Léčené nemoci

 • Generalizované úzkostné poruchy
 • Obsedantně kompulzivní porucha
 • Fobie
Zobrazit všechny léčené nemoci

Specializace

 • psychoterapie

Publikace a články