Gynekologická ordinace
Americká 17, Praha

Pan Doc. Rotta kdysi pomohl mé mamince donosit a přivést mne i mého bratra v pořádku na svět a když jsem v 15 letech měla první velké zdravotní trable, moje mamka mne instinktivně popadla a dovlekla k němu. Od té doby jsem jeho vděčnou pacientkou a neznám jiného lékaře, kterému bych důvěřovala víc! Nejednou mi pomohl zvládnout zdravotní problémy i po psychické stránce, dokonce i když nebyly gynekologického původu. Mám i díky jeho péči dvě zdravé děti a jeho po všech stránkach empatický přístup vyklidní vždy i takového plašana jako jsem já ;)
Je mi jasné, že není v lidských silách zastavit čas, ale dokud bude mít sílu ordinovat, lékaře nezměním! Jestli jsem kvůli němu ochotná čekat třeba půl dne na prohlídku, je to jen moje věc a moc dobře vím proč to dělám!
Přeji Panu doktorovi a také jaho skvělým kolegům Dr. Bednářovi a Dr. Folaufovi jenom vše dobré!
Martina Frintová

Umístění: Gynekologická ordinace Preventivní péče

K Docentu Rottovi chodí většina žen z naší rodiny, osobně si ho nesmírně vážím, především od chvíle kdy se mnou ochotně několik hodin konzultoval můj názor na zákrok, který mi doporučil a to po pracovní době. S návštěvou jiných doktorů se nedá ani srovnávat. Po lékařské i osobní stránce všem nalezeno doporučuji.
Realisticky však vidím, že velké množství pacientek, s ohledem k jeho věku a časovým možnostem je dlouhodobě neúnosné. A naprosto chápu pana doktora, že odmítat péči o své pacientky nehodlá. Čas v čekárně se obvykle protáhne na několik hodin, ale sestřičky se dobu snaží pacientkam co nejvíce zkratit: stačí zavolat nebo se po příchodu zeptat, jak dlouhá doba vás čeká a můžete ještě vyřídit spoustu věcí nebo posedět s kamarádkou na kávě. Čímž se vám čekání zkrátí na příjemnou půl hodinu. I tak je mi ale jasné, že se s panem doktorem brzy budu muset rozloučit, protože je na nás pacientkach abychom chápali, že sil a času ubývá a dle mého správný doktor péči pacientkam neodmítá.

Co se týče finanční stránky, každý si musí sám zhodnotit, kolik je za své zdraví ochoten zaplatit. 2x ročně mi poplatek za preventivní péči 500,- u mně vyhovujícího doktora přijde naprosto v pořádku.

Chodila jsem k doc. Rottovi od svých šestnácti deset let. Během prvního těhotenství jsem ošetřujícího lékaře změnila a změna byla výrazně k lepšímu. V těhotenství mi vadil nátlak na podstoupení všech možných vyšetření prenatální diagnostiky, která jsem nechtěla. Pan docent vůbec nedokázal pochopit, že jsme s mužem učinili rozhodnutí donosit dítě, i kdyby nebylo zdravé a že z mého pohledu jsou pravděpodobnostní modely rizika jen stresujícím momentem. S mým novým gynekologem se v klidu a se vzájemným respektem dohodneme, která vyšetření nyní v druhém těhotenství podstoupit chci a nečelím nepříjemným obviněním z nezodpovědnosti a nedostatečné životní zralosti.

Neskutečná čekací doba (standardně pamatuji 4 - 5 hodin při objednání se předem na konkrétní čas) není dle mě projevem toho, že "na dobrého lékaře si počkám", jak tady hojně píší ostatní recenze. Vidím to jako fatálně nezvládnutý time-management. Neochota toto dlouhodobě řešit je pak myslím projevem pohrdání pacientkami a jejich časem a tak nějak mi pasuje do obrázku pana docenta jako člověka, který sám sebe staví na piedestal neomylnosti.

Jsem pacientkou doc. Rotty už 35 let. Jen díky němu jsem kdysi donosila a ve zdraví přivedla na svět dvě děti. Ochotně bych za jeho péči zaplatila i mnohem víc. A je mi mnohem milejší zaplatit stanovenou částku, než podstrkovat obálku či láhev a dělat si starosti, zda jsem "dala dost", nebo zda pan doktor náhodou není abstinent či vyléčený alkoholik.

Ú

Pan docent Rotta je skvělej člověk jak po profesní tak i po lidské stránce. Vše pečlivě vysvětlí a navrhne to nejšetrnější řešení. Dokazuje to také to, že má okolo 6 tis. pacinetek, které ho pravidelně navštěvují. Mám s ním výborné zkušenosti a neměnila bych. Doufám, že bude ordinovat ještě pár let.

Pan doktor Rotta je skvělý odborník, ikdyž je pravda, že čekací doby na vyšetření jsou někdy úmorné a stalo se, že jsem to jednu i vzdala. Jednou jsem se i objednala v rámci jejich ordinace k paní doktorce, ale nedalo se to srovnat, takže jsem příště zase radši čekala frontu u doktora Rotty. Přeci jen, na to nejlepší si člověk občas musí počkat a i připlatit.

Vždyť je demokracie a každý si může svého ošetřujícího lékaře vybrat, ne ! Lze soudit zde odbornost lékařů,
ale proč finance ? Každá žena ví, do čeho jde...mojí neteři zachránil život. tečka. co víc dodat ?

panu docentovi dekuji za jeho peci a hlavne peclivost,znam ho jiz 17let a nemenila bych ani kdyz bych na nej musela cekat treba pet hodin. proste jste skvely mily zodpovedny a proste nejlepsi DEKUJI

Chodila jsem k tomuto lekari na doporuceni, ale velice brzo jsem si nasla jineho gynekologa. Pri kazde navsteve jsem musela cekat nekolik hodin, kdyz jsem jednou prisla bez objednani s akutnim problemem, vzal me na radu az po 22 hodine, sedela jsem tam od odpoledne. Zajimaly ho predevsim platby za navstevu a vybiral je osobne do kasirtasky, potvrzeni daval jen na vyzadani a ocividne mu to vadilo. Za maly operacni zakrok si rekl o 7tis korun s tim, ze nema smlouvu s zadnou pojistovnou. To mi stacilo a nasla jsem si jineho lekare. Rozhodne nedoporucuji!

Pan docent Rotta pečuje již pár let nejen o mě, ale též o mou maminku, tetu a několik dobrých kamarádek. Prožíval se mnou nejedno trable, prožíval se mnou celé mé těhotenství. Mám půlroční holčičku a bude mým velkým přáním, aby se i ona jednou mohla alespoň na chvíli stát jeho spokojenou pacientkou a pocítit tak tu vstřícnost, lidskost a především profesionalitu, kterými si hýčká své pacientky. A že jsem si v pokročilém stadiu těhotenství, s nohami oteklými jak konve v čekárně naplněné k prasknutí musela dvě a půl hodiny počkat než se ozvalo: slečna Hrochová - to nic nezmění na tom, že je mi velkou ctí být pacientkou docenta Rotty.