Lenka Chalupníčková, psycholog Brno

PhDr.
Lenka Chalupníčková verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

210 návštěv profilu během 30 dní

Adres

Gorkého 11, Brno-střed, Brno
Psychologos.cz - soukromá praxe (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Bankovní převod, Hotovost
777 93.....

Individuální psychoterapie (50 min.) (600 Kč)

Poradenství pro rodiče (50 min.) (600 Kč)

Psychologické poradenství (50 min.) (600 Kč) + 3 Více

Psychoterapie pro děti a dospívající (50 min.) (600 Kč)

Párová psychoterapie (50 min.) (700 Kč)

Rodinná psychoterapie (50 min.) (700 Kč)

Poskytuji psychologické a terapeutické služby dětem, dospívajícím a dospělým klientům, poradenství pro rodiče. Nabízím flexibilní objednací doby, příj...

Ukončené školy

• Masarykova univerzita v Brně (Mgr., 2008)
  • Univerzita Palackého v Olomouci (PhDr., 2011)

Znalost jazyků

Angličtina

Umístění: Psychologos.cz - soukromá praxe Poradenství ohledně dcery

Velmi příjemná paní psycholožka, milá, při komunikaci vzbuzuje důvěru a jde z ní naprostý klid, takže člověk i sám se zklidní a celé sezení bylo konstruktivní, příjemné a velmi mi paní psycholožka pomohla. Klidné, příjemné prostředí, které určit děti ocení, byť jsem na sezení byla sama bez dcery, ale věřím, že by návštěvu zvládla, ikdyž jí jsou 2 roky. Vřele doporučuji

Umístění: Psychologos.cz - soukromá praxe

První dojem s paní dokrorky byl velmi dobrý, je moc příjemná a milá. Byla jsem u ní s dcerou (14let). A myslím že hned po první návštěvě se cítí mnohem líp a těšíme se na další spolupráci.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Jsem velmi spokojená, paní Chalupníčková je moc milá a hodně mě pomohla při řešení složité rodinné situace.Je to člověk na svém místě, děkuji!

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologos.cz - soukromá praxe Poradenství pro rodiče (50 min. sezení)

Moc milá a příjemná paní doktorka, která se mnou důkladně probrala situaci a doporučila konkrétní postup. Odcházela jsem s dobrým pocitem, že vím, jakým způsobem mám problém řešit a co je dobré dělat/nedělat. Děkuji

Umístění: Psychologos.cz - soukromá praxe

Moc příjemná, milá a empatická paní psycholožka. Vyhledali jsme ji kvůli psychosomatickým problémům u dcery, trochu jsme se obávali, jak to malá vezme. Paní doktorka to s dětmi opravdu umí, dcerka k ní chodila moc ráda a během pár návštěv došlo ke zlepšení.Moc doporučuju!

Umístění: jiné místo pěstounská péče

Na setkání s paní Chalupníčkovou v životě nezapomenu, po první návštěvě mi spadl ohromný kámen ze srdce, strašně moc jí za to děkuji. Pomohla mi hodně při řešení situacích našeho chlapce, kterého máme v pěstounské péči. Každému ze svého okolí jsem paní Chalupníčkovou doporučovala a doporučovat budu i nadále. Je to človíček na svém místě

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Individuální psychoterapie (50 min.)

600 Kč

Poradenství pro rodiče (50 min.)

600 Kč

Psychoterapie pro děti a dospívající (50 min.)

600 Kč

Rodinná psychoterapie (50 min.)

700 Kč

Psychologické poradenství (50 min.)

600 Kč

Párová psychoterapie (50 min.)

Umístění: Psychologos.cz - soukromá praxe Poradenství ohledně dcery

Umístění: jiné místo pěstounská péče

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a za projevenou důvěru. Na společné spaní rodičů s dětmi neexistuje jednotný názor. Někteří odborníci jej považují za nežádoucí a upozorňují na rizika pro dítě i partnerský vztah. Na druhou stranu zvlášť v posledních letech se stále více i v dětské psychologii prosazují názory vycházející z tzv. kontaktního rodičovství, které naopak zdůrazňují pozitiva společného spaní pro psychický vývoj dítěte, jeho pocit bezpečí, rozvoj sebedůvěry apod., a benefity pro celou rodinu. Jak vlastně naznačuje i Váš dotaz, nejedná se pouze o otázku společného či odděleného spaní, ale spíše o širší otázku výchovného přístupu jako takového. Protože co jeden vnímá jako rozmazlování, druhý může vnímat jako přirozené naplňování potřeb dítěte a naopak. Spíše než o hledání „objektivní pravdy“ jde tedy o hledání přístupu, který jako rodina budete vnímat jako smysluplný a užitečný, a který vám bude vyhovovat. A cesta takového hledání samozřejmě není vždycky jednoduchá, protože do ní vstupují různí lidé s rozdílnou osobní a rodinnou historií, mnohdy odlišnými názory a pohledy a především s různými potřebami. Vaše situace je navíc specifická tím, že Váš parter přišel do rodiny v době, kdy jste již s dcerkou měly ustálený určitý režim, a ani pro něj samotného možná není taková situace jednoduchá.

V první řadě bych Vám doporučila najít vhodnou chvíli a promluvit si o samotě na toto téma otevřeně s partnerem, pokud možno v klidu a bez hodnocení, s respektem k pohledu druhého. Protože ve chvíli, kdy začneme přisuzovat určitým věcem hodnotící znaménka, je velmi snadné sklouznout do sporu a konfliktu. Zkuste partnerovi vysvětlit, co pro Vás společné spaní s dcerkou znamená, co Vám a dceři přináší a jakou máte představu do budoucna. A samozřejmě se ptejte partnera, jak jej vnímá on a jaké má představy, čeho se obává apod. Možná se Vám podaří domluvit se na nějakém kompromisním řešení přijatelným pro obě strany, například umožnit dcerce společné spaní v rámci adaptace po návštěvě u otce/babičky nebo na jiném uspořádání. Až teprve ve chvíli, kdy oba s partnerem budete mít v této otázce spolu jasněji, proberte vše s dcerkou přiměřeně jejímu věku. Dcerka tak nebude stát v ohnisku konfliktu a zároveň bude mít pocit vlivu ve věci, která se jí bezprostředně týká, což je pro dítě velmi důležité. Ujistěte dcerku o tom, že ji máte oba rádi, ať už bude váš spánkový režim jakýkoliv. Pokud by váš konflikt nadále pokračoval, můžete samozřejmě vyhledat i psychologa či terapeuta a jít cestou párového/rodinného poradenství či terapie.

V každém případě Vám držím palce a přeji hodně zdaru na Vaší cestě rodičovstvím.

Dobrý den,

děkuji za Vaši důvěru. V první řadě bych chtěla ocenit, že se na Vás syn obrátil s prosbou o pomoc a podporu a že se snažíte jeho problém řešit, což je první a naprosto zásadní krok ke změně. Neznám konkrétně příběh Vašeho syna, ale sebepoškozování u dětí a dospívajících často signalizuje nějaké potíže či emoční problémy, se kterými si dotyčný momentálně neví rady a řeší je právě tímto způsobem. Příčin může být samozřejmě nespočet, svoji roli může hrát i nápodoba a např. snaha zapadnout do určité skupiny, komunity apod. Určitě by tedy bylo užitečné porozumět tomu, jakou roli má sebepoškozování v životě Vašeho syna a pomoci synovi nalézt bezpečnější způsoby a strategie, jak se vyrovnávat s obtížnými emocemi a trápením. V tom může synovi pomoci psycholog nebo spíše terapeut, nejlépe specializující se na práci s dětmi a dospívajícími. Pokud byste měli cestu do Brna, můžete se obrátit také na mě, telefonicky či emailem, nebo najít odborníka v místě Vašeho bydliště.

Držím Vám a Vašemu synovi palce!

Ukončené školy

• Masarykova univerzita v Brně (Mgr., 2008)
  • Univerzita Palackého v Olomouci (PhDr., 2011)

• dětská psychologie
  • psychoterapie