Esthetic Line s.r.o.
Bubenská 49, Praha

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

MUDr. Lada Novotná
lékařka korektivní dermatologie, dermatovenerologie, anti-age medicíny a všeobecného lékařství

V roce 1998 na...

• korektivní dermatologie
  • dermatovenerologie
  • všeobecný praktický lékař

Lékařka a její milé chování jsou naprostým etalonem jak se mnel vše lékař venovat pacientum!!! Mnel jsem s lékařkou jen online konzultaci, ale již takymto spůsobem projevoval milí prístup lékařky, ještě nikdy se mi žádný lékař tolik nevěnoval! Lékařka je skutečným príkladem, že ješte existují opravdu profesionalne lékařky s velkým srdcem!!!

Dobrý den. Dnes jsem byla u paní doktorky v ambulanci na Lužinách. Byla jsem v šoku. Ještě nikdy se mi žádný lékař tolik nevěnoval. Její milé chování mě rychle uklidnilo. Je to profík s velkým srdcem. Děkuji,už nechci jiného lékaře,jen škoda,že u nás bývá prý málo,ale já si počkám. Je super. D. Šperková

Paní doktorka je velice milá a ochotná hned pomoci. Měla jsem veliký problém s padáním vlasů. Absolutně nikdy jsem od ní neslyšela věty jako jiné ženy slyší často v ordinacích - př.: vlasy počítejte, to je normální nebo jděte k psychologovi. Nikdy nic takového a vždy dokáže kvalitně pomoci. Co je nejdůležitější!!! Její rady a péče fungují!!

Dlouho jsem se trápil se zarůstajícími nehty na palcích. Chodil jsem poctivě na pedikůru, podstoupil jsem i operaci v nemocnici na Vinohradech, která bohužel také nepomohla. Pak mi náhodou známá z práce doporučila, ať zkusím zajít za paní doktorkou Novotnou. Už po telefonu při objednávání byla empatická a snažila se mi i časově vyhovět, ale hlavně mi opravdu pomohla!! Plastika nehtového lůžka není moc příjemná, ale už je to více než 4 roky a jsem dosud bez obtíží. Tahle dobrá zpráva se rychle roznesla a paní doktorka se stala naším "rodiným lékařem."

Úžasná paní doktorka. Přes její pokročilé těhotenství se věnovala mé dceři s naprostou trpělivostí a kosmetický výsledek po odstranění znaménka je úžasný ( a to již dcera podtoupila řadu odstarňovaní znamének na plastické chirurgii v celkovfé narkoze). Mohu vřele doporučit jako lékaře, ale i jako člověka, hledící na lidskou stránku problému.

Nic horšího jsem zatím nepotkala. Zvát si lidi domů v ordinaci je vrchol a vlezlost paní doktorky je neskutečná.
Sama by se měla nad svou vizáží zamyslet a natřít si alespoň ty přeschlé rty. Prodala mi v ordinaci léky na podporu vlasů, které měly být údajně na předpis. Našla jsem je posléze na internetu, kde jsem o nich chtěla více dozvědět o 100Kč levněji. Jen tak dál paní doktorko a ostatní kolegové se za vás budou stydět.

Absolvovala jsem u paní doktorky výplně Aquafilling a nemohu si vynachválit přístup a informovanost z její strany.
Každý máme rozdílný názor, ale profesionalita paní doktorce rozhodně nechybí.

U paní doktorky jsem byla v Pražské ordinaci (u dr. Pavlíčka) s velmi ošklivou alergickou vyrážkou, vzala mě urgentně bez objednání, věnovala se mi moc dobře, pomohla mi a opravdu si udělala spoustu času na to mě vyslechnout a řešit problém. Byla mi moc sympatická..

má vždy na Vás čas a pomůže

Velmi ochotná paní doktorka se zájmem o pacienta, ne jen o svůj výdělek. Mohu doporučit

14 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Mám širší dotaz ohledně somatotypu a případné depilace diodovým laserem.

Vjednom článku se v posledních odstavcích píše: Pokud se postup provede poprvé, musíte se před ním poradit s dermatologem. Díky němu bude možné určit, zda je odstranění depilace možné, na základě výsledků historie a důkladného vyšetření. Lékař bude také rychle schopen určit přítomnost všech příznaků, u nichž je epilace s laserem tohoto typu kontraindikována.

Jelikož by u mě depilace byla po prvé zkusil jsem zkontaktovat případnou ordinaci která depilaci diodovým laserem vykonává.
Položil jsem jim otázku: Pokud bych měl zájem u Vás postoupit depilaci diodovým laserem, je potřeba navštívit nejdřive lékaře (dermatologa) jestli mohu takový zákrok postoupit kvůli možné kontraindikaci? Děkuji za odpověd.

Jejich odpověď byla: Konzultace neni potreba. Mate nejake zdravotni potize? Take je dulezite jaky jste fototyp?!

Zde jsem se zasekl, v článku se přeci píše: musíte se před ním poradit s dermatologem který určí možnou kontraindikaci

Podle toho co jsem na sobě vypozoroval jsem usoudil že jsem fototyp III možná až IV a napsal jsem jim že jsem že jsem fototyp III až IV.

Ještě dodám že jsem usoudil že jsem fototyp podle těchto informací: Fototyp III
Tato skupina se v populaci vyskytuje nejčastěji (78 %). Jsou to lidé s normální pokožkou, která na sluníčku jen někdy zrudne a hnědne dobře. Mají světlehnědou barvu pleti (žádné pihy), tmavě blonďaté až kaštanově hnědé vlasy a oči barvy hnědé nebo šedé. Pokud se přeci jenom spálí, pak jenom mírně. Pokožka po opálení má většinou bronzovou barvu. Doporučené doba opalování je 20 až 30 minut. V České republice mohou tito lidé používat faktor 10 až 15, u moře opalovací kosmetiku s faktorem 20.

Fototyp IV
Do této skupiny patří lidé s pokožkou odolnou proti slunečnímu záření. Téměř nikdy nezrudne a snadno hnědne. Patří sem asi 8 % populace. Mají hnědou až olivovou pleť (žádné pihy), tmavě hnědé až černé vlasy. Doporučená doba slunění může být až 45 minut. V tuzemsku mohou použít faktor 5, při pobytu u moře opalovací prostředky s faktorem 15 až 20. Po opálení má jejich pleť bronzovou barvu. Přestože se tato skupina opaluje dobře, přesto by se měla i tak chránit před sluníčkem a používat k tomu vhodné prostředky. Sníží se tak riziko vzniku rakoviny kůže a poškození pokožky.

Jejich odpověď na to byla: Dobrý den, zasílám vyjádření: pokud je klient tohoto fototypu, je ihned kontaindikovaný, jelikož nemůžeme na laseru nastavit tak vysokou hodnotu, aby byl klient spokojený s výsledkem. Nase klinika si zaklada na kvalite sluzeb a pristroju. Osetreni Vam nedoporucujeme z duvodu ne prilis dobreho vysledku. Nas posudek je na zaklade vami zaslaneho fototypu. S takovymi si laser neumi poradit, aby vysledky byly dobre.

Mé dvě otázky prosím z ní:

1. Podle čeho usoudily že fototyp III a IV jsem ihned kontaindikovaný?
2. Jak to že mi napsali že konzultace s dermatologem není potřeba?
3. Jaké somatotypy nejsou kontraindikovaný?

Děkuji moc za případné vysvětlující odpovědi na mé 3 otázky.

Dobrý den, obecně se domnívám, že konzultace s dermatologem by mohla být pro Vás přínosná, minimálně by mohl kůži zkontrolovat. Laserů na epilaci je spousta, ale obecně více fungují na světlejší kůži a tmavé ochlupení. Vždy musíte ale počítat s tím, že zákrok se musí cca po měsíci opakovat. S pozdravem Dr. Novotná

MUDr. Lada Novotná

Dobrý den. Přenášejí se některé závažnější nemoci slinami? Tj. olíznutí lžičky po někom. Kromě těch základních jako chřipka, atd. nějaké závažnější? Děkuji mockrát za odpověď. Krásné vánoce.

Dobrý den. Domnívám se, že onemocnění po olíznutí lžičky je velmi nepravděpodobné. Samozřejmě, že pravděpodobnost je větší pokud byste měl nějaký imunodeficit či oděrku na sliznici. Teoreticky by se takto mohlo přenést virové bakteriální i kvasinkové onemocnění. Záleží i na čase, kdy byla lžička po někom olíznuta. Myslím si ale, že se obávat nemusíte. S pozdravem Dr. Novotná