Diagnostické vyšetření

Individuální psychoterapie

Psychoterapie +3 Více

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Psychoterapeutické centrum Řipská

Psycholožka, terapeutka pro děti i dospělé. Vystudovala jednooborovou psychologii na FF Masarykovy univerzity v Brně. Ve své praxi se od roku 2002 věn...

Léčené nemoci

• Generalizované úzkostné poruchy
  • Poruchy v mezilidských vztazích
  • OCD
Zobrazit všechny léčené nemoci

• psychoterapie

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská úzkosti

Paní doktorku jsem vyhledala na podzim 2017 pro úzkosti, se kterými jsem si nevěděla rady. První co vás na ní zaujme, že je neskutečně pečlivá a neustále si něco zapisuje, ale hlavně vás poslouchá a o několik měsíců později najednou zmíní něco, co jste kdysi řekli a začne vám to pomáhat dávat do souvislostí. Máte z ní pocit, že jí na vás opravdu záleží a chce, abyste problémy zvládli. Nespočetněkrát jsem měla pocit, že ve mě věří víc, než já sama. Bude se vám snažit pomoct různými způsoby - bude s vámi trénovat jízdu výtahem nebo klidně i metrem po Praze, když to bude něco, čeho se bojíte.
Pro někoho, kdo přemýšlí o terapii bych měla dva postřehy: první je, že se vám často bude zdát, že se vlastně nic nelepší a že neděláte "dost velké" pokroky a že se věci nelepší "dost rychle", v tom případě vytrvejte, jednou budete pyšní na to, kolik práce za sebou máte, ač se kdysi zdálo, že pořád stojíte na místě. A druhý postřeh je, že opravdu existuje něco jako "terapeutický vztah" a že až ji budete jednou opouštět, tak vám to bude líto.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská osobní psychoterapie

Jitku Zahorskou jsem kontaktovala v dobe, kdy jsme s muzem dochazeli na partnerskou terapii a snazili se zachranit nas vztah. Hledala jsem psychoterapeuta, ktery zna KBT a pomuze mi zvladat uzkostne stavy. To se podarilo, dosahly jsme spolecne cilu, ktere jsme si na zacatku terapeutickeho setkani stanovily. Po uspesnych KBT sezenich mi pani Zahorska pomohla i v oblasti detske psychoterapie s mymi dcerami.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská Obesivní myšlenky

Paní doktorka je skvělá jak lidsky tak profesionálně. Dokáže se vcítít a empaticky pomoct s danou situací. Určitě doporučuji jak při složitých životních situacích tak při běžném denním coachingu.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská

Ke KBT jsem se rozhodla kvůli mnohaletým stavům úzkosti a poměrně specifickému problému. Nebyla jsem schopná normálně fungovat a vykročit z bludného kruhu, do kterého jsem se dostala. Díky intenzivní terapii (1x týdně) a domácím cvičením jsem začínala vidět výsledky za opravdu krátkou dobu. Přístup paní Mgr. Záhorské je ve všech ohledech perfektní. Velice oceňuji její empatický, přátelský a pozitivní přístup. Dokáže skvěle motivovat a ocenit pokroky, které člověk dělá. Dala mi pocit, že všechno se dá řešit, že nejsem v bezvýchodné situaci, a přesně to jsem potřebovala po několika letech zoufalství a pocitu bezmoci. Věděla jsem, že ji mohu říct cokoliv a nemusím se stydět či bát. Dokázala výborně poradit ve vypjatějších a pro mě krizových situacích.
Velice doporučuji.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská

Paní psycholožku jsem navštívila, když jsem si již nevěděla rady s nesnesitelnými pocity úzkosti a pranoiemi. Problémy se skloubily s fyzickým zdravím (bolesti břicha, nauzea, třes rukou), což mi vadilo nejvíce. Paní psycholožka mi dokázala poradit, jak se těchto nepříjemností zbavit. Můžu jen doporučit. Navíc je to velmi sympatická dáma, empatická, usměvavá. Barbora

U paní Záhorské jsem zatím navštívila jen pár sezení, ale i za tu krátkou dobu mi velmi pomohla. Před prvním sezením jsem se bála, že jí nebudu schopná svůj problém vysvětlit, ale díky její příjemné povaze mi vůbec nedělalo problém se před ní otevřít. Má profesionální přístup, je velmi empatická a umí problému dobře porozumět. Na jejích sezeních se mi líbí, že nikdy nevnucuje svůj názor, ale umí klienta dovést k tomu, aby si správné řešení uvědomil sám pro sebe. Jsem moc ráda, že jsem se jí rozhodla navštívit a určitě jí mohu doporučit.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská

Než jsem začala chodit k paní doktorce, nedokázala jsem popsat důvod mých problémů - častá špatná nálada, pláč, zbytečný stres, pocit bezmoci, problém podívat se do zrdcadla apod. Díky paní doktorce a jejím metodám jsme na vše společně přisly a já tak můžu jít do zimy, které jsem se vždy obávala, s úsměvem na tváři. Jsem za paní doktorku a samotnou zkušenost s ní neskutečně vděčná a vím, že kdybych měla kdykoliv jakýkoliv problém, mohu se na ní bez problému obrátit.

Umístění: jiné místo

Paní doktorku jsem navštívila v jejím "detašovaném pracovišti" na Senovážném náměstí. Potřebovala jsem poradit, jak lépe zvládat stresové situace a jak uchopit partnerské nesoulady. Paní Záhorská mi pomohla pochopit vztah mezi vnějším podnětem a vnitřní reakcí a možnosti, jak je usměrnit. Stačilo mi k tomu pár sezení. Líbilo se mi, že paní Záhorská podněcuje k domácí práci (stručný deník, zápisky o zátěžových situacích), kterou jí můžete dopředu poslat a ona se k nim během sezení vrací a řeší konkrétní situace. Vždy jsem se u paní Záhorské cítila bezpečně, příjemná atmosféra byla umocněna pěknou kanceláří a nabídkou čaje/kávy. Paní doktorku velice doporučuji.

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská

Na pani doktorku a KBT som sa obratil v tazkej zivotnej situacii (to zahrna smrt, rozchod s dlhorocnou partnerkou, dlhotrvajuce uzkosti a strach z uplne vsetkeho co si viete predstavit).
Samotna KBT je nieco, co vam dokaze uplne zmenit zivot, ak to budete sami chciet. Nieje to ziadna zazracna pilulka ktora vas "vylieci" zo dna na den. Je to skor nieco co vas nauci rozmyslat inac, pracovat so svojimi myslienkami, pochopit preco sa vo vasej hlave odohravaju prave take a take myslienky a najst si vlastny sposob ako sa s nimi vysporiadat. Pani doktorka je v tomto smere velmi napomocna, vzdy vypocuje a navedie vas velmi trefne na dalsi krok, ktorym by ste sa mali vydat. Neodsudzuje, ale naopak pomaha vo vsetkych smeroch a dokaze aj spravne motivovat.
Cele to ale funguje len za predpokladu, ze do toho investujete svoj cas a to najma mimo navstevy u psychologa. Mozme to prirovnat ku chodeniu do fitka - trener vo fitku na vas da pozor pocas cvicenia, ale strava pocas celeho dna je na vas - zanedbate ju a vysledky nebudu :)
Na zaverecnom sedeni s pani doktorkou som sa dobre posmial nad tym aky som mal skresleny pohlad na svet - vsetko videl cierne a jedna cierna myslienka zivila dalsiu a tak dookola.
Tym len chcem povedat - vsetko je na vas, ak do toho date maximum, vase problemy sa zrazu stanu riesitelne, vase obavy a strach prekonane a vy konecne zacnete zit zivot taky ako ste stale chceli, dokonca este o mnoho lepsi. A nie nebude za tym ziaden zazrak, bude to vasa vlastna zasluha. Pani doktorku vrelo odporucam!

Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská úzkostná porucha, deprese

S úzkostnou poruchou a depresemi se peru celý život. V 18 jsem byla poprvé diagnostikována a byla mi nasazena antidepresiva. Teď je mi 30 let a celé ty roky to bylo jak na houpačce, střídavě s leky a bez léků, které vždy nakonec zabraly. Zkoušela jsem prášky doplňovat klasickou terapií, ale nikdy mi nepřišlo, že by to pomáhalo. Teď jsem zažívala velmi složíté žívotní období a rozhodla jsem se zkusit KBT společně s léky. Po 3 měsících pravidelných terapií a práce s paní doktorkou Jitkou jasně vnímám změnu ve svém uvažovní. Léky vždy potlačily všechny myšlenky a umožnili mi normálně fungovat, moje myšlenkové procesy byly ale pořád stejně úzkostlivé. S KBT je pomalu měním, je to hodně práce, ale stojí to za to. Paní doktorka mi byla velikou oprou a její pozitivní přístup a milá osobnost mi pomohly překonat jedny z nejtěžších chvil v mém životě. Za to jí chci moc poděkovat a doporučit všem, kteří mají pocit, že líp už nikdy nebude. Protože lepší dny vždycky nakonec příjdou :-)