Psychoterapeutické centrum Řipská

(113 názorů)

Psychoterapeutické centrum Řipská

Řipská 15

Praha, hl. město Praha

Psycholog Praha poskytuje psychologickou a terapeutickou pomoc pro děti i dospělé a nabízí informace o rozličných psychických potížích. Psychoterapeutické centrum Řipská sdružuje tým odborníků psychoterapeutů a psychologů včetně dětského psychologa ve společné spolupráci s psychiatry. Jestliže hledáte pomoc v podobě psychologické konzultace či psychoterapie, nabízíme Vám příležitost seznámit se s možnostmi, které jsme schopni a ochotni Vám nabídnout.

Typ zařízení

• klinika

Nejbližší zařízení

• Jitka Cápalová

Psycholog, Dětský Psycholog, Psychoterapeut, PhDr.

• B

Opravdu příjemné povídání s laskavě pokladanýma otázkáma.
      Už po druhém sezení věřím, že budu mít svůj život zase pevně v rukách :-)

• Michaela Černá

Psychoterapeut, Mgr.

• L

Výborná psycholožka. Nepatřím k lidem, kteří se se svým trápením „umějí svěřit na potkání“, ale paní Černá si svým empatickým a citlivým přístupem rychle získala mou důvěru. Umí skvěle naslouchat. Pomohla mi vrátit se do života po náhlém a nečekaném úmrtí mého tatínka. Neříkala mi autoritativně, co je a co není správně, spíše mi pomohla objevit vlastní cestu, jak se se vším postupně vyrovnat. Vždy jí budu vděčná, že mě dokázala pozitivně motivovat ve chvíli, kdy jsem v nic pozitivního nevěřila. Je vidět, že má hodně zkušeností a baví ji pracovat s lidmi – je v tom opravdu dobrá, doporučuji!

• Tereza Pospěchová

• V

Před setkáním s Terezou Pospěchovou jsem se obávala, že nezvládnu vůbec sdělit, s čím se potýkám. Ale kupodivu to šlo. Byla jsem zaseknutá ve slepé uličce, ale Tereza mi ukázala, že mám i jiné možnosti než tu jedinou, kterou vidím a která mě svazuje. V mém náhledu na situaci mi dodala jistoty tam, kde se mi jí nedostávalo a osvětlila mi několik nepochopitelných schémat chování. Řekla bych, že jsem se dokázala posunout o krok dál, díky velmi empatickému, nehodnotícímu a lidskému přístupu, který respektoval moji situaci i schopnosti. Díky!

• M

Za paní Pospěchovou jsem přišla na doporučení, z počátku kvůli relaxaci a harmonizaci a řešení některých zdravotních obtíží (bolesti hlavy, občasné blokace páteře). Již při prvním rozhovoru s paní Pospěchovou jsem pocítila hluboké porozumění, přijetí mé osoby a přitom velmi profesionální a diskrétní přístup. Při našich otevřených rozhovorech a následné kraniosakrální biodynamice se odkryla řada zasutých problémů a zranění, které jsme spolu začaly ošetřovat. Terezu Pospěchovou vřele doporučuji všem, kdo chtějí lépe pochopit sami sebe a ulevit tělu i duši.

Podívejte se na všechny názory (5) na lékaře

• Karolina Diallo

Psycholog, Psychoterapeut, Dr.

• R
      Návštěva z ZnamyLekar.cz

I have been visiting this psychotherapist for about 1 year now. Karolina is clinically competent doctor, yet she is able to show genuine empathy. She helped me to pass through difficult life situation and to deal with it effectively.
      Now at the ending of psychotherapy I would like to express my thankfulness to her for her patience, her smile and straight, nevertheless understanding approach.

• M

Paní doktorka velmi rychle pochopila můj problém a jeho příčiny. Kladla plno zajímavých otázek tak, abych ho pochopila i já a mohla s ním bojovat. :-) Terapie mě bavila, ale hlavně byla i účinná. Konečně se cítím jako plnohodnotná bytost.

• Marian Bartoš

• H

Marian mi během několikaleté terapie pomohl se vyrovnat se ztrátou v rodině a s několika složitými životními situacemi a byl mi výborným průvodcem při rozklíčování mých vlastních emocí a potřeb a nastavování si hranic tak, že se teď cítím spokojeně a těším se, co budoucnost přinese. Stal jsem se díky němu empatičtějším člověkem a jsem mu velmi vděčný za skvělá setkání, ze kterých jsem odcházel vždy uvolněný a s úsměvem. Za mě velké doporučení.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
      Umístění: Psychoterapeutické centrum Jihlava - Lékařský dům

Velmi dobrý přístup.
      Příjemné jednání a porozumění. Na podobném sezení jsem byl poprvé a přiměřený výsledek byl dobrý.

Podívejte se na všechny názory (70) na lékaře

• Hana Vykoukalová

Psycholog, Mgr.

• Z

Děkuji paní Hance Vykoukalové za její přístup a velmi doporučuji. Mám i jiné zkušenosti s psychology z minulosti, ne vždy dobré, proto jsem dlouho vybírala a vybrala jsem dobře. Oceňuji především atmosféru důvěry a svobody, která mi pomohla se otevřít, nejen před ní, ale i sama před sebou. Chytrými dotazy mě přivedla k jádru problémů, mohla jsem se na ně s odstupem podívat a přijmout je, respektive přijmout sebe. Kdybych ještě někdy potřebovala pomoc, obrátím se na ní, ale v tuto chvíli nepotřebuji, protože mi opravdu pomohla. Obrazně řečeno, s paní Hankou jsme neopravovaly praskliny na fasádě - našly jsme základy a ty jsme zpevnily a na nich můžu svobodně stavět sama.

• O

Klíčem k úspěšné terapii je vztah mezi psychologem a klientem (či pacientem). Za sebe můžu říct, že k Hance Vykoukalové jsem měl naprostou důvěru, a to prakticky od našeho prvního sezení. Viděli jsme se cca osmkrát a za tu dobu mi pomohla pochopit spoustu věcí a vypořádat se s mými největšími strašáky. Z její strany je cítit ohromná empatie, umění naslouchat a klást dotazy, kterými se dostanete k jádru věci. Na naše pravidelná sezení jsem se pak vždycky těšil a odcházel jsem z nich daleko uvolněnější, navíc s pocitem, že si odnáším nějaký nový pohled na sebe sama. Pokud ještě někdy v životě budu potřebovat jakoukoliv pomoc psychologa, nebudu váhat, na koho se obrátím.

Podívejte se na všechny názory (3) na lékaře

• Lucie Součková

Psycholog, Psychoterapeut, Mgr.

• Paní doktorku Lucii Součkovou mohu jen doporučit. Nejenže byla po ruce když jsem potřebovala rychlou konzultaci, ale našla rychle řešení pro mě i moje dítě. Je to odbornice na slovo vzatá, umí naslouchat a je pozorná. Měla jsem pocit, že je tady pro mě, což by sice mělo být, ale není to tak vždycky. Děkuji za to, že se umí vcítit, dala mi naději, že bude lépe. A měla pravdu. Neznám lepšího psychologa než je ona!

• Irena Beranová

Psycholog, Dětský Psycholog, Psychoterapeut, Mgr.

• R
      Umístění: APLA Praha a střední Čechy, o.s.Služby: diagnostika syna

Pani magistra pred 4 lety diagnostikovala synovi detsky autizmus s tezkou mentalni retardaci. Na doporuceni co a nim dal, jak ho rozvijet, doporucila venovat se apise atarsimu synovi. Nastesti jeji predpoved ohledne syna nevysla. Je ho nasledny vyvoj ukazal, jak hluboce se spletla v diagnostice a predpovedi vyvoje. Nemohu doporucit. Vyhnete se ji obloukem.

• J

S paní magistrou jsem byla velmi spokojená. Docházela jsem k ní s dcerou v porozvodovém období i v období, kdy dcera měla problémy s učením. Diagnostikovala poruchu koncentrace a doporučila nám, jak se učit. Velmi nám v obojím pomohla. Děkujeme!!!

Podívejte se na všechny názory (6) na lékaře

• Martin Klouda

Psycholog, Mgr.

Umístění: Psychoterapeutické centrum ŘipskáSlužby: individuální psychoterapie

Navštívila jsem několik psychoterapeutů, než jsem se dostala k panu Kloudovi. Je to člověk na svém místě, velmi profesionální a zároveň empatický. V terapii jsem se naučila změnit zažité vzorce svého chování, řešení problémů, na složité situace se dívat věcně a s nadhledem. Umím vyjadřovat své potřeby, místo snahy změnit druhé, zpracovala jsem si zážitky z dětství. Úzkostné stavy zmizely, stejně jako dlouhotrvající bolesti hlavy. Terapie u pana Kloudy byly nejlépe investované peníze a čas . Tohoto odborníka mohu doporučit, je opravdu skvělý.

• G
      Umístění: Psychoterapeutické centrum Řipská

Mgr. Kloudu nemohu doporučit. Přišel jsem za ním s problémy ve vztahu souvisejícími s psychickými potížemi partnerky. Jeho doporučení znělo rozchod, resp. hrozba rozchodem, a toto opakoval i přes to, že jsem mu jasně řekl, že to mým cílem není. Jiné rady neposkytl (jakoliv dnes vím, že zde byl velký prostor) a v důsledku jeho rad jsem zcela zbytečně patnerce ubližoval, než jsem odhalil jejich škodlivost.

• Jitka Záhorská

• T
      Umístění: Psychoterapeutické centrum ŘipskáSlužby: úzkosti

Paní doktorku jsem vyhledala na podzim 2017 pro úzkosti, se kterými jsem si nevěděla rady. První co vás na ní zaujme, že je neskutečně pečlivá a neustále si něco zapisuje, ale hlavně vás poslouchá a o několik měsíců později najednou zmíní něco, co jste kdysi řekli a začne vám to pomáhat dávat do souvislostí. Máte z ní pocit, že jí na vás opravdu záleží a chce, abyste problémy zvládli. Nespočetněkrát jsem měla pocit, že ve mě věří víc, než já sama. Bude se vám snažit pomoct různými způsoby - bude s vámi trénovat jízdu výtahem nebo klidně i metrem po Praze, když to bude něco, čeho se bojíte.
      Pro někoho, kdo přemýšlí o terapii bych měla dva postřehy: první je, že se vám často bude zdát, že se vlastně nic nelepší a že neděláte "dost velké" pokroky a že se věci nelepší "dost rychle", v tom případě vytrvejte, jednou budete pyšní na to, kolik práce za sebou máte, ač se kdysi zdálo, že pořád stojíte na místě. A druhý postřeh je, že opravdu existuje něco jako "terapeutický vztah" a že až ji budete jednou opouštět, tak vám to bude líto.

Umístění: Psychoterapeutické centrum ŘipskáSlužby: osobní psychoterapie

Jitku Zahorskou jsem kontaktovala v dobe, kdy jsme s muzem dochazeli na partnerskou terapii a snazili se zachranit nas vztah. Hledala jsem psychoterapeuta, ktery zna KBT a pomuze mi zvladat uzkostne stavy. To se podarilo, dosahly jsme spolecne cilu, ktere jsme si na zacatku terapeutickeho setkani stanovily. Po uspesnych KBT sezenich mi pani Zahorska pomohla i v oblasti detske psychoterapie s mymi dcerami.

Podívejte se na všechny názory (24) na lékaře