Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha
Ke Karlovu 2, Praha

_
Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha Jiný

U paní doktorky jsem byl v roce 2014, na dvě návštěvy v její ordinaci jsem, bohužel, dosud nezapomněl. Tehdy mi bylo 9 let a s lékaři jsem řešil problémy s nechutenstvím. Paní doktorka si vyžádala můj kompletní jídelníček, přičemž na druhé návštěvě jej analyzovala. Na skutečnost, že v něm byly uvedeny i některé sladké potraviny, i byť jsem dodržoval až rigidně pravidelnou a zdravou stravu, reagovala velmi nepříjemným křikem a slovy, že se takto rozhodně nedožiji ani dospělosti. Bylo mi do očí řečeno, že bych se měl nechat vyšetřit spíše na psychiatrii, že "tam bych neodmlouval" + další podobné fráze. Takto hovořit s devítiletým dítětem je opravdu nepřípustné, navíc děje-li se tak na diabetologii, která se zabývá nadmíru intimními záležitostmi. O celkové odbornosti paní doktorky svědčí i fakt, že byť mi věštila velmi černou budoucnost, i v 18 letech jsem se svými 55kg spokojen, narozdíl od jejích predikcí stále žiji a zdravotními problémy v oblasti endokrinologie netrpím.

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha Jiný

K paní doktorce jsem po přečtení předchozích recenzí šla s velkými obavami. Nakonec jsem byla velmi příjemně překvapena! Paní doktorka byla moc milá, vyšetření probíhalo bez zbytečných stresů s co největším ohledem na mou dvouletou dceru. Vše nám vysvětlila a působila velmi profesionálně. Se vším nám vyšla vstříc.

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha Jiný

Paní doktorka nám vyšla maximálně vstříc, byla empatická, laskavá, dítě se nebálo. Za nás velké díky

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha Jiný

Paní doktorka je možná jedničkou ve svém oboru, ale to je asi tak vše. I když jsme byli objednaní, nechala nás čekat 45 minut v čekárně a raději vzala svou známou na kafíčko a povídání. Když jsme se dostali na řadu, tak akorát vytřeštila oči a začala omílat svou známou písničku - "Kolik jsi proboha zase přibral!" "Vždyť ten jídelníček je vymyšlený!" Maminko vy nevíte, co váš syn jí?" "No to snad ne, samé kalorické bomby!". Vůbec nás nepustila ke slovu. Byla zlá, arogantní a vyloženě naštvaná. Nejvíc absurdní je, že jsme šli na kontrolu se štítnou žlázou - o té nepadlo ani slovo. V podstatě nás vyhodila se slovy: "Tady stojí celá řada jiných dětí, které stojí o mou péči." Opět jsem odcházela z ordinace naprosto rozladěná. Sobě i všem doporučuji jednoznačně jiného endokrinologa.

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha Jiný

Paní doktorka byla bohužel nepříjemná a arogantní. Když jsme se na něco zeptali, vůbec nám nedala odpověď, která by nám jakkoliv pomohla. Dítě ustrašené a jsme si naprosto jistí, že tam tedy už opravdu nepůjdeme.
Odbornost nedokáži posoudit, možná je skutečně odborník, ale s tímto chováním bohužel výrazně ztrácí její práce hodnotu.

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha

Paní doktorku navštěvuji s oběma dětmi (štítná žláza), velmi si jí vážím, je opravdu odborník ve svém oboru. Vše na co se zeptáme, vysvětluje, diskutujeme různé varianty léčby, uklidní nás. Je svérázná, ale mně sympatická.

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha

Neskutečně arogantní doktorka, kterou tato práce asi nebaví, nenecha se vás ani na nic zeptat, je nervózní, drzá, a ještě se jí dcera celou dobu bála.Uz nikdy více

Umístění: Klinika dětského a dorostového lékařství VFN a 1. LF UK Praha "nadváha"

Zkušenosti s paní doktorkou nedobré! Chodila jsem s dcerou pro údajnou nadváhu. Při každé návštěvě při stoupnutí dítěte na váhu vykřikla Ježišmarja kolik jsi zase přibrala. Její poznámka na nás rodiče, že když jsme oba tlustý, že se nemáme divit, že dítě má nadváhu....já i manžel máme ve svých 40 letech myslím tak akorát kilo (tyčky-bulimičky nejsme). Pokaždé byla nepříjemná, nenechala člověka domluvit...na žádost, aby dceři udělala hormonální testy (protože v 7 letech mi nepřipadalo normální, aby měla akné v obličeji, ochlupené nohy apod.)mi sdělila, že neví proč, když rtg ruky vyšel dobře. Sama znám holčičku, která v první třídě začala menstruovat.Po cca roce jsme přestali chodit, dcera se totiž začala uzavírat do sebe, přestala si hrát, seděla v koutě a neustále se nás doma ptala, co provedla a jestli umře. Výsledkem je, že dcera má od té doby syndrom bílého pláště, bojí se i k pediatričce, kde jí jen měří a váží...Vyrostla z ní nakonec normální holka, dál sportuje jako celé dětství a je nám dobře na duši.Změnili jsme pediatričku, takže už každou návštěvu neposloucháme přednášku o nadváze a je nám fajn.Současná doktorka je naštěstí normální a ví, že ve věku 13 let je dost citlivé pro dívku téma "nadváhy" a pokud dcera bude sportovat a nebude se nijak přejídat, bude vše jak má být (i bez stresů z každotýdenního zapisování toho, co snědla, kdy to snědla, kdo jí jídlo připravil, kolik čeho vypila a jestli se ten den hýbala a nedejbože si 2xtýdně vzala lízátko...).

S paní doktorkou jsem byla velice nespokojená. Takto neprofesionální přstum jsem ještě neviděla. Komunikace naprosto vázne. Naposledy jsem tam byla sama bez rodičů a hned ve dveřích jsem dostala seřváno na dvě doby, že jsem se neobjednala dříve a nevolala na výsledky, přitom jsme tam volali nejméně 5x a vždy to spadlo na záznamník, který vám nadiktuje pár času, kdy můžete volat a když se netrefíte, máte smůlu. Po takovém výstupu se paní doktorka divila, že se mi klepou ruce.
Velký problém byl take o zaslání výsledků krve pro nového pána doktora.
Tak jsem si tam proto jela sama. Na internetu jsem nenašla žádné normální ordinační hodiny, tak jsem tam jela náhodně po škole. Slyšela jsem že tam někdo je, zaťukala, omluvila se, že ruším po ordinačních hodinách a doufala, že když to má paní doktorka připravené, že mi to dá. NE! Opět mě seřvala, chovala se ke mě jak k tříletému rozmazlenému dítěti, byť já se chovala slušně k dospělému. Když se paní doktorka vyřvala a zvýšila si ego, práskla mi před nosem dveřmi a papíry jsem nedostala.
Děkuju paní sestřičce, se k terou je domluva na nějaké úrovni a papíry mi zajistila.
Sem už nikdy více..

Hrůza, děs, již nikdy více ! Komunikace šílená, dítě vyděšené, nevím, jaké jsou odborné kvality, ale jsem ráda, že si lékaře dnes již můžeme vybírat.