Gynekologická ordinace
Žufanova 1/1114, Praha

Pan doktor je super.O sestřičce nemluvě.To,že moc nemluví..nemluví,ale pokaždé na každou otázku odpoví.Tudíž nemám problém.A pro mě důležitá věc,nebýt sestřičky a pana doktora rodila bych v Motole kde se o vlídnosti doktorů a sester už na poradně opravdu nedá ani mluvit.Já osobně pana doktora doporučuji.Každý můj problém vyřešil a nemá zbytečné otázky,což mě vyhovuje.

Špatné hodnosení si pan doktor zaslouží za slabou komunikaci. Jelikož jsem problém nechtěla řešit po telefonu, chtěla jsem jít na kontrolu, ovšem sestřička mi řekla, že ta je jednou ročně, takže leda jestli si chci jít jen pro předpis pro prášky. Řekla jsem, že ano, což byla chyba, protože v ordinaci byl dr Biebl (nevím, jestli se tak přesně jmenoval). Jesti nejsem těhotná zjišťoval prohmatáním a pak si přičichnul k prstům a předepsal mi něco na kvasinky!!! (Jelikož jsem dva dny před vyšetřením měla 40° horečky, což jsem mu řekla, tak zápach připisuji tomuto a prášky jsem nebrala a vše pominulo). Takhle si opravdu vyšetření ve 21. století nepředstavuji.

Musím naprosto souhlasit s paní N.B. Pan doktor je profík, podle mého i příjemný a milý.

Mrzí mne, jak zde "nějaké" pana doktora pomlouvají. Já musím říci, že v této ordinaci to "klape". Pan doktor je "profík" a velmi milá sestřička také. N.B.

Moje milé dámy, velmi ráda bych se s Vámi podělila o můj názor na pana "doktora".
K panu doktorovi jsem chodila od svých 15 let a neměla jsem s ním problém. Jasně je to psí čumák, ale i na to se dá zvyknout, aspoň jste rychle od něj pryč. Od svých 17 let jsem si u pana doktora stěžovala na bolestivou menstruaci. Říkal mi, že to je naprosto normální a tak jsem tedy poslušně trpěla. Poté co sem se opět v 19 letech ozvala, že to je horší a horší mi pan doktor udělal vnitřní ultrazvuk. Nic nenašel a tak jsem opět potichu odešla. Když začal s tím nesmyslem ohledně 800 začala jsem si hledat jinehé pana doktora neboť mi to přišlo zvláštní. Nového pana doktora jsem si našla. Sice u něj platím ročně 1 000 Kč nicméně mám daleko větší péče než u pana doktora Svárovského. Největší důvod proč toto píšu, ale není nesmyslný poplatek. U nového pana doktora jsem si opět stěžovala na bolestivou menstruaci a hleďmě. Pan doktor mi udělal vnitřní vyšetření (tak jako pan doktor Svárovská) a zjistil, že mám v děloze ložisko endometrózy, kterou tam nemám pár let!!! Pro ty co nevědí co Endometrióza dělá mileráda vysvětlím. Endometrióza způsobuje neplodnost což považuji za docela závažné...... Pokud potřebujete pouze prášky tak pana doktora doporučuji, ty vám bez keců napíše....Pokud Vám ale na sobě alespoň trochu záleží vemte nohy na ramena a koukejte si co nejrychleji najít nového gynekologa/gynekoložku. S úctou Zuzana

Nedá mi to a musím taky přidat své zkušenosti s panem doktorem. Pan doktor je naprosto arogantní vydřiduch.

Mou matku nazval hypochondrem a posílal ji k psychiatrovi poté, co si opakovaně stěžovala na bolesti břicha po prodělané "ženské" operaci. Teprve jiný schopný gynekolog zjistil, že si moje matka bolesti nevymýšlí, ale že její operace byla špatně provedena (vnitřek byl špatně sešitý) a okamžitě ji poslal na revizi a od té doby měla klid. Kdyby bylo na panu Svárovském, dopovala by se máma nějakýma práškama na hlavu a trpěla by stále velkými bolestmi...

A co se týče mě - zatím jsem měla to štěstí, že jsem neměla žádný velký gynekologický problém. Pouze jsem chodila 1x ročně na pravidelnou prohlídku a 4x za rok jsem si přišla pro recept na antikoncepci. Jediný můj problém s nepravidlenou menstruací i při braní antikoncepce pan doktor přehlížel s tím, že "se to spraví".

Jednoho krásného dne jsem si jako vždy přišla pro recept a bylo mi panem Svárovským oznámeno, že přestoupil na s.r.o., tedy zavádí poplatek 800,-Kč. Jedná se o "výhodný" balíček služeb, který zahrnuje: Objednávání přes internet + Přednostní objednání a zkrácená doba čekání na vyšetření (vlastním mobilní telefon, takže mi nedělá problém vytočit číslo a objednat se během chvíle za 3,50/min + objednaná jsem vždy byla cca do týdne, což není dlouhá čekací lhůta), Vyšetřovací zrcadla zdarma (normálně za 50,-Kč), 1× ročně preventivní ultrazvukové vyšetření (můj nový gynekolog ho dělá AUTOMATICKY a ZADARMO při KAŽDÉM vyšetření a divil se, že jsem ho nikdy neabsolvovala), Zasílání výsledků elektronicky (opět nemám problém strávit pár minut informováním se po telefonu), Zasílání receptů na adresu (ordinace byla 5 min od mého baráku a 15 min od mé práce.... proč si tedy pro recept nedojít? - chůze je zdravá a nic nestojí).

Když jsem se Svárovského zeptala, zda je opravdu nutné to platit, když služby dostatečně nevyužiji, odpověděl mi následovně: "No, povinné to není, ale když to nezaplatíte, doporučuji vám si hledat jiného gynekologa." Nemohla jsem věřit vlastním uším, že něco takové vůbec vypustí z úst. Ještě jsem se snažila argumentovat tím, že jsem pojištěná a on má smlouvu s pojišťovnou, která mu to stejně proplácí. Na to on odvětil, že to sice ano, ale že je teď s.r.o., takže proto si nárokuje ještě těch 800,-Kč.

Abych to shrnula - od té doby mě tam neviděl. S přítelem jsme se pustili do hledání jiného, lepšího gynekologa a vyplatilo se. Nyní mám gynekologa K NEZAPLACENÍ a přitom jsou u něj vyšetření ZDARMA (pouze 50,-Kč za zrcadla). Ultrazvuky (jak už jsem psala) dělá automaticky, samotné vyšetření daleko pečlivěji než Svárovský (teď teprve mohu porovnat a vím, jak to Svárovský odbýval).

Pro všechny, kterým není jedno, komu se svěřují do péče, mám radu - nenechte se vydírat, nenechte se sebou zametat a nenechte se odbývat. Čím dál více gynekologů si v současné době bere ještě peníze navíc, ale existují gynekologové levnější, nebo dokonce zcela bez poplatků a samozřejmě v neposlední řadě existují gynekologové daleko daleko kvalitnější a lidštější. Stačí jen hledat, protože kdo hledá, ten najde. Využijte možnost vybrat si svobodně lékaře, který vám vyhovuje. Zde opravdu neplatí, že čím více si zaplatíte, tím lepších služeb se vám dostane. Bohužel je to spíše naopak :-(

U pana doktora jsem byla 2 roky a musím poukázat na opakovaný problém- Komunikace a jistý styl nepohodlí. Z pana doktora se musí páčit každé slovo a při vyšetřování se zdá velice chladný a otrávený, což je při vyšetřování velmi nepříjemné, zvlášť potom, co se mám uvolnit. Při přecházení k s.r.o. mi uniklo pár věcí-jakmile se neregistruji, tak v ordinaci končím, což jsem se musela dozvědět až sama, po příchodu k doktorovi pro prášky. Sestrami jen oznámila, že již nejsem vedena v jejich ordinaci a pan doktor mi poté vysvětlil, že když nechci splňovat jejich podmínky, tak nemůžu počítat s dalšími vyšetřeními. A jelikož je velký "lidumil" tak byl tak hodný, že mi ještě předepsal na měsíc prášky. Odešla jsem velmi rozpačitá a zmatená, jako lesní včela. Momentálně přestupuji k paní doktorce Pojezdné, o které slyším samou chválu a sama mi jí doporučila moje maminka.

K doktorovi jsem přešla od MUDr. Biebla. Nezdál se mi špatný a navíc jsem slyšela, že je dobrý operatér. Je citlivý a slušný. Dovedla jsem k němu i matku. Z důvodu změn bydliště jsme obě přešly do nové ordinace v JL klinice Butovice. A teď ten šok - obě, každá s jinou potíží, jsme zjistily chyby v léčbě, u mě závažné. Matka trpí po vyndání žen. orgánů inkontinencí. Dr. Svárovský jí jen řekl, že se s tim nic nedá dělat, nová lékařka to řeší, poslala mámu na řadu vyšetření, dál uvidíme. Jo, komuniace on-line zdarma... A já - mám od 28 let endometriózu. Při tom moc bolí menses. Protože na to tehdy nebyl lék, brala jsem antikoncepci kontinuálně, ze svého rozhodnutí. Biebl to schválil a Svárovský taky. Ale v té době mi bylo 35 a podle nové doktorky se ten typ antik. bere max. do 30! Ani ve 40 nic neříkal. A vrchol - na endometriózu lék je a on to neléčil! V důsledku této chyby mám možná osteoporózu, půjdu na vyšetření. A navíc - lék je 3x levnější, 200 kč rozdíl kvartálně - za ty roky... Takže bacha na to, asi zaspal dobu. Veronika

Dobrý den všem,
je mi jasné, že 800 Kč už je pro dost lidí velká částka, já jsem ale vznik recepce on-line přivítala. Nemusím do Řep kvůli každému receptu nebo dodání lék. zprávy od jiného doktora, s objednáním se už nemusím telefonicky trefovat do ordinačních hodin, kdy je stejně často obsazeno... rozhodně mi to komunikaci s panem doktorem velmi usnadňuje. Pravda je, že se musíte při prohlídce ptát, ale na otázku se mi vždy dostane kvalifikované a srozumitelné odpovědi, pokud ne, požádám o upřesnění a hotovo, každý lékařské hantýrce nerozumí :-) K panu doktorovi jsem přešla od pana doktora Biebla a jsem stále spokojená, jde o přesného diagnostika, prohlídky jsou rychlé a bezbolestné.
Nyní plánuji těhotenství a stoprocentně mu věřím.

Paní "hankoP" p. Svárovský přechází na s.r.o. a v tom případě má nárok si účtovat poplatky v jakékoliv výši si sám určí. Taky mě to netěší, ale máte vždy několik možností, třeba můžete odejít k jinému lékaři...