Psychiatrická ordinace
Na Vlčovce 2573/2c, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Navštívila jsem jednou a naposledy. Tehdy v mém nejdivocejsim období puberty mi během jednoho sezení minimálně 3x řekla, ze me nechápe. Možná jsem paní Viktorove nesedla, ale za mě fakt ne.

Paní doktorku bych zhodnotil jako běžnou psychoterapeutku, ani slabou, ani výrazně schopnou.
S mým specifickým problémem mi nepomohla (-> protiargument půlrok je málo času -> protiargument není schopna mi dát ani časový rámec, po kterém bych mohl něco začít hodnotit), pro běžné životní situace a problémy ji ale mohu doporučit jakou schopnou s jednou připomínkou, aby si klient hlídal, zda vztah časem nenese prvky závislosti (paní doktorka toto podle mne podporuje, v mém případě mi dokonce přišlo, že paní doktorka přesvědčila samu sebe, že mi pomáhá).

Jedna rada pro ostatní pacienty: rady a vedení (ve smyslu co konkrétního dělat) nikdy od dobrého psychoterapeuta neuslyšíte bez ohledu na metodu, v tomto ohledu je paní doktorka profesionálka. Zásadně je úkolem psychoterapeuta dovést klienta k tomu, aby něco prohlédl sám a odžil si to podle svých hodnot - v tomto ohledu je podle mne paní doktorka kompetentní a jen málo podsouvá své hodnoty, tzn. jako pasivní posluchač působí pouze na lidi, kteří nevidí, že je v tomto smyslu vede.

RM

X

vyborna lekarka,mam ji moc rada,lidem pomaha

A TO ROZHODNĚ, PANÍ DOKTORKA JE LASKAVÁ, ALE NEVICÍ VĚCI NUTKAVĚ DO RŮŽOVA OBARVENÉ, PASIVNĚ NASLOUCHÁ, TOP BYCH NEŘEKL, JEN NESKÁČE LIDEM DO ŘEČI, KDYŽ UŽ TO, CO ŘÍKAJÍ NECHCE POSLOUCHAT. MYSLÍM, ŽE OD NÍ ČLOVĚK ZÍSKÁVÁ PROŽITEK, ŽE PŘECE JEN JE ZAJÍMAVÉ BÝT NA SVĚTĚ A NĚCO SI PŘÍT A USILOVAT O TO

S paní doktorkou jsem velmi spokojena, docházím k ní na psychoanalýzu. Po dlouhé době a zkušenostech s různými psychology a psychiatry je to člověk, který mi lidsky i odborně vyhovuje.
Ke zde uvedeným negativním komentářům je třeba dodat, že paní doktorka se orientuje na psychoanalýzu, čili metodu, která nemusí všem pacientům sedět (již zmíněná potřeba "přísnějšího vedení" - toho se od ní nedočkáte). Při hodnocení je tedy také potřeba (kromě osobnosti terapeuta) zvážit i metodu, kterou při léčbě používá.

mám jí ráda, pomohla mi. Z.

Já k paní doktorce docházím už delší dobu a je pravda, že zaujímá roli pasivního posluchače. Na tento přístup jsem si zvykla, takže nemůžu říct jediné křivé slovo. Spousta pacientů ale očekává jiný přístup - více rad a přesnější vedení.

Jsem moc spokojená - paní doktorku doporučuji :-) věcný a pozitivní přístup, vždy ochotná vyjít vstříc...