Privátní oční ordinace
Vlastina 888, Praha

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Privátní oční ordinace Jiný

Odbyté vyšetření, dioptrie špatně změřené. Navíc povýšené chování, až urážlivé a pacienta ponižující. Paní doktorka se místo kvalitnímu vyšetření zraku věnovala hlavně tomu, aby mne přesvědčila, abych si u ní nechala odoperovat víčka, a to za dvojnásobnou cenu, než za jakou nabízí na Dědině stejnou operaci jiný lékař. Ten operoval víčka mé příbuzné a mé další kamarádce a jizvy jsou doslova neviditelné. Takže u Mudr. Smutkové už žádné vyšetření zraku a víčka také ne.

Dnes jsem s dvouletým synem navštívila tuto lékařku a ještě teď se z toho vzpamatovávám. Věřím, že pro dospělé je tato lékařka v pořádku, ale pro malé děti silně nedoporučuji. Chovala se velmi necitlivě, syna okřikovala (např. "mlč", "buď zticha", "ještě cekneš a půjdeš za dveře"), mně dala přednášku o výchově (opravdu doslova: "jednou vás pošle do ****** (sprosté slovo)", "ty dnešní maminky jsou moc měkké" a mnoho dalšího). Syn velmi dobře spolupracoval u odčítání obrázků, ale bál se vyšetření přístrojem, adekvátně věku, nejsou mu ani tři roky. Následně mi chtěl sedět na klíně při mém vyšetření, což bylo náležitě okomentováno. Dlužno říci, že jsem mnoho let pracovala s dětmi a jsem vystudovaný psycholog, nemyslím si tedy, že bych neměla přehled o adekvátním chování dvouletých dětí. Odbornost neumím posoudit, ale zážitek to byl hrozný, bohužel i pro syna, kterého jsem namotivovala, aby se na vyšetření těšil. Nikdy se mi nic takového nestalo, v žádném případě už nepřijdeme. Mrzí mě, že jsem se neuměla víc ohradit na místě, ale byla jsem příliš v šoku.

Při měření očí je paní doktorka velmi rychlá. Dovolila bych si říct, že svým pacientům nevěnuje úplnou pozornost a péči. Při měření (po roce) u jiného optika jsem se totiž dozvěděla, že jsem místo jednoho cylindru na oku měla cylindry dva. Dioptrie byli změřené špatně. Původně byli změřeny dioptrie u obou očí stejně, u nového změření to bylo u každého oka odlišné. Dále mi zaměnila pravé a levé sklo, takže jsem nevědomky několik let mírně šilhala. Bohužel jsem hned nepoznala, že je něco v nepořádku. Po opuštění optiky jsem pozorovala drobné niance, ale ty jsem ignorovala. Říkala jsem si, že si zvykám na nové brýle a skla. Oči si rychle zvykly, ale také se mi kvůli tomu zhoršil zrak ještě více. Skla paní doktorka nezaměnila jen mě, ale i mé babičce, která si rozdílu naštěstí okamžitě všimla. Doporučuji tedy velkou opatrnost, nebo změnu lékaře.

Musím se bohužel přidat k řadě nespokojených lidí a jejich názoru. Je fakt, že pokud si od ní nenecháte odoperovat oční víčka nejste vítáni. Paní doktorka Smutková je třeba dobrá právě v operacích víček ale jinak je to neprofesionálka prvního řádu. Kritizovat vzhled člověka, urážet důchodce hned po vlezu do ordinace je pro mě naprosto nepřijatelné. A to prosím jsem mladý člověk. K tomu kdo jí platí je velmi vstřícná k tomu ale kdo potřebuje pouze prohlídku je nechutná a trapná. Samozřejmě jsem si domluvila operaci jinde, protože tomuhle člověku já teda peníze dávat opravdu nebudu. A ono se jí to třikrát vše vrátí... tak pani doktorko držim palce...

Zhoršoval se mi zrak, bolela mne hlava a tak mne praktická lékařka doporučila návštěvu očního lékaře. Kontaktovala jsem několik ordinací v okolí, ale všude byla čekací doba několik měsíců. U této paní doktorky jsem šla na řadu hned.
Vyšetření proběhlo velmi rychle. V podstatě jsem si ale připadala spíš jako v ordinaci plastické chirurgie. Paní doktorka mi neustále vnucovala operaci víček, botoxové injekce atd. Řekla jsem jí, že operaci víček mám již domluvenou chirurgem, který je nejen plastickým chirurgem, ale i neurochirurgem. Navíc cena byla poloviční, než jakou nabízela paní doktorka. Paní doktorka nejdřív řekla, že tohoto lékaře nezná, nicméně brzy ho začala hanět, tvrdila, že operaci víček má dělat výhradně očař, kdo ví, jaká to bude kvalita, když to dělá levněji, než ona atd. Podotýkám, že moje sestra a její sousedka u něj tuto operaci absolvovali a dopadla tak perfektně, že nebyla vidět ani jizvička.
Nicméně se vrátím k problému se zrakem. Po měření zdravotní sestra namítla, že nebyl měřen oční tlak. Paní doktorka jí řekla, že ten odhadla. Sestřička ale přesto šla a změřila jej. Hodnota byla jiná, než ta, kterou ,,naměřila" odhadem paní doktorka. Následně mne paní doktorka doporučila do prodejny optiky. Tam mi brýle zhotovili. Bohužel byli naprosto nepoužitelné. Optika ale trvala na svém, že jsou vyrobené podle hodnot uvedených lékařkou. Nakonec jsem to vzdala, vyhledala jinou prodejnu optiky, kde prováděli i měření. Tam se mi věnovali tak 8x déle, než paní doktorka, velmi pečlivě měřili a zkoušeli varianty skel. Naměřené hodnoty se skutečně odlišovali od hodnot naměřených lékařkou, a to někde až třínásobně. Optika stanovila nové údaje a výsledkem jsou brýle, které mi maximálně vyhovují a stály mne tak 4x méně, než ty před tím. Brýle jsou nahraditelné, stejně tak i peníze za původní brýle, které ,,vyletěly komínem". Výsledek nevydařeného chirurgického zákroku ale už být opravitelný nemusí. Po této zkušenosti rozhodně ordinaci této lékařky již nevštívím. Odbytá práce v pravděpodobně méně finančně atraktivním oboru očního lékařství, než je plastická chirurgie, ve mne rozhodně nevzbuzuje pocit, že bych se chtěla svěřit do rukou této lékařky s jakýmkoliv jiným problémem.

Byla jsem u paní doktorky jednou a vícekrát k ní nepůjdu.
Mluvila se mnou velmi posměšně a neměla jsem z vyšetření dobrý pocit.

Paní doktor bude asi zkušená profesionálka. Nicméně dle osobní zkušenosti je velmi orientovaná namísto na poslání, ke kterému ji studia předurčila, na peníze. A pak jdou i profesní znalosti na úkor mamonu stranou. Již nikdy více.
A důvod? Na základě jednoho jediného velmi nepřesného změření nitroočního tlaku diagnóza "glaukomu" a okamžité nasazení kapek. Nechtělo se mi tomu v mém věku věřit. Kapky jsem nenasadil a okamžitě hledal pomoc jinde. Nakonec se tato diagnóza po dalších vyšetřeních v průběhu následujících dvou let u skutečného očního odborníka nepotvrdila. K potvrzení glaukomu totiž potřeboval, abych se dostavil v různých denních hodinách, kdy navíc vyšetření probíhalo různými metodami vč. těch nejsofistikovanějších v pražském Lexumu.
Do dnes se glaukom nepotvrdil a je tomu již pár let. Díky Bohu.