Praktický lékař
Krásného 20, Brno

Umístění: Praktický lékař Jiný

S panem doktorem jsem velmi spokojen po všech stránkách od poskytnuté odborné péče až po velmi lidský a objetavý přístup k pacientovi!

Petr

Umístění: Praktický lékař Jiný

K panu doktorovi Dedkovi jsem chodila asi 17 roků, ale v tu dobu jsem s ním byla velmi spokojená. Nyní jsem u něj v evidenci opět čtyři roky, ale jsem velmi zklamaná jeho přehlížejícím chováním, nezájmem o pacienta. Jestli je to tím, že jsem již v důchodu, nevím. I když jste objednán, tak stojíte venku a čekáte, do čekárny nejste vpuštěn. Měla jsem zdravotní problém spojený s bolestmi , pan doktor se na mně podíval ze tří metrů a druhý den to stejné a špatně mně diagnostikoval.Sama o sobě jsem musela navštívít odborného lékaře, kde mně byla poskytnuta pomoc.Proto odcházím k jinému praktikovi se přeregistrovat.

Umístění: Praktický lékař Pravidelná kontrola

Absolutní spokojenost. Především vysoká odbornost a lidský přístup je to čeho si na panu doktorovi vážím a oceňuji ????

Umístění: Praktický lékař

Pan doktor je skvělý diagnostik a vždy mi ochotně pomohl a poradil a to i v soukromé záležitosti a to jistě nemusel...sestřička je velice milá a nad rámec svých povinností ochotná...jsou skvělí oba

K panu doktorovi chodím už skoro deset let a stejně tak celá moje rodina. Nic nepředepisuje zbytečně a nedává na vše antibiotika jako můj předešlý praktický lékař. Když přišla moje maminka do jeho ordinace a zjistilo se, že má nejspíš nádor, pan doktor pro ni udělal první poslední. To samé pak dělal po celou dobu její nemoci. Nemůžu si jej vynachválit a rozhodně u něj setrvám, co nejdéle to půjde.

Přístup pana doktora si nemohu vynachválit. Je mi 58 let a já sama za sebe jsem s ním velmi spokojená, přijde mi, že zde píši někteří lidé jen kvůli tomu aby ho poškodili. Vždy se mi pečlivě věnuje a sestra je úplně normální jako v jiných ordinacích.

Poté, co se přes dlouhou čekací dobu dostanete na řadu, se na vás pan doktor skoro ani nepodívá, ťuká do počítače a nakonec řekne že máte virózu. Když jsem opáčila, že už ji mám ten rok po sedmé, tak to prý nevadí, že se to tak někdy sejde. Žádného vyšetření jsem se nikdy nedočkala, předepisoval mi pouze paralen nebo ibalgin a kapky do nosa a na kašel. Nakonec jsem takhle s virózou musela na pohotovost, protože se z ní vyklubala angína. Následně jsem u něj roky nebyla, protože jsem mu přestala úplně důvěřovat. Nakonec jsem tam přestala chodit a přehlásila se jinam.

Všichni si tady stěžují na "neosobní jednání" či "chování na bodu mrazu" jak tady čtu. Představte si, že by pan doktor měl s každým jednat jako s dobrým přítelem. Při pracovní době 8-14hod se mu tam vystřídá tolik lidí že jedny nervy by na to nestačily. Ještě k tomu někteří třeba nevyléčitelně nemocní. Jakpak k tomu pan doktor příjde kdyby se měl dívat jak mu "kamarád" umírá... Slyšeli jste někdy o syndromu vyhoření? Postihuje především pečovatelky, zdravotní sestry i doktory. Každý máme právo někdy nebýt ve své kůži, být protivní. Je ale na nás jak se k tomu postavíme. Buď si tím necháme otrávit den, nebo se usmějeme a jdeme dál s pocitem že jsme snad trochu pomohli k lepší náladě.

Musím se doktora Dedka zastat:
Ještě se mi nestalo, že by mi předepsal lék nebo postup, který by nezabral. Je pravdou, že toho má evidentně hodně, ale jeho přístup i znalosti mně vyhovují. Nechápu, proč k němu chodíte, vy všichni, kteří jste s jeho péčí tak nespokojení, jak píšete? Asi jste si nevšimli, že v dnešní době si můžete lékaře vybrat, tak přestaňte nadávat a jednejte...
A co se týká sestry, je osobou zcela na svém místě - pokud se někdo chová neadekvátně nebo dokonce neurvale, holt ho ironicky popíchne, za to se každej rád nazlobí, jak tak tady čtu... :-)

S panem doktorem jsem velmi spokojená, vždy ochotný Vám pomoci, i s maličkostí Vás pro jistotu a pro Vaše pevné zdraví pošle k odborníkovi, nikdy se ke mně nechoval tak jak popisují někteří nespokojení pacienti, myslim, že je vše o postoji a o chování k panu doktorovi, protože pokud tam přijde nespokojený morous, kterýmu vadí, že musel počkat pět minut než se na něj dostane řada, tak to je pak těžký, rozhodně by si nikdy doktor nedovolil se k někomu otočit zády nebo podcenit samotnou léčbu, má za své pacienty určitou zodpovědnost a ti, co jsou nespokojeni, at odejdou k jinému lékaři, uleví nejen sami sobě, ale myslim, že i panu doktorovi, protože není nic horšího než nabroušený pacient!toho to lékaře vřele doporučuji a fandim jemu i jeho zdravotní sestře.

Lenka Poláchová