Nevzdávejte se svého zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Staropramenná 3117/17, Praha
GynPorScan

• gynekologie a porodnictví

Umístění: GynPorScan

Panî Mudr. Ivana Kučerová je člověk na svém místě. Vynikající na prenatální peči. Profesionální přístup s lidskostí. U prvního těhotenství nebyl žádný problem. Rozhodně doporučuji. Roční poplatek velmi ráda zaplatím, když vím jak je/ bude o mě postaráno. Vybavení ordinace na vysoke urovni.

Umístění: GynPorScan prevence

Rozhodla jsem se změnit doktorku a udělala jsem jen dobře. Paní doktorka i sestřička jsou velmi příjemné, ochotné. V životě jsem nezažila tak důkladnou preventivní prohlídku. Jsem moc spokojená.

Dobrý den,
u paní doktorky Kučerové jsem registrovaná teprve necelý rok, ale vzhledem k tomu, že jsem v ranném stádiu těhotenství, byla jsem u ní již třikrát. Paní doktorku mohu jedině chválit a všem doporučit, stejně tak sestřičku. Vždy se mě zeptá, jak se mám, vysvětlí mi, co mě dnes čeká a celá moje návštěva u ní je pro mě příjemná a nijak stresující.
Děkuji.

K paní doktorce Kučerové chodím už několik let a s péčí jsem spokojená.
Myslím, že je dobré uvědomit si, že provozování soukromé ordinace je podnikání jako každé jiné. Paní doktorka má velmi nadstandardní technické vybavení, které si musela zakoupit a je velmi pochopitelné, že se snaží vydělat peníze, aby zajistila provoz ambulance i výdělek. Zároveň jsem se ale několikrát setkala s přístupem, který mě utvrdil v tom, že to rozhodně není tak, že by jí šlo o peníze za každou cenu. Měla jsem problémy s cystou na vaječníku, kterou mi ultrazvukem paní doktorka každé 3 měsíce kontrolovala. Ve výpisu zdravotní péče od své pojišťovny jsem tuto položku vůbec nenašla - velmi pravděpodobně tedy takhle časté UZ vyšetření pojišťovny neproplácí a paní doktorka to tedy dělala v podstatě zdarma. V těhotenství při každé prohlídce byl UZ samozřejmostí - pojišťovna hradí tuším 3 UZ vyšetření za celé těhotenství.
Chápu, že 600 Kč ročně se někomu může zdát jako vysoká a možná zbytečná částka. Zvláště pak třeba v případě, že jste zdravá a chodíte 1x ročně na preventivní prohlídku. Ale žádná z nás si nemůže být jistá, kdy bude mít nějaký zdravotní problém a poté velmi ocení kvalitní péči a technické vybavení.
V těhotenství se rozhodně neplatí navíc vyšetření, která jsou u jiných gynekologů samozřemostí. U paní doktorky si v těhotenství můžete připlatit akorát za prvotrimestrální screening a detailní UZ ve 20. týdnu těhotenství, ale ten je, dle mého názoru, zpoplatněn na všech pracovištích - navíc licenci k tomuto vyšetření má málokterý gynekolog a obvykle se dochází na jiná specializovaná pracoviště.
Na druhou stranu je pravdou, že se u paní doktorky téměř vždy velmi velmi dlouho čeká. Také už jsem se setkala s tím, že paní doktorka nebyla v nejlepší náladě, ale také je to jenom člověk.

Věřím, že je paní doktorka profesionál a nemohu špatně hodnotit ani její zdravotní péči, ale i přesto jsem k ní přestala chodit po tom, jak se ke mně chovala, když jsem odmítala zaplatit poplatek. Abych řekla pravdu nešlo mi vůbec o peníze, ale spíš o princip. Díky lékařům v rodině mám představu kolik vydělá lékař v soukromé praxi a obohacovat se ještě na dalších poplatcích mi přijde víc než nemorální. Když jsem tedy odmítla poplatek zaplatit, paní doktorka si dala práci s tím, že mi udělala výčet toho co bude jinak: 1. budu čekat dokud nebude čekárna prázdná, pak mohu jít na řadu, 2. pokud budou potřeba nějaké odběry, tak ty mi v ordinaci dělat nebudou, ale budu si muset dojít do nemocnice na Karlák, 3. pokud budu potřebovat recept na antikoncepci tak si opět musím vysedět frontu, než budou ošetřeny všechny pacientky a výčet obsahoval asi pět dalších podobných nesmyslných a diskriminujících položek. Je tedy jasné, že už jsem se u paní doktorky neobjevila. Asi i k její radosti, protože neplatící pacienty opravdu nepotřebuje.

Paní doktorka i sestřička jsou vždy milé a ochotné. Neměla jsem zatím žádný vážnější problém, hodnotím tedy kladně hlavně lidský přístup a ochotu.

S paní doktorkou jsem měla přímou zkušenost během prvního těhotenství. Teprve změna lékaře z důvodu stěhování při druhém těhotenství mě nasměřovalo napsat hodnocení. Paní doktorka je profesionální, s výborným vybavením a hezky zařízenou ordinací. Nicméně během těhotenství mi přes to, že byla upozorněna, že mám kočky, odmítla udělat testy na toxoplazmózu a nerealizovala ani jiné testy, které bývají v těhotenství samozřejmostí. Na základě zpětně zjištěných informací jsem zjistila, že nejsou z pohledu paní doktorky pravděpodobně samozřejmostí testy, ani odborná péče v případě, že jí toto zasahuje do bodového a finančního systému. Úroveň péče jsem při prvním těhotenství nebyla objektivně schopna jako nezdravotník vyhodnotit. Teprve poté, co navštěvuji jinou ordinaci (nikoli krásnou a moderně vyhlížející a bez jakýchkoli poplatků - jiná v regionu nebyla) jsem zjistila, co je to opravdová péče a hlavně zájem o pacienta.

Paní doktorka je skvělá, nemohu napsat nic jiného. Vždy je velmi milá, profesionální, poradí a pomůže. Sestřička taktéž.

Pani doktorka je profesional na svem miste!!! Jsem velice a velice spokojena s vedenim meho tehotenstvi a celkovou peci. Vsechno vzdycky vysvetli. Je docela prisna, ale mila a taktni.

Naprosto skvělá paní doktorka s profesionálním přístupem. Jsem ráda, že u ní prožívám své první těhotenství. Děkuji

• gynekologie a porodnictví