Vozová 5, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

K panu doktorovi chodím už rok a půl, pravda, nyní už jen, když mi dochází léky a potřebuji s ním něco probrat. Uznávám, že tak, jak bylo v předchozích recenzích napsáno - může tak působit. Ale! Poté, co jsem několik let chodila jinam, kde si na mě lékař neudělal ani pořádně čas a cpal do mě zbytečně další a další léky, pan doktor David respektuje a naopak podporuje to, že chci užívat minimum léků a ne zkoušet nové a nové, hodinu si se mnou vydrží povídat, pokaždé to propláču, ale odcházím s pocitem energie, naděje a potřeby na sobě pracovat a to právě díky jeho přístupu. Nečekám od lékaře, že mě bude litovat, ale že udělá něco, čím mi pomůže. Pan doktor mi těsně po propuštění z psychoterapeutického oddělení v Bohnicích roku 2015 řekl, že vypadám strašně (ne takto, ale není třeba formulovat přesné znění, i tak by to těm, kteří tomu nechtějí rozumět v pozitivním slova smyslu, znělo neprofesionálně), měla jsem nadváhu a nestarala jsem se o sebe. To, že mi to řekl, mě nakoplo a když mě po delší době uviděl, sám byl velmi překvapen, že i z ošklivého káčátka může být holka, za kterou se kluci otáčí, najednou šlo sebevědomí rapidně nahoru a to pomohlo lepšímu pocitu. A tímto způsobem dle mého s klienty jedná, kdo se chce litovat, bude se litovat. Kdo chce na sobě makat, bude makat. A ne že jen přijde k psychiatrovi, nechá se politovat, napsat hromadu léků a tečka. Dnes se k němu objednám, dost akutně, ani po letech to nepřestal být boj, ale přesně vím, že i když budu plakat a vyslechnu si věci, které vlastně slyšet nechci, pomůže mi to. Děkuji, pane doktore. Splňujete to, co od Vás očekávám a jsem Vám velmi vděčná, že jste mě v mých třiceti letech vrátil zpět do života, do kterého patří i smích!
PS: Jediné negativum, které registruji, je to, že se občas panu doktorovi nedá dovolat, stalo se mi už, že jsem ho nějakou dobu naháněla...a sestřička (nebo kolegyně?), která zvedá v jeho nepřítomnosti telefon, je trochu odměřená a trochu nepříjemná (jelikož sama pracuji na recepci ve zdravotnictví, stojím si za tím, že je pro všechny den hezčí, když s Vámi komunikují lidé s úsměvem). Ale to je jen detail, přes který se ráda přenesu.

Tohoto psychiatra nedoporučuji. Je velmi necitlivý, bez pochopení, místo podpory pacienta zkritizuje, zesměšňuje a zlehčuje jeho potíže, takže namísto pomoci ještě více prohloubí úzkost a depresi. Pacientům s vážnými psychickými problémy doporučuji obrátit se jinam, po intervenci tohoto "psychiatra" hrozí velmi vážné zhoršení stavu, důrazně před ním varuji, toto není doktor, ale popravčí.

S tímto "lékařem" mám dosti nepříjemnou zkušenost. Velmi neprofesionální přístup. Pacientovy problémy zlehčuje a zesměšňuje, nevybíravým způsobem upozorňuje na pacientovy zvláštnosti, zábrany či rozdíly oproti zdravým normálním lidem, tudíž odcházíte s pocitem, že skutečně jste jenom neschopný blázen a přítěž společnosti. Místo toho, aby se problém snažil řešit a zabýval se jím, dělá si z lidí s psychickými problémy jen srandu, vůbec nechápe, jak se člověk, který za ním přijde zoufalý s nadějí na pomoc, cítí a co prožívá, a co mu může tímto necitlivým a nelidským přístupem způsobit. Např. řeknu, že se bojím lidí a obzvlášť mluvení s nimi, on mi odvětí stylem, že je nepříjemné se mnou mluvit, protože jsem při rozhovoru nejistá a nevím, co mám říkat, mám monotónní hlas etc. etc. a že se vůbec nemám divit, že mě lidi mezi sebe nikdy nepřijali, že prý je hned odradím. Kdo z Vás by se po tomto sdělení bál mluvit méně? Pro mě je těžké vůbec nějak mluvit, natož abych mluvila tak dokonale jako nějaký rétor, asi vůbec netuší, že to jsou projevy SF a myslí si, že když mě za to takhle napadne, tak že se to tím asi vyřeší. Já osobně odcházela s ještě větší depresí, než jsem tam přišla, a jako bonus s přesvědčením, že už v životě nepromluvím, abych tím náhodou někoho nepohoršovala. Takže první dva dny po jeho zásahu u mě touha umřít, zbytek týdne deprese, pak záchrana v podobě naděje od jiné, kvalitní, psychiatričky... Tento člověk se také neumí pacienta adekvátně ptát, místo toho přesvědčeným hlasem přednáší nějaká tvrzení a zřejmě čeká, že v případě nesouhlasu začne pacient protestovat, ale jedním projevem SF je, cituji "strach říci NE nebo požádat si o to, na co máme právo", takže já ve svém stavu se fakt nedokážu s ním začít po každé větě dohadovat o tom, že to je jinak, než tvrdí, když mi to řekne jako hotovou věc, asi fakt vůbec neví, co to je SF a v čem spočívají její příznaky. Během ordinování je navíc jakoby duchem nepřítomný, nereaguje na obsah pacientova sdělení, pouze si do pacienta rýpne, když pacient pod tíhou stresu z náročné situace (nový člověk, nový prostor, nutnost okamžité reakce apod.) zvolí nevhodné slovo nebo slovo nesprávně vysloví či větu nesprávně zformuluje. Ani se pacientovi pořádně nevěnuje, každou chvíli si vyřizuje soukromé hovory a píše si SMS! Klade irelevantní otázky, kterými pacientovi jen snižuje už tak nízké sebevědomí. A zřejmě mi ještě určil špatnou diagnózu, protože ty jeho "léky", které mi předepsal, mi naopak uškodily.
Pokud tedy máte nějaké problémy a vyhledáváte odbornou pomoc, chci Vás tímto komentářem před touto osobou důrazně varovat, a jestli nedáte na mě, jako na jediný komentář zde, tak přidávám ještě nepopřitelná fakta, jež o něm dost napoví:
- odvolán z ředitelství PL Bohnice
- jako ministr zdravotnictví byl hojně kritizován, neměl důvěru lékařů ani společnosti, tudíž byl nucen předčasně z funkce odstoupit.
- Dále neúspěšná kandidatura do Senátu. Takže tento člověk je neúspěšný politik, nikoliv dobrý lékař a svou lékařskou praxi nyní vykonává jen z nouze a nerad, bez chuti a citu, protože touží po kariéře politika, nicméně v politice se neudržel a toto mu zbylo jako jediná možnost...
Pomoc doporučuji hledat jinde než zde!