ZS PULS, kolej Sázava
Chemická (Ekonomická) 952, Praha

Strašný.. dovolat se pani doktorce je porod, komunikuje jedině přes email ale jakmile jdete osobně je to na celej den. Necha vas stat na chodbě a ještě vas seřve že jste si šli sednout do čekarny. Přistup sice milý ale ten je k ničemu když nedá potřebné léky ani vyšetření.
Tady dřiv umřete než vas vyleči.

Této doktorce se vyhněte velkým obloukem! Přes 2 roky jsem neměla v pořádku cytologii (žačalo to v mých 22 letech) a p. doktorka nad tím vždy jen mávla rukou že se to samo časem srovná a ani mi nikdy nevysvětlila, co to vůbec může znamenat a zda mám v těle HPV nebo ne, absolutně nulové informování pacientky.začíánala jsem o sebe mít čím dál tím větší strach a tak jsem za ní přišla s prosbou o vypsání žádanky do ÚVN na specializované pracoviště zabývající se rakovinou děložního čípku. P. Válková na mě začala v ordinaci křičet že ona je doktorka a že ví co dělá a ať nechám léčbu laskavě na ní. Nakonec asi po 20 minutách jejícho řevu jsem si žádanku vyhádala a začátkem července se objednala do ÚVN. Tam mi z biopsie zjistili třetí stádium předrakovinového stadia a do měsíce jsem byla na sále. MOje operatérka mi sdělila, že jsem přišla za minutu dvanáct a zachránila se před mnohem horší diagnózou. Nyní cca rok a půl po konizaci jsem bez HPV a i cytologie je v pořádku. Mám nového úžasného gynekologa, který se o mě stará s maximální péčí. Ty stresové situace a hlavně totální nevědomost, které jsem si díky p. Válkové prožila, nepřeji nikomu.

Paní doktorku jednoznačně nedoporučuji. Začala jsem k ní chodit na VŠ a ze začátku bylo vše v pohodě. Jenže po čase jsem začala mít problémy s antikoncepcí - krvácení mimo cyklus, dlouhá doba trvání krvácení. Tak mi paní doktorka antikoncepci změnila a poradila mi, abych si koupila Ascorutin na zpevnění cév, že to pomůže. Nepomohl ani Ascorutin, ani výměna antikoncepce, protože po asi půl roce bez problémů jsem opět začala krvácet mimo cyklus. Což bylo podle paní doktorky způsobeno tím, že mi antikoncepce prostě "nesedla". Neměla jsem důvod jí nevěřit. Následovala další změna antikoncepce a stejný scénář. Tak jsem se rozhodla antikoncepci vysadit. Když jsem si po vysazení stěžovala na extrémní sílu krvácení a na opravdu nesnesitelné bolesti (to nejsem žádná citlivka) a občasnou bolestivost při styku, bylo mi řečeno, že je to normální, že si musím zvyknout a ať si koupím opět Ascorutin. Následně mi paní doktorka našla cystu na vaječníku a poslala mě na operaci. Tam mi hned podle pohledu na UTZ sdělili, že cysta je plná krve a že se s největší pravděpodobností jedná o endometriózu. To bylo potvrzeno i po operaci. A paní doktorka se potom hrozně divila, když si to přečetla v propouštěcí zprávě. Vím, že endometrióza nejde na ultrazvuku poznat, ale možnost, že se o endometriózu jedná, o té jsem od paní doktorky tedy neslyšela ani jednou. To bylo jen samé "Nebojte se, vaječník vám zůstane, to bude dobrý, to nic není." PO operaci mi paní doktorka ještě informativně nechala stanovit marker Ca 125, který byl bohužel ještě vyšší než před operací. Když jsem volala pro výsledky, vyděšeně mi sdělila, že ho mám vyšší než posledně. A korunovala to prohlášením, že neví, co s tím a že na mě nemá čas, jelikož má čekárnu plnou pacientek. Ale že mě při poslední prohlídce nechala víc jak deset minut čekat v kabince polonahou a mezitím se vesele vybavovala po telefonu s kamarádkou, to asi nevadí, že. To byla definitivní kapka. Spousta věcí pak začala dávat smysl - už jen bolesti při menstruaci a styku a endometrióza. Nehodlám už dál riskovat svoje zdraví a zahodit už tak minimální šanci na otěhotnění.

Bohužel, nemůžu než souhlasit se všemi níže uvedenými názory. K paní doktorce jsem se dostala při nepřítomnosti mého doktora a po zjištění těhotenství. Nejenže jsem se nedozvěděla přesný stav mého miminka, ale pomalu jediné, co jí zajímalo bylo, jaktože nejsem vdaná, když jsem těhotná. Po otázce na sport, jsem se dozvěděla, že jakýkoli sport rozhodně ne a to dokonce ani všemi doporučované plavání, se slovy, že odteď si nemám napouštět ani vanu a pouze se jen sprchovat. Její netaktnost vyvrcholila poté, co jsem se dozvěděla, že na mne již nemá čas, čekají další pacientky a že bych chtěla fotku z ultrazvuku? Natož aby byl přítomen můj partner - to je přeci pouze moje věc a přesně jak píšete níže - přítomnost partnera za 600,- a fotka z UZ za 250,-?? Nikdy více jsem tam již nepřišla a našla si jinou a velice příjemnou a schopnou paní doktorku a jsem velice ráda, že už s touto nebudu mít nikdy nic společného.

K paní doktorce jsem začala chodit na vysoké škole. Při první návštěvě mi dala přednášku na téma, že při pohlavním styku musím vždy používat kondomy. To mě ještě ani neprohlídla. V té době jsem dva roky chodila se svým prvním klukem, ale u ní jsem si připadala jako největší prostitutka. Dokud mi nic nebylo, tak to bylo vše OK, i když teda vyšetření bylo vždy dost nepříjemné. Pak jsem otěhotněla. Když se nezeptáte, nic vám neřekne a když se zeptáte, udělá z vás blbce. Teď jsem u jiné doktorky, prevence je úplně o něčem jiném - je pečlivá, udělá ultrazvuk (ten mi MUDr. Válková dělala až po pěti letech, co jsem u ní byla, a to ještě proto, že jsem byla těhotná). MUDr. Válkové nevěřím, že dělá všechna potřebná vyšetření, hlavně cytologii, protože nová doktorka mi ji dělá z nějakého důvodu častěji. Tuto paní doktorku raději nebrat, i když si tam chodíte jen pro prášky, raději si dejte tu práci a nejděte si někoho, kdo je schopný odhalit případné problémy včas.

V ZS Puls jsem navštívila dohromady 4 lékaře. K této paní doktorce jsem se dostala, když jiná odešla (asi věděla proč). Jelikož jsem v Praze studovala, tak pro mě bylo jednodušší si nechat psát antikoncepci tam a chodit tam i na prohlídky. Jednoho dne jsem začla při pohlavním styku krvácet. Doktorka řekla, že se to porodem spraví a že mám vřídek na děložním čípku. Uběhl rok a zhoršovalo se to. Co pohlavní styk to krev a když ne krev, tak nulový požitek. Umíte si to představit. Dokonce jsem se ji ptala, jestli se nemám poradit s jiným doktorem, že třeba si budě vědět rady. Na to my odvětila "nechte to na nás". Už mi to ale nedalo a navštívila jsem svého původního gynekologa v rodném městě. Ten měl snahu to nějak řešit, až jsem nakonec po 4 měsících po první návštěva zjistila, že by bylo vhodné jít na konizaci čípku, že tam jsou změny a když se odstraní, nebudu krvácet.

Doktorka je mnoho minusu za to, že nijak nehodlala řešit problém!! NEDOPORUČUJI!!!

Jen poznámka k odkazu dole - pí.doktorka dceru nemá. Jinak z péče také odcházím, paní doktorka zanedbala výsledky v těhotenství, takže se teď jen modlím, aby se nám narodilo zdravé dítě. Navíc v ordinaci na Sázavě není dostatečné vybavení, např.na ultrazvuk vás posílají přes celou Prahu do druhé ordinace na Dejvické...za vše se platí - od zkumavky na moč, přes přítomnost partnera v ordinaci (600,-!!) po fotku u UZ (250,-!!). V jiných ordinacích nebo v nemocnici byla přítomnost partnera samozřejmá a bezplatná!

Paní doktorka si nepamatuje pacientky a je netaktní a nepříjemná. Jednou se mi dokonce stalo, že během vyšetřování odešla zvednout telefon a jelikož jí volala dcera, vybavovala se s ní a k tomu si z lahůdkářského papíru vyndala chlebíček!! Já celou dobu na gynekologickém křesle s výhledem na ni! Pak si neumyla ruce, ale jen nandala rukavici a šla mě vyšetřovat. Hrůza - nedoporučuji.

Dle mé zkušenosti je paní doktorka po lidské stránce nepříjemná. Bohužel i po pracovní stránce jsem s ní nebyla spokojená. 2 roky po sobě jsem měla nestandardní stěry z čípku a nic se nedělo.
Vzhledem k mé nespokojenosti i s dalšími věcmi jsem minulý rok změnila gynekologa. Během 3 měsíců u nového gynekologa jsem se dostala na onko-gynekologii a následně na konizaci čípku (to vše během 6 měsíců od změny lékaře). A výsledek konizace? Poslední stadium před propuknutím rakoviny. Tzn. že jsem odešla od doktorky na poslední moment.