Ordinace PL pro děti a dorost
Ke Kurtům 383, Praha

Umístění: Ordinace PL pro děti a dorost

Paní doktorku bohužel nemůžu doporučit. Zaprvé se domnívám, že není pečlivá. Zadruhé s ní mám velmi nepříjemnou osobní zkušenost ještě z dob dospívání, když jsem za ní v šestnácti letech přišla s prosbou o vystavení doporučení k psychologovi.

Po cca třech letech s poruchou příjmu potravy jsem si začala postupně uvědomovat, že jsem nemocná a potřebuji pomoc odborníka. Za paní doktorkou jsem tehdy šla po hodně přemáhání a dost ve strachu takové téma vůbec s někým "cizím" probírat. Místo doporučení na odborníka a podpory jsem se dočkala vynadání a kritiky za to, že jsem za ní nepřišla dříve.

Kdokoliv, kdo má alespoň základní povědomí o tomto typu onemocnění - a praktický lékař by ho rozhodně mít měl, ví, že přiznat si, že má člověk nějaký problém, je pro takto nemocného hodně těžké - v okamžiku, kdy se mu to podaří a chce se léčit, tak má vlastně polovinu cesty za sebou.

Vynadat šestnáctileté holce, která se chce léčit, za to, že nepřišla dřív, mi do dneška připadá na hlavu a absolutně neprofesionální. Svěřit se s onemocněním je pro člověka s anorexií zranitelné, děsivé a plné strachu z odsouzení. Být tehdy trochu labilnější, mohlo mě to od budoucí léčby odradit a kopnout zpátky do problémů.

Myslím, že je žádoucí dodat, že k paní doktorce jsem chodila od dvou let - měla před sebou každoroční záznamy s mou váhou. Nikdy ji nenapadlo se zeptat, jaktože jsem zničehonic skočila během jednoho roku skočila s váhou o 15 kg dolů (při výšce 160 cm) a dále hubla.

Abych svůj příspěvek zakončila - paní doktorce jsem po tomto zážitku absolutně přestala důvěřovat a přešla k jinému praktickému lékaři.

S paní doktorkou máme jen a jen dobré zkušenosti, chodim k ní s dcerou od narozeni a jsem spokojena. Ma velmi pěkný přístup k dětem a jeste se mi nestalo že by se ji dcera bála a nespolupracují.Je kdykoli na telefonu, coz mi jako pracující mamince moc vyhovuje protoze mohu stav dcery vzdy probrat po telefonu a vim zda mam plasit a vyrazit nebo jen pockat az zaberou běžné léky. Negativní reakce me tady trosku zaraží tím, že pokud je nekdo "opakovaně nespokojeny" proč si tedy nenajde jineho pediatra a paní doktorky setrvává? myslim ze máme svobodu volby co se lekare tyká. A jako zdravotník podrobný "váslech" pred doporucenim k odborníkovi zcela chápu.

Musím nesouhlasit s názorem, že paní doktorka odmítá vydat doporučení ke specialistovi. Chodím k ní s 2,5 letým synem od narození a hodlám pokračovat i s druhým dítětem. Za celou dobu jsem neměla jediný problém s komunikací, paní doktorka nás vždy pošle k ověřenému specialistovi i na druhý konec Prahy, protože mu věří a nám se to zatím vždy osvědčilo a problém byl vyřešen. Týkalo se to oční, ortopeda a ušní. Navíc je paní doktorka velice ochotná vyslechnout si každý problém i po telefonu a poradí, jak nejlíp umí. Sestřička má taktéž výborný přístup k bojácným dětem. I já sama jsem tam vzala syna na doporučení a dobře jsem udělala. Nemusím se bát probrat s ní jakoukoliv dětskou "maličkost".

Chodím k paní doktorce se svojí dnes již 11ti měsíční dcerou a jsem velmi spokojena.

Bohužel, MUDr. Taxová je snad největší ignorant, jakého jsem kdy potkal. Nezajímá se o vývoj ani v pediatrii, ani v péči o dítě. Vše, co je novějšího data než 1918, předem odmítá, i když o tom ještě nic neví.
Nevěří rodičůmm, že dítě je nemocné, odmítá doporučit ke specialistům. Když se symptomy zhorší, je překvapená, že dítě je opravdu nemocné. Dává rady, které pak specialisté považují za scestné a doporučují přesný opak... Doteď nemáme s ní žádné dobré zkušenosti :(

Nedostatečná pečlivost. Již několikrát se mě osobně i v mém okolí stalo, že Dr. Taxová nerozpoznala vážnou chorobu, neboť ji považovala za pouhou virózu. Když má dcera potřebovala doporučení pro specialistu, odmítala jí jej vydat bez podrobného ,,výslechu", přestože šlo o choulostivou situaci.