Eva Skotáková, praktický lékař Brno

MUDr. Eva Skotáková

Praktický lékař

Halasovo náměstí 1, Brno
Praktická lékařka

K paní doktorce jsem se dostala díky svému prvnímu zaměstnání po vysoké škole a vůbec toho nelituji, protože jsem našla opravdu výbornou lékařku. Už mockrát jsems ní řešila vážné zdravotní problémy a nikdy mne neodbyla. Ba naopak - vždy byla velice pečlivá.
Musím říct, že jak mám zkušenosti se staršími lidmi (tchánům je 78 let, mému taťkovi je 66 let, mamce 59 let), tak tito mají tendenci problémy podceňovat a neříct, co je bolí - můj taťka takto málem doplatil na "obyčený" zánět slepého střeva, který mu před cca 2 roky způsobil až zánět pobřišnice, protože prostě si řekl, že to nic není a myslel si, že ho to přejde (nakonec ho do nemocnice vezla RZ a týden strávil na JIP).
Paní doktorka Skotáková je lékařka na svém místě, je ochotná, milá a příjemná a proto je potřeba paní Kotásková se na Váš problém podívat opravdu objektivně. Ing.Iveta Zárubová, Brno

Paní Kotasková, po našem pátečním rozhovoru už sama víte, že věci se odehrály poněkud jinak než Vy sama píšete. Paralen jsem Vašemu tchánovi ani léky na spaní nikdy nepsala, před koncem min. roku přišel s potížemi při močení, na základě pozit.nálezu v moči jsem ho poslala na urologii. Až koncem února si začal stěžovat na průjem, byl přesvědčen, že ho má po urol.léku. Bylo mu vysvětleno jak z mé tak i ze strany urologa, že to tento lék dělat nebude. Pozvali jsme si ho na prev. prohlídku, při které u starších pacientů automaticky provádíme test na okultní krvácení ve stolici. Ani 20.3.2013 si po cíleném dotazu nestěžoval, že by měl problémy se stolicí a bolesti břicha, ale pro pozitivní test, jak víte, jsem Vašeho tchána poslala na kolonoskopii, UZ atd.. Až Vy při své první návštěvě u nás jste mě informovala, že Váš tchán má bolesti břicha, pro které si bere paralen. Je mi líto, že se mi s těmito potížemi nesvěřil dříve, mohlo se s tím něco udělat již dřív. Přijde mi trochu nefér, že tu něco napíšete, aniž byste znala mě a aniž byste byla obeznámena s celou situací. Nelíbí se mi tato komunikace s Vámi, ale Vy jste si ji vybrala. Vašemu tchánovi přeji, ať i přes nepříznivou diagnosu vše dopadne jak nejlépe to jde. S pozdravem Eva Skotáková

Dobrý den nevím jak můžete být spokojeni. Paní doktorka u starších docela podceňuje. Přijde mi naprosto nemorální, aby si pacient stěžoval již 6 měsíců na bolesti v podbřišku a ona mu řekne ať si dá paralen. v momente kdy se bolesti stupňují a nemůže v noci spát tak předepíše léky na spaní. I když jsem v zastoupení svého tchána vletěla do ordinace aby se začalo radikálně řešit je již pozdě. Tchán má rakovinu tlustého střeva, který již metastazoval do jater. Nemyslím si, že když je někomu 78 nezaslouží si lepší péči a přístup. V bolestech nechce umírat nikdo. Takže jako lékař selhala. Pokud chcete žít najděte si jiného.

Paní doktorka je skvělá a úžasná. TÉŽ JSEM MĚLA MOŽNOST JI VÍCE POZNAT,mohu tegy s klidným svědomím tuto ordinaci doporučit. Často se mi stává, že chodím všude pozdě,i k pani doktorce jsem několikrát přišla těsně před zavírací dobou, ale nestalo se, že by mě odmítla.V rodině máme hodně doktorů,když mi někdo něco poradí,jdu to vždy skonzultovat s pani doktorkou, vím, že mi vždy poradí nejlépe.Vím, že má hodně pacientů,ale vždy mám pocit,že já jsem jediná,že jí na mě záleží.Děkuji...M.H.

Omezená je "dáma" z předchozího příspěvku. Pokud si pani doktorka povídá, pak jen a pouze o mých zdravotních problémech. Komu jinému bych se měl svěřit? Paní doktorka narozdíl od jiných i v omezené době na jednoho pacienta umí vyslechnout a poradit. Cením si, že jak ona tak milá paní sestřička znají své pacienty jménem. Nikdy nezanedbala žádné vyšetření, i když někdy šlo o banalitu, dokázala mi vysvětlit neodůvodněný strach. Cítím se u ní v bezpečí a rozhodně doporučuji. A pokud ona "dáma" není spokojená, má možnost odejít.
Bedřich P.

Chodím na pravidelná vyšetření na internu, kde mi jednou za půl roku vezmou ty nejzákladnější odběry, vyšetří mě jakž takž, vystaví zprávu, ve které je popsáno i to, co mi noikdy nedělali, na břicho se nepodívá, na nohy se jen zeptá. Když jsem vyšetřena u pí dr. Skotákové, vždy mi poslechne hrudník, prohmatá břicho, na nohy se podívá! zkonzultuje se mnou nálezy z odborných pracovišť, protože tam mi neřeknou k tomu nic. Samozřejmě při angině se doktor nebude dívat na nohy, to dá rozum. Navíc mi paní doktorka natočí EKG, které si pořídila. Co víc si od praktického lékaře přát? Jsem přesvědčena, že její péče je komplexní a výborná.

Já se přidávám. Paní doktorka je milá, hodná, ale odbornost mi jaksi chybí. Nevím, co znamená důkladné vyšetření, mi se vždy zdá povrchové. Sestřička často zmatkuje, když hledá nějakou tu ampulku. Vybavení ordinace také nic moc. Ale jak už tu někdo psal, hold obvodní lékaři. když vím, o co si říct, tak problém není. Vládne příjemná atmosféra a to mi zatím stačí.

Paní doktorka je lékařka s opravdu profesionálním přístupem k pacientům. Mimo to dokáže rozveselit a toho si cením. Svou práci provádí důkladně - nic nezanedbá. Kdyby nebylo jí, můj manžel už by tu asi nebyl. Obrovské díky, určitě DOPORUČUJI.

S paní doktorkou jsem maximálně spokojený. Nic nezanedbá, vyslechne, poradí,pošle na další vyšetření. Vyhovuje mi možnost objednávání a odpolední ordinace. Nová sestřička je vždy usměvavá a i v plné čekárně nadávajících důchodců si s úsměvem sjedná pořádek.

S paní doktorkou mám velmi dobré zkušenosti již mnoho let. Já nikdy dlouho nečekám, vždy mě důkladně a v klidu vyšetří, vše vysvětlí a ze všeho vyléčí. Důchodci vždy a všude zdržují, takže nějaké negativní názory zde nejsou na místě.
Je to kvalitní lékařka.