Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ Jiný

Za žádnou cenu k ni nechoďte. Nejhorší dětská praktická lékařka v celé Praze! Dnes jsme byli u ni s dítětem, ani nás nevyslechla a zabouchla před námi dveře. Cože?

Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ Jiný

S touto paní doktorkou měli jsme jenom špatně zkušenosti. Při každé návštěvě dítě plakalo, protože se k němu chovala jako k nějaké věci. A pak nerespektovala, když nechtěl, aby se ho dotýkala, když byl naštvaný. Vrcholem bylo, že na konci července odjela na dovolenou a na dveřích nechala cedulku, která vypadala jako napsaná egyptskými hieroglyfy. Kdy se vrátí, není vůbec jasné. A i když se vrátí, my rozhodně se k ní nevrátíme.

Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ Jiný

Pani doktorka je spolehliva, dochvilna a vzdy prijme Vas hovor, aby Vam v rychlosti odpovedela. Ma na Vas max pul minuty.
Nicmene to bohuzel nestaci. Chybi empatie a cit. K diteti se chova jako k veci. Na jedno mrknuti Vase dite posoudi, hleda, v cem je slabe a Vas se pta, zda je zdrave. Je mi lito.

Umístění: POLIKLINIKA KARTOUZSKÁ Detstvi

Nejlepsi doktorka jakou jsem kdy v dětství mohla mit, kdyby to slo chodim i nadale, pecliva, mila a s osobnim pristupem.

Navštívila jsem s dětmi výše uvedenou lékařku po druhé - zastupovala naší skvělou paní doktorku Slukovou. Opět musím konstatovat, že bohužel. Její přístup a projev je naprosto neadekvátní profesi, kterou si zvolila. a to platí i pro její sestru. Již chápu, kde se zrodí v dětech strach z lékařů - já ho měla také a to jsem dospělá. Naše dcera je absolutně pohodová, umí otevřít pusu, když se jí lékařka dívá do krku, nedělá žádné scény a i přes to, že jsem toto sdělila, mě doktorka tlačila, abych dceři stiskla nohy koleny a pevně ji držela, pak ji chytla za čelist a násilně jí otevírala pusu a to malá spolupracovala. Poslala nás na odběr, který dle mého názoru nebyl vůbec nutný, byl první v životě naší dcery a to už pár nachlazení měla. Měla zkontrolovat i naše syna (4,5 měsíce). Přístup byl zcela stejný. Chvílemi jsem měla pocit, že se paní doktorka neumí zorientovat v podkladech, které o dětech měla k dispozici. Kladla neadekvátní dotazy a u syna stále opakovala, že je kardiak a že by neměl brát sirup, který nám předepsala naše lékařka. Opakovaně jsem ji upozornila, že kardiak není, neboť měl pouze slyšitelné arytmie v těhotenství a všechna následná vyšetření vyloučila jakékoliv problémy se srdcem. Neustále usměrňovala naši dceru ve spolupráci se sestrou a neměla k tomu sebemenší důvod. Odnesli jsme si ATB pro syna s následujícím proslovem: "Týden kašle, má to na průduškách (nic co bychom nevěděli, proto jsme přišli), za dva dny z toho může být zápal plic. Buď si vezmete antibiotika nebo vás pošlu na rentgen do Motola!" Neznám moc rodičů, kteří by nechali rentgenovat miminko, takže asi víte, jak jsme dopadli. Svým dětem jsem slíbila, že k této osobně nepůjdeme ani kdyby byla posledním pediatrem na této planetě. A pokud byste chtěla paní doktorko zpětnou vazbu: Byl to ten nejhorší zážitek za posledních několik let.

S paní doktorkou se naštěstí setkávám pouze, pokud má zástup za naší paní doktorku a mám obdobnou negativní zkušenost. Je velmi nepříjemná, dcera i syn bez CRP skončí na ATB, aby se paní doktorka nemusela zdržovat a provést další vyšetření. Opravdu nedoporučuji!

Pokračování: Doporučuji
1/ využívat (koupit) přístroj na vyhodnocení CRP - v tomto případě pro vyloučení zánětu močových cest., ev. ledvin. (s tím, že je nutno vědět, že při infekci močové trubice může být třeba i 3. den CRP<10, zatímco při zánětu ledvin kolem 100 ;-)
2/ koupit diagnostické proužky na určení leukocytů, tzn. nejen ty Vaše na určení bílkovin (s tím, že je nutno vědět, že při uroinfekci nemusí být zvýšená bílkovina, zato leukocyty ano!);
3/ teplota 38,2 (navíc měřená v uchu, tudíž o trochu vyšší než v podpaží) se plošně všem dětem srážet nemusí, je tělu naopak prospěšná; a dále Panadol sirup se nestrká do pusy všem nemocným dětem ve Vaší ordinaci stejnou násoskou! ;
4/ moč nestačí vyšetřit na aerobní bakterie, je třeba udělat biochemii (alespoň papírkem zjistit leukocyty). Je fakt, že kdybych nepřinesla do ordinace prozřetelně více vzorků moči, nedočkala bych se ani vyšetření aerobů. Vzhledem k tomu, že syn měl v moči e.coli 10 na 5, tak samozřejmě aerobi byli negativní..
Pokud to nejste schopna zařídit a nevíte, co synovi je, tak nás máte odeslat na urologii ;-)
Správný postup při takhle podle projevů úplně typické uroinfekci je, že se nečeká a ATB se nasadí naslepo a zároveň se odešle moč na rozbor, aby se zjistil původce (zda reaguje na vybranou léčbu),přičemž přímo v ordinaci papírkem (citlivým na leukocyty) zjistí jejich přítomnost. A ne že se radí rodičům, aby dál nesmyslně patlali pindíka optahlmoseptonexem nebo framykoinem (mimochodem 2 zcela rozdílné účinné látky, navíc framykoin je na předpis a vy jste jej nepředepsala).
5/ Pacient je klient a vy jste vystudovala původně mj. proto, že jste lidem chtěla pomáhat. Arogance, skákání do řeči, povrchní vnímání popisu průběhu nemoci, ignorování argumentů a povýšené poučování je hrubě neslušné a vzhledem k tomu, že jde o léčbu nemoci, i nebezpečné. A už mám málem alergii na arogantní věty zdůrazňující, že to neposoudím já, ale lékař, např. "ano moč v Motole vyšetřit lze, ale o tom rozhodne lékař" 2x za sebou, kdybych Vás náhodou nechápala.

Vážená paní Bartošová, umíte být dost nepříjemná a nevíte ZÁKLADNÍ věci, nepoznáte ani ukázkový zánět močáku. Byli jsme u Vás jakožto u zástupu za naši dr. v PÁTEK s podezřením na zánět močové trubice, ev. měchýře a tím pádem předepsání ATB, protože syn měl náhle teplotu a řezalo ho čůrání. Sama jsem Vám naservírovala, co by to mohlo být. Bohužel se to minulo účinkem. Nezjistila jste základní věci jako CRP a leukocyty. A hlavně Vy (ne já) byste měla vědět, na co moč vyšetřit, příp. k jakému specialistovi nás odeslat. Syn měl problémy již týden, přičemž ke konci týdne se prudce zhoršily.
Šlo o naprosto typický průběh a projev uroinfekce = krk v úplném pořádku na pohled i pohmat, vše OK, ale čas kvapí, protože zarudlou trubici řešíme od minulého víkendu!, kdy nám na pohotovosti (to je další kapitola) radili jen proplachovat Opthalem a heřmánkem. Stav se evidentně zhoršil! Teploty náhle 39, dále 38 + silné pálení a křeče při močení, ranní moč zapáchá, zarudlé ústí močové trubice trvá. Na co jste ještě čekala?? Připadá v úvahu LOGICKY uroinfekce, nikoli viróza! A ne, opravdu nestačí dál patlat pindíka Opthalmoseptonexem ani ničím jiným, když to děláme bez efektu celý týden. A ne, zarudlé ústí močové trubice není "trochu balanitida". To byste při své dlouholeté praxi měla vědět. Syn dostal ATB až 4. den od zhoršení potíží, přičemž v Krči (dětská chirurgie, kam odesílají děti s pálením pindíka) jsme to řešili minulý víkend (zbytečně), zhoršilo se to ve čtvrtek, zá Vámi jsme šli v pátek ráno (čekání 2,5 hod. zbytečně, ještě jste nás sprdla, co bychom jako chtěli takhle v pátek a že jdem na poslední chvíli, ačkoliv jste se mnou mluvila v čekárně), na pohotovost do Krče v sobotu (taky zbytečně, byla tam moc hodná, asi 70letá paní dr., co myslela, že zabere pro změnu Framykoin), ale ATB nám dali až na urologii VFN v neděli ráno. Výsledek? Krev ++, Leukocyty +++ (pro info až ten poslední nejtmavší fialový čtvereček), terapie Zinnat. To si myslíte, že jsme jen pitomí rodiče nebo co? Sama jsem měla záněty močových cest chronicky 2 roky co měsíc a nestojím o recidivy u syna!

Dobrý den, k paní doktorce jsem chodila od 10 let a musím říct, že sice je milá a všechno okolo , ale zanedbala mi skoliozu páteře a mojí mamince vždy tvrdila doslova"dejte jí herdu do zad, ať se narovná"... absolutní zanedbání péče, mám následky na dosmrti a nejraději bych paní doktorku zažalovala... mám obrovské bolesti a skončila jsem v 18 letech v Brně na operaci páteře.

Všemu se dalo předejít, kdyby paní doktorka věnovala větší péči mé páteři než kecům okolo....

Moc mě to mrzí a mám díky tomu zkažený celý život a bolestmi trpím každý den....

Pani doktorka je jedna z nejlepších dětských lékařek které znám. Já k ní chodila a dnes k ní chodí můj 5lety syn a vzhledem k tomu že slouží i v motole je její péče nejlepší!!!! Kéž by takový doktoři byli všichni!!!!